Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Darda Kalmış Kardeşlerimiz İçin Dua
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 1 cevap var
OkumaGösterim: 663
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Darda Kalmış Kardeşlerimiz İçin Dua  (Okunma sayısı 663 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  vertyucek

 • Yeni Üye
 • *
 • Avatar Yok

 • İleti: 12
 • Nerden: kocaeli
 • Rep: +6/-0
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
Darda Kalmış Kardeşlerimiz İçin Dua
« : 18 Mart 2015, 22:24:43 »


 
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Rahman Rahim Allah'ın adı ile başlarım. Alemlerin Rabbı Allah'a hamd olsun. Salât ve selâm, PEYGAMBER EFENDİMİZ’in ve onun pak âlinin ve ashabının tümüne.

selamun aleyküm rahmetullahi ve berakatühü

Değerli kardeşler dünyanın bir çok yerinde gerçekten dehşet verici,üzücü şeylerle karşılaşan kardeşlerimiz var.ne yazıkki zalimlerin hedefi HAZRETİ İSLAM ve MÜSLÜMANLAR.ve yine ne yazıkki müslüman ülkelerde birbirlerine yardımcı olmaktan çok uzak ve birbirlerinden kopuk yaşıyorlar.madem öyle bizde CENAB’I HAK’TAN CELLE CELALÜH bizi bu gaflet uykusundan uyandırmasını dileyelim kim bir dara düşmüşse onu kurtarmasını bizleri koruyup yardım etmesini dileyelim.

Bir İSLAM aliminden (CÜBBELİ AHMED HOCAMIZ CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH ondan ve tüm inananlardan razı olsun) bir musibete düşüldüğü vakit AYETEL KÜRSİ okunması gerektiğini ve AYETEL KÜRSİ’NİN Velâ yeûdühü hıfzuhumâ kısmının 7 defa tekrar edilmesi gerektiğini öğrenmiştim.Velâ yeûdühü hıfzuhumâ kısmını en az 7 defa tekrar ederek bu mübarek ve CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’ÜN izni ile çok tesirli olan bu SURE-İ CELİLEYİ bütün mazlum kardeşlerimiz,darda kalmışlarımız için okuyalım.sonra birde MÜBAREK FATİHA SURESİNİ okuyalım.CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH bu az amelimizi KUDRETİ,AZAMETİ,KEREMİ ile çoğaltıp tesirlendirsin.amin

Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.
AYET-EL KÜRSİ MEALİ (ANLAMI)
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Allah Teâlâ ki, O'ndan başka bir mabut yoktur. Hayy-ü Kayyûm olan O'dur. O'nu ne uyuklama ne de uyku tutmaz. Göklerde ne varsa yerde ne varsa, hep O'nundur. O'nun izni olmaksızın O'nun yanında şefaat edecek olan kimdir? O, mahlukatının geçmişleri ve gelecekleri ne varsa hepsini bilir. Ve O'nun mahlukatı, O'nun dilediğinden başka O'nun malumatından bir şeyi ihata edemezler. O'nun kürsüsü göklerden ve yerden daha geniştir. Göklerin ve yerin hıfzı O'na ağır gelmez. Ve en yüce ve en ulu olan da ancak O'dur.
(Ömer Nasuhi Bilmen Radıyallhu Anh Meali)
MÜBAREK FATİHA SURESİ
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym

1- Bismillahirrahmânirrahîm.
2- Elhamdü lillâhi rabbil'alemin
3- Errahmânir'rahim
4- Mâliki yevmiddin
5- İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în
6- İhdinessırâtel müstakîm
7- Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn


1. Rahman (ve) rahim (olan) Allah'ın adıyla.
2. Hamd (övme ve övülme), âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.
3. O, rahmandır ve rahimdir.
4. Ceza gününün malikidir.
5. (Rabbimiz!) Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.
6. Bize doğru yolu göster.
7. Kendilerine lütuf ve ikramda bulunduğun kimselerin yolunu; gazaba uğramışların ve sapmışların yolunu değil!
(Diyanet Vakfı Meali)

Bizimde başımızda ibadet etmeyen,İSLAM’İ yaşam tarzının dışında yaşayan bir genlik sıkıntısı var...tabi yalnız gençlerimizde değil bu sıkıntı içerisinde olanlarımız bunun içinde dua edelim zira bu en büyük felaketten de daha büyük bir felaket:
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym

Hunâlike de’â zekeriyyâ rabbeh(u) kâle rabbi heb lî min ledunke żurriyyeten tayyibe(ten) inneke semî’u-ddu’â

Orada Zekeriyya, Rabbine dua etti: "Rabbim! Bana katından hayırlı bir nesil ver. Şüphesiz sen, duayı hakkıyle işitensin" dedi.
Al-i İmrân SURE-İ CELİLESİ/ 38.AYETİ KERİME
(Elmalılı Hamdi Yazır Radıyallahu Anh Meali)

Kaynaklar:AYETEL KÜRSİ: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap FATİHA SURESİ CELİLESİ www. namazsitesi.com Mealler kuranmeali .com

ALLAH’U ALEM (CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH en doğrusunu bilir.)ALLAH’U ZÜLCELALE sonsuz sınırsız istiğfarı tevbe,hamd ve şükür, PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’E,BÜTÜN PEYGAMBERLERİMİZ ALEYHÜMÜSSELAMLAR’A, EHLİBEYT ve ASHABINA sonsuz sınırsız salatu selam olsun.CENAB’I MEVLA bizi affetsin,bağışlasın mağfiret ve hidayete erdirip orada daim etsin azabından korusun,sonsuz rahmetine ve Cennetine dahil etsin.her türlü şerden daima korusun bizlere darda kalmışlara yardım etsin amin.hakkınızı helal edin selam ve dua ile

  Akmese

 • Yeni Üye
 • *
 • Avatar Yok

 • İleti: 3
 • Rep: +0/-0
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
Ynt: Darda Kalmış Kardeşlerimiz İçin Dua
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2015, 09:11:15 »
çok teşekkürler, Allah razı olsun. Güzel bLinklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yapr paylaşım sağolun.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
1914 Gösterim
Son İleti 03 Eylül 2007, 13:56:36
Gönderen: PERİ
0 Yanıt
738 Gösterim
Son İleti 29 Mayıs 2008, 13:53:30
Gönderen: MAT_ROCK23
1 Yanıt
3420 Gösterim
Son İleti 23 Haziran 2008, 15:40:37
Gönderen: ђ๏Ŧєєz
50 Yanıt
5436 Gösterim
Son İleti 14 Kasım 2008, 11:09:33
Gönderen: turkuaz
0 Yanıt
662 Gösterim
Son İleti 23 Aralık 2012, 17:55:18
Gönderen: sevdaligul

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.