Reklamlar
Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Öğretmen Hasan Sancak’ ın O’dur Atatürk Şiirleri 1.Bölüm
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 2 cevap var
OkumaGösterim: 2306
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Öğretmen Hasan Sancak’ ın O’dur Atatürk Şiirleri 1.Bölüm  (Okunma sayısı 2306 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  REKLAM YAZARI

 • Sevilen Üye
 • **
 • Avatar Yok

 • İleti: 90
 • Nerden: ALAÇAM-SAMSUN
 • Rep: +76/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR.
  • MSN Messenger - noteronayliruya@hotmail.com AOL Instant Messenger - noteronayliruya5
  • Profili Görüntüle Antoloji Com’daki Şiirlerimi Okumak İster misiniz?
 • Çevrimdışı


 


Öğretmen Hasan Sancak’ ın O’dur Atatürk Şiirleri 1.Bölüm

Saygıdeğer Okuyucu,
Sevgili Gençler ve Çocuklar,

Orta Karadeniz Bölgesinin en şirin ilçelerinden biri olan, yeşille mavinin kucaklaştığı turistik Samsun’un Alaçam ilçesinden en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.
Adım ve Soyadım Hasan Sancak’tır. Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteciyim. Aslen Trabzonluyum. Köprübaşı ilçesindenim.24 senedir basının içindeyim.52 yaşındayım. Nagehan isminde bir kızım, Alp Cihan ve Boğaç Han isminde de iki tane erkek çocuk sahibiyim. O' dur, Onlar Analarımız, Benim Annem Melekti isimli üç tane şiir kitabım vardır. Bu kitaplarımla birlikte basıma hazır 50 tane şiir kitabım ve 4000 taneden fazla şiirim okuyucularla buluşmayı beklemektedir. 50 tanesi notere onaylatılan 400 tane televizyon reklâm senaryom bulunmaktadır.3.şiir kitabım BENİM ANNEM MELEKTİ 2005 ‘te, Ankara Yenimahalle’de Gündüz Yayınlarından çıkmıştır. Şiir kitabım burada ve büyük kitabevleri, antolojilerde satışı yapılmaktadır. Şiir kitaplarımı çıkartma ve alternatif reklâm senaryolarımı kamuoyuna duyurma mücadelesi veriyorum. Şiir kitaplarıma destek vermek isteyenler, faturası kesilerek, kitaplarımın iç karton kapaklarında, renkli olarak tanıtımını yapabilirler. Kendinizi, şirketinizin çalışmalarını kamuoyuna istediğiniz şekilde duyurabilirsiniz. Kişisel sayfama giren, şiirlerimi okuyan, görüş bildiren herkese teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.
Saygılarımla.


Değerli Okuyucu,

Dün olduğu gibi bugün de iç ve dış düşmanlar boş durmuyorlar. Yine "Böl-Parçala-Yut Taktikleri" sürmektedir.70 Milyon insanımızı birbirine düşürmek için sinsi ve gizli plânlar kuruyorlar.'Türk Milleti olarak Atatürk gibi akıllı, vatansever, bilgili, inançlara değer veren, liderler çıkartamadık. Çıkartıysak bile ömürleri yetmedi. Atatürk’ümüzün gençlere, gençlerin de öğretmenlere emanet edildiği "Tam Bağımsız Türkiye'ye "sahip çıkamadık. Her doğan bebeğin 3000 Dolar üzerinden borçlu doğduğu söylenmektedir. Memleketimizde Atatürk gibi Liderler çıkartırsak, bizi yok etmek isteyen iç ve dış düşmanlar bir daha gelmemek üzere yurdumuzdan çekilip gideceklerdir.
Şöyle bir geriye dönüp baktığımız zaman neler olduğunu görmeliyiz ve bilmeliyiz. Osmanlı Devleti'nin kol ve kanadı kırılmış, düşmanlar memleketimizi işgal etmişler, ellerimizden silâhlar alınmış ve Türk Milleti inim inim inlemektedir. Kurtarıcı
aramaktadır. Halkımız yol gözlemektedir. Hiç kimse Türk Milleti'nin önüne geçip, onları kurtarmak için bir uğraşa girmiyor. İşte tam o sıralarda 16 Mayıs 1919 Günü İstanbul’dan Bandırma isimli bir gemi Samsun'a doğru yol alırken, kurtuluş hareketini de başlatmış oluyordu. Böylelikle Türk Milleti hürriyet ateşini yakarak, bütün dünyaya hür ve bağımsız olduğunu haykırıyordu.

Kıymetli Okuyucu,
Bu günlere çok çetin bir Kurtuluş Savaşı (1919–1922) vererek kavuştuk. Vatanımızı ele geçirmek isteyen dış düşmanlar ve bunların yerli işbirlikçilerine karşı yıllarca direnip, yiğitçe mücadele verdik. Bundan dolayı bu günlerimizin kıymetini ve değerini iyi bilmeli ve anlamalıyız. Atatürk bu vatanı kurtarmasaydı ne olurdu? Türk Milleti denen bir topluluk bulunmazdı! Anne ve babalarımız da farklı olurdu. Ne Müslüman ne de Türk olurduk. Atatürk bize millet olma şerefini kazandırmıştır. Şu anda bütün devletler Türkiye'yi almak için savaş hâlinde bulunurdu.Aynen bugün olduğu gibi.Türkiye’nin jeopolitik durumunu bilenler, bunu çok iyi anlamaktadır.Demokrasi olmazdı! Elimizde silahlar dağlarda vatanımızı işgal edenlere karşı mücadeleye hâlâ devam ediyor olurduk. Onun için bu yurdu bize emanet eden Atatürk ve şehitlerimizi saygı ve minnetle anmamız gerekmektedir.
Şu andaki yönetim şeklimizde "Egemenlik Kayıtsız ve Şartsız Türk Milleti'ne aittir."Millet bu hakkını belli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullanır. Seçme ve seçilmenin nasıl olacağı kanunlarla belirlenmiştir. Bu yönetimde ayrım gözetmeden bütün vatandaşlarımız tasada ve sevinçte ortaktırlar. Toplumun bazı kısımları yoksulluk ve acı içinde kıvranıp ezilirken, bazılarının da mutluluk içinde yaşamaları kurduğumuz Cumhuriyetle bağdaşmaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni koruma ve kollama görevinin öncelikle gençlerimizin omuzlarında olduğunu unutmamak gerekir.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 30 Ağustos 1924'te Dumlupınar Savaşlarının yıl dönümünde "Meçhul Asker Anıtı" nın başında yaptığı konuşmanın sonunda şöyle diyor."Gençler yürekliliğimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitim ve bilgiyle insanlığın iyi niteliğinin, yurt sevgisinin, düşünce hürriyetinin en değerli örneği olacaksınız.
Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizlersiniz. Gençlere çok büyük değer veren Atatürk gençleri de öğretmenlere emanet etmiştir. Bazı veciz sözlerinde Ulu Önder Atatürk şöyle diyor: Bir topluluk millet olabilmek için mutlaka terbiyecilere ve öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki; bir toplumu gerçek millet hâline koyarlar. Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğitimciden, mahrum bir millet, henüz bir millet ismini alma yeteneğini kazanmamıştır. Öğretmen Arkadaşlar! Siyasi ve askeri inkılâplar sizin sosyal ve fikri inkılâplarınıza şekil bulacak ve desteklenecektir. Cumhuriyetimizin başarısı sizin başarınız olacaktır. Cumhuriyet sizden düşüncesi hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiler ister. Cumhuriyetin fedakâr muallim ve yetiştiricileri sizlersiniz Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Öğretmenler, sarsılmaz bir imanla sizi izleyeceğiz ve karşılaştığınız bütün engelleri kaldıracağız.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kalkınmasında ve gelişmesinde öğretmenlerimize büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir. Öğretmenlik mesleğine büyük değer veren, gençleri öğretmenlere emanet eden Atatürk gibi  değerli insanlara ihtiyaç vardır. Devletimizi idare eden yöneticilerimiz öğretmenlere gerekli ilgiyi mutlaka göstermelidir. Yarınımızın dünyasında söz sahibi olmak, söylediklerimizin dinlenmesini, sağlıklı ve sağlam bir nesle sahip olmak istiyorsak, o değerli insanlara değer vererek; köfte ve ekmek satmalarını; bu zamana harcayacakları vakitleri eğitim ve öğretime harcamaları için üste düşen görevlerin yapılmasını bekliyoruz. Maaş, aile ve çocuk bakımı, ders ücretleri yeniden düzenlenmelidir.
Saygıdeğer Okuyucu ve Yetkililerimiz,
Eğer bu yazımı ve şiirlerimi okuma fırsatı bulduysanız, sesimize ses verin. Maddi durumumuz yerinde olmadığı için şiir kitaplarımızı çıkartamıyoruz Tekrar söylüyorum. Benim durumumda olan nice öğretmenler ve vatandaşlarımız vardır. Keşke bu durumda olan insanlarımız bir vakıf ve dernek etrafında birleşebilseler. Gazete ve televizyonlara trilyonlarca reklâm veren firma ve şirketler! Millî Kültüre ne zaman destek vereceksiniz? Televizyonlara gönderilen faksları okumayan siz canlı yayın sunucuları mankenlere verdiğiniz değer kadar ne zaman sizden destek bekleyen insanlara, öğretmenlere ve şairlere yardım elinizi uzatacaksınız...
Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye  Cumhuriyeti Devletinin yüzyıllarca yaşamasını Yüce Mevlâ'mızdan diliyor,en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Mutlu olun. Sağlıkla kalın.
Saygılarımla.                         O' dur

O' dur Cumhuriyeti-hediye edip kuran
O' dur Türk Milleti'ni-esirlikten kurtaran
O' dur ilk Başöğretmen-cahilliğe set vuran
O' dur ilke sahibi-durmadan akıl yoran
O' dur yurtta cihanda-sulh deyip de haykıran
O' dur ahlâklı insan-bütünlüğe çağıran
O' dur okuyup yazan-geçmişi bize soran
O' dur On Kasımlarda-ruhu bizleri saran
O' dur sönmüş yüreğe-su verip tutuşturan
O' dur Dünya Önderi-Türklüğü  kavuşturan
O' dur nice belâyı-milletle savuşturan
O' dur  genç ihtiyarı-sevgiyle barıştıran
O' dur "Ne Mutlu Türk'üm"-söyleyip yarıştıran
O' dur  birçok devletle-yılmadan ilk savaşan
O' dur  Türk' ün Önder' i -dışarıyla uğraşan
O' dur  millî birliği-pekiştiren ve yayan
O' dur  sanatçılara-destek vererek sayan
O' dur  ilk Türk Dili' ni-anlayan ve yaşatan
O' dur  düşünceleri-asırları kuşatan
O' dur  Türk Devleti' ni-kuran eşsiz komutan
O' dur  yedi düveli-aziz yurdumdan atan
O' dur  güzellikleri-dost düşmana kavratan
O' dur  yıkıcı fikre-karşı koyarak çatan
O' dur  ülkü sahibi-çağa doğru fırlatan
O' dur  ışık aydınlık-bütün herkese sunan
O' dur  kandaki ateş-hürriyet için yanan
O' dur  aydın bir kişi-kötülüğe el banan
O' dur  Kurtarıcımız-memleketi savunan
O' dur  her kişi için-söz söyleyip çırpınan
O' dur  olumsuzları-hemen olumlu yapan
O' dur  hiç usanmayan-yurt sevgisiyle çarpan
O' dur  beraberliği-hepimize duyuran
O' dur  hep meşalemiz-bizi ışıklandıran
O' dur  ilim sahibi-Türk'ü onurlandıran
O' dur  bu aziz yurdu-halkla vatanlaştıran
O' dur  denizler gibi-bizi dalgalandıran
O' dur  değeri bilip-gençlerini anlayan
O' dur  bağımsızlığı-millete aşılayan
O' dur  şu çağda bile-ellerle alkışlanan
O' dur  vatan sevgisi-halkı için yaşayan
O' dur  insanımızı-sevip sayıp okşayan
O' dur  bizi anlayan-şu anda da aranan,,,

Atam çok büyükmüşsün-o ismin unutulmaz
Fikrin yüceleşiyor-biz onlardan aldık haz
Düşünmüşsün yurdunu-sağlam temeller attın
Hasan ve bu halk  için-hep düşmanlara çattın   ANIYORUZ BİZ SENİ-ULU ÖNDER ATATÜRK
SİZLERE MİNNETTARDIR-VATANDA YAŞAYAN TÜRK

Cumhuriyet güneşi- memlekette doğmadan
Halkımız perişandı-huzursuzdu bütün can
Yoksulluk  ve sefalet-sarmıştı yanımızı
Sıkıntı ve zorluklar-acıttı canımızı
Anıyoruz biz seni-Ulu Önder Atatürk
Sizlere minnettardır-vatanda yaşayan Türk
Bir taraftan düşmanlar-bir taraftan ihanet
Üzüntüleri çekti-topluca aziz millet
Sahip çıktı Atamız-Türkiye'ye hem Türk'e
Canımızı borçluyuz-O Kemal Atatürk'e
Anıyoruz biz seni-Ulu Önder Atatürk
Sizlere minnettardır-vatanda yaşayan Türk
Düşmandan temizlendi-güzel memleketimiz
Hep huzura kavuştu-o an cemiyetimiz
Atatürk'ün emriyle-bizler erdik murada
Hür bir topluluk olduk-arzda duyuldu seda
Anıyoruz biz seni-Ulu Önder Atatürk
Sizlere minnettardır-vatanda yaşayan Türk
Geçmişten geleceğe -dünya hep örnek aldı
Cehalet tutkusunun-tam ortasına daldı
Yaşarsın kalbimizde-her an yaşayacaksın
Seni seven gönüller-resmini göğse taksın
Anıyoruz biz seni-Ulu Önder Atatürk
Sizlere minnettardır-vatanda yaşayan Türk
Ülkünün takipçisi-yılmaz bekçileriyiz
Yirmi dört saat görev-ayakta yorulmaz diz
Bu vatana can koyduk-aziz bulduk bu yurdu
Yediden yetmişe dek-hep emek verdi merdi
Anıyoruz biz seni-Ulu Önder Atatürk
Sizlere minnettardır-vatanda yaşayan Türk
Cennet gibi vatan var-korunacak emanet
Sana minnet duymakta-inan bu aziz  millet
Yaşarsın kalbimizde-hep yürüyoruz izde
Gece gündüz gideriz-bütün reçete sizde
Anıyoruz biz seni-Ulu Önder Atatürk
Sizlere minnettardır-vatanda yaşayan Türk
Işıklı yollarında-murada ereceğiz
Sıkıntı zorluklara-biz göğsü gereceğiz
Ne mutlu şanslı vatan-böyle bir Ata'sı var
Hasan sözü söyleyen-Türk Milleti onu sar
Anıyoruz biz seni-Ulu Önder Atatürk
Sizlere minnettardır-vatanda yaşayan TürkATA  ATATÜRK GİBİ-EMEK VER YURT KALKINSIN
TARİHİNE SAHİP ÇIK-ÇÜNKÜ YÜCE BİR CANSIN

Yıkmak isteyenlere-Atam fırsat vermedin
Düşmanı düşman bildin-dostlarını yermedin
Filizler ağaç oldu-kök saldı vatanımda
Kalkıp çağlara koştu-bitkini yatanımda
Ata  Atatürk gibi-emek ver yurt kalkınsın
Tarihine sahip çık-çünkü yüce bir cansın
Hürriyetin simgesi-millet vatan ve bayrak
Senin sevginle yaşar-kızı erkek ve toprak
Öyle reçete sundun-halkımız  iyi coştu
"Ya İstiklâl Ya ölüm"-hep ileriye koştu
Ata  Atatürk gibi-emek ver yurt kalkınsın
Tarihine sahip çık-çünkü yüce bir cansın
Gözlerin tılsımlıydı-kolların sanki kale
O yüzyıllar boyunca-âşıktır istiklâle
Öyle bir zaman geldi-kalmadı tahammülü
Tutamazlar kafeste-O hürriyet bülbülü
Ata  Atatürk gibi-emek ver yurt kalkınsın
Tarihine sahip çık-çünkü yüce bir cansın
llk emrini Ata' dan-aldı hemen saldırdı
Hain ve düşmanları-toprağımdan kaldırdı
Gör neler olduğunu-anlamadı gafiller
Görev tamamlanarak-kurtuldu bütün iller
Ata  Atatürk gibi-emek ver yurt kalkınsın
Tarihine sahip çık-çünkü yüce bir cansın
Hep düşüncelerimiz-yükselsin arşa kadar
Atatürk'üm nerdesin-gönlümüz seni arar
Tarihim ve geçmişim-söylendi geldi dile
Yükseklere yayıldı-köy belde ilçe ile
Ata  Atatürk gibi-emek ver yurt kalkınsın
Tarihine sahip çık-çünkü yüce bir cansın
Haykıralım dünyaya-"Yaşasın Cumhuriyet"
Atatürk'üm şehitler-bu sesi duymalı cet
Başımız dik yüzler ak-Türk Genci ayağa kalk
Bugünden ve yarına-hemen çağa doğru ak
Ata  Atatürk gibi-emek ver yurt kalkınsın
Tarihine sahip çık-çünkü yüce bir cansın
Türk Milleti birliktir -et ile tırnak gibi
Yapılan savaşların-bizler olduk galibi
Hasan der sev ve sevil-kişiyi bu yüceltir
Yurtta böyle bir durum-kardeşliği  yükseltir
Ata  Atatürk gibi-emek ver yurt kalkınsın
Tarihine sahip çık-çünkü yüce bir cansınATA GİBİ BİR ATA-YİNE GELSİN DÜNYAYA
TÜRK MİLLETİ KAVUŞSUN-HEM MARS'A YA DA AY'A

Atatürk'ü anlamak- O' nu örnek almaktır
Dünyanın yükseğine -yaşlı gençle dalmaktır
İnsanlık onurunu-O' dur bize öğreten
Unutmamak gerekir- çünkü  O Başöğretmen
Ata gibi bir Ata-yine gelsin dünyaya
Türk Milleti kavuşsun-hem Mars'a ya da Ay'a
İtibar idealler -gönüllere dolmalı
Savsaklanmamalıdır- bu gerçekçi olmalı
Türk müziğini sever-kollardı gözetirdi
İltifatlar yaparak -çiçeğe benzetirdi
Ata gibi bir Ata-yine gelsin dünyaya
Türk Milleti kavuşsun-hem Mars'a ya da Ay'a
Geçmiş ve geleceği-O' dur mutlulaştıran
Bütün haline sokup-devletimizi kuran
Laik Milliyetçiydi-ilk Cumhuriyetçiydi
Halkçı ve İnkılapçı-evet O Devletçiydi
Ata gibi bir Ata-yine gelsin dünyaya
Türk Milleti kavuşsun-hem Mars'a ya da Ay'a
Hâlâ anlamayana-gelin yuhlar çekelim
Onların kalesine-Türk Bayrağı dikelim
Bu canım vatanıma-sakın leşi koymayın
Memleketten atılsın-üzerini soymayın
Ata gibi bir Ata-yine gelsin dünyaya
Türk Milleti kavuşsun-hem Mars'a ya da Ay'a
Dünü inkâr edenler- göremezler önünü
Tarihini bilmeyen-hep kaybeder yönünü
Atatürk ve geçmişim-yaşanmış bir hayattır
Acısı tatlısıyla- bizim için murattır
Ata gibi bir Ata-yine gelsin dünyaya
Türk Milleti kavuşsun-hem Mars'a ya da Ay'a
Nimetler sunulmuştur-milletçe hepimize
Yapmayın bölücülük-seslenirim ben size
Biz kolay kazanmadık-canımız aziz yurdu
Anne baba erkek kız-çaldık kemençe udu
Ata gibi bir Ata-yine gelsin dünyaya
Türk Milleti kavuşsun-hem Mars'a ya da Ay'a
Devlete silâh çeken-parmakları kırarız
Mehmet'e kurşun sıkan-hainleri yararız
Bu vatan senin benim-Hasan der farkımız  yok
Hakkını iyi ara-ne ararsan bizde çok
Ata gibi bir Ata-yine gelsin dünyaya
Türk Milleti kavuşsun-hem Mars'a ya da Ay'a

ATAM BİZİ GÖZLERSİN-ÇALIŞ DA OKU DERSİN
RABB’İM SENİN RUHUNA-CENNET'TE HUZUR  VERSİN

Girdiğim sınıflarda-enginden daha engin
Duygu oluşturursun-kalbimiz olur zengin
Yeşil tahta başında-gözlerim yüksekleri
Sıralarda oturur-vatanımın bekleri
Atam bizi gözlersin-çalış da oku dersin
Rabb’im senin ruhuna-Cennet'te huzur  versin
Sarı saç mavi gözler-yüreğim seni özler
Gönül seni andıkça-beyaz olur o yüzler
Bakışların kararlı-azimli çaba dolu
Tebessümlü sevecen-bize gösterdin yolu
Atam bizi gözlersin-çalış da oku dersin
Rabb’im senin ruhuna-Cennet'te huzur  versin
Al bayrağım  duruyor -kürsünün arkasında
Resimler iliklenir-canların yakasında
Ruh ile bedenimiz-coşar seni gördükçe
Çalışıp çabalayıp-emekleri verdikçe
Atam bizi gözlersin-çalış da oku dersin
Rabb’im senin ruhuna-Cennet'te huzur  versin
İstiyorsun bizlerden-daim efendi olmak
Günler aylar ve yıllar-birlik içinde kalmak
Okuyup öğrenirsek-sevinç duyar gözlerin
Okullarda çınlıyor-Atatürk'üm sözlerin
Atam bizi gözlersin-çalış da oku dersin
Rabb’im senin ruhuna-Cennet'te huzur  versin
Temiz ol tırnağı kes-yerlere çöpü atma
Eve gittiğin zaman-ders yapmadan hiç yatma
Çamurlu ayakkabı-oğlum yıkamamışsan
Atatürk'ü üzersin-çağa çıkamamışsan
Atam bizi gözlersin-çalış da oku dersin
Rabb’im senin ruhuna-Cennet'te huzur  versin
Hataları görünce-üzülür bakışları
Sesi bir buğulanır-olur yakarışları
Ne yana dönersen dön-oradadır nefesi
Altta üstte duyarsın-muhakkak yiğit sesi
Atam bizi gözlersin-çalış da oku dersin
Rabb’im senin ruhuna-Cennet'te huzur  versin
Vatan bayrak millete-verin gençler değeri
Sen ayağa kaldırdın-seni bekleyen eri
Türk Gencine hakkını-helâl et de duyayım
Hasan sözü söyleyen-düşüncene uyayım
Atam bizi gözlersin-çalış da oku dersin
Rabb’im senin ruhuna-Cennet'te huzur  versin


       
ATAM GÖNÜLDE DİLDE- DEVLET KURUCUMUZDUR
DÜN BUGÜN İLE YARIN - O KORUYUCUMUZDUR

Büyük Devlet Adamı- inkılâpçı ve asker
Gönüllerde taht kurdu- memleketi seven er
O' nda akıl düşünce-çok önemli özellik
Yıllarca hizmet aşkı- ruhunda var güzellik
Atam gönülde dilde-Devlet Kurucumuzdur
Dün bugün ile yarın-O Koruyucumuzdur
Vatan bayrak sevgisi -aşıyor asırları
İlkesi fikirleri -kaplıyor diyârları
Sezgi gücü  çok fazla -saygılı asaletli
Şahsiyeti mükemmel- kahraman faziletli
Atam gönülde dilde-Devlet Kurucumuzdur
Dün bugün ile yarın-O Koruyucumuzdur
Çocukları severdi-sevgisini verirdi
El üstünde tutarak -önemi gösterirdi
Sanat sanatçıları -O korurdu gerçekten
Saygı sevgi vererek- hep severdi yürekten
Atam gönülde dilde-Devlet Kurucumuzdur
Dün bugün ile yarın-O Koruyucumuzdur
"Hürriyet ve istiklâl- benim karakterimdir"
Çok önemli bir sözdür -bizim için verimdir
İlme değer gösterir -okuyup okuturdu
Yirmi dokuz harfleri- yüreği dokuturdu
Atam gönülde dilde-Devlet Kurucumuzdur
Dün bugün ile yarın-O Koruyucumuzdur
İlim ve fen adamı- esir millete rehber
Atam'ı örnek alıp- kurtuldular beraber
Eğitim öncüsüdür- bütün yenilik içte
Azim ve çalışmalar- ruha oldu reçete
Atam gönülde dilde-Devlet Kurucumuzdur
Dün bugün ile yarın-O Koruyucumuzdur
Eğitim ve öğretim -O tahta başlarında
O' nu anlamalıyız- sevinç göz yaşlarında
O  Yirminci Yüzyıla- damgasını vuran can
Milletle bütünleşti -asla hiç dönmedi yan
Atam gönülde dilde-Devlet Kurucumuzdur
Dün bugün ile yarın-O Koruyucumuzdur
Emanetin bizlerde -yaşatmak sonsuza dek
Sahip çıkmalı yurda- verilmelidir emek
Hedefimiz bellidir- hemen çağa uymalı
Hasan der çalışarak -taş üste taş koymalı
Atam gönülde dilde-Devlet Kurucumuzdur
Dün bugün ile yarın-O Koruyucumuzdur


ATAM'A SAHİP ÇIKMAK-BİZİM İLK GÖREVİMİZ
BÜTÜN DÜŞÜNCESİNİ -YAŞATMAK ÖDEVİMİZ

Fikir düşüncesine- gerekir sahip çıkmak
Bütün Türk Genci için- ışıkları hep yakmak
Geçmişten geleceğe - ilkesi var olmalı
Türkiye yaşadıkça -canlara kâr olmalı
Atam'a sahip çıkmak-bizim ilk görevimiz
Bütün düşüncesini-yaşatmak ödevimiz
Enerji veren ruhtur- O' dur geleceğimiz
İstismar edilmesin- bükülmez bileğimiz
Türk Türkiye ismini- dünyaya duyurandır
Bütün dost ve düşmana- erkekçe haykırandır
Atam'a sahip çıkmak-bizim ilk görevimiz
Bütün düşüncesini-yaşatmak ödevimiz
Cumhuriyetimizi-O' dur emanet eden
Ezilmek yok olmaktan-kurtarıp öyle giden
Şeref şan gururumuz-O' nun ile yükseldi
Türk Milleti beraber-yurda uzanan eldi
Atam'a sahip çıkmak-bizim ilk görevimiz
Bütün düşüncesini-yaşatmak ödevimiz
"Türk Övün Çalış Güven"-bizlere seslenendir
Engin sevgisi ile-ruhlarda beslenendir
Soyadını seçerken-Türk'tü Türk'ü istermiş
Atatürk denmiş O'na-millete emek vermiş
Atam'a sahip çıkmak-bizim ilk görevimiz
Bütün düşüncesini-yaşatmak ödevimiz
O'dur büyük sosyolog-devlet adamı asker
Atam Kumandanımız-O sır vermez verir ser
Türk Cumhuriyeti'nin- O  temelini kurdu
Bu coşku ve sevgiyle-en ön saflarda durdu
Atam'a sahip çıkmak-bizim ilk görevimiz
Bütün düşüncesini-yaşatmak ödevimiz
Uygarlık yarışında- O ilk komutanımız
İlim teknik ve fenni-hep uygulayanımız
Millî tarih şuuru-anlayandır ecdadı
Mazimizde abide-gerçekten büyük adı
Atam'a sahip çıkmak-bizim ilk görevimiz
Bütün düşüncesini-yaşatmak ödevimiz
En büyük mefkûremiz- devleti yükseltmektir
Çalışıp çabalayıp-ortalardan kalksın kir
Bölünmez bütünlüktür-Atatürk'ün dileği
Hasan Türk Milleti'nden- budur O' nun isteği
Atam'a sahip çıkmak-bizim ilk görevimiz
Bütün düşüncesini-yaşatmak ödevimiz
ATAM'DAN EMANETTİR-BİZLERE CUMHURİYET
KİMLER YAPARSA YAPSIN-AFFEDİLMEZ HIYANET

Vatanımız çok güzel- yaşanıyor dört mevsim
Cennet vatanımızda-bölücülük yapan kim
Ne yapsak azdır yurda-gerekirse ölürüz
Toprağa serpilerek-yollara dökülürüz
Atam' dan emanettir-bizlere Cumhuriyet
Kimler yaparsa yapsın-affedilmez hıyanet
Kıtalar birleştirir-önemi gerçek büyük
Türkiye üzerinde-taşınıyor işte yük
Asya ve Avrupa'yı- bağlıyor birbirine
Deniz ve kara yolu- taşıyor illerine
Atam' dan emanettir-bizlere Cumhuriyet
Kimler yaparsa yapsın-affedilmez hıyanet
Yüce Yaradan'ımız-nasip etmiş vatanı
Tarih boyu milletim-kovmuş bize çatanı
Elinde kazma kürek-düşmanlara saldırmış
Kimisini çamura-denizlere daldırmış
Atam' dan emanettir-bizlere Cumhuriyet
Kimler yaparsa yapsın-affedilmez hıyanet
Millet "Şükür Secdesi"-topluca yapmalıdır
Allah birdir diyerek-inanıp tapmalıdır
İçimiz kan ağlıyor-canımız memlekette
Yurdu satan hainler-biliniz ihanette
Atam' dan emanettir-bizlere Cumhuriyet
Kimler yaparsa yapsın-affedilmez hıyanet
Üç tarafımız deniz-Doğuda Ab-ı Hayat
Fırat ve Dicle ile-insanlar oldu rahat
Yeşile dönüşmüştür-burda o çorak toprak
Eser hür bir şekilde-devamlı  yeşil  yaprak
Atam' dan emanettir-bizlere Cumhuriyet
Kimler yaparsa yapsın-affedilmez hıyanet
Bu Cennet ülkemizde-toprak suya hasrettir
Yurdu emanet eden-Atatürk'üm ve cettir
Vatan hainlerini-bizler devireceğiz
Türk mührünü vurarak-güle çevireceğiz
Atam' dan emanettir-bizlere Cumhuriyet
Kimler yaparsa yapsın-affedilmez hıyanet
Bu  yollar çok çetindir-mücadele sürüyor
Devletim şerefsizin-defterini dürüyor
Canlar ve ciğerlerim-el verin gürleşelim
Hasan'ın tek isteği-sizlerle erleşelim
Atam' dan emanettir-bizlere Cumhuriyet
Kimler yaparsa yapsın-affedilmez hıyanet


ATAMIN DÜŞÜNCESİ-İLKEMİZ VE YOLUMUZ
TOPYEKÛN TÜRK MİLLETİ -ÇALIŞMALI KOLUMUZ

Üç heceli kelime -hem Ata'mız  hem de Türk
Gerçekten büyük insan -Gazi Kemal Atatürk
Anlamlıdır görkemli-duruşu asaletli
Bakışlarında güven-kararlı azametli
Atam' ın düşüncesi-ilkemiz ve yolumuz
Topyekûn Türk Milleti-çalışmalı kolumuz
Şanına lâyık isim-yıllardır gönüllerde
İçimizde bağlılık-düşüncesi dillerde
Cumhuriyet eseri- hürriyet  kahramanı
Yüz senede bir gelir-milletim iyi tanı
Atam' ın düşüncesi-ilkemiz ve yolumuz
Topyekûn Türk Milleti-çalışmalı kolumuz
Saygı gösterilmiştir-sevmiş ve sevilmiştir
Yediden yetmişe dek-birlikte övülmüştür
Vatanına hizmeti-ilk veren yiğit kişi
Yaşadığı müddetçe-çalışmak olmuş işi
Atam' ın düşüncesi-ilkemiz ve yolumuz
Topyekûn Türk Milleti-çalışmalı kolumuz
Yenilikler çağdaşlık- uygulayandır önce
Bütün Türk Milleti'ne-sahip çıktı görünce
Ruhlarda taht kurmuştur-içimizde her daim
O'nu unutturursak-işimiz olur vahim
Atam' ın düşüncesi-ilkemiz ve yolumuz
Topyekûn Türk Milleti-çalışmalı kolumuz
Her insan gibi fâni-doğdu yaşadı öldü
Eserleri korunur-millet O' nunla güldü
Hizmet ve yaptıkları-görün işte ortada
Canları kaynaştırdı-birleştirdi potada
Atam' ın düşüncesi-ilkemiz ve yolumuz
Topyekûn Türk Milleti-çalışmalı kolumuz
İşgal edilen vatan-toprağını kurtaran
İlk Ordu Komutanı-O'dur düşmanı yaran
Koyduğu ilkelerle-vatan ayağa kalktı
Güçlü bir hâle geldi-ümit ışığı yaktı
Atam' ın düşüncesi-ilkemiz ve yolumuz
Topyekûn Türk Milleti-çalışmalı kolumuz
Budur Ata'yı sevmek-ne şu ne bu değildir
Dümdüzdür dosdoğrudur-O'nu  söyleten dildir
Kısaca insan olup-anmalı yaşatmalı
Hasan ve Türk Milleti-hainlere çatmalı
Atam' ın düşüncesi-ilkemiz ve yolumuz
Topyekûn Türk Milleti-çalışmalı kolumuz


ATAMIZDAN EMANET-KORUNACAK MEMLEKET
“BAYRAK MİLLET TOPRAĞIM”-VAR OLSUN İLELEBET

Türk genci  bu vatanın-geleceği ümidi
Söz verir huzurunda-yaşayan bütün merdi
Acı ve ıstırapla-Cumhuriyeti kurduk
Yıllar yılı birlikte-kardeşçe yurtta durduk
Atamızdan emanet-korunacak memleket
“Bayrak-Millet Toprağım”-varolsun ilelebet
Bu mutlu günümüzde-karanlık o geceler
Tamamıyla kaybolsun-coşsun Cihan Eceler
Cumhuriyet ülkemin- isteği sağlam kolu
Onu korumalıyız-birlikte Türk'ün oğlu
Atamızdan emanet-korunacak memleket
“Bayrak-Millet Toprağım”-varolsun ilelebet
Anne baba teyzeler-dayı amca nineler
Davul ve zurna ile-hep şenlensin haneler
Atamız verdi bize-bu mutlu günümüzü
Asla unutmayalım-düşünün dününüzü
Atamızdan emanet-korunacak memleket
“Bayrak-Millet Toprağım”-varolsun ilelebet
Vurgunuz memleketin-toprağına taşına
Öğrenmeli bu nesil-neler geldi başına
El  el gönül gönüle-yaşatalım devleti
Daima ileriye-taşıyalım milleti
Atamızdan emanet-korunacak memleket
“Bayrak-Millet Toprağım”-varolsun ilelebet
Vatan bayrak toprağı-sevdikçe insan yaşar
Dün bugün ile yarın-kollarınla iyi sar
Artsın huzur güvenim-hiç asla yıkılmasın
Kötü göz ve söz ile- sakın ha bakılmasın
Atamızdan emanet-korunacak memleket
“Bayrak-Millet Toprağım”-varolsun ilelebet
Elli Yedi senenin-otuz yılı acılı
Cephelerde geçmiştir-o günler çok sancılı
Her savaşta başarı-eşsizdir O Komutan
Gerçek üstün bir Lider-kurtarmıştır nice can
Atamızdan emanet-korunacak memleket
“Bayrak-Millet Toprağım”-varolsun ilelebet
Hasan seslenir size-tebessümle gülerek
Sevinç neşeyle dolar-anlamını bilerek
Bağlıyız memlekete-et ile tırnak gibi
Millet kenetlenirse-biz oluruz galibi
Atamızdan emanet-korunacak memleket
“Bayrak-Millet Toprağım”-varolsun ilelebet


ATAMIZI ANLAMAK-TÜRK'Ü TARİF ETMEKTİR
DÜŞÜNCESİNDEN SAPMAK-ÖĞRENMELİ  BİTMEKTİR

Bayramların büyüğü-geldi ne mutlu bize
Saygı sevgi mutluluk-görev düşüyor size
Saltanat sona erdi-kuruldu Cumhuriyet
En değerli düşünce-hürriyettir hürriyet
Atamızı anlamak-Türk'ü tarif etmektir
Düşüncesinden sapmak-öğrenmeli bitmektir
Bayrağımın göklere-çekildiği gün bugün
Oynayın coşun koşun-hatırlayın n' oldu dün
Ata Atatürk'ümüz-haklarını kadına
Verdi onu gözetti-şeref verdi adına
Atamızı anlamak-Türk'ü tarif etmektir
Düşüncesinden sapmak-öğrenmeli bitmektir
“Vatan Bayrak Milletim”-anladı değerini
Ön saflarda aldılar-belli etti yerini
Demokrasi tohumu-dal oldu verdi filiz
Kötü düşünceleri-yaşatmayarak yeriz
Atamızı anlamak-Türk'ü tarif etmektir
Düşüncesinden sapmak-öğrenmeli bitmektir
Bu günü anlayalım-duralım aynı safta
Birlikte toplanalım-geçirmeyelim hafta
Ölen o canlar gibi-ölecek milyonlar var
Ata Atatürk gibi-hepsi de çığır açar
Atamızı anlamak-Türk'ü tarif etmektir
Düşüncesinden sapmak-öğrenmeli bitmektir
Bayrağımın al rengi-dalgalanır durmadan
Neşelenir ve coşar-kimselere sormadan
Sana baktıkça gözler-seni gerçekten anlar
Huzuru esenliği-ruh ve kalplerde çınlar
Atamızı anlamak-Türk'ü tarif etmektir
Düşüncesinden sapmak-öğrenmeli bitmektir
Bu güzel günümüzde-çıkar sesim nefesim
Sıraya dizilince-söylenir isim isim
İnsan ol oku öğren-bayraklaş güzel yurtta
Neler olmuş silinmiş-öğren bu anayurtta
Atamızı anlamak-Türk'ü tarif etmektir
Düşüncesinden sapmak-öğrenmeli bitmektir
İsteğimiz varolmak - yardımlaşma ve sevgi
Çağlar boyu sürmeli-mutluluklar ve övgü
Söz veririz huzurda-bir diri olacağız
Öğretmen Hasan söyler-kardeşçe kalacağız
Atamızı anlamak-Türk'ü tarif etmektir
Düşüncesinden sapmak-öğrenmeli bitmektir


ODUR ATATÜRK ŞİİRLERİME DESTEKLEYİCİ ARIYORUM.
SANCAK

  leydi

 • Sevdalı Üye
 • *****

 • İleti: 752
 • Rep: +575/-1
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
Öğretmen Hasan Sancak’ ın O’dur Atatürk Şiirleri 1.Bölüm
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2010, 16:02:59 »
hepsi çok güzal atatürk ü saygıyla anıyoruz
sevgililer günü geldi  yine
Aklıma sen geldin yine
Hani bırakmayacaktın beni
Hayatın boyunca beni
Hepsi yalanmış demek
Sevgi sadece bir söz muş sence
Ben kalbimi vermiştim sana
Sanmaki gidenler unutulmaz
Şimdi boş olsa bile kalbim
Sevgililer gününde dolduracam
O neden sen olmayasın

  REKLAM YAZARI

 • Sevilen Üye
 • **
 • Avatar Yok

 • İleti: 90
 • Nerden: ALAÇAM-SAMSUN
 • Rep: +76/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR.
  • MSN Messenger - noteronayliruya@hotmail.com AOL Instant Messenger - noteronayliruya5
  • Profili Görüntüle Antoloji Com’daki Şiirlerimi Okumak İster misiniz?
 • Çevrimdışı
Öğretmen Hasan Sancak’ ın O’dur Atatürk Şiirleri 1.Bölüm
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2010, 16:49:44 »
70 milyonluk bir millet Onun gibi bir lider çıkartamadı.Çok yazık...
SANCAK


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
1216 Gösterim
Son İleti 03 Haziran 2008, 09:35:59
Gönderen: MAT_ROCK23
1 Yanıt
1002 Gösterim
Son İleti 17 Temmuz 2008, 16:01:48
Gönderen: Felex
0 Yanıt
803 Gösterim
Son İleti 17 Temmuz 2008, 18:27:45
Gönderen: REKLAM YAZARI
0 Yanıt
698 Gösterim
Son İleti 27 Kasım 2008, 13:16:22
Gönderen: REKLAM YAZARI
3 Yanıt
1102 Gösterim
Son İleti 26 Ağustos 2010, 18:07:42
Gönderen: sevdaligul

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.