Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Meme Estetiğinde Doktor Seçiminde Püf Noktalar
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 0 cevap var
OkumaGösterim: 707
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Meme Estetiğinde Doktor Seçiminde Püf Noktalar  (Okunma sayısı 707 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Meme Estetiğinde Doktor Seçiminde Püf Noktalar
« : 19 Aralık 2018, 15:29:12 »


 

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Günümüzde en sık tercih edilen estetik müdahalelerden biri de meme estetiğidir. Meme estetiğinde doktor seçimi en önemli faktörlerden biridir. Bu haftaki yazımızı Meme estetiğinde doktor seçiminde püf noktalar olarak ele alacağız.Meme estetiğini ihtiyaç haline getiren belli başlı noktalar vardır. Bunlar;

• Kişinin genlerine bağlı olarak meme dokusunun daha az olması veya daha fazla olması,

• Boy / kilo oranına göre fazla meme dokusu olması,

• İki memenin birbirinden farklı boyutlarda olması

• Memeler arasında asimetri

• Emzirme durumuna bağlı olarak zamanın ve yer çekiminin etkisiyle sarkma durumu oluşması

Yukarıda saydığımız faktörlerin en az bir tanesine sahip olan kişiler hayatlarında bu durumun olumsuzluklarını da yaşamaktadırlar. Örneğin, meme dokusu fazla olan bir kadının sırt ağrıları kaçınılmazdır. Hayatını her açıdan doğrudan etkilemektedir. Bu tarz sorunlar yaşayan kişiler, mevcut problemlerinden kurtulmak için çözüm yolu olarak doktorlara başvurmaktadırlar. Meme estetiğinde doktor seçiminde püf noktalar olarak dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. İlki güvendir. Meme mahrem bir bölgedir. Kadınların memelerinde yaşadığı sorunları giderebilmek için başvuracağı doktora daha gitmeden önce güven duyması gerekmektedir. Detaylı görüşmesi esnasında bu güven duygusu pekiştirilir. Hastanın doktoruna şikayetlerini ve sorunlarını net bir şekilde ifade etmesi gerekmektedir. Doktorunun da gerçekçi bir tavırla neler yapılabileceği ile ilgili doğru bilgilendirme yapması gerekmektedir. Bu güzergahta sağlıklı güven ortamı oluşacaktır.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap seçiminde püf noktalardan diğer bir husus ise doktorun tecrübesidir. Ameliyatı yapacak olan doktorun alanında uzman olması ve meme dokusunun anatomik yapısını iyi tanıması gerekmektedir. Bu alandaki tecrübelerinden hastasına da bahsetmelidir. Var ise benzeri örnekleri hastasına sunmalıdır.

Meme estetiğinde doktor seçiminde püf noktalardan diğer bir husus ise doktorun kullandığı tekniklerdir. Hangi hastaya hangi tekniğin uygulanacağı ve hangi tekniğin doğru olduğu hasta ile doktorun detaylı görüşmesinde belirlenir. Detaylı görüşmede doktor hastasını doğru analiz edebilme yetisine sahip olmalıdır. Hastanın yaşı, boyu, kilosu daha önceden doğum yapmış olma durumu ve ameliyat sonrasında tekrar çocuk sahibi olma ihtimali dikkate alınmalıdır. Doğru doktor, hastası daha bu etkenleri söylemeden analiz eden ve hastasıyla paylaşan doktordur. Doğru analiz edildiyse, hastanın beklentisine göre doğru teknik belirlenecektir. Tekniğin belirlenmesi ile bir sonraki aşama da belirlenmiş olacaktır. Ameliyat süreci, iyileşme süreci, hastane süreci, operasyon için maddi değer hasta ile detaylı görüşülmeli, her iki tarafta hemfikir ise ameliyat planlaması yapılabilmektedir.

En önemli etkenlerden bir diğeri ise; doktorun hastasına olan ilgisidir. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap öncesi ve sonrasında aynı ilgi ve titizlik devam etmelidir. Doktorunuz ile aranızda yukarıda saydığımız durumlar oluştu ise doğru yerdesiniz demektir. Seçtiğiniz doktora güvenebilir ve kendinizi ona emanet edebilirsiniz.

Kaynak: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
538 Gösterim
Son İleti 22 Ocak 2013, 18:19:54
Gönderen: kolaycabul
0 Yanıt
534 Gösterim
Son İleti 02 Mart 2013, 16:57:11
Gönderen: dj_ibo_g_h
0 Yanıt
559 Gösterim
Son İleti 20 Mayıs 2013, 12:53:31
Gönderen: dj_ibo_g_h
0 Yanıt
610 Gösterim
Son İleti 05 Aralık 2018, 15:32:47
Gönderen: drsuleymantasestetik
0 Yanıt
540 Gösterim
Son İleti 13 Aralık 2018, 11:54:56
Gönderen: drsuleymantasestetik