Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Üniversite Mezunu PKK'lı Her Şeyi Anlattı
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 0 cevap var
OkumaGösterim: 677
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Üniversite Mezunu PKK'lı Her Şeyi Anlattı  (Okunma sayısı 677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  ђ๏Ŧєєz

 • Özel Üye
 • *
 • Avatar Yok

 • İleti: 6692
 • Nerden: eksi25 - Erzurum
 • Rep: +586/-0
 • Cinsiyet: Bay
  • MSN Messenger - hofeez@sevdaligul.com
  • Profili Görüntüle E-Posta
 • Çevrimdışı
Üniversite Mezunu PKK'lı Her Şeyi Anlattı
« : 04 Şubat 2008, 00:17:40 »


 
PKK'dan kaçtılar... Evlendiler... PKK'nın iç yüzünü itiraf ettiler. İşte açıklamalar;
PKK'dan kaçtıktan sonra Irak'ta evlenen ve Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim olan Kerim kod adlı A.P. ve eşi Berfin kod adlı R.Y.'den şok açıklamalar...

İKİ KEZ KATILIP KAÇTI

Kerim kod adlı A.P. (39), iki kez örgüte katılıp kaçtığını, yakınlarının devreye girmesiyle güvenlik güçlerine teslim olmaya karar verdiğini söyledi.

1992 yılında A.K. isimli Diyarbakırlı şahsın telkinleriyle örgüte katılmak üzere Diyarbakır'a döndüğünü ve Dicle ilçesi Kurşunlu köyüne gelen örgüt elemanlarının arasına katıldığını belirtti.

YAŞAM KOŞULLARI KAÇIRTTI

Örgütte yaşam koşullarını gördükten sonra kaçmaya karar verdiğini belirten A.P., ilk girişiminde başarısız olduğunu ve örgüt elemanları tarafından yakalandığını söyledi. Grup sorumluları ve gruptaki teröristlerin kendisini ikna etmeye çalıştığını dile getiren A.P., 1995 yılında Elazığ'ın Karakoçan ilçesi kırsalında örgütten kaçtığını belirtti. A.P., kaçtıktan sonra Diyarbakır'daki ailesinin, 2 ay sonra da İstanbul'daki ağabeyinin yanına gittiğini aktardı. Ağabeyinin telkinleriyle Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne teslim olduğunu söyleyen terörist A.P., 8 ay Elbistan Cezaevi'nde tutuklu kaldığını ve Pişmanlık Yasası'ndan yararlandığını kaydetti.

Ankara Etimesgut Tank Taburu'nda askerlik görevini icra ederken kaçtığını ve İstanbul Laleli semtine gittiğini aktaran A.P., 1999 yılında Kavran isminde bir şahsa 500 dolar vererek Yunanistan'a geçtiğini anlattı.

YUNANLILAR EĞİTİM VERİYORDU

Kaçakçıların terör örgütüyle bağlantısının bulunduğunu dile getiren A.P., Yunanistan'ın örgüt genel sorumlusu Erdal tarafından Lavriyon kampına götürüldüğünü söyledi. A.P., Lavriyon kampında gördüklerini şöyle açıkladı: "Lavriyon kampı aynı zamanda mülteci kampı olarak bilinse de terör örgütü bu kampı ele geçirmiş durumda. Orada 25-30 kişi örgüte katılmak için eğitim görüyordu. Bu grubun dışında 2-3 kişilik bir gruba ise Yunanlılar tarafından eğitim veriliyordu. Bu grup arasında yer alan Polat isimli şahsı Kandil'de gördüm. Orada örgüt elemanlarına füze dersi veriyordu."

1999 yılında terörist başı Abdullah Öcalan'ın yakalanmasından sonra sahte pasaportlarla 10 kişilik bir grup halinde uçakla Rusya'nın başkenti Moskova'ya gittiklerini anlatan A.P., "Moskova'da bizi karşılayan kuryeler vasıtasıyla iki saat yol aldıktan sonra terör örgütünün satın aldığı domuz çiftliğine gittik. Burada terör örgütüne katılmak üzere değişik yerlerden gelen 30 kişilik bir grup vardı. Burada bir ay bekledikten sonra 7 kişilik bir grupla uçakla İran'ın Tahran kentine gittik. Önce Urumiye kentine gittik, oradan da bizi Hinera kampına götürdüler" dedi.

ÖRGÜTTEN KAÇIP YNK'YE TESLİM OLDUK

Daha sonra Kandil'de bulunan Şehit Harun kampına götürüldüğünü ve burada yeni kurulan Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi'nde görev aldığını anlatan A.P., burada eşi Berfin kod adlı R.Y ile tanıştığını ve aralarında hemşehrilikten dolayı bir bağ oluştuğunu belirtti. A.P. daha sonra evlendiği R.Y ile birlikte 2003 yılında kaçmaya karar verdiklerini ve Irak'ın Raniye ilçesinde Kaladiza Karakolu'na giderek R.Y'yi teslim ettiğini, kendisinin ise Süleymaniye'ye gidip YNK güçlerine teslim olduğunu söyledi.

DİNİ NİKAHLA EVLENDİK

A.P., örgütten kaçan kişilerin götürüldüğü Serav isimli kampa götürüldüğünü belirterek, "Berfin'i de oraya getirdiler. 1.5 ay kaldıktan sonra kampta kalmak istemeyip Berfin ile Seyit Sadık kasabasına yerleşerek dini nikahla evlendik. Daha sonra YNK tarafından evliliğimiz onaylandı. 2005 yılı Temmuz ayında Baran isimli çocuğumuz doğdu. 2008 Ocak ayına kadar bu bölgede kaldık. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim olup Türkiye'ye gelmek istiyordum. Bunu telefonla ulaştığım akrabalarıma anlattım. Onlar da yetkililerle irtibat kurduktan sonra 19 Ocak 2008 tarihinde eşim ve çocuğumla Habur Sınır Kapısı'nda Türk güvenlik güçlerine teslim oldum" diye konuştu.

PKK'NIN ELİNDE RUS FÜZELERİ VAR

Kuzey Irak'ta örgüte ait Hinera, Kale, Kortek kanicengi, Suredi, Şehit Rojat, Dole Koke, Enze, Levje balakati, Şehit Hebun, Aşkulki kamplarını bildiğini belirten A.P., Şehit Harun kampında 3 adet Rus yapımı füze gördüğünü söyledi. Kandil bölgesi Şehit Harun kampında 700 ila bin 500 kişinin barınabileceği mağaralar bulunduğunu aktaran A.P., örgütün kongrelerini burada yaptığını, sağlık, basın yayın işlemleri ve cephaneliklerin de burada bulunduğunu ifade etti.

KAMPLAR PATLAYICI DOLU

Kandil ve hinera kamplarında bol miktarda plastik patlayıcı ve TNT bulunduğunu belirten A.P., "Çuvallar içinde saklanıyordu. Irak'ta bulunan Peşmergelerden temin ediliyordu. Para karşılığı bazen örgüt mensupları alıyor, bazen de Peşmergelerin kendisi bu patlayıcıları getiriyordu" dedi. Terör örgütü, KDP ve KYP'nin zaman zaman ittifak yaptığını söyleyen A.P, sözlerini şöyle sürdürdü:

KDP - KYP - PKK SİLAH YARIDIMI YAPIYOR

"Bu üç oluşum birbirlerine silah yardımı yapmaktadırlar. Özellikle ABD Irak'a girdikten sonra terör örgütüne silah yardımında bulunmuştur. Benim olduğum dönemde örgütün elinde uçaksavar ve füze vardı. Füzelerin Rusya'dan geldiğini söylüyorlardı. Uçaksavarların KDP ve KYP'den alındığını biliyorum."

EN YOĞUN KATILIM TÜRKİYE'DEN

Örgütün Suriye ve Suriye'deki yapılanma konusunda bilgisinin bulunmadığını ifade eden A.P., örgüt içinde bulunan Suriyeli şahısların gruplaşma içerisine girdiklerini aktardı. 2002 yılında Nasır, Harun ve Hebun isimli 3 şahsın Osman Öcalan ve örgütle ters düştükleri için infaz edildiklerini anlatan A.P., örgüte en yoğun katılımın Türkiye'den olduğunu söyledi. Örgüte İran, Irak, Suriye ve Ermenistan'dan katılımların olduğunu belirten A.P., "Türkiye'den ve özellikle Diyarbakır'dan çok katılım oluyordu. Katılımlar genelde Van ili Başkale ilçesi üzerinden Kuzey Irak'a işçi adı altında getirilmesi ile oluyordu" şeklinde konuştu.

KARAYILAN'LA GÖRÜŞTÜLER

A.P., 2000 yılında üniformalı Amerikan askerleri ve KDP yetkililerinden oluşan 6-7 araçlık bir konvoyun Hinera kampına gelerek Murat Karayılan ile görüştüğünü anlattı. A.P., görüşmeyle ilgili şu bilgileri verdi:

"2-3 saatlik bir görüşme yaptıklarına şahit oldum. Konvoydaki araçlarda Amerikan bayrağı vardı. Üniformalı askerlerin üzerinde de ABD bayrağı vardı. Ayrıca İran Dışişleri Bakanı 3 araçlık bir konvoyla Şehit Harun kampına gelerek Cemil Bayık ile görüşmeler yaptı. Yunanistan Lavriyo şehrinde bulunan mülteci kampı görüntüsündeki örgüt eğitim alanına Yunanistan askeri birliklerinden üniformalı olarak gelen 3-4 kişilik subayların patlayıcı madde ve füze konularında eğitim verdiğini gördüm. Irak ordusuna ait silah ve mühimmat terör örgütünün eline geçti. Bunları Iraklı vatandaşlar ve Irak ordu yetkilileri getiriyordu. Bazılarını da örgüte satıyorlardı."

HAYVAN SESLERİYLE ANLAŞIYORLAR

İntikallerde 2-3 kişilik öncü grubunun çıkarıldığını belirten Kerim kod adlı A.P, intikalin güvenliği için hayvan sesleriyle haberleşmenin sağlandığını belirtti. A.P, intikallerde alınan güvenlikle ilgili şunları kaydetti:

"İntikallerde herkes önündeki ve arkasındaki örgüt mensubundan sorumludur. Bu tür intikallerde gece parola belirleniyor. Bir tehlike anında telsiz değil de en öndeki bir arkasındakine tehlikeyi aktararak bilgilendirme teknikleri kullanıyorlar. Genellikle ön tarafta bulunan örgüt mensuplarında hafif silahlar bulundurulur. Genelde işaretler doğada bulunan o bölgeye has hayvan sesleri ile sağlanır. En çok baykuş, kurt, koyun ve köpek sesleri kullanıldığını biliyorum. İntikaller genellikle geceleri yapılıyor, gündüzleri ise istirahat ediliyor."

KAÇAKÇILIKTAN KAZANDIKLARI PARA

A.P., örgütün Irak, İran ve Türkiye sınırında görevlendirdiği gümrükçüleri bulunduğunu söyledi. Kaçakçılardan vergi adı altında para toplandığını aktaran A.P., " Ayrıca Avrupa'da bulunan örgüt sempatizanları tarafından toplanan ve örgüt adına faaliyet yürüten iş yerlerinden elde edilen paralar örgütün Avrupa sorumluları tarafından kamp bölgelerine aktarılmaktadır. Örgütün özellikle Kuzey Irak ve İran'daki uyuşturucu kaçakçıları ile irtibatları vardır. Gönderilen her uyuşturucudan yüzde 25 pay alınır. Örgütün en büyük gelir kaynaklarından biri de budur" diye konuştu.

ÜNİVERSİTE MEZUNLARI ÖZEL KUVVETLERE ALINIYOR

A.P, örgüte katılan üniversite mezunlarının özel kuvvetler tabir edilen gruplara verildiğini ve aldıkları eğitim sonrası metropol illerde eylem yapmaları için görevlendirildiklerini ifade etti. Üniversite mezunlarına patlayıcı, suikast, sabotaj, serhildan (başkaldırı) ve sivil itaatsizlik üzerine eğitimler verildiğini açıklayan A.P., "Bu birimde bulunanlar genelde diğer örgüt mensuplarınca bilinmezler. Bunlara tanınan ayrıcalıklar arasında kamp yerlerinde ranza tahsis edilmesi, özel elbiseler verilmesi, özel yemekler yemeleridir" dedi.

HAVA SALDIRISI SONRASI KAÇIŞLAR ÇOĞALDI

Kerim kod adlı A.P., Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hava saldırısından sonra örgütten kaçışların arttığını dile getirdi. A.P, şunları kaydetti: "Hava saldırısından sonra örgütten ayrılıp Süleymaniye'ye gelen örgüt mensuplarıyla yaptığım görüşmede, kampların tamamen kullanılamaz hale geldiğini öğrendim. Örgütün kaçışları önlemek için çok sert tedbirler aldığını ve kaçma girişiminde başarılı olamayanlardan bazılarının intihar ettiğini duydum."

TOPLUM BENİ KABULLENSİN

Örgüte katılmaktan büyük pişmanlık duyduğunu belirten A.P. "Devletten beni affetmesini, toplumdan ise beni kabul etmesini bekliyorum" dedi.


Kaynak: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
9 Yanıt
1476 Gösterim
Son İleti 16 Eylül 2007, 03:01:50
Gönderen: PERİ
3 Yanıt
1094 Gösterim
Son İleti 09 Temmuz 2008, 13:59:35
Gönderen: Felex
3 Yanıt
892 Gösterim
Son İleti 12 Eylül 2008, 19:47:43
Gönderen: ђ๏Ŧєєz
0 Yanıt
499 Gösterim
Son İleti 09 Ağustos 2009, 07:39:59
Gönderen: iğneci
0 Yanıt
121 Gösterim
Son İleti 26 Ekim 2016, 10:00:04
Gönderen: halukgta

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.