Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Kulak Estetiğinde Doktor Seçiminde Püf Noktalar
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 0 cevap var
OkumaGösterim: 541
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Kulak Estetiğinde Doktor Seçiminde Püf Noktalar  (Okunma sayısı 541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kulak Estetiğinde Doktor Seçiminde Püf Noktalar
« : 13 Aralık 2018, 11:54:56 »


 

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kulak estetiği, yüz güzelliğinizi ve altın oranlarınızı doğrudan etkileyen estetik cerrahi işlemlerinden biridir. Bu sebeple kulak estetiğinde doktor seçimi son derece önemlidir. Şimdi sizlere kulak estetiğinde doktor seçiminde püf noktalardan bahsedeceğiz.

Kulak estetiğinde doktor seçimine ait püf noktalardan ilki doktorun kulak estetiğinde kullandığı tekniktir. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap için araştırma yaparken birçok tekniğe rastlayabilirsiniz. Bu durum sizde kafa karışıklığına sebebiyet verebilir. Öncelikle mevcut şikayetlerinizi belirlemeniz gerekmektedir. Kulaklarınızdan nelerden rahatsız olduğunuzu bilmelisiniz. Kepçe kulak sendromu mu? Büyük kulak deformasyonu mu? Kulak memesi estetiği mi? Yoksa doğuştan gelen kulak anomalisi mi? Tam olarak şikayetinizi belirlemiş olmanız doktor seçiminizde size yardımcı olacaktır.

Ülkemizde kulak estetiğinde en çok talep edilen estetik cerrahi işlemi kepçe kulaktır. Kepçe kulak için eskiden kullanılan yöntemlerden birisi klasik kepçe kulak ameliyat yöntemidir. Bu yöntemde kulak, üzerinde açılan delikler ile kafaya dikilerek yakınlaştırılmaktadır. İşlemin en büyük riski zamanın etkisiyle dikişlerin açılarak kulağın eski haline gelmesidir. Günümüzde en çok tercih edilen ve Hekimlerimizin kendilerine has yöntem geliştirerek ve ödül alarak yapmış oldukları flep tekniğidir. Flep tekniğinde, kulak arkasındaki flepler kullanılarak kulak kafaya yakınlaştırılır. İşlem esnasında eriyebilen dikişler kullanılır. Bir süre sonra dikişlerin eriyip düşmesi beklenir. İşlem dikişlere bağlı yapılmadığından dikişler eridikten sonra kulak eski haline gelmez. Teknolojinin ilerlemesiyle flep tekniği günümüzde ve sonraki dönemde en çok tercih edilen yöntemdir. Doktorun bu anlamda da kendini iyi yetiştirmiş olması gerekmektedir.

Kulak estetik doktoru seçiminde püf noktalardan bir diğeri doktorun tecrübesidir. Kulak estetiğinde yaptığı ameliyatlarla yeteri miktarda tecrübesi olmalıdır.

Kulak estetiğinizi yaptırmaya karar verdiğiniz doktorun yetenekli olması da gerekmektedir. Tüm teknik bilgiye sahip olsa dahi yeteneği yok ise başarısız bir sonuç çıkması çok yüksektir. Doktorun sanata olan bakış açısı, sanat ile ilgileniyor olması var olan yeteneğini hep diri tutacaktır.

Kulak estetiğinde doktor seçiminde püf noktalardan en önemlisi ise doktorunuz ile aranızda olan güven duygusudur. Doktorunuz ile ilk görüşmeniz güvenin oluşturulması açısından önemli bir adımdır. Detaylı görüşmeniz esnasında şikayetlerinizi ve beklentilerinizi doktorunuza iyi ifade etmelisiniz. Doktorunuz ise gerçekçi bir tavırla sizin için hangi yöntemin veya hangi tekniğin daha uygun olduğunu sunacaktır. Doktorunuz ile aranızda sağlıklı güven duygusunu oluşturduysanız ameliyat süreci, iyileşme süreci, hastane süreci, ameliyata ait maddi faktörler göz önüne alınarak ve tüm teferruatlar konuşularak ameliyat planlaması yapılabilir.

Kısacası, estetik kulak ameliyatı el becerisi, yetenek, sanat ve özen ister. Size tavsiyemiz ameliyatınızı yapmasını tercih edeceğiniz Hekimin bu işte usta olması, kendine güvenen ve size güven veren, ilgili, geçmişte yaptığı operasyonlarla başarılara imza atmış olması karar vermenizde fayda sağlayacak etkenleri göz önünde bulundurmanızdır.

Kaynak: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
538 Gösterim
Son İleti 22 Ocak 2013, 18:19:54
Gönderen: kolaycabul
0 Yanıt
534 Gösterim
Son İleti 02 Mart 2013, 16:57:11
Gönderen: dj_ibo_g_h
0 Yanıt
559 Gösterim
Son İleti 20 Mayıs 2013, 12:53:31
Gönderen: dj_ibo_g_h
0 Yanıt
610 Gösterim
Son İleti 05 Aralık 2018, 15:32:47
Gönderen: drsuleymantasestetik
0 Yanıt
707 Gösterim
Son İleti 19 Aralık 2018, 15:29:12
Gönderen: drsuleymantasestetik