Reklamlar
Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Kulak Estetiği Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 0 cevap var
OkumaGösterim: 313
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Kulak Estetiği Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler  (Okunma sayısı 313 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


 

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kulak ameliyatına ihtiyaç duyulması kalıtsal problemlerin yanı sıra zaman içerisinde yaşanan sorunlardan dolayı da oluşabilir. Kulak estetiği yaptırmak isteyenler var olan görüntüsünden kurtulmak, psikolojik anlamda ciddi zarar görmüş kişiler olmaktadır. Kulak ameliyatı olacak ancak bu konuda ne yapması gerektiğini bilmeyen hastalar ve ebeveynleri için bilgilendirici bir yazı hazırlamak istedik. Bu yazımızda öncelikle kulak estetiği alanında hangi operasyonların gerçekleştiğini ve daha sonrasında ülkemizde yaygın olarak görülen kepçe kulak ameliyatının detayları hakkında sizi bilinçlendirmeye çalışacağız. Her ameliyat risklidir, bundan dolayı geçireceğiniz operasyon öncesinde araştırma yapmak, kulak estetiği alanında uzman doktoru bulmak ve ameliyat olan kişilerin yorumlarını dinlemekte fayda var. O zaman kulak estetiği ameliyatı olmak isteyenler ve bilgi almak isteyenlere keyifli okumalar dileyerek biraz detaylara geçelim;

Kulak Estetiği Üzerine En Çok Merak Edilenler

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap üzerine en çok merak edilenleri sizler için toparladık ve madde madde inceledik.

Kulak Estetiği ne demektir?

Kulak estetiği, mevcut kulaklarınızda doğuştan olan veya sonradan oluşan deformasyonların giderilmesine yönelik yapılan estetik cerrahi uygulamalarıdır. Genellikle kulaklardaki fazla açıklık şikayetiyle başvurulmaktadır.

Kulak Estetiğini Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Kulak estetiğini gerektirecek durumları aşağıda sıralanmıştır;
Kepçe Kulak : Kulak estetiği için en çok başvurulan konu kepçe kulak estetiğidir. Kulağın kafaya yaptığı açı gerektiğinden fazla ise kepçe kulak sendromunu oluşturmaktadır.
Makrotia : Kulak boyutu olması gerektiğinden daha büyük ise Makrotia Kulak yani büyük kulak sendromunu oluşturmaktadır.
Mikrotia : Doğuştan kulak yokluğu anlamına gelmektedir.
Kulak Anomalileri : Anne karnında kulak oluşumunda meydana gelen şekil bozukluklarıdır.

Kulak Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mıdır?
Kulak estetiğinde ideal yaş, çocuklarda okul öncesi dönemdir. 5-6 yaş gruplarıdır. Okul öncesinde bu operasyonun yapılmasının faydası, çocukta kulakları ile ilgili travma oluşmadan önlem almış olmaktır. Üst yaş olarak da kişinin herhangi bir sağlık sorunu yok ise 40 yaş baz alınabilmektedir.

Kulak Estetiğinde Genel Anestezi mi / Lokal Anestezi mi Uygulanır?
Kulak estetiğinde en çok talep edilen işlem kepçe kulak estetiğidir. Kepçe kulak estetiği için 10 yaş altı çocuklarda genel anestezi , 10 yaş üstü çocuk ve yetişkinlerde lokal anestezi uygulanmaktadır.

Hastanede Kalmak Gerekir Mi?
Kulak estetiği ameliyatı sonrasında hastanede kalış yapılan ameliyata ve uygulanan anestezi durumuna göre değişkenlik gösterir. Genel anestezi uygulanmış ise 1 gece hastanede gözlem altında kalması tavsiye edilmektedir. Ancak lokal anestezi uygulanmış ise gece yatışına gerek kalmamakta ve aynı gün taburcu olunmaktadır.

İyileşme Süreci Nasıldır?

Kulak estetiği ameliyatı sonrasında iyileşme süreci , diğer cerrahi işlemlere kıyasla daha hızlıdır. Ameliyattan birkaç gün sonra sosyal hayata geçiş yapılabilmektedir.

Bandaj Kullanılır Mı?
Kulak estetiği ameliyatının son safhasında kulağa bandajlama yapılmaktadır. Bu bandajlama tenisçi bandajı şeklinde olmaktadır. Ve ameliyattan 2-3 gün sonra çıkarılmaktadır.

Kulak Estetiği Fiyatı Nedir?

Kulak estetiği ile ilgili en çok merak edilenlerin başında fiyat bilgisi yer almaktadır. Kulak estetiği için başvuran kişilerin kulaklarına ait deformasyonlar farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar doğrultusunda kulak estetiği fiyatı da doğrudan etkilenmektedir.

Kesin fiyat bilgisi detaylı muayene sonrası oluşmaktadır.
Kulak estetiği ile ilgili en çok merak edilenleri genel hatları ile bu haftaki yazımızda ele aldık. Sizler için hazırladık. Keyifli okumalar.

Kulak Ameliyatında Yapılan Operasyonlar
Kulak Memesi Estetiği:
Kalıtımsal sorunlardan veya küpe kullanımı gibi etkenlerden dolayı kulak memesinde estetiğe ihtiyaç duyulabilir. Kulak memesinin ayrık olması, kulak memesinin yırtılması ve kulak memesi büyüklüğünden kaynaklı olabilir. Kulak memesinin kafa ile birleşik olması ve kulak yırtılması problemleri dikiş ve kesi yöntemi ile düzeltilmektedir. Kulak memesi küçültme işleminde ise meme kısmından doku alınmaktadır. Kulak memesi küçültme sonrasında tekrar büyüme söz konusu olmayacaktır.

Kulak memesi estetiği yaptırmadan önce seçtiğiniz doktorun hangi tekniği kullandığını, hastaların yorumlarını inceleyebilirsiniz.

“Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap” Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayınız

Kulak Anomalileri Estetiği:

Kulak anomalileri doğuştan meydana gelen kulak şekil bozukluklarına denilmektedir. Kulak memesinin olmaması veya gelişmemiş olması, kulağın büzüşmüş olması gibi kulağın normal görüntüsünün dışında farklı sorunların olmasıdır. Doğuştan kulak gelişimini tamamlamayan kişiler için kulak rekonstrüksiyonu yapılmaktadır. Kulak şekil bozukluğu estetiği operasyonunda sorunun tespitinden sonra uygulanacak teknik ve yöntemler belirlenmelidir. Kulak anomalisi ameliyatı lokal veya genel anestezi ile yapılabilir.

“Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap” Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayınız

Kulak Kopması Estetiği:


Kulak kopması sıklıkla kaza sonucu karşımıza çıkan bir durumdur. Çeşitli nedenlerden dolayı kulağından parça kopan kişinin acilen ameliyatının yapılması gereklidir. Kopan parçanın bulunması durumunda hemen müdahale edilerek dikim işlemi yapılmaktadır. Parçanın bulunamaması veya kaza üzerinden belirli bir zaman geçmesi durumunda ise kulak rekonstrüksiyon işlemi yapılmaktadır. Hastanın kulak yapısına uygun olarak yeniden kulak oluşumu sağlanarak istediği görüntüye kavuşması sağlanır.

“Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap” Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayınız

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak estetiği ülkemizde yaygın olarak yapılan kulak ameliyatlarından biridir. Kalıtsal etkenlerden dolayı ortaya çıkan kepçe kulak sorunları birçok teknik kullanılarak çözüme kavuşturulur. Kulak görüntünün dikkat çekmesi ve özellikle çocuk yaşlarda yadırganma ve dalga geçme konusu olduğu için hastanın psikolojisini etkilemektedir. Kulak gelişimi 6 yaşında tamamlanmaktadır. Bu nedenle kepçe kulak ameliyatı 6 yaşından sonra yapılması tercih edilirken öncesinde çocuğun psikolojik sağlığı düşünülerek öncesine de alınmaktadır.

Kadınlarda Kepçe Kulak

Kadınlarda kepçe kulak sorunu olduğu zaman genellikle kepçe kulak ameliyatını sürekli olarak erteleyerek saçları ile kapatmaya çalışır ve bu durumu örtmeye çalışır ancak bu durum geçici bir faaliyettir. Hastanın kendi psikolojik durumunu düşünerek aynada kendini görmek istediği görüntüye kavuşmak için kepçe kulak estetiği operasyonunu yaptırması gereklidir. Kepçe kulak ameliyatını genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılabilir.

Kulak Ameliyatı Sonrasında Tekrar Kepçe Kulak Oluşumu Olabilir Mi?


Kulak yapısı, ameliyat tekniği vb. birçok etken tekrar kepçe kulak olma ihtimalini tetikleyebilir. Bunun için kepçe kulak ameliyatı yapan doktorların öncesinde hastanın kıkırdak yapısını iyi analiz etmesi ve buna uygun bir teknik ve önlem geliştirmesi gereklidir.

“Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap” Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayınız.

Kulak Estetiği Ameliyatı öncesi detaylı muayene için bizimle irtibata geçebilir ve Kliniğimize ziyarette bulunabilirsiniz.


Kaynak: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
330 Gösterim
Son İleti 27 Kasım 2013, 17:39:31
Gönderen: tanerayas
0 Yanıt
168 Gösterim
Son İleti 25 Aralık 2017, 11:10:07
Gönderen: incimetal
0 Yanıt
265 Gösterim
Son İleti 29 Mayıs 2018, 12:06:41
Gönderen: drsuleymantasestetik
0 Yanıt
254 Gösterim
Son İleti 19 Temmuz 2018, 15:02:57
Gönderen: drsuleymantasestetik
0 Yanıt
131 Gösterim
Son İleti 28 Kasım 2018, 12:19:02
Gönderen: Laplace

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.