Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Veritabanı Gerektirmeyen Portal Sistemi (GuppY)
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 1 cevap var
OkumaGösterim: 2446
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Veritabanı Gerektirmeyen Portal Sistemi (GuppY)  (Okunma sayısı 2446 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
Veritabanı Gerektirmeyen Portal Sistemi (GuppY)
« : 23 Ağustos 2007, 22:53:45 »


 
Guppy sizlerin , son kullanıcının rahatını düşünerek hazırlanmış en detaylı içerik yönetim (portal) sistemlerinden birisidir . Çalışmak için hiçbir veritabanı gerektirmez . Bu da size , hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan , tam ve interaktif bir web sitesi oluşturma imkanı sağlar.

Guppy İçerik Yönetim Sistemi - CMS (Content Management System) olarak veya web portal ismi ile adlandırılan sistemlerden birisidir . Anlamı da , sitenizi düzenlerken size güvenli bir yönetici arayüzü sunarak sitenizin içeriğini buradan düzenlemenizi sağlar . HTML veya PHP bilgisi gerektirmediği gibi MYSQL veritabanı bilgisi de gerektirmez , sadece sitemizdeki yardım dökümanları size yeterli olacaktır : Guppy size hazır bir "turnkey" web sitesi , yani hazırlanmış çalışan bir motor olacaktır . Kısacası , Guppy sitenizi yönetecektir , siz sadece içeriği yönetin .

Guppy'nin harici bir veritabanı kullanmamasındaki sebeplerden birisi , diğer CMS sistemlerden farklı kılan en büyük özellik olmasıdır . Bu size çeşitli uyum ve avantaj sağlayacaktır :
neredeyse bütün web hostları bu sistemi çalıştırabilir , bedavalar bile , ihtiyacınız olan tek şey web hostunuzda PHP kod dili desteği olmasıdır , çünkü Guppy PHP dilinde yazılmıştır (çoğu cms sistemi bu dilde oluşturulmaktadır).

Guppy'i yüklemek için veritabanı uzmanı olmanız gerekmez (Nasıl yükleyeceğiniz konusunda dökümanlara göz atınız)

Sayfa görüntüleme çok hızlıdır , çünkü bir diğer veritabanından alış veriş yapılarak hızı düşürücü işlem yapılmaz


Bu web sitesi tabiki Guppy CMS ile çalışmaktadır , böylece sitemizi kullanarak zaten Guppy CMS nin nasıl çalıştığını test etmiş oluyorsunuz.Opsiyonel Bir veya Birden Fazla Dille Kullanabilme


Dahası , GuppY size orjinal özellikler sağlar , bunlar Guppy'i diğerlerinden ayıran ve öne çıkaran farklardır : Guppy size bütün içeriğinizi birden fazla dille yayınlamanızı sağlar. GuppY ile, çok dil seçenekli bir web sitesini kolayca oluşturabilirsiniz, ve size 2 dili bayraklarıyla full çevirebilme özelliğiyle sunar.

Orjinal Guppy sitesindeki yükleme paketi İngilizce ve Fransızcadır , Sitemizdeki yükleme paketi Türkçe ve İngilizcedir , ayrıca bir dil paketi de mevcuttur , bu pakketten Guppy'nin çevrildiği bütün dillerin dosyalarını ekleyebilirsiniz (dosyalar bölümünde mevcuttur )Dikkat : Bütün ülkelerin bayrakları konulmamıştır . Bir dili sembolize etmesi için bir bayrak ikonu kullanılır. Yani , Türk bayrağı Türkçeyi , İngiliz bayrağı İngilizceyi temsil eder. Bu yolla , açıklamalara gitmeden , dil seçeneklerini bayraklarla sembolize etmiş bulunuyoruz .

Bu çeşitli diller Guppy için çok geniş bir coğrafi alanı kapsar , neredeyse Dünyadaki tüm dillerle Guppy CMS kullanılabilmektedir .
Guppy doğal olarak çok dil destekler , eklenmeyen diller de çok kolayca eklenebilir ... Çevirmek isterseniz , aramıza hoşgeldiniz !
Fonksiyonel ve Eksiksiz


Guppy tamamen kişiselleştirebileceğiniz bir CMS sistemidir , tamamen yeni başlayan birisi de , son derece deneyimi bir webmaster da Guppy 'i rahatlıkla kullanabilir , Guppy 'nin kaynak kodları (açık kaynak kodlu olduğu için) CMS konusunda bir ilke imza atmış ve yeni bir teknolojiye öncülük etmiştir .

-İsteklerinize göre bir web sitesi oluşturabilir , sitenize istediğiniz özellikleri ekleyebilir/çıkarabilir , Forumdaki konulardan istediğiniz kadarını Ana Sayfanızda gösterebilir , İstediğiniz kadar haber yayınlayabilirsiniz . Sağda ve Solda gösterilecek kutuları da seçebilir ve isterseniz hiç kutu bile göstermeyebilirsiniz.

-Gelişmiş makale sistemi

-Gelişmiş haber sistemi , sayfa başına istediğiniz kadar haber yayınlayabilir , ziyaretçilerinizin haber eklemesine izin verebilir , RSS yoluyla haberlerinizin diğer sitelerden veya RSS görüntüleyici programlar yoluyla okunmasına izin verebilirsiniz

-Gelişmiş makale yönetimi ve makaleleri ana sayfada açılabilir -drop down menu - veya liste menu ile yayınlayabilme özelliği

-Opsiyonel içerik sistemiyle kullanıcılarınız makalelere kendi yorumlarını ekleyebilirler .

-Bağlantılar bölümü , web üzerinde diğer sitelere bağlantı verebilir , kategorilere ayırabilir ve her sayfada kaç bağlantı gösterileceğini seçebilirsiniz

-Download bölümü , dosyalarınızı kategorilere göre ayırabilir , her sayfada kaç dosya görüntüleneceğini seçebilirsiniz

-Kategorilere göre ayırabileceğiniz SSS (sıkça sorulan sorular) bölümü .

-İsteğinize göre düzenleyebileceğiniz Fotoğraf Albümü , Yönetmek çocuk oyuncağı ....

-Ziyaretçi Defteri , tam kontrol yetkisine sahipsiniz , istemediğiniz mesajları silebilir , düzenleyebilirsiniz .

- Gelişmiş Forum Bölümü

-Anket Kutusu

-Sayaç , Anlık ve toplam ziyaretçi sayıları

-Geişmiş Mail listesi

-Kullanıcılarınızın size destek olmaları için siteyi arkadaşlarına mail yoluyla önerebilecekleri bölüm

-İsteğinize göre düzenleyebileceğiniz 5 yan kutu .

-Ajanda , Ayrıca etkinliklerinizi de buradan duyurabilirsiniz

-Haberlerinizi RSS yoluyla dışarı verebilmeniz için RSS bölümü.

-Sitenize yazar ekleyebilme yetkisi , Makale , Haber yazma , veya herhangi bir bölümü düzenleme yetkisi verebilirsiniz .

-Üyeler arası mesajlaşmayı sağlayan dahili mesaj sistemi

-Üye bölümleri , Bazı sayfaları sadece üyelerinizin gireceği şekilde ayarlayabilirsiniz

-Üye Giriş Kutusu , Üyeleriniz Kullanıcı adı ve şifreleriyle sisteme giriş yapabilirler.

-Sitenizin Pda ve java destekli telefonlardan açılmasını sağlayan mobil versiyonu

-Sadece sizin şifrenizle giriş yapabileceğiniz yönetici bölümü.


Bedava ve Açık-Kaynak


GuppY bedava Cecill lisansı altında dağıtılmaktadır : bunun anlamı CMS sistemi bedavadır ve açık kaynak-kodludur.

Geliştiriciler özgürce geliştirebilir ve dağıtabilirler ; kullanıcılar özgürce ve bedavaya kullanabilirler . Kullanımı ve dağıtımı için sadece aşağıdaki şartlara uyulması gerekmektedir : Sayfa altındaki ve script kodundaki copyright (telif hakları) kesinlikle silmeyiniz. Guppy geliştiricilerinin telif haklarına saygılı olarak bunları koruyunuz .

Guppy geliştiricileri bu projeden maddi gelir elde etmemekle beraber bunu gönüllü olarak yapmaktadırlar. Hiç birimiz Guppy yoluyla büyük paralar kazanmadık . Yine de eğer Guppy Projesini ayakta tutmak için bağışta bulunmak isterseniz Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap adresinden bağışta bulunabilirsinizGelişmiş Dökümanlarla Açıklayıcı Bir CMS


Guppy i kontrol etmeden önce yüzlerce döküman okumanız gerekmez ; sakin olun . Zaten kurduğunuz zaman ana sayfanızda yapacaklarınız açıklanmıştır . Bu dökümanlar , Guppy projesini , Guppy CMS özelliklerini ve tamamen yeni başlayanları iyice bilgilendirme amaçl yazılmıştır .

Guppy kullanıcısının okuması gereken ana dökümanlar aşağıda belirtilmiştir :
Bu dosyayı okuyunuz : BeniOku.txt dosyası , sadece metin dosyasıdır ve tamamen açıklayıcıdır . Guppy hakkında tüm bilgiler içerisinde yazılmış ve güncellenmiştir .Kararlı Gelişme


Guppy , Aralık 2003 te başlayan bir projedir (Aldweb'in kararıyla). miniPortail ismiyle başladı ve yeni versiyonlarda gelişti ! Çeşitli nedenlerle proje her zaman gelişmeye devam etti . Son versiyonumuz olan 4.0 versiyonu ile sistemimiz hedeflenen haline kavuştu , tabi ki ilerisi için yeni hedefler , yeni fikirler , binlerce kullanıcı ve yüzlerce geliştiricinin önerileri doğrultusunda ilerlememiz devam edecektir . Ayrıca uyum konusunda da çk büyük adımlar atıldı .

Bizler GuppyTr Projesi olarak sizlere her türlü kolaylığı sağlayabilmek için her zaman normalden daha gelişmiş ve anlaşılabilir olmak için emek veriyoruz . Guppy Tr projesine destek olmak istiyorsanız beni oku dosyasında nasıl destek vereceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz . Ama en büyük desteğiniz sitemizi önererek büyümemize katkıda bulunmak olacaktır . GuppyTr projesine yardım ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkürü bir borç biliriz .

Saygılarımızla
GuppyTr Projesi Adına
Proje Kurucusu Mevlut Develi

alıntı
Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim

  sevde34

 • Sevdalı Üye
 • *****

 • İleti: 866
 • Nerden: Tekirdağ/Merkez
 • Rep: +51/-2
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle Sevdeanne
 • Çevrimdışı
Veritabanı Gerektirmeyen Portal Sistemi (GuppY)
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2007, 23:32:14 »
AY BEN BUNLARDAN HİÇ ANLAMIYORUM
NEDİR BUNLAR BENİM OĞLANLAR BU BİLGİSAYARI BİRTÜRLÜ
ÖĞRETMEDİLER Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
1255 Gösterim
Son İleti 24 Ağustos 2007, 17:05:53
Gönderen: ђ๏Ŧєєz
0 Yanıt
621 Gösterim
Son İleti 02 Ekim 2010, 16:50:29
Gönderen: sevdaligul
0 Yanıt
573 Gösterim
Son İleti 14 Şubat 2011, 20:57:44
Gönderen: sevdaligul
0 Yanıt
735 Gösterim
Son İleti 15 Temmuz 2011, 20:44:31
Gönderen: sevdaligul
0 Yanıt
433 Gösterim
Son İleti 05 Aralık 2012, 16:48:44
Gönderen: dj_ibo_g_h

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.