Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Ortamı Geren Açıklamalar
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 0 cevap var
OkumaGösterim: 997
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Ortamı Geren Açıklamalar  (Okunma sayısı 997 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
Ortamı Geren Açıklamalar
« : 10 Nisan 2007, 20:55:43 »


 
Yarınki Beşiktaş-F.Bahçe derbisi kupa derbisi öncesi iki cepheden yapılan açıklamalar tansiyonu iyice yükseltti. F.Bahçe, Federasyon ve MHK'ya yüklenirken, Beşiktaş Başkanı Demirören, "Eleştirilere yanıtı sahada vereceğiz" dedi.

Dev derbi öncesi F.Bahçe ve Beşiktaş cephesinden yapılan açıklamalar tansiyonu yükseltti. Sarı lacivertli yönetim, Beşiktaş Başkanı'nın, geçen haftaki maçların hakemlerini önceden bildiğini kamuya açık yerlerde açıkça söylediğini belirterek, "Denetim ve gözetim yetkisine haiz tüm kuruluşlar, yaşanan bu gayri ahlaki ve hukuki uygulamaların üzerine gitmelidir" açıklamasında bulundu. İddialara arasında Lugano ya da Edu'dan birisinin kırmızı kart göreceği, F.Bahçe'nin puan kaybedeceği, Beşiktaş'ın ise kazanacağı da var.

FENERBAHÇE CEPHESİ


Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, Futbol Federasyonu, MHK ve Beşiktaş hakkında zehir zemberek açıklamalar yaptı: "Şampiyonluğumuz alınırsa, bunu kim telafi eder?"Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Olağan Toplantısı'ndan sonra asbaşkan Ali Koç'la basın mensuplarının karşısına çıkan Nihat Özdemir, çifte standart yapıldığını ileri sürerek, Vedat Yüksel ve Aytekin Durmaz'ın hakemlik müessesesi ile ilişiğinin kesilmesini istedi.


Özdemir, kulübün 100. yılında, sezon başında hedeflenen sportif başarılara ulaşmak amacıyla her türlü yatırımın yapıldığını ve yarışılan tüm branşlarda iddialı ve kaliteli sporcu ve teknik adamlarla kadrolar oluşturulduğunu belirterek şunları söyledi:


“Kulübümüz, futbolda da sezon başında ortaya koyduğu hedeflerine ulaşmak için rakipleriyle sahada her türlü mücadeleyi vermekte ve döktüğü alın teriyle, hedeflediği şampiyonluğa ulaşacağına inanmaktadır, ancak sezon başında beri futbolu düzenleyen üst kuruluş olan Futbol Federasyonu'nun adil olmayan uygulamaları hususunda kamuoyunun dikkatini çekmiştik. Geçen hafta ortalarından itibaren yaşadığımız ve bugün gazetelerde yer alan haberlere konu olan süreç son derece vahimdir.”'FÜTURSUZ VE CESARET GEREKTİREN UYGULAMALAR'
Hafta içinden itibaren bilinen ve kendileri tarafından en yüksek yetkili mercilere iletilen sürecin, hafta sonunda oynanan maçlarda yaşananlarla bire bir gerçekleştiğini ifade eden Özdemir, şöyle devam etti:


“Bu denli fütursuz ve cesaret gerektiren uygulamalar, bizim infialimizin boyutunu aşmış ve futbol ailesinin diğer bireyleri tarafından dahi işaret edilmek zorunda kalınmıştır. Galatasaray Kulübü yöneticisi Fatih Gökşen'in açık bir şekilde ifade ettiği gibi, yine Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Sayın Ekrem Cengiz'in maç sonrası isyanını dile getirdiği açıklamaları son derece dikkatle incelenmeli ve irdelenmelidir. Lig TV'de yayınlanan Maraton programının yorumcusu Erman Toroğlu tarafından dün akşam Beşiktaş-Çayykur Rizespor maçıyla ilgili yapılan yorum da konunun hangi boyuta geldiğinin anlaşılması açısından son derece önemlidir.


Sayın Yıldırım Demirören ve Sayın Levent Erdoğan, yaklaşık 3 haftadan beri, ısrarla kendilerinin şampiyon olacaklarını söylemektedir. Sayın Demirören'in bu açıklamaları yaptığı tarihe, onun öncesinde görüşme ve temaslarına bakacak olursak, bu mesajların masumane motivasyon mesajları olmadığı açıkça görülebilmektedir ve Sayın Demirören de verdiği mesajların arkasındaki sonuçlardan son derece emin olduğunu kamuya açık yerlerde, basına dahi yansıyan rahat ve kontrolsüz davranışlar ile de teyit etmektedir. Bu güvenin verdiği rahatlıkla Sayın Demirören, bir öğle yemeğinde Futbol Federasyonu tarafından bir gün sonra açıklanacak olan maç saati ve yerine ilişkin değişikliği, kendi takımının maçının ve bizim maçımızın hakemlerini rahatlıkla söyleyebilmektedir.”


Nihat Özdemir, kendilerini asıl dehşete düşüren konunun, Demirören'in yaptığı açıklamalar ve ağzından kaçırdıkları olmadığını, kendilerine ulaşan duyumlar üzerine MHK Başkanı Mustafa Çulcu'yu bilgilendirmelerine rağmen, hafta sonunda oynanan maçlarda, kendilerine gelen duyumların harfiyen gerçekleştiğini görmek olduğunu söyledi.


Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Bu noktada, MHK Başkanı Sayın Çulcu, söz konusu maçlar öncesinde telefonda, bize garanti vermek yerine gereğini yapıp, fütursuzca gerçekleşen illegaliteye dur demeli ve gereğini yapmalıydı. Maçtan sonra yöneticilerimizi arayarak, 'Gereğini yapacağım' demesinin, bugün kimseye bir faydası olmayacağı ortadadır.


Eğer Sayın Çulcu, birtakım yanlışları görebilmiş ise bugün çıkıp, yaşanan süreci ve bundan sonrası için alacağı önlemleri kamuoyuyla paylaşmalıdır.”'TESADÜF DEĞİL'Nihat Özdemir, 36 maça yayılan takım istatistikleri incelendiğinde, Türkiye'nin en çok gol pozisyonuna giren, gol atan Fenerbahçe'nin bir kez bile penaltı kullanmamış olmasının, futbolcularına çıkan kartlar ve ardından gelen cezaların, rakiplerine çıkmayan kartların, rakiplerinin kullandığı penaltı sayısı gibi istatistik değerlerin tesadüf olmadığı ve bahsedilen sürecin bir sonucu olduğu düşüncesini sağlamlaştırdığını öne sürdü.


Özdemir, “Anlaşılıyor ki, geçen sezon Denizlispor maçıyla sonuçlanan süreç, bu sezon yeniden farklı bir kurguyla bir kez daha sahnelenmektedir” dedi.


Nihat Özdemir, şöyle konuştu:


“Sezon ortasında kuralların keyfi bir şekilde değiştirilmesi suretiyle lig yarışına yapılan müdahale, futbola özgü yargı organlarının adil olmayan kararları, takımdan takıma değişen uygulamalar, bir kısım Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyelerinin kişisel meselelerini görevlerinin önüne geçirmiş olması, tuhaf hakem atamalarına ve atanan hakemlerin şampiyonluk ve küme düşmeye tesir eden nitelikte kararlar vermesine kadar varabilmiştir.


Hiç şüphe yok ki, bu tür dünyada eşi benzeri görülmemiş, duyulmamış uygulamalar, futbolu yöneten kurumlara, kurumları yönetenlere ve futbol ailesinin tüm bireylerine karşı genel bir güvensizlik yaratmakta ve bu güvensizlik ortamı sonucunda Türk futbolu zarar görmektedir. Futbol Federasyonu ve denetim gözetim yetkisine haiz tüm kuruluşlar, yaşanan bu gayri ahlaki ve hukuki uygulamaların üzerine derhal gitmeli, sektörü zan altında bırakan tüm çürük elmalar, sektörden temizlenmelidir.”İSTEKLERNihat Özdemir, açıklamasında, kulüp olarak isteklerini de şöyle sıraladı:
Bu bağlamda, Futbol Federasyonu, kritik takvimi de dikkate alarak, derhal kalan 7 haftanın maç, tarih, saat ve yerlerini belirlemeli,Şampiyonluk yarışında olan veya küme düşme hattında bulunan takımların müsabakalarını aynı anda başlatmalıdır,MHK derhal harekete geçerek, üzerlerinde genel bir şüphe oluşan Vedat YÜksel ve Aytekin Durmaz'ın, hakemlik müessesesi ile ilişiğini kesmeli ve bu suretle ligin geri kalan bölümünde görev alacak hakemlere, uygun duruş konusunda mesaj vermelidir,Bundan sonra da bu şekilde ortaya çıkacak her türlü şüpheli durumun üzerine gidilmeli, sorumluları tespit edilerek futbol sektörü dışına itilmelidir. Ancak bu şekilde doğru ve yanlış kesin çizgiler ile ayrılabilir ve hiç kimse kurallar dışına çıkmaya cesaret edemez.

Nihat Özdemir, her türlü zorluk ve engellere rağmen futbol takımının, kulübün 100. yılında lig ve kupa şampiyonluğuna ulaşacağını taraftarın da bilmesini isterken, “Taraftarımız, gerek stadımızda, gerekse deplasman mücadelelerimizde takımını sonuna kadar desteklemeli, tahrik ve provokasyonlara sportif dezavantaja dönüşecek hareketlerden kaçınmalıdır” diyerek, mesaj gönderdi.BEŞİKTAŞ CEPHESİ


Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile akrabalığının sürekli gündeme getirilmesi ile ilgili olarak, "Ulusoy 7 yıldır görevde, ben de öyle. Bu süreda Beşiktaş sadece 1 kez şampiyon oldu" dedi.BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde basın mensupları ile öğle yemeğinde bir araya gelen Yıldırım Demirören, yemek öncesi yaptığı açıklamada, maalesef futbol kamuoyunun, Türk toplumunun ve futbolseverinin beklemediği yerlere gitmek üzere olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:


"Herkesin beklentisinin aksine, Beşiktaşlılık duruşu ile Türkiye'nin kulübü olan Beşiktaşımızın Türk futbolundaki adil oyun anlayışıyla bağdaşan açıklamalar yapmak için buradayım. Adil oyun anlayışımızı bundan 2 hafta evvel spor kamuoyuna söyledik. İtalya, Yunanistan ve İspanya'da hepimizin gördüğü üzücü olayları da göz önüne getirirsek, çarşamba günü Türkiye'nin birincisi ve ikincisi önemli kupa maçına çıkıyor. Biz başkan ve yöneticiler tahriklere kapılmadan, Türk futbolseverine futbolun sadece sahada oynanan oyun olduğunu gösteren açıklamalar yapmak zorundayız.""ÇARPITILDI"Demirören, şampiyonluğa olan inançlarının çarpıtılarak farklı yerlere çekildiğinden yakınarak, şöyle devam etti:


“Beşiktaş'ın rap rap tabiriyle gelen ayak sesleri, bizlerin şampiyonluğa olan inancı hep çarpıtılarak değişik yerlere çekildi. Ben Beşiktaş Kulübü Başkanı olarak şampiyon olacağımıza inanıyorum. Bu inanç, bu tek yürek olmak 100. yılda bile Beşiktaş'ta yoktu. Bizim bu inancımız kişileri korkuttuysa, bu sistem bugün de vardı geçen sene de vardı. Kimse sistemi eleştirmesin.”"GÜNDEM DEĞİŞTİRME TAKTİKLERİNDEN SIKILDIK"“Bir hafta evvel olan sistem, kırmızı kartı defans oyuncusu görmedi diye iyiydi de, basit hakem hatalarından dolayı şimdi mi kötü oldu?” diyen Demirören, ”Artık herkes, Türk futboluna gerçekten gönül veren sağduyulu insanlar gündem değiştirme taktiklerinden sıkıldı. Bu oyun sahada oynanıyor, sahada bitiyor. Hakem hatası insanın olduğu yerde olacaktır. Yarın da olacaktır, sezon sonuna kadar da olacaktır. Burası Türkiye Cumhuriyeti'dir, Türkiye Cumhuriyeti'nde her isteyen her istediğini söyleyemez. Her şeyin bir kuralı vardır” şeklinde konuştu."HAKEM HATALARINI TARTIŞIRSAK..."Beşiktaş Kulübü ve şahsı üzerinden federasyonun yıpratılmaması gerektiğini vurgulayan Demirören, “Hakem hatalarını tartışmaya çalışırsak, istifasını isteyeceğimiz o kadar çok hakem var ki, bu ligi bitiremeyiz” dedi.


Demirören, camia olarak tek yürek olduklarını ve şampiyonluğa inandıklarını ifade ederek, “Adil oyun düzeninde de şampiyon olacağız. Kimse gündem değiştirmesin. Sahasına çıksın oyununu oynasın. Artık Türk futbolu bunu istiyor, Türk kamuoyu bunu istiyor.


Eğer 'Sistem değişti, Beşiktaş'a döndü' diyorlarsa, bu sistem kime dönüktü ki Beşiktaş'a döndü, önce herkes bu soruyu sorsun” diyerek sözlerini tamamladı.


"YANITI SAHADA VERECEĞİZ"


Kavga içine çekilmek istendiklerini ifade eden Demirören, "Biz Beşiktaş duruşu ile bu kavganın ve polemiklerin içine girmeyeceğiz. Sahada oynayıp, sahada yanıt vereceğiz. Kavga istemiyoruz, adil oyun istiyoruz. Panik halindeler. Bu yarışta kaçan yorulur, kovalayan daha rahattır. Bu yüzden sakin olan kazanır. Biz de sakin olmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.


Beşiktaş taraftarlarının eski Beşiktaşlı, Fenerbahçeli Tümer Metin'e tepki göstermesine de değinen Demirören, "Tümer, Fenerbahçe'nin 11 oyuncusundan biridir. Bunu unutmayalım. Tahriklere kapılınmasına gerek yok" dedi."CEVAP VERMEK İSTEMİYORUM"Demirören, Fenerbahçe yönetiminin dünkü kendisine yönelik açıklamalarına cevap vermek istemediğini ifade ederek, “Fenerbahçe'nin açıklamasına cevap vermek istemiyorum. 2003-04 sezonunda konuşulunca sorun olmuyor da şimdi mi sorun oluyor? Önce buna cevap vermeliler. Bizi kavganın içine çekemezler. Kavganın içinde olmayacağız” diye konuştu.


“Verilen her cevap lokomotife bir vagon daha eklemek olur” diyen Demirören, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türk futbolu için, Türk sporunun huzuru ve geleceği için, böyle karmaşık komplo teorileri üretmek, karışık bir ortam oluşturmak doğru değil. Herkesin Türk futbolunun geleceğini düşünmek gibi bir sorumluluğu olmalı."


Demirören, Çaykur Rizespor maçında Baki'nin kırmızı kart görmesi gerektiği yönünde eleştiriler yapıldığını hatırlatarak, “Lugano'ya verilmeyen kırmızı kart, Baki'ye verilmeyenden farklı mıydı? Bunlar tamamen gündemi değiştirmek için yapılan şeyler. 27 hafta geride kaldı, bütün her şey Baki'nin kırmızı kartına mı bağlandı?” diye konuştu."ÇİÇEKLERLE KARŞILAYACAĞIZ"


Yıldırım Demirören, Fenerbahçe ile yarın oynayacakları Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçında sarı-lacivertli yönetimi çiçeklerle karşılayacaklarını söyledi.


Beşiktaş ve Fenerbahçe forması giyen 4 çocuk ile Fenerbahçe'yi dostane bir hava içinde ve çiçeklerle karşılayacaklarını anlatan Demirören, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yarınki maça gelmeyeceğinin belirtilip, kendisinin de rövanşa gidip gitmeyeceğinin sorulması üzerine, “Bu konuda, bir değerlendirme yaptıktan sonra karar vereceğim” dedi.MAÇ GÜNÜNÜN DEĞİŞTİRİLMESİ


Çaykur Rizespor maçının gününün değiştirilmesi ile ilgili eleştirilere de Demirören, şöyle yanıt verdi:

"4 kupa finalisti var. 3'ü cuma ve cumartesi günü oynuyor. Biz Beşiktaş olarak pazar günü oynayacaktık. Ben hakkımızı savundum. Maç cuma günüydü, pazar gününe alındı. Biz cumartesi günü oynamak için haklı itirazımızı yaptık. 6 günde 3 maç oynayacaktık. Bunda haksız bir istek yok. Sadece haksızlığı giderdik. Futbolda bir gün dinlenme çok şeyi ifade ediyor. Federasyon da hak etmediğimiz bir şey vermedi, sadece eşitliği sağladı.""BU YIL ŞAMPİYON OLURSAK..."


Yıldırım Demirören, şampiyonluk mücadelesinden galip çıkacaklarına inandığını vurgulayarak, “Bu yıl şampiyon olursak, daha önce de söylemiştim, 4-5 yıl kimse bizden şampiyonluğu alamaz. Genç bir takıma sahibiz” dedi.

Yeni sezon için futbolcu aramaları ile ilgili bir soruya da Demirören, ”Hocamız, (Siz futbolcuları izleyin, ondan sonra da ben izlerim) dedi. Arama tarama çalışmaları çok iyi gidiyor. Bu nedenle Celalettin Kolot'a teşekkür ediyorum. Zaten bir oyuncu en az 4-5 kez izlenir. Hocanın izlemesi de bu noktada yerinde bir karar” karşılığını verdi."BURSASPOR MAÇINA TARAFTARIMIZ GİDECEK"


Damirören, siyah-beyazlı taraftarların Bursaspor deplasmanına gideceklerini söyledi.


Bursaspor ile yaşanan gerginliğin hatırlatılması üzerine Demirören, ”Beşiktaş kimseyi küme düşürmedi. Bir takımın başarısı veya başarısızlığı başka bir takıma bağlanamaz” dedi.


Demirören, iki takım taraftarlarının deplasman maçlarına gitmeyeceği ile ilgili yapılan anlaşmaya da değinerek, “Bursaspor taraftarı ilk maçta buraya gelmedi ama Ankaragücü maçına Bursaspor taraftarları geldiği için anlaşma bozuldu. Taraftarlarımız, Bursa deplasmanına gidecek. Gerekli önlemler alınacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.
Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
614 Gösterim
Son İleti 23 Temmuz 2013, 14:39:34
Gönderen: LegendLord
0 Yanıt
125 Gösterim
Son İleti 18 Aralık 2015, 19:09:28
Gönderen: resthit
0 Yanıt
65 Gösterim
Son İleti 25 Ağustos 2016, 20:37:55
Gönderen: veni_vidi_vici_58
0 Yanıt
96 Gösterim
Son İleti 04 Mayıs 2018, 04:41:25
Gönderen: havalandr
0 Yanıt
41 Gösterim
Son İleti 27 Kasım 2018, 16:14:12
Gönderen: Laplace

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.