Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Site Tanıtımı ve Hostingler / KPSS ile ilgili Aklınıza Takılanlar
« Son İleti Gönderen: Jasmin Bugün, 01:49:58 »
Site Adresi : kpssguncakbilgi.com
Site Adı : Kpss Güncel Bilgi
Açılış : 2013


Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap başlığı altında onlarca sitede bilgilendirmeler var. Bu bile bu sınavın bir kişinin hayatında ne kadar önem arz ettiğini fark etmemize etkendir. Peki, binlerce aday arasından nasıl sıyrılabilirsiniz; Bugün size KPSS güncel bilgiler başlığı altında çalışma tüyoları vereceğiz.

Öncelikle kendinize bir takvim oluşturmanızı ve bunun içinde dinlenme saatleride belirlemenizi öneriyoruz.
İkincisi ise ders çalışam alanları önemlidir. Hele ki gireceğiniz sınav KPSS ise ışıktan sandalyeye birçok noktayı gözden geçirin ve çalışma alanınızı değerlendirin.
Görsel yardımlar gözden geçirilirken gerçekten yardımcı olabilir. Bir konunun başlangıcında, bir konu hakkında zaten bildiğiniz her şeyi yazmak için kendinizi zorlayın ve ardından boşlukların nerede olduğunu vurgulayın. Sınav yaklaştıkça, revizyon notlarınızı tek sayfalık diyagramlar halinde yoğunlaştırın. Fikirlerinizi bu kısa formatta almak, sınav sırasında bilmeniz gereken her şeyi hızlı bir şekilde hatırlamanıza yardımcı olabilir.
Sınavlara hazırlanmanın en etkili yollarından biri, geçmiş testlere göz atmaktır. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap evet ama eski yıllara ait testleri çözmeniz size bir adım ileriye götürebilir. En azından soru sorma mantığına beyniniz alışmış olacaktır.
KPSS güncel bilgiler öneri olarak kesinlikle arkadaş çalışma grupları bir araya getirin.
Yediğiniz şeyin enerji seviyeleri ve odaklanma üzerinde gerçekten bir etkisi olabilir, bu yüzden abur cuburlardan uzak durun. Balık, fındık, tohum, yoğurt ve yaban mersini gibi konsantrasyon ve hafızaya yardımcı olduğu kanıtlanmış besleyici gıdaları seçerek vücudunuzu ve beyninizi iyi enerji ile doldurun. Bol su için.
Ve elbette sınav gününü planlayın.
2
Webmaster Sorunları / Birbirinden özel tütsüler ile evinize hava katın
« Son İleti Gönderen: osman75 Bugün, 00:58:22 »

Tütsü, asırlardan bugüne gelen köklü tarihi ile, günümüz parfümlerinin atası olarak kabul edilmiş, yaydığı güzel koku ile bulunduğu ortama huzur veren bir kültürdür. İslam başta olmak üzere tüm dinlerde yeri olan ve kullanılan tütsü, Mezopotamya kültüründen bugünlere ulaşmış, özel bir konsepttir.

Birbirinden güzel doğal tütsü seçeneklerini, internetten tütsü satışı konusunda en geniş ürün seçeneğini, kalite ve uygun fiyat ile sunan mitr.com.tr üzerinden satın alabilirsiniz. Palosanto, buhur, odun, lotus gibi farklı temalara sahip farklı tütsü çeşitleri, nazar için ya da farklı düşünceleriniz, beklentileriniz için özel hazırlanmış doğal tütsü çeşitleri sizi Mitr tütsü çeşitleri içinde bekliyor. En güzel kokulu, uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ve evinizde dekoratif olarak da şık bir dokunuş sunacak tütsü modellerini mutlaka incelemelisiniz.


Mum, tütsü ve buhurdanlık ürünlerini Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap adresinden temin edebilirsiniz...
3
Bizler iman ettiğimiz Kur’an a, öyle yanlış yol ve yöntemlerle inanıyoruz ki, yaşadığımız İslam a akıl, mantık Kur’an onay vermiyor. Peki, bu yanlış yolu izlememize en büyük etken nedir sizce? Bizlerin Kur’an ın yanında inandığımız ve olmazsa olmaz dediğimiz, doğruluğundan asla emin olamadığımız ve Peygamberimize ait olduğu rivayet edilen hadislere kuşku duymadan, Kur’an ın onayını almadan inanmamız, bizlerin kafasını karıştırıyor ve Kur’an ı doğru anlamamızı engelliyor. YANİ HAKKA BATIL KARIŞTIRMAMIZ, BİZLERİN KUR’AN I ANLAMAMIZA ENGEL OLUYOR. Böylece Kur’an a şirk koştuğumuzun da farkında olamıyoruz. Hâlbuki Kur’an da elçisinin, yalnız Kur’an a uyduğu ve bizleri yalnız Kur’an ile uyardığı birçok ayetinde açıklanmıştı.

Bizlerin Kur’an ı anlamadan okumamız, Allah ın kitabı ile bağımızı kesiyor. Böylece Allah ın ayetlerinden habersiz kalmamız, rivayet edilen hadisleri sorgulamamızı da engelliyor.  ÖYLE YANLIŞ SÖYLEMLERE İNANDIRILMIŞIZ Kİ, KUR’AN IN EMRETTİKLERİNİN TAM TERSİNİ, ALLAH IN EMRİ DİYE YAŞADIĞIMIZIN FAKINDA BİLE OLAMIYORUZ. Bazı arkadaşlar yazılarımda, Kur’an ı Allah yemin ederek kolaylaştırdığını söylüyor ve hiçbir eksik bırakmadığı konusunda da açıklama yapıyor, onun için gelin Kur’an ı önce anlayarak bizzat kendimiz okuyalım, ayetler üzerinde düşünelim. Daha sonra tüm bilgilerden faydalanalım dediğimde, bana çok düşündürücü ve inandıkları batılı yaşayabilmek adına, savunmaya geçtikleri şu sözleri söylüyorlar.

“HALUK BEY, SİZ KUR’AN IN MUHKEM AYETLERİNİ ANLAMAK KOLAYDIR, KUR’AN AÇIKTIR HER BİLGİ VARDIR DİYORSUNUZ AMA SAYFALARCA YAZILAR YAZIP, AYETLERİ AÇIKLIYORSUNUZ. SİZ AÇIKLIYORSUNUZDA, NEDEN PEYGAMBERİMİZ VE DİN ÂLİMLERİ AÇIKLAMASIN?”

Evet, aynen birçok kez bana bu sözleri söyleyen arkadaşlarım var. Hâlbuki ben hiçbir makalemde, ayeti açıkladığımı söylemedim. Benim ne haddime, Allah ın nice örneklerle açıkladım, ayetleri açıklamak bize düşer ve anlayasınız diye kolaylaştırdım dediği ayetleri, ben nasıl açıklama saygısızlığını yaparım. BENİM YAPTIĞIM, BİZLERE DİN DİYE ANLATILAN SÖZLERİN/HADİSLERİN, DAYATTIKLARI ATALARININ İNANÇLARININ, GELENEKLERİN KUR’AN İLE TABAN TABANA NASIL ZIT OLDUĞUNU, TOPLUMA AYETLERLE ÖRNEKLER VERMEYE ÇALIŞMAKTAN, ALLAH IN AYETLERİNİ HATIRLATMAKTAN BAŞKA HİÇBİR ÇABAM, AMACIM YOKTUR. Kur’an dan bizlerin sorumlu olduğu muhkem ayetlerini açıkladığını, nice örneklerle izah ettiğini, kolaylaştırdığını söyleyen ben değilim, YÜCE RABBİMİZ TÜM BUNLARI KUR’AN DA SÖYLÜYOR. Kur’an ı Kolaylaştırıp, açıklayıp, detaylandırma nedenini Hud suresi 1 ve 2. ayetinde, çok net bildiriyor ve özet olarak diyor ki;

“ALLAH KATINDAN İNDİRİLEN KUR’AN, ALLAH DAN BAŞKASINA KULLUK ETMEYESİNİZ DİYE,  MUHKEM KILINMIŞ, GÜÇLENDİRİLMİŞ VE AYETLERİ AYRI AYRI AÇIKLANMIŞTIR.”

Kur’an ın eksiksiz, anlaşılır, kolaylaştırılmış olduğunu açıkça bildiren Allah ın ayetlerine inanmayıp, hala birilerinin ayetleri açıklaması gerektiğine inatla inananlar, KUR’AN IN AYETLERİNE İMAN ETMİYOR DEMEKTİR, HATIRLATMAK İSTERİM. Allah hiç kimseye muhtaç olmayasınız diye Kur’an ı kolaylaştırıp, detaylandırdım diyecek, bunca açık Allah ın hükümlerine inatla, hayır açık ve anlaşılır değildir, Kur’an da her bilgi yoktur, herkes Kur’an ı anlayamaz diyenlere inanacağız öylemi? BU SAYGISIZLIĞI, ALLAH IN KİTABINA NASIL YAPARIZ? AKLIMIZI MI YİTİRDİK YOKSA?

Aklı başında, okuma yazma bilen her insan,  Allah ın önerdiği yol ve yöntemi Kur’an üzerinde uygularsa, O Müslüman mutlaka Kur’an ı anlayacaktır. Bunu söyleyen Kur’an ın bizzat kendisidir. Kimim ya da kimlerin önerisine uyacağı, elbette sizlerin kararı. Gelin Kur’an ı nasıl okumalıyız, bu konudaki Allah ın tavsiyelerine bakalım.

Nahl suresi 98. ayetinde Allah, Kur’an okumaya başlamadan önce, şeytanın vesvese verdiği, rivayet ve sanı sözlerin, batıl inançların dayatmalarından önce uzaklaş ve yalnız Allah a sığın ki, Kur’an dan nasiplenebilesin uyarısını yapıyor. Eğer bizlere öğretilen rivayet ve sanı bilgilerin etkisinde isek, O bilgilerle Kur’an ı anlamaya çalışıyorsak, ayetleri doğru anlamamız asla mümkün olmayacaktır. YANİ KUR’AN I ANLAMAYA ÇALIŞMADAN ÖNCE, KAFANIZDAKİ O YANLIŞ BİLGİLERİ ALLAH, KAFANIZDAN ATIN DİYOR. Günümüzde bizler bu ayeti hayatımıza geçirmediğimiz içindir ki, Kur’an ın nurundan da istifa edemiyoruz, ayetleri anlayamıyoruz. BUNUN SUÇUNUDA KUR’AN A ATIYORUZ, KUR’AN I HERKES ANLAYAMZ DİYORUZ. HÂLBUKİ SUÇLU BİZLERİZ. Çünkü ne diye inanıyoruz? RİVAYET HADİLER OLMASAYDI, AYETLER KAPALI KALIR ANLAŞILAMAZDI. Yani ayetleri Allah ın, nice örneklerle açıkladık dediği bilgiler ışında değil, emin olamayacağımız sözlerle ayetleri anlamaya çalışıyoruz. Böyle olunca da doğru anlayamıyor, farklı farklı anlıyoruz.  ÇÜNKÜ KUR’AN IN ÇEVRESİNDE BİRLEŞMİYORUZ, HAKKA BATIL KARIŞTIRIYORUZ.

Kur’an ı nasıl okumamız gerektiği konusunda, Müzzemmil 4. ayetinde bizleri bilgilendirir Kur’an ve tertil üzere, yani ı YAVAŞ YAVAŞ okunmasını ister bizlerden. Bunun nedeni de ayetlerin üzerinde düşünmek ve anlatılmak isteneni idrak edebilmek içindir. Aynı uyarıyı İsra 106. ayetinde de yaparak, ayetleri SİNDİRE SİNDİRE okunması gerektiğini bildirir. Yine Kur’an ayetleri üzerinde, MUTLAKA DÜŞÜNMEMİZ GEREKTİĞİ UYARISINI YAPAR. Çünkü Kur’an bizlere tebliğdir, uyarıdır, yol gösterici mesaj dır. Bu uyarıların, mesajın mahiyetini, özünü ancak düşünerek, anlayarak okuduğumuzda anlayabiliriz. Anlamını bilmeden makamla, kulağa hoş gelen bir sesle okuyarak, Kur’an dan istifade edemeyiz.

ALLAH, KUR’AN SİZLERE YOL GÖSTERİCİ BİR IŞIKTIR, NURDUR DİYORSA, ALLAH KATINDAN GELEN BU IŞIK, NUR, ZİKİR OKUNDUĞUNDA, HER AKLI BAŞINDA MÜSLÜMANIN ANLAYAMAYACAĞINI SÖYLEYENLER, KENDİLERİNİ ŞEYTANIN VESVESESİNDEN KURTARIP, ALLAH A TESLİM OLAMAYANLARDIR.

Bizler Kur’an ı düşünerek okuyamıyoruz, çünkü anladığımız dilden okumuyoruz da ondan. Bu durumda ayetleri elbette anlayamayız. Birileri ne söylerse, doğru diye inanmak zorunda kalırız ama asla emin olamayız. BÖYLE BİR İMTİHAN SONUCUNDAN, NASIL OLURDA EMİN OLURUZ? Çünkü Allah, SİZLERİ KUR’AN DAN SORUMLU TUTUYORUM, KUR’AN DAN İMTİHAN EDECEĞİM HÜKMÜNÜ VERMİŞTİR. Aklı başında hiçbir insan, Allah ın Kur’an dan sorumlu tutuyorum hükmünü tebliğ aldıktan sonra, BEN KUR’AN IN MUHKEM AYETLERİNİ ANLAYAMAM, İNANCIMI YAŞAYABİLMEK İÇİN HER BİLGİ KUR’AN DA YOK DİYEMEZ. Eğer diyorsa, Allah ın adaletini sınıyor ve onun rehberine, nuruna en büyük saygısızlığı yapıyor demektir. Din tacirleri dinden nemalanan simsarlar, Kur’an doğru olarak Türkçe ye çevrilemez diyerek, toplumu korkutmuş ve tedirgin etmişlerdir. İlginçtir ayetleri açıklıyor dedikleri hadislerinde, orijinali Arapçadır. Ama aynı saygısızlığı o hadislere göstermezler. Allah, başka dile tam çevrilemeyen bir yol gösterici rehber gönderip, daha sonra sizce tüm kullarını Kur’an dan sorumlu tutar mı? Bu saygısızlığı yapanların, mahşer günü yüzleri simsiyah olacak ve kaçacak yer arayacaklardır.

Madem Allah Kur’an ı yemin ederek, kolaylaştırdığını söylüyor ve Kur’an dan hesaba çekeceğini bildiriyor, bizlerin düşünerek anladığımız dilden Kur’an ı okuduğumuzda, HER İNSANIN ÇABASI VE KAPASİTESİ ÖLÇÜSÜNCE KUR’AN I ANLAYACAĞI ÇOK AÇIKTIR. Din simsarlarının, din tacirlerinin, ayetleri yalnız kendilerinin anlayacağını iddia eden ruhbanların, lütfen oyunlarına gelmeyelim. İmtihanımız gereği, elimize anladığımız dilden Kur’an ı alalım ve onu bir öğrenci misali anlayabilmek adına, Allah ın önerdiği yol ve yöntemle çaba gösterip, anlamaya çalışalım. Daha sonra her kitabı okuyalım araştıralım. Böyle yaptığımız zaman bizleri hiç kimse Allah ile aldatamaz.

Bakın Allah nasıl uyarıyor. “HÂL KUR’AN’I DÜŞÜNÜP, ANLAMAYA ÇALIŞMIYORLAR MI? (Nisa 82)” Demek ki anlayarak okuyup düşünen, Allah ın nurunu mutlaka anlayacaktır. Bizler bu gerçekleri göz ardı edip, hala akılla İslam yaşanmaz, ayetleri herkes anlayamaz diyorsak, Allah ın Yunus suresi 100. ayetteki hükmü bizler için gerçekleşmiş demektir. ”ALLAH, AZABI AKILLARINI KULLANMAYANLARA VERİR.” Enbiya 10. ayetinde Allah, “SİZE ÖYLE BİR KİTAP İNDİRDİK Kİ, SİZİN BÜTÜN ŞEREF VE ŞANINIZ ONDADIR.” Diyor da, bizler hala bunun tersini yaşıyorsak, Kur’an a iman etmiyoruz demektir. Bunlara inananlar, Kur’an dan istifade etme yolunu bulamamış, batıl ve şeytanın vesvesesinden kurtulamamışlar demektir.

Kur’an ı gereği gibi okuma ve anlayabilme şartlarını yerine getirdiğimizde, işte o zaman her şeyin çok daha farklı olduğunu göreceğiz. Çünkü Allah beşerin uydurmalarına değil, Kur’an a güvenenleri, yani Kur’an ı anlamak adına çaba harcayanları, Enam suresi 104. ayetinde bilgilendiriyor ve RABBİNİZDEN SİZLERE GÖNÜL GÖZÜ, yani anlama, kavrama kabiliyeti gelmiştir, KİM KUR’AN GÖZLÜĞÜYLE GÖRÜRSE KENDİ YARARINA, KİM KÖRLÜK EDERSE, YANİ KENDİSİNE BAŞKA GÖZÜKLER EDİNİRSE, KENDİ ZARARINA DİYOR.

Allah ın apaçık bu uyarı ayetlerini, hala görmezden gelip, üstlerini örtenlere tavsiyem, LÜTFEN ALLAH IN GÖZLÜĞÜNÜ TAKMALARI YÖNÜNDE OLACAKTIR. TAKTIKLARI BEŞERİ RİVAYET GÖZLÜKLERİYLE, ASLA ALLAH IN KUR’AN GERÇEKLERİNİ GÖRMELERİ, MÜMKÜN OLMAYACAKTIR.

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


4
Webmaster Programları / Okey-indir.com üzerinden tek tuşla Okey indir
« Son İleti Gönderen: alpacino0092 25 Ocak 2020, 16:28:17 »
Tanıtılan Sitenin ismi : Okey-indir.com

Sitenin başlığı, sitenin Konusu : Okey-indir.com üzerinden tek tuşla Okey indir

Sitenin Faaliyetlerine başlamış olduğu ay ve yıl : Eylül 2019

Site ile ilgili Açıklamalar, Tanıtım Mesajı : Bilgisayarınıza okey uygulamasını indirmek mi istiyorsunuz? O halde hiç vakit kaybetmeden Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap linkine tıklayınız. Site içerisinde sizleri tamamen ücretsiz bir okey uygulaması bekliyor olacaktır.

Okey meraklıları, okey-indir.com ile birlikte, ücretsiz ve birinci sınıf kalitede bir okey uygulamasına kolayca kavuşabilir.

Okey oynadığınız esnada, diğer oyunculara mesaj atmanız da mümkün olabiliyor. Bu da, insanlarla güzel iletişimler kurarak, stres atmanıza vesile olacaktır.

Gün boyu yoruldunuz. Canınız oyun oynayıp bir parça da olsa rahatlamak isterse ve iyi bir okey meraklısı iseniz, okey-indir.com içerisine girebilirsiniz. Herkese şimdiden keyifli oyunlar dileriz.

Siteyi beğenirseniz, dostlarınıza da dilerseniz tavsiye ediniz.
5
Webmaster Programları / Okey Net platformu üzerinden doya doya okey oynayın
« Son İleti Gönderen: alpacino0092 25 Ocak 2020, 16:16:20 »
Web Site İsmi : Okey-net.com

Site Başlığı : Okey Net platformu üzerinden doya doya okey oynayın

Sitenin Kayıt Edildiği Tarih : Ocak 2020

Site Tanıtımı : Canınız internetten okey oynamak mı istedi? Hiç vakit kaybetmeden Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap isimli internet adresine bağlanın ve buradan okey oynama şansı elde edin.

Okey, bizim milli oyunlarımızdan birisidir. Özellikle kahvehanelerin hemen hemen herbirinde okey tahtalarına ve okey taşlarına rastlamaktayız. Bu milli oyunumuzu, internet üzerinde oynamak isterseniz, Okey-net.com adresine girmenizde yarar vardır.

Herkesin bildiği gibi, okey oynamak için tam dört kişiye ihtiyaç vardır. Zaman zaman gerçek hayatta dört kişiyi bir araya getirmek çok kolay olamayabiliyor. Fakat internetten okey oynanılırken, böyle bir problem ortaya çıkmaz. Her zaman sizin dışınızda üç kişiyi kolayca bulabilirsiniz.

Yüksek aktifliği, samimi ortamı ile adından sıkça söz ettiren Okey-net.com adresine sizler de davetlisiniz.
6
Webmaster Programları / Realokey.com ile Canlı okey Oyna
« Son İleti Gönderen: alpacino0092 25 Ocak 2020, 16:03:35 »
Site İsmi : Realokey.com

Site Konusu : Realokey.com ile Canlı okey Oyna

Domain Kayıt Zamanı : 9 Eylül 2019

Tanıtım ve Açıklamalar : Günün yorgunluğunu ve stresini, okey oynayarak üzerinizden atmak ister misiniz? Cevabınız evet ise, hiç vakit kaybetmeden realokey.com isimli internet adresine giriş yapabilirsiniz. Site üzerinden, tek tuşla Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yapma şansı elde edebileceksiniz.

Realokey.com platformuna, her gün okey oynamak niyeti ile, çok sayıda oyuncu giriş yapmaktadır. Kahvehanelere gitmek yerine, yattığınız veya oturduğunuz yerden rahat bir şekilde okey keyfi yaşamak isterseniz, siz de bu siteye girişinizi yapabilirsiniz.

Her gün yoğun iş temposu nedeniyle üzerimizde bir yorgunluk birikiyor. Bu yorgunluğu üstümüzden atmak adına, okey ve benzeri oyunlara yönelebiliyoruz. Bu tür oyunlar, bize rahatlık vermekte ve stresten uzaklaşmamıza vesile olmaktadır.

Realokey.com adresinde de sizi keyiflendirecek bir hava mevcuttur. Burada üyeler arasında güzel bir samimiyet vardır. Okey oynarken bir yandan diğer oyunculara mesajlar göndermeniz mümkün olur.
7
Webmaster Sorunları / Türkanime izle
« Son İleti Gönderen: osman75 21 Ocak 2020, 20:04:04 »

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap severler merhaba Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yapmeye ve Anime'ye ayak uydurmaya ne dersin? son zamanlarda yeni bir favori aldım

Nanatsu no Taizai (yedi ölümcül günah) şimdiye kadarki en iyi gizli kahramanı vardı ve tamamen harika bir şeydi bu 2 veya 3 mevsim önce bir çift olduğu gibi 25 bölüm anime ide int eğitim lol var shounen bir düzeltme için tavsiye Benim için bir bölüm olması harikaydı.

mevcut sezon gelince nispeten büyük çok mutlu kuyruklu yıldız lucifer ilginç iken Rakuda biraz ecchi komedi shounen o zaman ikinci sezon hiçbir vasiyet yok shinmaou ... tanrı onun lise DxD bir çocuk vardı şeytanlar var bu nötr kuvvet kahramanlar bu zaman ve ive henüz son zamanlarda tanrıların kutsal tarafı görmek için ... HS DxD kaynaklı (3. sezon) konuşmak şaşırtıcı xD

Bir süredir yeni anime izlemiyorum. Sadece DVD'de ne var. Japonya'da yeni bir Utareruwamono sezonu çıktıklarını gördüm. Bir devam filmi olması gerekiyordu ve ana kahraman, orijinal diziden Hakouro ve Yuzuha'nın kızı.
orijinal btw ve yalnızca son iki bölüm kaldı.)
8
Site Tanıtımı ve Hostingler / Farklı Araç Modellerini Karşılaştırın
« Son İleti Gönderen: resthit 21 Ocak 2020, 19:06:52 »
Araba almak çok ciddi bir iştir. Bu süreci kısaltmak ise sizin elinizde. Özellikle aklınızda birden fazla model varsa hemen Sıfıraraçal.com sitesine giriş yapın. İki farklı modelin hangi özellikleriyle öne çıktığını görün. Bunun ardından kararınızı verin.
Araç Karşılaştırma Hizmeti Size Avantaj Sağlayacak
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap hizmetinin sağlamış olduğu avantajlar çok fazla. 4 tane araba modeli ve markası üzerinden bunu yapabilirsiniz. Güncel sonuçlar birkaç saniye içerisinde yüklenir. Ardından bunları değerlendirebilirsiniz. Fiyat ve model çerçevesinde, motor gücü, ağırlık, çekiş sistemi, şanzıman ve çok sayıda konuya dair ayrıntılı bilgiler hemen ekrana yansır. Böylelikle en iyi aracın hangisi olduğuna karar verebiliyorsunuz.
Renault Clio
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap almadan önce mutlaka siteye giriş yapın. Arabanın minimum ve maksimum fiyatları ilgili alan üzerinden ifade edilmiş. Motor gücünden vites tipine, bagaj hacminden güvenlik puanına kadar birçok farklı bilgi yer alıyor. Ayrıca değişik renk opsiyonlarını buradan, görsel eşliğinde görüntüleme şansınız da var.
Renault Fiyat Listesi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap güncel haliyle sitede bulunuyor. Captur, Symbol, Clio, Megane ve daha birçok modelin son fiyatlarını hemen öğrenebilirsiniz. Her aracın görselinin eklenmiş olması çok büyük bir avantaj. Bunun yanı sıra arabaların motor güçleri, vites tipleri, yakıtlarının ne olduğu da söz konusu. Tüm bunlar, satın alma işleminden hemen önce bir fikir edinmenizi sağlayacak ve buna göre karar vereceksiniz.
9
Bir sitede zekât ile ilgili bir yazı okumuştum. Doğrusu bu yazıyı Kur’an ile karşılaştırdığımda, bizlerin hadis adı altında her şeye hemen inanmayıp, söylenenlere dikkatle yaklaşıp, Kur’an ile karşılaştırmamız ve onun süzgecinden geçirmemiz gerektiğini, çok daha iyi anladım. Zekât konusu ile ilgili yazımı yazarken, istedim ki birlikte bu konuyu, Kur’an ayetleri ile onun ışığı altında düşünelim. Allah Kur’an da bakın ne diyor, bizlere gönderdiği rehber için.

Kamer 17: Andolsun biz, KUR’AN'I ÖĞÜT ALMAK İÇİN KOLAYLAŞTIRDIK. Öğüt alan yok mudur?

Kamer 22: Yemin olsun ki biz, KURAN'I ÖĞÜT VE İBRET İÇİN KOLAYLAŞTIRDIK. Fakat düşünen mi var?

Kur’an da ki bu iki ayeti okuduğumuzda, Rabbimiz in bizlere gönderdiği, İslam dinini/Kur'an ı bizler için kolaylaştırdığını, açık bir şekilde belirtiyor. Bu yazımı yazmaya neden olan bir sitede, zekât konusunda yazılmış yazıda dikkatimi çeken sözleri, önce sizlerle paylaşmak istiyorum.

"Zekâtı verilen malın üreyeceği, bereketleneceği ve temizleneceği Kuran-ı Kerim’de beyan olunmuştur."

Gerçekten ne güzel sözler. Doğrudur zekâtı verilen malın, ya da paranın üreyeceği, bereketleneceği, esas önemlisi hayrının görüleceğidir. Gelelim yazılan yazının diğer bölümlerinde, anlatmak istediği bilgilerden, önce alıntı yapalım, bakalım yukarıdaki örneği Kur'an dan verenler, devamında Kur'an dan mı istifade ediyorlar.

"Fıkıh lisanında ise; “Bir malın, dini usullere göre tayin edilen miktarını, Müslüman zenginin SENEDEN SENEYE, zekât alabilecek sekiz sınıftan birine temlik etmesi; yani hiçbir menfaat ve istifade alâkası olmamak üzere vermesi demektir."

Yine yazıda, zekâtın miktarı konusunda bir bilgi verilmiş. Bakın zekâtı, nasıl vereceğimiz anlatılıyor.

"Tüccarlar, satmak için bulundurdukları malı senede bir defa sayıp, değerini hesap ederler. Borçlarını düşer, alacaklarını ilave ederler ve KALAN MİKTARIN KIRKTA BİRİNİ ZEKÂT OLARAK VERİRLER. (% 2.5), Öşür arazisinde yetişen mahsul senenin çoğunda yağmur ve nehir suyu ile sulanıyorsa ONDA BİRİNİ (%10), eğer kova, dolap ve hayvan gibi vasıtalarla sulanıyorsa YİRMİDE BİRİNİ (%5) öşür (zekât) olarak vermek icap eder.

Zekât, malla alakalı bir ibadettir. SENEDE BİR DEFA, Kuran-ı Kerim’de bildirilen yerlere verilir. "

Değerli kardeşlerim bu yazdıklarım, bir sitede zekât ile ilgili yazının özetidir. Aslında yıllardır bizlere zekât konusunda anlatılanların da, bir özeti demek doğru olacaktır. Elbette bu bilgilerin hiç birisi Allah ın emri değil, nefislerimizde uydurduğumuz bir inancın eseridir.

Gelelim Allah ın in Kitabı KUR’AN a, o ne diyor acaba zekat konusunda. Yazımın başında Allah ın, İslam ı ve Kur’an ı öğüt alabilmemiz için, kolaylaştırdığını söylediği ayetlerini hatırlattım sizlere. Okuduğumuz yazıda Fıkıh lisanında zekâtın, ZENGİNİN SENEDEN SENEYE VERİLECEK bir farz görev olduğu yazılıyor. Bu bilgi asla ve asla Kur’an da yoktur. YANİ ZEKÂT YILDA BİR KEZ VERİLEN BİR FARZ GÖREV DEĞİL, HER ZAMAN GEREKTİĞİ HER VAKİTTE, YOKSULA VERİLEN BİR FARZ GÖREVDİR, İBADETTİR. İşte beşerin yarattığı fıkıh inancı, böyle yanlışlarla dolu. Bunu asla hiç kimse, bu şekilde sınırlayamaz.

Yılda bir fakiri hatırlamak, Kur’an öğretisine ve de Allah ın Kur’an da bizlere anlattığı hiç bir ayetine uymadığı gibi, Allah ın adaletine de asla sığmaz. Peygamberimizde Kur’an dışından, Kur’an adaletine uymayan bir hüküm vermeyeceğine göre, bu düşünce ve bilgiler, peygamberimize de atılan açık bir iftiradır.

Yazılanlara bakılırsa, yılda bir alacak ve borçları hesap ettikten sonra deniyorsa, bu ancak o günkü devlete verilen vergiden başka bir şey olamaz. Zekât ise kazancından yani bizzat kar ettiğinden fakirlere, yoksullara maddi durumu olmayanlara  gönülden vereceğin para ya da maldır ya da her konuda yardımdır diyebiliriz. BURADA KAR ZARAR HESABI, KESİNLİKLE YAPILMAZ. Çünkü bir verip bin almak, bu dünya hesabına da uymaz. Allah ın çok önem verdiği ve birçok kez zikrettiği, zekât konusunda da Kur'an, gereken açıklamaları yapmıştır. Şimdi onlara bakalım.

Tevbe 60: Sadakalar/zekâtlar Allah'tan bir farz olarak ancak, yoksullara, düşkünlere, zekât memurlarına, gönülleri ısındırılmış olanlara, kölelere, borçlulara, Allah yolunda çalışıp cihad edenlere, yolda kalana/toplumun bitirilemeyen işlerine aittir. Allah hakkıyla bilen, işini yerli yerince yapandır. (Bayraktar Bayraklı meali)


Kur’an da geçen zekât, sadaka ve hayır yapma konusu, farklı anlamlarda değildir. Hepside olmayana, ihtiyacı olana vermek anlamındadır. Çünkü infak yani vermenin, tarifi tektir ayrı ayrı açıklaması yoktur. Ayet sadakanın yani zekâtın, kimlere verileceği konusunda çok net açıklama yapıyor ve farz bir emir olduğunu söylüyor. Gelelim zekâtın ne kadar verileceği konusuna. Allah, biz her şeyden nice örnekleri, değişik ifadelerle verdik ki anlayasınız diyorsa hayrımızı, zekâtımızı, sadakamızı da nasıl vereceğimizi, mutlaka bizlere Kur’an da açıklamıştır. Açıklanmayan bir bilgiyi, asla dinin asli unsuru yapamayız, lütfen bu mantığı asla unutmayalım.

Bakara 215: Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “HAYIR OLARAK NE HARCARSANIZ O, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir.” (Diyanet meali)
Bakın nekadar açık ve basit bir şekilde, hayır olarak gönlünüzden ne koparsa, okadar diyerek özellikle bizlere bırakıyor. Peki neden bizlere bırakıyor? Allah bizleri imtihan ediyor da ondan. Ayrıca ayette, hayırlarımızı kimlere vereceğimiz konusunda, daha da detaya giriyor. Dikkat ederseniz herhangi bir sınırlama asla yok. Çünkü imtihanımızın en önemli kısmı, özgür irademizle vereceklerimizdir. Bakın şimdide gelirimizden nasıl vereceğimiz konusunda, çok net bir açıklama daha yapıyor Bakara 219. ayette. İki farklı mealden yazalım.


"Yine sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “İHTİYAÇTAN ARTA KALANI.” Allah, size ayetleri böyle açıklıyor ki düşünesiniz."

"[Allah yolunda] neyi harcayacaklarını sana sorarlar. De ki: “O'NUN İÇİN AYIRABİLECEĞİNİZ HER ŞEYİ.” Böylece Allah mesajlarını size açıklıyor ki tefekkür edebilesiniz."

Gördünüz mü dostlar, ne diyor Rabbimiz, kazancınızın size ve bakmakla yükümlü olduklarınıza yeterli olanından artanını verin. Sizi zorlamayacak şekilde infak edin. Hayır için gönülden ne kadar ayırabilirseniz diye açıkça bildiriyor. HANİ YILDA BİR GELİR GİDER HESABI NEREDE? Kim çıkardı yılda bir fakire zekât vereceğimizi? BİRİLERİ GÜZELİM İSLAM DİNİNİ, FIKIK SİLAHIYLA, NE HALA GETİRMİŞ ÇOK YAZIK.

İşte Rabbimiz in adaleti, ne güzel açıklamış. Ama hala bu ayeti gördükleri halde, eeee ne kadar vereceğiz peki, bak belli değil, deme gafletini göstermekteyiz. Demek ki Allah ne kadar zekât vereceğimizi, ne kadar hayır yapacağımızı bizlere bırakmış, ama bol bol vermemiz içinde, Kur’an da birçok tavsiyelerde bulunmuştur. Gönülden ve kendi isteğimizle malımızdan, paramızdan fakirlere ayırmak, sanırım imtihanımızın en zor kısmı olsa gerek.

Gelelim bizlere öğretilen zekâtın adaletine. Okuduğum yazıda tüccar kazandığı net paranın %2,5 (1/40) ını zekât olarak verecek, köylü ekip biçtiği mahsulün eğer yağmur sulamışsa %10 unu (1/10) eğer kendi sulamışsa %5 ini (1/20) zekât olarak verecek diyordu. Basit hesapla zengin tüccar, köylüden dört kat eksik, yani köylü kardeşim tüccardan dört kat fazla zekât verecek öylemi? Doğrudur bu Allah ın adaleti değil, beşerin adaleti çok normal.

Günümüzde devlet bile bu adaleti uygulamıyor, hiç şaşırmamak gerek. İşin en kötüsü de, her kez bir yılın sonunda yaptığı bilânçoya göre, yılda bir fakirlere zekâtını vereceğini söylemeleri. Doğrusu 364 gün fakiri düşünme 1 gün hatırla. Bu şekilde Rabbimiz in huzuruna gidersek, ne olur dersiniz dostlar bizlerin hali? Bu bilgiler Kur’an adaletine sığmadığı gibi, akla-mantığa da sığmaz. Bu bilgiler Kur’an dışı bilgilerdir, batıl ve hurafedir. Peygamberimizin de onay vermesi mümkün değildir. Yine birkaç ayeti hatırlatmakta yarar var.

İsra 36: Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme! Çünkü kulak, göz ve gönlün hepsi bundan sorumlu tutulacaktır.

Ankebut 51: Karşılarında okunup duran bir kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? Bunda, inanan bir toplum için elbette ki bir rahmet ve bir öğüt vardır.

Zühruf 44: Doğrusu Kur'an, sana ve kavmine bir öğüttür. İLERİDE ONDAN SORUMLU TUTULACAKSINIZ.

Yaradan, hakkında emin olmadığın bilginin ardına düşme, diye bizlere öğüt veriyor. Devamında da, doğrusu bize kızgınlığını belli edercesine, Karşınızda okunan kitap sizlere yetmiyor mu diyor. En son yazdığım ayette de, son noktayı koyuyor aslında Rabbimiz. BU KİTAPTAN SORUMLUSUNUZ.

Sormak isterim, madem Kur’an dan sorumluyuz, Kur’an ın neresinde yazıyor yılda bir zekat vereceğimiz? Biliyorum söyleyemiyorsunuz, ama aklınızdan geçenleri tahmin edebiliyorum. Herkes kendisinden sorumludur, kimin nereye ve nasıl iman ettiği, kendisini ilgilendirir, çünkü hesabını kendisi verecektir.

Dikkat ettiniz mi, Zekât konusunda Allah ın adaleti ne diyor, beşerin rivayet ve sanı adaleti ne diyor. Rabbimiz Zekât/sadaka ibadeti konusunda bizlere Kur’an da, ne yaparsan onun karşılığını kat kat veririm diyor ve başak örneğini veriyor. Yani bana 1 verirsen, sana yüzlerce misli iade ederim diyor.

Bakara 261: MALLARINI ALLAH YOLUNDA HARCAYANLARIN DURUMU, YEDİ BAŞAK BİTİREN VE HER BAŞAKTA YÜZ TANE BULUNAN BİR TOHUM GİBİDİR. Allah, dilediğine kat kat verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir. (Diyanet meali)

DEMEK Kİ ZEKÂTI VE VERECEĞİMİZ YARDIMI RABBİMİZ, İNSANLARIN ÖZ İRADESİNE BIRAKIYOR VE BİZLERİ SINIYOR VE TEŞVİK EDİYOR. İnfak etmeyi, yani zekât vermeyi hayır yapmayı, Rabbimiz kendisine bir borç vermek olarak gösteriyor bizlere Kur’an da. Bakın sizce bundan güzel bir örnek olabilir mi?

Bakara 245: KİMDİR ALLAH’A GÜZEL BİR BORÇ VERECEK o kimse ki, Allah da o borcu kendisine kat kat ödesin. (Rızkı) Allah daraltır ve genişletir. Ancak O’na döndürüleceksiniz. (Diyanet meali)

Demek ki kefenin cebi varmış. Yaşarken malımızı, paramızı Allah rızası için hayırlarda kullanırsak, huzura gittiğimizde bu yolla geri alacağımızı, Rabbimiz bu şekilde müjdeliyor. Tabi anlayana, anlamak isteyene.

Bazı gerçekleri doğru görebilmemiz için, Allah ın ipine sarılmalıyız, batılın ve rivayetlerin değil. Rehberimiz Kur’an ise, gözler aydınlıktır doğruyu görür. Eğer rehber beşer ve onun adaleti ise, şaşması da çok normaldir. Hesabın görüleceği o çetin gün şaşmak, üzülmek istemiyorsak, Allah ın rehberine sarılalım.

Kur’an ı anlayarak okuyan, üzerinde dikkatle düşünen, tebliği bizzat aracısız Rahman dan alır ve aldatılmadan Rabbin doğru yolunda ilerler. Kur'an ı anlamadan okuyan, Allah ile arasına aracılar veliler sokan, gittiği yolun Allah a ulaşacağından asla emin olamaz. Gelin Rabbin ayetinde öğüt verdiği gibi, EMİN OLMADIĞINIZ BİLGİLERİN ARDINDAN GİTMEYİN, diyen Yaradan a kulak verelim.

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
10
Webmaster Programları / Demir Borulu Ahşap Raflar
« Son İleti Gönderen: alpacino0092 20 Ocak 2020, 22:08:26 »
Demir Borulu Ahşap Raflar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap modelleri ile evlerinizde sıcak bir ortam oluşturmak ister misiniz? Ev dekorasyonunda ilginç fikirlerle yine karşınızdayız. Evinize farklı bir ambiyans katmak istemez misiniz? Sıradan bir kitaplık ya da raf yerine demir borulu raf modellerinden birisini seçerek siz de evlerinizde özgün tasarımlar elde edebilirsiniz. Demir borulu raf fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak, size hitap eden demir borulu raf siparişi vermek için hemen siz de Estetikev.net internet adresinden web sitemize bağlanın. Sizin için özel olarak üretilen ürünleri kolay ödeme seçenekleri ile sahip olun. Ödemelerinizi kredi kartı ve havale seçeneklerinden birisi ile yapabilirsiniz.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10
web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.