Reklamlar
Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Revizyon Burun Estetiği Ne Anlama Gelmektedir?
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 0 cevap var
OkumaGösterim: 305
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Revizyon Burun Estetiği Ne Anlama Gelmektedir?  (Okunma sayısı 305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Revizyon Burun Estetiği Ne Anlama Gelmektedir?
« : 01 Ağustos 2018, 10:37:36 »


 

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Revizyon burun estetiği, daha önce bir veya birden fazla burun estetiği ameliyatı geçirmiş olan burnun hem form hem de fonksiyonunu onarmak için tasarlanmış bir cerrahi prosedür anlamına gelmektedir. Geçirilmiş burun estetiği sonrasında oluşma ihtimali olan memnuniyetsizliklerin revizesi yani düzeltilmesidir. Bu memnumiyetsizlikler nefes almakta zorlanmak ya da estetik görünümden hoşlanmamak olabilir.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap, tüm plastik cerrahi prosedürlerinin en zorlarından biri olduğu için revizyon ameliyatlara ihtiyaç duyulmaktadır. Tıbbi literatür verilerine göre burun estetiği ameliyatı sonrası revize durumu %5 veya %20 oranında mevcuttur. Revizyon burun estetiği, primer burun estetiğinden daha karmaşık bir prosedür olma eğilimindedir ve bu da hastaların yeterince nitelikli ve deneyimli bir cerrah bulmasını gerekli kılmaktadır. Revizyon burun estetiği, minör veya majör revize operasyonları olarak değişkenlik gösterebilir. Minör revize operasyonu yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Majör revize operasyon süresi ise 5-6 saati bulabilmektedir.
Revizyon burun estetiği olmaya karar veren hastaların ve bu ameliyatı gerçekleştirecek olan hekimin dikkat etmesi gereken birtakım başlıklar vardır. Bunlar:

•   Deformasyonlar nelerdir?

Ameliyat öncesinde deformasyonların neler olduğu iyi belirlenmeli ve ameliyatı olacak olan hastaya da aktarılmalıdır. Ameliyat sırasında nelere müdahale edileceği ile ilgili bilgilendirilmelidir. Ameliyat sonrasındaki beklenti düzeyi ve elde edilebilecek gerçekçi sonuç hekim ile birlikte değerlendirilmelidir.

•   Hangi teknik uygulanmalıdır?


Burun estetiği ameliyatlarında en iyi sonucu almak için uygulanan birçok teknik vardır. Hastanın deformasyonuna göre hangi tekniğin uygulanacağı ameliyatı yapacak olan hekimi tarafından belirlenmektedir. Revizyon burun estetiği süreci, daha önce ameliyat olmayan hastaların süreçleri ile kıyaslandığında daha zorlu bir süreçtir. Hekim açısından teknik olarak gerektiğinden daha fazla özen ve çok iyi bir planlama gerektirir. Revizyon burun estetiğinde yapılacak müdahaleye ve deformasyona bağlı çoğu zaman burun içerisindeki kıkırdaklar yeterli olamayabilir. Bu durumda kulak arkasından veya kaburgadan kıkırdak almak gerekmektedir. Tüm burun estetiği ameliyatlarında, primer de olsa ve revizyon burun estetiği de olsa kapalı burun estetiği tekniğini kullanıyorum.
•   Revizyon burun estetiğinde hastayı bekleyen aşamalar nelerdir?
Bu sürece girişen hastayı aşama aşama neler yaşayacağı ile ilgili her adım iyi anlatılmalı ve hasta da iyi idrak etmelidir.
İlk aşama detaylı muayenedir. Detaylı muayene sonrası operasyon sürecine karar verilir ise ameliyat tarihi belirlenmektedir. Ameliyat öncesi tahliller ve anestezi açısından hazırlıklar planlanmaktadır. Revizyon burun estetiği genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalınması önerilmektedir. 1 haftalık atel ve tampon süreci sonrası sosyal hayata devam edilebilmektedir.

•   İyileşme süreci nasıldır?

İyileşme süreci , daha önce burun ameliyatı olmayan hastalara nazaran daha uzun sürmektedir. Hastanın eski ameliyatından veya ameliyatlarından kalan hasar, yeni ameliyat sürecini doğrudan etkilemektedir. Başarılı geçen revize burun estetiği sonrası öngörülemeyen ufak tefek sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunları gidermek adına cerrahi veya cerrahi olmayan müdahaleler yapılabilmektedir. Total iyileşme süresi 2 yılı bulabilmektedir. Zaman uzun olduğundan sabır gerektirir.
İyileşme sürecini olumlu etkilemek ve hızlandırmak için; ameliyatı olacak kişi, maddi ve manevi sürecin dışında psikolojik olarak da kendini hazırlamış olmalıdır. Hekimi ile arasında güvene dayalı ilişki kurmalı ve pozitif düşünmelidir. İyileşme süresi boyunca hekiminin takibinde kalmalı ve verilen talimatları yerine getirmelidir.

Kaynak: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
514 Gösterim
Son İleti 22 Ocak 2013, 11:08:57
Gönderen: alex57
0 Yanıt
533 Gösterim
Son İleti 26 Mart 2013, 17:10:03
Gönderen: dj_ibo_g_h
0 Yanıt
493 Gösterim
Son İleti 19 Mayıs 2013, 12:33:57
Gönderen: ozan745
0 Yanıt
340 Gösterim
Son İleti 14 Mayıs 2014, 01:22:15
Gönderen: b.a.f.
0 Yanıt
332 Gösterim
Son İleti 21 Temmuz 2014, 17:10:29
Gönderen: b.a.f.

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.