Reklamlar

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Mybb ve Diğerleri / Türkiye’nin En Büyük Bayi Şirketi
« Son İleti Gönderen: dean534 26 Eylül 2021, 00:46:09 »
Türkiye başta olmak üzere Dünya genelinde bayilik vermek isteyen Uluslararası markalara öncülük eden TürkiyeResellers şirketi üst düzey kalitede bir hizmet sunuyor.
Sosyal medya bayilik oldukça avantajlıdır. Bayilik içerisinde birbirinden farklı hizmetler yer alıyor. Sosyal medya’ya artan ilgiden dolayı bayilik hizmetleri tercih ediliyor. Özellikle beğeni, takipçi ve görüntüleme sayısını artırarak sosyal medya’da popüler olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Bu sayede kişiler popüler olduktan sonra ön plana çıkarak kolaylıkla kazanç sağlayabilir.
Popülerliğinizi yükseltmek için sosyal medya hesabınızda bulunan beğeni, izlenme ve takipçi hizmeti almanız sizin için daha etkili olacaktır. Aynı zamanda Youtube abone sayısını artırmak, Instagram canlı yayın görüntüleme artırmak ve Instagram takipçi artırmak sizler için avantajlı olacaktır. Dolayısı ile pek çok konuda SMM paneli etki gösterecektir. Eğer bayilik hizmeti alarak popüler olmak istiyorsanız sizler de sektörde sunduğu kusursuz hizmetleri ile bilinen Reklam ve Pazarlama markası olan Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap şirketinden hizmet alabilirsiniz.
Türkiye’nin En İyi SMM Paneli
En uygun fiyatta, üstün kaliteli hizmetler ve güvenilir bir şekilde SMM paneli işlemlerinizi yapabileceğiniz bir platformdur. Peki, SMM panel nedir? Öncelikle SMM  paneli, sosyal medya hesaplarına abone, görüntüleme, takipçi ve beğeni gibi etkileşim sağlamanızı amaçlayan bir hizmettir. Sektörde %100 garantili hizmet veren TürkiyeResellers ile hizmet alabilirsiniz. Dolayısı ile ücret karşılığında sosyal medya hesabınız için popülerlik hizmeti sunan lider ir şirkettir.
2
Webmaster Programları / Adana avukatları hakkında bilgi
« Son İleti Gönderen: alpacino0092 24 Eylül 2021, 22:25:13 »
Adana avukatları hakkında bilgi

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap konusunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını hukuk makalelerinde bulabilirsiniz. Hukuk makaleleri sizlerden gelen bilgiler ışığında profesyonel bir şekilde hazırlanmıştır. Bu yüzden Cerensumer.av.tr adresine giriş yaparak siz de güvenli bir şekilde hukuk makalelerini inceleyebilirsiniz. Adana avukatları ve dahası hakkında geniş bilgi elde etmek isterseniz makalelere göz atarak istediğiniz özel bilgilere kolay şekilde erişebilirsiniz. Avukatları ilgilendiren konular, hukuk konusunda merak edilenler, boşanma hukuku konusunda aklınıza gelen pek çok konu bu sitede makaleler bölümünde yer almaktadır. Sizler de avukatınızla görüşüp bilgi almadan önce hemen bize ulaşarak bu konuda geniş ve detaylı bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.  Adana avukatları ve dahası hakkında geniş bilgi isterseniz makalelere göz atabilirsiniz.
3
Mybb ve Diğerleri / Yusuf Taha Lüleci Kimdir?
« Son İleti Gönderen: dean534 18 Eylül 2021, 01:06:13 »
Yusuf Taha Lüleci, 7 Kasım 2000 yılında Sakarya’da doğmuştur. Cihan Ünal, Zeynep Koltuk, Ali İpin, Mahmut Gökgöz gibi usta isimlerden oyunculuk eğitimi almıştır. “Çukur” ve “Söz” dizisinde yardımcı oyuncu olarak yer almıştır. Yönetmen koltuğunda Nisan Dağ’ın oturduğu “Bir Nefes Daha – When I’m Done Dying” adlı sinema filminde “DJ” olarak yer almıştır.
Yusuf Taha Lüleci mottosunun; “Korkuyu hisset, ama yine de  yap!” olduğunu belirtmiştir. Aynı zamanda en sevdiği şarkısının “Passenger | Let Her Go”, en sevdiği filmin de “Casablanca” olduğunu belirtmiştir. 2015 yılında yapılan İstanbul Open Cup Kickboks Şampiyonası’nda Marmara Bölge Şampiyonu olmuştur. Fakat bir yıl sonra özel sebeplerden dolayı kickboks kariyerini sonlandırmıştır.
2021 yılında "Sen Kimsin Ki?" isimli bir Podcast programı yaparak “En Çok Dinlenen Podcast Programları” arasında yerini almıştır. Sen Kimsin Ki? Podcast yayını toplumsal konuları eğlenceli ve bilgilendirici şekilde ele alınarak eleştirilen bir Podcast yayınıdır. Sen Kimsin Ki? Podcast 1. Sezonunda;  kişilikler, yalan, evlilik gibi toplumsal ve sosyal konular ele alınmıştır. “Sen Kimsin Ki?” Podcast programına final yaptığını duyuran Yusuf Taha Lüleci, “Sezon 2: Eve Dönüş” isimli yeni bölümüyle podcast macerasına geri döndüğünü dinleyicilere duyurmuştur. Sen Kimsin Ki? Podcast yayınının sloganı şöyledir; “Yusuf Taha Lüleci tarafından yapılan bu Podcast yayınında; Yıllardır ele alınması gereken konular üstümüze vazife olmayacak şekilde, bir dost niteliğinde masaya yatırılıp, sırtı sıvazlanıp, ince eleyip sık dokuyup sizlere sunuluyor. Kulaklığınızı takın ve bu münakaşaya ortak olun.”
Yusuf Taha Lüleci, 2021 Temmuz ayında "Makro Dergi" isimli bir Dijital Dergi kurmuştur ve ekibiyle birlikte içerik üretmeye başlamıştır. Hem dijital dergi yayını yapan hem de blog çeşitli konularda blog yazıları yayınlayan Makro Dergi ekibi, ürettiği içerikleri, “Engelsiz Okuyorum Projesi” ile birlikte görme engelli bireyler için seslendirerek Spotify gibi dijital müzik platformlarında yayınlamaktadır.  Makro Dergi, ilk Dijital Dergisini 1 Ağustos tarihinde yayınlamıştır. Güzel bir ekiple yola çıkan Yusuf Taha Lüleci, çalışmalarına son hız devam etmektedir.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
4
Webmaster Programları / Eticaret Sitesi Açmak İster Misiniz?
« Son İleti Gönderen: alpacino0092 16 Eylül 2021, 23:21:24 »
Web Site İsmi : Ticaret.net.tr

Site Başlığı : Eticaret Sitesi Açmak İster Misiniz?

Firma kuruluş senesi : 2013

Site Tanıtımı : Ürün ve hizmetlerinizi internet üzerinden satmak istiyorsanız, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kurmanız gerekecektir. E-ticaret sitenizi kurduktan sonra, müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizi, internet kanalıyla kolaylıkla sipariş edebilecektir.

Profesyonel bir eticaret sitesi sahibi olmayı arzu edenler, hiç tereddüt etmeksizin ticaret.net.tr isimli siteye bağlanabilir. İyi bir eticaret paketinde; kargo entegrasyonu, stok yönetimi gibi özellikler de olur.

Ticaret.net.tr adresinde yer alan Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap paketleri son derece kapsamlıdır. Bir e-ticaret sitesi içerisinde olması gereken her özellik, buradaki paketlerde sizler için bir araya getirilmiştir. Geniş web alanı, e-posta hesapları, mobil uyumlu tasarımlar, toplu mail gönderimi, kargo yönetimi ve fazlası burada mevcuttur.

Trendyol, N11, Hepsiburada, PttAvm ve GittiGidiyor içerisinde satış yapmak isteyenler için pazaryeri entegrasyonu özelliğinin olması gerekir. Ticaret.net.tr eticaret paketlerinde işte bu sözünü ettiğimiz pazaryeri entegrasyonu bulunur. Firma ile irtibata geçmek ve e-ticaret sitesine sahip olmak adına, aşağıdaki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Telefon: 0312 577 7004
Adres: Turgut Özal Mahallesi 1467/1. Caddesi Yenimahalle - Ankara
E-Posta: info@ticaret.net.tr

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
5
Çöp Kutusu / DHBT OKULU | DHBT SINAVI
« Son İleti Gönderen: enesk001 15 Eylül 2021, 22:57:27 »
Diyanet islerinde memur olmak isteyen, imam, din görevlisi ve kuran kursu öğreticisi olmak isteyen ilahiyat mezunları için hazırlanan Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  sitede DHBT 1 sınavına dair konu anlatımları bulunduğu gibi DHBT 2 sınavına dair, lise, on lisans, lisans bölümlerinin konu başlıkları ayrı ayrı incelenip anlatılmıştır. Sınava hazırlanan değerli eğitim severler, İstedikleri butona tıklayarak konu hakkında bilgilere DHBT kitaplarına ve Dhbt sorularına rahatlıkla ulaşabilirler. Diyanette personel olarak çalışmak isteyen öğrenciler için hazırlanan sistemden,  sizler de yararlanmak için  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap linke tıklamanız yeterli olacaktır.
6
Bu makalemde sizleri, günümüzde çok konuşulan, konu hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığı için, toplumun kafasının karıştığı ŞERİAT konusu üzerinde düşünmeye davet etmek istiyorum. Lütfen unutmayalım İslam hukuku, Allah ın şeriatı yalnız Kur’an dır. Onun için Allah, sizleri Kur’an dan hesaba çekeceğim hükmünü vermiştir. Kur’an ın bahsetmediği şeriat batıldır, hurafedir. Bakın bu konuyla ilgili, Allah Elçisine ayetinde ne diyor.

“SONRA SANA DA EMRİMİZDEN BİR ŞERİAT/ YASA/KANUN BELİRLEDİK, ARTIK ONA UY, BİLMEYENLERİN ARZULARINA UYMA!” (Casiye 18)

“SANA DA, DAHA ÖNCEKİ KİTABI DOĞRULAMAK VE ONU KORUMAK ÜZERE HAK OLARAK KİTAB’I (KUR’AN’I) GÖNDERDİK. ARTIK ARALARINDA ALLAH’IN İNDİRDİĞİ İLE HÜKMET; SANA GELEN GERÇEĞİ BIRAKIP DA ONLARIN ARZULARINA UYMA.  HER BİRİNİZE BİR ŞERÎAT VE BİR YOL BELİRLEDİK……. “(Maide 48)

Bu ayetlerden de çok açık anlaşıldığı gibi, ALLAH ELÇİSİNE DİN ADINA SANA ŞERİATI BİZ BELİRLEDİK, din adına yasayı, kanunu biz Kur’an da koyduk, O ŞERİATA UY, sakın kendi nefislerinde yarattıkları şeriata, din adına koydukları yasalara uyma diye Allah Elçisini uyarıyor. Bu uyarıyı ve ikazı alan Allah ın Resulü, kendiside Kur’an ın dışından şeriat kanunları koyar mı? Aklı olan Kur’an ile buluşan, tüm gerçeklerin farkında olacaktır. DEMEK Kİ ALLAH IN ELÇİSİNİN UYDUĞU ŞERİAT-KANUNLAR, KUR’AN IN KOYDUĞU ŞERİAT OLDUĞUNU ÇOK AÇIK ANLIYORUZ. Devleti yönetenler, çağın gerekleri doğrultusunda, toplumun huzuru ve mutluluğu için farklı kanunlar çıkartır. Bu kanunlar zamanı geldiğinde değiştirilebilir. Bu kanunlarla lütfen Allah ın şeriatını, dinini karıştırmayalım, çünkü Allah ın kanunu değişmez. Allah geleceği bildiği için, kullarının yaşam şekline çok fazla müdahale etmemiş, bazı konularda uyarılarda bulunmuştur. ALLAH IN ŞERİATI KUR’AN DA EMREDİLEN ŞERİATTIR VE BİZLERİ DİN ADINA İLGİLENDİREN KONULAR OLDUĞU GİBİ, DEVLETİ YÖNETENLERİN ÖZÜNDE UYMASI GEREKEN KURALLARDIR.

Peki, günümüzde bazı Müslümanların ağızlarından düşürmediği şeriat ile Allah ın emrettiği ve Kur’an da bahsedilen şeriat aynımı? Elbette hayır.  Çünkü günümüzde şeriatla yönetildiğini iddia eden ülkelerin şeriatı,  ALLAH IN KANUNLARI DEĞİL, RİVAYET VE SANI SÖZLERİN, MEZHEPLERİN FIKIH İNANCININ, YANİ İNSANLARIN YARATTIĞI VE ŞEKİLLENDİRDİĞİ ŞERİATTIR. Hatta Taliban kadınların spor yarışmalarına girmesini yasakladı ve İslam buna izin vermez dedi. İzin vermeyen Allah n İslam ı değil, kendi nefislerinde yarattıkları ve adına İslam dedikleri inanç onlara izin vermiyor. ONUN İÇİNDE BU ŞERİAT, KENDİLERİNİN YARATTIKLARI İSLAM, İNSANLARIN YAPISINA, KAREKTERİNE VE RUHUNA UYMUYOR. ALLAH YARATTIĞI KULUNUN ÖZELLİKLERİNE GÖRE, KOLAYLAŞTIRILMIŞ BİR ŞERİATI, İSLAM I BİZLERE SEÇMİŞ VE KUR’AN DA BU ŞERİATIMA UYUN EMRİNİ VERMİŞTİR.

GÜNÜMÜZDE YAŞANAN ŞERİAT, ALLAH IN ŞERİATIDIR DİYE, ALLAH A VE RESULÜNE İFTİRA ATARAK YAŞANAN ŞERİATTIR. ONUN İÇİNDİR Kİ MÜSLÜMAN TOPLUMLARIN ÇOĞU, BU ŞERİATTAN MEMNUN OLMADIKLARI İÇİN, O ÜLKELERDEN KAÇIYORLAR. İLGİNÇ OLAN İSE, MÜSLÜMAN OLMAYAN TOPLUMLARA SIĞINIYORLAR. Eğer Allah ın koyduğu bir şeriat/kanun ve kurallar olsaydı, böylemi olurdu? Elbette hayır. Günümüzde şeriatla yönetildiğini iddia ettikleri ülkelerin kanunları, Peygamberimizin hadisleridir diye iddia ettikleri sözlerin, rivayet ve sanı bilgilerin yarattığı şeriattır ki, BUNLARIN ALLAH IN ŞERİATI İLE ASLA BİR İLGİSİ YOKTUR.

Kur’an ı anlayarak ve düşünerek okuyan bir Müslüman, İslam dininde kanun koyucu, şeriat belirleyici yalnız Allah olduğunu onlarca ayetinden görür ve tebliğ alır. Çünkü Allah Elçisine, sana indirdiğim şeriatla, kanunlarla kullarıma hükmet emrini vermiş ve Allah hükmüne hiç kimseyi ortak etmeyeceğini açıkça bildirmiştir. LÜTFEN ALLAH IN ŞERİATINI, KUR’AN DAN DİKKATLE OKUYARAK ÖĞRENİNİZ. NE DEMEK İSTEDİĞİMİ, İŞTE O ZAMAN ANLAYACAKSINIZ.  Bakın İsra 77.ve fetih 23. ayetlerinde Allah ne diyor Elçisine.

“SENDEN ÖNCE GÖNDERDİĞİMİZ RESULLER HAKKINDAKİ, ALLAH IN SÜNNETİ,  KANUNU DA BUDUR. BİZİM KANUNUMUZDA, HİÇBİR DEĞİŞİKLİK BULAMAZSIN.” İsra 77

“ALLAH’IN ÖTEDEN BERİ İŞLEYİP DURAN SÜNNETİ/KANUNU BUDUR. ALLAH’IN SÜNNETİNDE/KANUNUNDA ASLA BİR DEĞİŞİKLİK BULAMAZSIN.” Fetih 23

Allah İslam şeriatında, sünnetinde, kanunlarında asla değişiklik yapmadığını, daha önce görev verdiği Resullere ne gönderdiyse, sana da özünde aynı İslam ı şeriatı, sünneti gönderdim diyor. Ama bizlerin Kur’an ile bağımızı kestikleri için, MEZHEPLERİN VE RİVAYETLERİN ŞEKİLLENDİRDİĞİ ŞERİATI, SÜNNETİ ALLAH IN ŞERİATI, SÜNNETİ ZANNEDİYORUZ. İSLAM DİNİNDE TEK BİR SÜNNET, ŞERİAT VARDIR ODA KUR’AN DA EMREDİLEN ALLAH IN SÜNNETİ, ŞERİATIDIR. ONUN İÇİNDİR Kİ PEYGAMBERİMİZ YALNIZ ALLAH IN SÜNNETİNE VE ŞERİATINA UYMUŞ, ÜMMETİNE ALLAH IN SÜNNETİNİ VE ŞERİATINI TEBLİĞ ETMİŞTİR. Ama bizler ne yazık ki kendimize, ALLAH IN ŞERİATINI YETERLİ GÖRMEDİĞİMİZ İÇİN, mezheplerin rivayetlerin etkisinde beşeri sünnetler, şeriatlar ediniyoruz. lütfen bu gerçeği Kur’an dan araştıralım ki, bizlere kurulan  BEŞERİ ŞERİAT, SÜNNET TUZAĞINA DÜŞMEYELİM. HUZUR BULMAK İSTİYORSAK, SAHTE İSLAM I DEĞİL, ALLAH N İSLAMINI YAŞAYALIM.

Allah ın şeriatını, yani kanunlarını Kur’an da ikiye ayırabiliriz. Birincisi her Müslüman ın bizzat kendisinin uyması gereken kanun ve kurallar ki, bunların hiç birisinin yaşanması adına, hiç kimse bir başka kişiye zorlama yapamaz. ÇÜNKÜ HER MÜSLÜMAN, ALLAH IN BİZZAT KİŞİNİN ÖZGÜR İRADESİ İLE YAŞAMASI GEREKEN KANUNLARIYLA, BİZLERİ İMTİHAN EDİYOR. Zorla imtihan olur mu? Detayını çok fazla vermek istemiyorum ama birkaç tanesini sayalım. Allah a karşı ibadetlerimiz, bunu SALÂT başlığı altında toplayabiliriz. Yani Allah a karşı saygımızı belirtmek adına namaz kılmak, yalnız ona kulluk edip, yalnız ondan yardım istemek. İhtiyaç sahiplerine mal ve mülkümüzden paylaşmak, onlara yardım/infak etmek ve toplum içinde Müslümanların bir birine destek olması diye, kısaca sayabiliriz. 

Bunların dışında da Kur’an ın bahsettiği ve dikkatimizi çektiği, tek başımıza özgür irademizle yapmamızı Allah ın istediği tüm konuları da unutmayalım. ALLAH IN EMRETTİĞİ VE KİŞİSEL OLARAK YAPMAMIZI İSTEDİĞİ KONULARI YERİNE GETİRMEDİĞİMİZDE, BU DÜNYADA HİÇ KİMSE NEDEN YAPMADIN DİYE CEZALANDIRAMAZ. CEZAYI VE MÜKÂFATI VEREN YALNIZ ALLAH TIR. LÜTFEN BUNU UNUTMAYALIM. ÇÜNÜ İMTİHANINDA HİÇ KİMSE ZORLANAMAZ. Bu kanun ve kurallara, yani Allah ın şeriatına uyduğumuz takdirde, hem kişisel olarak bizlerin daha mutlu, huzurlu yaşamamızı sağlayacağı gibi, toplum olarak da adaletli ve eşit yaşamamızı sağlayacaktır. ALLAH BAKARA 256. AYETİNDE ŞÖYLE BUYURUYOR. “DİNDE ZORLAMA YOKTUR. ARTIK DOĞRU, YANLIŞTAN AYRILMIŞTIR.” Buda çok açık şunu anlatıyor bizlere. Hiç kimseyi imtihanı gereği, din adına zorlayamazsınız. Aklını Kur’an ile kullanan Allah ın kulu, doğru ile yanlışın birçok örneklerle anlatıldığı Kur’an da, yani Allah ın şeriatında gerçekleri görecektir. Yanlıştan doğruyu ayıran, huzuru ve mutluluğu bulacaktır.

Bunca açık ayetlerden sonra, Allah ın şeriatına kendi nefislerimizce, atalarımızın inançlarını ilave ederde bunlarda Allah ın şeriatı dersek, Allah ın hükmüne ortak olmuş ve hâşâ sanki doğru ve eğriyi hakla batılı Allah, tam açıklamamış ve Kur’an da bildirmemiş gibi, kendimizce ilaveler yaparak ALLAH IN ŞERİATINA KARŞI, BEŞERİ ŞERİAT YARATMIŞ OLURUZ. BUDA AÇIKÇA ŞİRKTİR. ALLAH IN DİNİNE ORTAK OLMA ÇABASIDIR. NE YAZIK Kİ GÜNÜMÜZDE ŞERİAT KELİMESİNDEN MÜSLÜMANLAR KORKUYOR VE ADETA YARATILAN BEŞERİ ŞERİATTAN KAÇIYORLAR. ALLAH ŞERİATINI KUR’AN İLE GÖNDERMİŞ VE KUR’AN İLE SINIRLARINI ÇİZMİŞTİR. ÇÜNKÜ ALLAH IN ŞERİATI, ALLAH IN YEMİNLE SÖYLEDİĞİ GİBİ, KOLAYLAŞTIRILMIŞTIR. Kur’an ın bahsettiği ikinci şeriat konusuna gelince. Bu kanun ve hükümlerde, halkın yetki verdiği ve seçtiği devlet yöneticilerini ilgilendiriyor. Allah onlara da seslenerek ne diyordu hatırlayalım.

“ALLAH SİZE, MUTLAKA EMANETLERİ EHİL OLANLARA VERMENİZİ VE İNSANLAR ARASINDA HÜKMETTİĞİNİZ ZAMAN ADALETLE HÜKMETMENİZİ EMREDER. ALLAH SİZE NE KADAR GÜZEL ÖĞÜTLER VERİYOR! ŞÜPHESİZ ALLAH, HER ŞEYİ İŞİTENDİR; HER ŞEYİ GÖRENDİR.” Nisa 58

Demek ki bizler önce, işin ehli insanları yönetici olarak seçeceğiz ve onlarda bizleri adaletle, hakkın kanunları ile yönetecek, BEŞERİN YARATTIĞI MEZHEPLERİN ŞERİATI İLE DEĞİL. İşte Allah ın şeriatının toplum yönetiminde olmazsa olmaz emri, kanunu.  Devleti yönetenler, Allah ın şeriatında hükmettiği gibi toplum, İslam ı yaşarken baskı yapmadan, imtihanlarına karışmadan, onların özgürce imtihanlarını yaşamaları için zemin hazırlanması da, şeriatın görevidir. Maide 8. ayetinde Allah Müslümanları bakın nasıl uyarıyor. “EY İMAN EDENLER! ALLAH İÇİN HAKKI AYAKTA TUTAN, ADALETLE ŞAHİTLİK EDEN KİMSELER OLUNUZ. BİR TOPLULUĞA DUYDUĞUNUZ KİN, SİZİ ÂDİL DAVRANMAMAYA İTMESİN” Demek ki Allah ın şeriatında, karşımızda kim olursa olsun, adaletli davranmak var. Bugün şeriatla yönetildiğini iddia edenler, sizce Allah ın kanunlarına/şeriatına uyuyorlar mı?

Örneğin Allah, toplu yaşamın kuralları arasında, zinayı yasaklamıştır. Bunun nedenide toplumun huzurunu sağlamak adınadır. Eğer bizleri yönetenler Allah ın bu hükmünü görmezden geliyorlarsa, o toplumda huzur ve aile birliği olmayacaktır. Toplumu ilgilendiren kurallar, toplumun huzuru içindir ve herkezin sorumluluğundadır. Yerine getirilmediğinde de cezası vardır. Yine Allah ın şeriatında kişi ve devleti yönetenlere dikkat çekici bir uyarıda, Araf 181. ayetinde bakın ne diyor. “YARATTIKLARIMIZDAN, HAKKA SARILARAK DOĞRU YOLU GÖSTEREN VE HAK İLE ADALETİ GERÇEKLEŞTİREN BİR TOPLULUK VARDIR.” İşte Allah ın şeriatı bunları emrediyor. Allah ın emrettiği gibi ayrım yapmadan sizden, bizden demeden adaleti ayakta tutarak hakkın/Allah ın kanunları ile yaşamak. Ama bizler Allah ın kanunlarını, şeriatını yeterli görmediğimiz için, MEZHEPLERİN KENDİ ŞERİATINI YARATARAK, BUNLAR ALLAH IN VE RESULÜNÜN ŞERİATI DİYEREK, HEM ALLAH A HEMDE RESULÜNE İFTİRA ATMAKTAN KORKMUYORUZ. Elbette yaptıklarımızın sonucunu da görüyoruz. Acı, mutsuzluk, adaletsizlik, İslam toplumundan eksik olmuyor. Allah Müslüman olmayan toplumlara bile iyi davranmamızı, onlara kötülük yapmamızı emretmez, tam tersine iyilikle, adaletle karşılık verin der,

“ALLAH SİZİNLE DİN UĞRUNDA SAVAŞMAYAN VE SİZİ YURTLARINIZDAN ÇIKARMAYANLARA İYİLİK YAPMANIZI VE ONLARA ADİL DAVRANMANIZI YASAKLAMAZ. ŞÜPHESİZ Kİ ALLAH ADİL DAVRANANLARI SEVER.” Mümtehine 8

Bu ayetlere benzer birçok ayet vardır ki, Allah ın şeriatı herkesin adaletle ve huzur içinde yaşamayı arzu ettiği bir şeriattır ama ne yazık ki dünya üzerinde böyle bir şeriat yaşanmıyor. LÜTFEN İSLAM IN ŞERİATI DİYE ÖNE SÜRDÜKLERİ, BEŞERİ ŞERİATLARIN TUZAĞINA DÜŞMEYELİM. KUR’AN I DİKKATLE ANLADIĞIMIZ DİLDEN OKUYALIM VE ALLAH IN ŞERİATINI ÖĞRENELİM. DİLERİM BİR GÜN, KUR’AN DA BAHSEDİLEN ALLAH IN ADALETLİ, HUZUR VEREN ŞERİATI FARK EDİLİR VE YAŞANIR.

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
7
Webmaster Programları / Tiktok video izlenme satın alma işlemi
« Son İleti Gönderen: alpacino0092 10 Eylül 2021, 21:28:49 »
Tiktok video izlenme satın alma işlemi

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap konusu son zamanlarda hem çok fazla talep edilen hem de pek çok kişinin bu sayede fenomen haline geldiği konulardan birisi olmuştur. Sizler de tiktok video izlenme satın alarak dilediğiniz gibi popüler hale gelmek adına adım atabilirsiniz. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap gibi konular için web sitemiz Protakipci.net hizmetinizdedir. Sizler için her zaman güvenli ve profesyonel hizmet anlayışı ile taleplerinize çözüm sunar. Siz de tiktok ve diğer konularda hemen bilgi elde etmek ve talepleri kısa süre içinde sonuçlandırmak için bizlerle irtibat içine girebilirsiniz. Tiktok video izlenme satın alma işlemi ve diğer sosyal medya kanalları için izlenme ve abone satın alma işlemlerinin tümü web sitemizde sizleri bekliyor.
8
Mybb ve Diğerleri / Evdekichef
« Son İleti Gönderen: dean534 09 Eylül 2021, 17:34:28 »

 

Yemek siparişlerinizde ev yemekleri menüsü siparişi verebileceğiniz ve yaptığınız ev yemeklerini satabileceğiniz online e-ticaret pazaryeri platformudur.
Siparişleriniz ev yemekleri yapan evdeki yerel aşçılarımızdan kendi ailelerine de yaptıkları yemeklerin fazla yaptıklarından sıcak, taze ve tek kişilik sefer tası ile kapınıza teslim edilir.

Evdeki Chef // Ev Yemeği Aboneliği


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
9
Mybb ve Diğerleri / Sevgiliye Gönderilebilecek En Güzel Hediyeler
« Son İleti Gönderen: dean534 08 Eylül 2021, 21:54:51 »
Sevdiğiniz ve değer verdiğiniz, hayatınızda özel bir yerde olan kişiyi mutlu etmek ve anı yaşamak, mutluluğu paylaşmanın en güzel yollarından biri hediye göndermektir. Kutuda çiçek ve kutuda çikolata gibi hediye kutuları ile sevdiğiniz insanları özel hissettirebilirsiniz. Aldığınız hediye sevgiliniz için olduğunda o hediyelerin maddi değeri önemli olsa da, o hediyeye yüklenecek olan anlam daha ağır basacaktır. Değeri maddiyattan çok manevi anlamıyla yükselecektir. Sevdiğiniz için göndereceğiniz kutuda gül seçenekleri baktıkça sizi hatırlamasını sağlayacak ve aşkınızın en özel sembollerinden biri haline gelecektir. Herkes sevdiği insana alacağı hediyenin çok anlamlı olmasını ister. Palace Roses kutuda gül ve kutuda çikolata gibi hediye kutuları sevdiğiniz kişiye aşkınızı anlatmanın en güzel yollarından biri olabilir. Hediyelerin türü, fiyatı, rengi gibi şeyler hediyeye anlam yüklemez. İki tarafın birbirine karşı neler hissedeceği şeyler anlam yükler. Kutuda gül seçenekleri sevdiğiniz kadına sunmanız için sizlere fikir edinmenizi sağlayan hediye alternatifleri arasında yer almaktadır.
Sevgilinize pahalı hediye almak yerine ona duygunuzu en iyi şekilde hissettirecek hediyeyi göndermeniz alacağınız pahalı hediyelerden daha anlamlı olabilir. Bu konuda kutuda çikolata seçenekleri kadınları mutlu edebilecek en güzel hediye alternatifleri arasında yer almaktadır. Palace Roses sitesinde yer alan birbirinden farklı lezzetlere sahip çikolatalar sevgilinize göndermeniz için şık kutularda sizler için hazırlanır. Yıldönümü, sevgililer günü ve doğum günleriniz için kararsızlık yaşadığınız zamanlarda sevgiliniz için alabileceğiniz en güzel hediyelerden biri olan kutuda gül ve kutuda çikolata hediye konusundaki kafa karışıklığınızı giderecek. Palace Roses’in sevgiliye gönderilebilecek en güzel hediyeler kategorisinde yer alan birbirinden farklı tasarımlara sahip çiçek ve çikolataları hediye kutusu seçenekleriyle sevdiğiniz kadına gönderebilirsiniz. Bu tarz hediyeler sadece kadınlara hitap ediyor gibi görünse de erkek arkadaşınız, eşiniz ve sevdiğiniz adama yine kutuda çikolata göndererek onu ne kadar sevdiğinizin mesajını minik sürprizlerle verebilirsiniz.
Genellikle sevgililere, ilk hediye, doğum günü hediyesi ya da beraber geçirilecek ilk özel gün hediyesi, en çok kararsızlığın yaşandığı dönemlerdir. Bu anlamda komik görünmek ya da pot kırmamak için sevdiğiniz insanların beğenmeyeceği hediyelerden uzak durmak için epey bir beyin fırtınası yaparsınız. Yaşadığınız kararsızlık bir süre sonra hiçbir hediyenin ona uygun olmayacağı psikolojisine girmenize sebep olabilir. Fakat şunu bilmelisiniz ki, çiçek ve çikolata kutularından oluşan hediyeler her zaman kadınları mutlu eder. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap adresindeki romantik hediye kutuları ile özel günlerinizi kurtarabilir ve sevdiğiniz kadını mutlu edebilirsiniz. Yanlış tercihlerden, endişelerden uzak durmak için Palace Roses koleksiyonundaki ürünlere göz atabilir ve sevdiğinize güzel bir hediye kutusu sipariş verebilirsiniz. Bu hediye kutusunu sevdiğiniz çok değer verdiği için uzun yıllar saklayacak ve size yıllar sonra gösterebilecektir.
Sevgiliye Hediye Kutuları
Sevdiğiniz insanlara hediye konusunda net tavsiye vermemiz pek doğru olmaz. Ancak sevgiliye hediye kutuları göndermek, önemli bir referanstır. Binlerce insanın sevgilisine göndermiş olduğu hediye kutuları oldukça güzel tepkilerin ve güzel yorumların yapıldığını göstermiştir. Sevgiliye sürpriz hediye kutuları göndermek, mutlu etme ve ince bir düşünceye sahip olduğunuz anlamında iyi bir seçenek olacaktır. Göndereceğiniz hediye kutuları, akılda kalır, uzun süre hatırlanır ve saklanabilir özelliklere sahip olduğundan, sevdiklerinizi mutlu edecektir. Hediye vereceğiniz kişilerin karakter özelliklerine bağlı olarak farklı renklerde kutu gül tasarımları, farklı ve enfes lezzetlere sahip olan çikolata kutularını en güzel not eşliğinde sevdiğiniz kadına gönderip özel anlarınızda ve en güzel günlerinizde mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
10
Bizler Kur’an dan uzak, kendimize öyle bir din yarattık ki, bu yanlış inançla eğer Allah ın huzuruna gidersek, inanın hesabını veremeyenlerin safında buluruz kendimizi. İslam toplumunda Kur’an ne yazık ki devre dışı kaldı. DAHA AÇIKÇASI KUR’AN IN İSLAM DİNİNDE ADI KALDI, ama Kur’an yani Allah ın vahyi anlaşılmayan, açıklanmamış herkesin anlayamayacağı bir kitap ilan edilip, Kur’an asıldır ama diyerek, bakın Allah ın kitabına karşı nasıl bir tavır aldık ve Yüce Rabbimizin dinine nasıl bir gözle bakarak, paralel dinler yarattık.

“KUR’AN ASILDIR, SÜNNET USUL. USUL OLMADAN VÜSUL OLMAZ. HZ. PEYGAMBERİ DEVRE DIŞI BIRAKAN, KENDİNİ ONUN YERİNE YERLEŞTİRİR. SONUÇ SAHTE DİNDİR.”

İsterseniz günümüz İslam anlayışının, bu düşünce ve inançtan yola çıkarak, farkında bile olmadıkları şirkin batağına, nasıl battıklarını anlamaya çalışalım. Kur’an asıl olandır diyorlar ama O asıl olan Kur’an ın, Peygamberimizin sünneti onun USULÜ olmadan anlaşılamayacağı iddia ediliyor. ASIL OLAN ALLAH KATINDAN GELİYORSA, NASIL OLURDA BEŞERİ BİR AÇIKLAMAYA, USULE MUHTAÇ OLUR KUR’AN. BU DÜŞÜNCE VE İNANÇ, RİVAYET EDİLEN HADİSLER OLMADAN KUR’AN IN BİR ANLAMI OLMAZ, DEME CESARETİNİ GÖSTERİYOR. Allah bu zihniyete akıl fikir versin. Peki, buradaki USUL kelimesinin anlamı nedir? Usul kelimesi bir amaca erişmek için, izlenen düzenli yol, yöntem anlamındadır. Hani deriz ya, bir işi usulüne göre yapacaksın diye.

Sizce Allah Kur’an ı usulüne göre, detaylı ve açık bir anlatımla göndermemiş olabilir mi? Kur’an ı usulüne göre açıklayan, anlaşılır yaşanacak hale getiren Allah değil de Resulümüydü? Kur’an ı bir kez anlayarak ve düşünerek okuyan bir Müslüman, Kur’an a Allah ın kitabına yapılan bu iftirayı asla kabul etmez. Birde hiç korkmadan, usul olmadan, vusul olmaz diyorlar. Yani usul kelimesiyle önce izlenecek yol yöntemi bileceksiniz ama bu Kur’an da yoktur, daha sonrada VUSULA ereceksiniz yani doğru sonuca ulaşacaksınız diyebiliyorlar. BİR BAŞKA DEYİŞLE HAŞA ALLAH IN KİTABI TEK BAŞINA, RESULÜN HADİSLERİ/SÜNNETİ OLMADAN, BİZLERİ VUSULE ERDİREMEZ, YANİ DOĞRU SONUCA ULAŞTIRAMAZ, DEME GAFLETİNE DÜŞÜYORLAR.

BUNLARI SÖYLEMEK, DÜŞÜNMEK KUR’AN A ŞİRK KOŞMAKTIR, KUR’AN A YAPILABİLECEK EN BÜYÜK SAYGISIZLIKTIR. AYRICA ALLAH IN ELÇİSİNE İFTİRA ATARAK, KENDİ NEFSİMİZCE SAHTE DİNLER YARATMAKTIR. BUGÜN YAŞANAN İSLAM IN MEZHEPLERE, CEMAATLERE, TARİKATLARA BÖLÜNMESİNİN DE TEK NEDENİ, BU YANLIŞ İNANCIN PEŞİ SIRA GİTMEKTİR.

Allah Kur’an ı açıklamak, bizim görevimizdir diyor. Yani sizlere indirdiğimiz dinin yol ve yöntemini, hangi usulle İslam ı yaşamamız gerektiğini ve böylece Vusule ereceğimizi bizlere her şeyden nice örnekler vererek açıkladığını, birçok ayetinde biz iman eden Müslümanlara iletiyor. Allah İman ettim demekle, her şeyin bitmediğini, bir Müslüman ın gerçek iman edenlerden olabilmesi için,  batıl ve hurafelerden uzak, YALNIZ KUR’AN IN İPİNE SARILMASI GEREKTİĞİ UYARISINI YAPIYOR.

Hiç düşünemiyor muyuz, Allah usulünü açıkça bildirmediği rehber bir kitap gönderip, daha sonrada o kitaptan hesap sorar mı kullarına? Bu düşünce ve fikirlere ancak Kur’an ı anladığı dilden hiç okumamış ve aklını zerre kadar kullanmamış olanlar inanır. Hatırlatırım Allah ın Resulü ÜMMİYDİ. Yani daha önce dini konularda hiçbir kitap ehline tabi olmadığı için, din adına hiçbir bilgisi de yoktu. DİN ADINA NE ÖĞRENDİYSE, ALLAH IN KİTABINDAN/VAHYİNDEN ÖĞRENDİ. Bunu da Kur’an dan çok açık anlıyoruz.

Allah İslam ın yolunu, usulünü, yöntemini doğru öğrenip, vusule erebilmemiz için, Kur’an ı okumaya başlamadan önce, yapmamız gereken çok önemli bir konuda Nahl suresi 98. ayetinde bizleri uyarıyor ve şöyle ikaz ediyor.  KUR’AN I OKUMAYA BAŞLADAN ÖNCE, KOVULMUŞ ŞEYTANDAN, ONUN BATIL VE HURAFE VESVESELERİNDEN KENDİNİZİ SIYIRIN, UZAKLAŞIN, YALNIZ ALLAH’A ONUN KİTABINA GÜVENEREK, ALLAH A SIĞINARAK KUR’AN I OKUMAYA BAŞLAYIN DİYOR.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ama bizlere, öyle uydurulmuş bir dini Allah ın dini diye öğrettiler ki, şimdide hangisinin HAK, hangisinin BATIL olduğunu anlayamıyoruz.  Çünkü biz Müslümanların Kur’an ile bağını kestiler ve Allah ın gerçekleri ile buluşmamızı engellediler.  ALLAH IN KANUNLARINI, KENDİ USULLERİ İLE TOPLUMA ANLATTILAR, ALLAH IN USULÜNÜ, SÜNNETİNİ BİZDEN GİZLEDİLER. BÖYLE OLUNCADA VUSULE VARMAMIZ, YANİ DOĞRU BİR SONUCA ERİŞMEMİZ, ASLA MÜMKÜN OLAMIYOR.

DİLERİM BİR GÜN BATIL VE HURAFELERDEN UZAK, ALLAH IN HAK YOLU İLE BULUŞAN, YALNIZ KUR’AN IN İPİNE SARILARAK, KUR’AN IN AÇIKLADIĞI, DETAY VERDİĞİ VE ONUN USULÜNE GÖRE YAŞAYIP, VUSULE EREN, ALLAH IN AZINLIK HALİS KULLARINDAN OLURUZ.

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

 
Sayfa: [1] 2 3 ... 10
web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.