Reklamlar
Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: <?php the_content(); ?> Gösterimi
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 0 cevap var
OkumaGösterim: 1868
Google Özel Arama

Gönderen Konu: <?php the_content(); ?> Gösterimi  (Okunma sayısı 1868 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimiçi
<?php the_content(); ?> Gösterimi
« : 29 Mayıs 2011, 11:34:28 »


 

merhaba arkadaşlar... ben WhyDoWork Adsense Plugin eklentisini kullanıyorum... bence wordpress'te adsense için hazırlanmış çok güzel bir eklenti.. yanlız eklentide şu var reklamları "the_content" fonksiyonuna göre ayarlıyor... şimdi yazı içeriğini şahsen manual olarak kendim reklam yerleşimi yapmayı düşünüyorum anasayfada da istediğim şekilde manual olarak yapamadığımdan bu eklentiyi kurdum... yanlız benim anasayfa yapımda "the_content" fonksiyonu yoktu, illaki bu eklentiyi kurunca koymak zorunda kaldım, doğal olarakta anasayfa yazının tamamı gözükür oldu ki orda yaptığım tüm iş pert duruma dönüştü... şimdi anasayfadaki "the_content" fonksiyonunada WP Limit Posts Automatically eklentisi ile müdahale edebiliyorum.. ayarlarından 0 (sıfır) yapıyorum yazı gözükmüyor reklamlarda tam istediğim konumlarda çıkıyor.. neyse eklentisiz bu işi nasıl halledebilirim dedim, araştırmaya koyuldum! ve bu sayfa'ya ulaştım ve oradaki tüm kodları denedim ama "the_content" fonksiyonuna hiç birşekilde manual olarak ayar veremedim...
buraya kadar gördüğünüz gibi kendi kendime araştırdım, inceledim, kurcaladım ve ekledim çıkardım ama tek işimi WP Limit Posts Automatically eklentisi görür gibi oldu.. gibi oldu diyorum, çünkü! bu eklentide anasayfayı çok kasıyor ve sayfa tam açılmayıp (30 seconds) hatası veriyor..internette sorun vardır dedim gece sakin saate kadar bekledim (2-3 gibi) yok açılmıyor... sabah erken saatlerde (6-7) gibi denedim yok açılmıyor.. sonra "the_content" fonksiyonunu kaldırıp denedim, tamamen sorunsuz açılıyor sayfa...
şimdi büyüklerim ve arkadaşlar;
şimdiye kadar wordpress-tr için pek iyi şeyler düşünmedim.. Yakuter veya Sesebian olsun 2'sinde de yardım istedim ve onlarada söyledim... wordpress-tr destek vermiyorrrr!!! bilmiyorum abi wordpress'i!!! türkiyede bu ücretsiz sistem için destek sitesi açılmış, bir kaç soru sordum hiç birine yönetimsel uyarı dışında, sorunumu giderecek içerikte cevap yazılmadı... cevap yazılmayıncada kendi kendime öğrenmeye çalışıyorum ama nereye kadar? kafaya koymuştum wordpress-tr'den bir daha hayatta yardım istemem ama gördüğünüz gibi takılıp kalıyorum... heee Yakuter veya Sesebian'na yine sorarım, çok sağolsunlar cevaplarınıda esirgemiyorlar ama insanlarında işi gücü var kişisel olarak benlemi uğraşacaklar! tamam belki sizinde işiniz var ama sonuçta bir destek sitesi sorulan sorulara cevap vermek zorundasınız kanaatindeyim (ki biliyorsanız tabi).... aslında zorunluluk yok ama tekrar tekrar söylüyorum sonuçta burası wordpress için bir destek sitesi, alıp ben kuruyorum, o kuruyor, bu kuruyor hepsinin altında da wordpress-tr'ye destek için link kesinlikle bulunuyor! şimdi bu durumda ben destek alamıyorum napiyim...
şimdi "the_content" fonksiyonu için bakındığım ve gördüğüm kadarıyla rakamsal olarak anasayfada gösterilecek yazı karakteri ayarını yapamıyoruz.. eklentide malum kasıyor siteyi!!! bana önerebileceğiniz veya WhyDoWork Adsense Plugin eklentisinde uygulayabileceğim farklı bir fonksiyon veya kendim fonksiyon (wordpress-tr'de okumuştum, hakkı abi yazması zor demiş bir arkadaşa) yazabilirmiyim???
diye sorsam yine yönetim beni uyarır! verdiğin şu eklenti yasak, yazıların hepsi büyük harfte, çok uzun yazı yazmışsın vs.vs.vs. abi tamam uyarında Özel Mesajla uyarın konu'ya uyarı olarak mesajmı yazılır, birde site yönetici bunu yapıyor.. ne diyim daha bu sorumada çözümsel içerikli yazı yazılmassa sanırım tamamen wordpress-tr benim için biter...
yinede yardımcı olan, olmayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim! projemde de sona yaklaştığımdan sizlerinde huzurunda en başta Yakuter olmak üzere Wolkanca, Hakkı Ceylan ve Sesebian büyüklerime ve arkadaşlarıma wordpress hakkında sitelerinde yayımlamış oldukları makalelerin çok işime yaradığını belirtmek ve çok çok çok teşekkür etmek istiyorum, gerçekten wordpress adına birşeyler öğrendiysem makaleleriniz sayesinde.. iyi sizler varsınız...
POSTED 2 YEARS AGO #

canarkadas
WordPress Türkiye
Evet günün bombası ile karşı karşıyayız.. Karşınızdayız.
şimdiye kadar wordpress-tr için pek iyi şeyler düşünmedim.
Düşünebiliyor musun ki diye girebilirim, ama; önce sorunundan başlayalım.
Sorununu sana göre detaylandırmış, bir şeyler yazmışsın..
Peki; Nerede temanın adı ve adresi, müdahele temaya yapılmayacak mı..
Sen bu foruma dair genellemeler yaparak zırvalayacak kadar bu forumu tanıyorsan, açılan konuların çoğunun ya tekrar konusu ya da senin ki gibi yetersiz konular olduğunu da bilmelisin, biliyor olmalısın..
Evet forumda açılan konuların yüzde doksanı senin bu mesajın gibi olduğu için, FORUM SADECE 2 KİŞİNİN ÇABASI KADAR DÖNDÜRÜLEBİLDİĞİ için forumda sıkıntılar oluşuyor.
Kemdimden örnek vereyim; az önce aldığım e-postada aynı böyleydi;
Bahsedilen dosyaların ne işe yaradığı, site adresi yoktu.
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Şimdi;
Ben aldığım her e-postaya, forumdan gördüğüm her soruya yanıt vermek için, bahsedilen tema ve eklentiyi bulmalı, bilmelimiyim, sorulan her tema ve eklentiyi bulmak için, soranın sitesine gidip, sayfa kaynağına bakıp, tema ve eklnti adını bulup, Google da aratıp, sonuçlardan ilgili sayfayı tesbit edip, eklenti veya tema ana sayfasına gidip, inceleyip, indirip, siteme kurup deneyip, sonra size yanıt vermek zorunda mıyım, bu mümkün mü..
Senin asıl sıkıntın bu mesajında da yer verdiğin gibi, sorunun çözülmeyeceğine dair olan inancın, doğru büyük bir ihtimalle çözülmezdi..
Ama neden;
Bu tür sorularda adı geçen eklenti ve temaların çoğunu, ben ya da Heytbecom kullanmıyoruz da ondan.
Senin sevgili destekçilerin, bu forumun üyelerinin çoğu, bu foruma katkı vermeyi en azından 1,5 yıldır zul addediyorlar da ondan (mazereti olanlar hariç).
Eee 2 kişi ile bu kadar oluyor.
Sizler kullanıcılar hiç bir kurala uymadan forumu kendinize uydurmaya çalışacassınız, forum kurallarında açık açık FORUM VE YÖNETİCİLERLE İLGİLİ SORUNLARINIZI İLETİŞİM ADRESİNDEN BİLDİRİN, dendiği halde gelip buraya yalanla dolanla, aslında saçmalıkla dolu iftitalar yazacaksınız, sonra; uyarılar niye açıkdan yapılıyor diye dert yanacaksınız..
Forumu çok iyi taradığın, bildiğin sanrını sallamışsın ama, daha dün geldin, bugün hem savcı, hem yargıç, hem cellat rolüne bürünüp kendin yazıp kendin oynayabiliyorsun.
Peki forum sistemi ne? BBPress, özel mesajlaşma var mı? Yok. Bu kadar basit..
Mesajının neresinden tutsak kopuyor, bahsettiğin sevgili destekçilerinin son 1 yıl içinde yazdığı Wordpress yazısı, üye oldukları bu forumda verdikleri katkı sayısı on'u geçmezken sen onlara buradan neyin güzellemesini yapıyorsun. Farkımız ne, bizden farklı olarak ne yaptılar.. Bize ağzınla küfrederken onlara ne diye el sallyorsun.
Gelelim uyarı meselesine:
Burada açtığın konuya, arayarak araştırarak, eklenti de önererek, gereken uyarıyıda ekleyerek bu yanıtı vermişim..
İki eklenti'de Wordpress sürümünüzle uyumlu değil sanırım..
CHUNK ile ilgili bir şey diyemeyeceğim, YakupGövler diyebilir, der mi?Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Diğer eklentinin linkini niye yazmadınız, burada ki ise, o eklenti yazarı IMDB tarafından uyarılmış ve eklentinin paylaşımı geliştirilmesi durdurulmuştu.. Bu nedenle o eklentiyi forumda konu edemezsiniz, eğer o eklenti değilse bunu belirtin.. Sinema ile ilgili bir de bu eklenti var, ama galiba o da eski..
Konulara ilgisiz etiketler eklemeyin..
Bu yanıtım sence de gayet normal, haklı ve saygılı bulunmuş sen de bu yanıtı vermişsin. (Gerçi orada da kullanmak istediğin eklentinin yazarı ile ilgili zırvalamışsın.)
valla şu içinde link gömülü olan eklenti ise evet onu kullanıyordum ama temizlenmiş haliyle Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
en iyisini yapmışsınızda o şekilde de eklenti yok.... napsak yapımcısından izin alıp görsel geliştirip baştanmı dağıtmaya başlasak? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap neyse şaka bir yana çok içine edilmiş bir eklenti adam para karşılığı yapmamış ama milletide iyi enayi yerine koyuyordu...
neyse canarkadas... bi daha olmaz her 2 uyarında.
o zaman bana chunk için yardımcı olursanız sevinirim..
O gün bu üstdekileri yazmışken, o yanıtın orada duruken bugün bu konuya gelip yalan üstüne yalan uydurmanın nedeni ne, uyarı seni daha sonradan niye bu kadar rahatsız etti, hiç konun kilitlenmemiş sadece bir kez uyarı almışsın, buna rağmen bu sıkıntının kaynağı ne.
Bu konuda yazdığın yalanlar iftiralar bana battı, sen ve muadillerinin zırvaları bana battı, ya sen sadece bir kez uyarı almış ve bundan dolayı o an bir tepki vermemişken bir hafta sonra sana ne battı.
Ne bu saçmalıklar manzumesi, mesajını yani konuyu yazalı 4 saat olmuş, şimdi gelip okuduğunda, hımmm ben de amma saçmalamışım diyebiliyor musun.
Ben sana ne cevap vereyim.
Sen, Wordpress Türkiye'nin amacını, kuralları hiç okudun mu??
Wordpress Türkiye'nin amacı, Wordpress ana dosyalarını Türkçeleştirmekdir, bu dosyaların Türkçeleştirilmesi için, 20000 satır, ve kat be kat fazlası kelime kod vs nin Türkçeleştirilmesi gerekirken, o inanılmaz emek gerektiren Türkçeleştirme olmasa, şu an internetdeki Türkçe içerikli Wordpress sitelerinin en az yüzde 60' ortada olmayacakken..
Kurallarda açık açık sorunlarınıza çözüm veya cevap garantisi verilmemektedir diye yazıyorken, senin;
Bana cevap vereceksiniz, burası WPTR değil mi diye abuklamanın mantığı nedir.
Burada sadece 3 konu açan, 5,6 mesaj yazan, hiç kimse tarafından kırılmamış, incitilmemişken, sen bu foruma ağzına geleni, yalanla, iftira ile sallarken, ne hakla buradan destek isteyebilirsin.
Kaldı ki, mecbur muyuz, yok..
Sen kimsin, şu andan itibaren.. HİÇ..
Sen sorununu çözebilecek tek sürekli katılımcı Heytbecom'a nasıl terbiyeszilik, nasıl bir haksızlık yaptığının farkında mısın.. Sen haksızlık ne demek biliyor musun, haksızlık ne kadar kırıcıdır biliyor musun.
Seni nasıl desteklediklerini burada allıya pullaya anlattığın adamlar bu forumda katılım göstermeyi önemsemezken (bazıları haklı olarak bıkmışken), Heytbecom burada düzenli olarak 2 yıl, yazıyla iki yıldır, insanlara yardımcı olmaya çalışıyor..
Daha neler var yazamadığım.. Demişti şair.. Bir daha kine yazmam inşallah.
Şimdi kuralları okuyup, işinize geliyorsa kurallara göre yeni konu açabilir, sıkıntılarınızı iletişimden forum kurucularına iletebilir, en doğrusu bu forumdan uzak durabilirsiniz..
Ve sokağa çıkıp bağırarak tekrarlayın..

alıntı

Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.