Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: KÜCÜK VE DAR KAFALAR
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 21 cevap var
OkumaGösterim: 2047
Google Özel Arama

Gönderen Konu: KÜCÜK VE DAR KAFALAR  (Okunma sayısı 2047 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  iğneci

 • Sevdalı Üye
 • *****

 • İleti: 1803
 • Nerden: Gezgin
 • Rep: +312/-2
 • Cinsiyet: Bay
  • MSN Messenger - atlantik42@hotmail.de
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
KÜCÜK VE DAR KAFALAR
« : 22 Haziran 2008, 11:25:21 »


 

Küçük ve dar kafalar!KISA aklın uzun dili vardır. Televizyonda "Ben Atatürk’ü sevmiyorum, Humeyni’yi seviyorum" diyen türbanlı ve uzun dilli genç kadının söylediği bu laflar hálá tartışılıyor.

Onunla birlikte yanındaki tesettürlü arkadaşı için dava açılması isteniyor.

Kimseye zorla sevgi aşılanmaz. Atatürk’ü sevmek zorunda da değiller. Ancak onlardan, çok şey borçlu olduğumuz bu devletin kurucusuna saygılı olmalarını beklemek hakkımızdır.

O küçük ve dar kafalara kim ezberletti Atatürk düşmanlığını?

Bugün Türkiye’de yalan yanlış bilgilerle Atatürk karşıtı olarak yetiştirilen yüz binlerce genç var. Atatürk, zorlamayla sevdirilmez. Her şeyin başı eğitimdir. 85 yılda ulusumuzu çağdaş bir eğitime kavuşturamamışsak suç kimdedir?

* * *

Bugün Meclis’te, şeref ve namusları üzerine ant içerek göreve başladıkları halde, Atatürk’ü gerçekten seven kaç parlamenter vardır?

Başbakan, Atatürk’ü seviyor mu? Milletvekilleri, Atatürk’ün açtığı uygarlık yolunda ilerlemek istiyorlar mı? Kaç bakan ve müsteşar, Atatürk ilke ve devrimlerini benimsiyor?

Acaba Meclis Başkanı da gerçekten Atatürkçü mü?

Sağlıklı bir anket yapılabilse ve bunlar takiye yapmadan, gönüllerinden geçtiği gibi cevap verebilseler, sonuç ne çıkar dersiniz?

Bağımsızlık için en güç şartlar altında çarpışıp ulusumuzu kölelikten kurtaran, yıkılan bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir devlet yaratan Atatürk’e saygı duymak, bu topraklarda yaşayan herkesin insani ve vicdani borcudur.

Bugün her fırsatta Atatürk’e kin kusan kafalara ne söylesek fayda etmez. Anlamazlar! Her şeyin çaresi vardır ama ahmaklığın çaresi yoktur!

* * *

Türbanın Anayasa’ya girmesini önleyen Anayasa Mahkemesi’ne hakaret yağdıranlar, yüce yargı organını baskı altında tutup "kapatma davasını" etkilemeyi amaçlıyorlar. Durum bunu gösteriyor.

Anayasa Mahkemesi’nin saygıdeğer üyeleri, türban konusunda büyük bir yüreklilikle görevlerini yapmış, "Laik Türkiye Cumhuriyeti"ne sahip çıkmışlardır.

* * *

Türkiye’de "demokrasi" adı altında bir oyun oynanıyor. Atatürk düşmanlığını yaratanlar;

"Düzen, Türkiye’de İslam’ı caminin içine hapsetti. Biz İslam’ı hayat tarzı olarak görmek istiyoruz. Bir insan İslam ise laik olamaz. Halk isterse laiklik defolup gider. Devlet laik olur, kişi laik olamaz" diye bağırıp çağıranlardır.

"Dinimizin emri" diyerek yarım metrelik bir bezi kutsal emanet gibi kafasında taşıyanlara şunları sormak gerekir:
BU  CEVAPLARI  VERMELERI GEREKIR:

Kuran’a göre faiz haram değil midir?

Mirasta kız çocuğuna yarım pay verilmiyor mu?

İki kadının şahitliği, bir erkeğin şahitliğine eşit sayılmıyor mu?

Hırsızlık yapanın kolunun kesilmesi, zina yapan kadının beline kadar toprağa gömülüp taşlanarak öldürülmesi emredilmiyor mu?

Birçok Kuran hükmü, mevcut kanunlarla yasaklanmış durumda değil midir?

Kuran’da türbanla ilgili net bir hüküm olmadığı halde Anayasa Mahkemesi’nin önünde toplanıp "Allah’ın emri yasaklanamaz" diye bağıran yaygaracılar samimi Müslüman iseler, neden Kuran’ın birçok emrinin yasaklanmış olmasına tepki göstermiyorlar?

Yaşar Nuri Öztürk Hoca’nın dediği gibi "Milleti Allah ile aldatıyorlar". Gerçek insanlık sevgidir. Bunlar ise nefret dolu! rturan@hurriyet.com.tr

« Son Düzenleme: 22 Haziran 2008, 12:07:01 Gönderen: iğneci »
‘TOMURCUK DERDINDE OLMAYAN AGAC ODUNDUR’

AMPULLE KARARAN TEK ÜLKEYiZ. KAHROLUYORUM.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

  hayat güzel

 • Sevdalı Üye
 • *****

 • İleti: 2263
 • Nerden: İZMİR
 • Rep: +70/-4
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
KÜCÜK VE DAR KAFALAR
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2008, 11:56:55 »
sevgili iğneci benim açmış olduğum 70 milyonun duasıyla kazandık kelimesine çok takılmış hemen dini sokmuşsun araya madem öyle bende şimdi bu küçük ve dar kafalara takıldım madem öyle neden herşeyde başörtüyü araya sokuyorlar bir anlam veremedim verebilen varsa bana da açıklasın
Alıntı
Anayasa Mahkemesi’nin saygıdeğer üyeleri, türban konusunda büyük bir yüreklilikle görevlerini yapmış, "Laik Türkiye Cumhuriyeti"ne sahip çıkmışlardır.
niye başörtülü olunca türkiye cumhuriyeti olmuyomu buna aklım ermiyor niye haklar kısıtlanıyor maden t.c herkes esit haklara sahipse görüldüğü gibi eşit davranmıyorlar bence herşeyden önce bunu çözsünler ben bu konuda bir eşitlik göremiyorum
Alıntı
"Dinimizin emri" diyerek yarım metrelik bir bezi kutsal emanet gibi kafasında taşıyanlara şunları sormak gerekir:
BU  CEVAPLARI  VERMELERI GEREKIR:

Kuran’a göre faiz haram değil midir?

Mirasta kız çocuğuna yarım pay verilmiyor mu?

İki kadının şahitliği, bir erkeğin şahitliğine eşit sayılmıyor mu?

Hırsızlık yapanın kolunun kesilmesi, zina yapan kadının beline kadar toprağa gömülüp taşlanarak öldürülmesi emredilmiyor mu?
bu başörtüye bez parçası neden deniliyor bez parçasını kutsal emanet gibi taşıyanlar demişler ben taşıyorum kutsal emanet gibi kime ne kimi ilgilendirir gurur duyuyorum gelelim sorulara faiz dediğin olayı  sadece kapalılara getirmesinler herkes kullanıyor  oda kimseyi ilgilendirmez allahla kul arasında hesabını kullanan verir şimdi o maddeleri hep kapalılar yapıyor öylemi bunların hesabını sadece onlar değil herkes vermesi lazım  sizden rica ediyorum başörtüye bez parçası demeyin sevmiyorsanız başörtüyü takana saygı duyun daha çok yazcak şey varda neyse  kalp kırmaktan korkuyorum
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2008, 12:01:04 Gönderen: hayat güzel »

  hira

 • Güzel Üye
 • ****

 • İleti: 320
 • Nerden: izmir
 • Rep: +13/-8
 • Cinsiyet: Bayan
 • HuZuR İsLaMdA
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
KÜCÜK VE DAR KAFALAR
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2008, 12:45:57 »
helal be cano. sölediklerinin hepsine katılıyorum. yarım metrelik kumaş parçası benim hayatımın manası anlamına geliyo. o gerçekten benim kutsaliyetim. başımın üstünde yeri var. başımın tacı. büyük bi gururla taşıyorum. asıl bunu anlamayanlar KÜÇÜK VE DAR KAFALILAR.


miras konusunda sunu söliyim bizim ailede kız erkek herkese eşit pay veriliyo. bizim ailede kesinlikle faiz işlemiyo.bizler sadece allahın tesettür emrini yerine getirip gerisini işimize gelmeyip önemsemeyen kişiler değiliz. haaa böle yapanlar yok değil. onlarıda hayat güzelin dediği gibi allaha havale ediyoruz. kişisel tercihleri. ayrıca islamın caminin içinde yaşanması die bi saçmalaık olmamaz. evdede sokaktada her yerde islamı yaşayan gerçek mümindir. ama işte bu ülkede resmi dini İSLAM olan bu ülkede buna müsade edilmiyo.
 
kısa aklın uzun dili vardır mevzusunada aynen katılıyorum. bunu bazı tv programları ve mitinglerde görüyoruz. bi kaç tane türbanlı kardeşimi ortaya atıp, saçma sapan sorularla ezmeye çalışıyolar. allah ıslah etsin. ne diyim.


alınan türban kararıyla SAYGIDEĞER olan mahkeme üyeleri. acaba farklı bi karar alsalardı ne tür eleştirilere maruz kalacaklardı tahmin edebiliyorum.

kuranda daha nasıl net bi hüküm aranıyor. hala aklım almıyo benim. lütfen yüce kuranın mealini açıp bakın NUR SURESİ 31. AYET. üşenenler için yazayım. "MÜMİN KADINLARA SÖYLE .........BAŞ ÖRTÜLERİNİ GÖĞÜSLERİNİN ÜZERİNE SALSINLAR.........." die devam eden benim sadece bu kısmını aldığım bi ayet. artık kuranada itimat etmiyosanız benim sözlerim orada tükenir.

atatürkü sevmeme konusuda denildiği gibi şahsi bi mesele. kalpten sölüyorum inanmayan inanmamakta özgürdür. ben seviyorum. gerçekten o olmasaydı belkide bu günleri göremeyecektik. çok iyi bi komutandı. başbakanın, meclis üyelerinin atatürkü sevmemesi konusunda yorum yapılmasıda saçma. eğer yaşadığın ülkeyi gayette güzel yönetiyolarsa, vatana ihanet edip bizi satmıyolarsa, ülkeyi refah içinde tutabiliyorlarsa.... gerisi vız gelir tırıs gider. şahsi gözlemim. daha önceki hükümetler döneminde türkiye bu kadar refah içinde değildi. kınamakta serbestlik sunuyorum.

en son olarak yaşar nuri öztürk HOCAMIZIN dediği söze bi atıfta bulunmak isterim. haşa(rabbim affet) ALLAH bi aldatma unsuru olamaz. bunu yazarken bile ellerim titriyo. ne kadar çirkin bi söz. rabbim yasaklamaış ama ben kendimi almayacagım. lanet olsun. ALLAHIM, GÜZEL RABBİM şimdiye kadar kendi lafzıyla insanların aldatılmasına müsade etmemiştir. ilelebette etmeyecektir.

bizi böle konuşturmaya mecbur kılanlara, birbirimize düşürüp düşman tayin ettirenlere, gözleri kalpleri mühürlü olanlara RABBİM SEN HİDAYET VER.
 
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

  ђ๏Ŧєєz

 • Özel Üye
 • *
 • Avatar Yok

 • İleti: 6692
 • Nerden: eksi25 - Erzurum
 • Rep: +586/-0
 • Cinsiyet: Bay
  • MSN Messenger - hofeez@sevdaligul.com
  • Profili Görüntüle E-Posta
 • Çevrimdışı
KÜCÜK VE DAR KAFALAR
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2008, 13:12:15 »
hayat güzel, olaya sadece tek bir açıdan bakan insanlara ne anlatırsan anlat, hiçbir sonuç alamazsın; zira olaylara tek ve dar bir açıdan bakan kişiler her şeyi bir noktaya kilitlerler. Ayrıca Kur'an'da "Onların kalpleri mühürlenmiştir, ne söylerseniz söyleyin, kâr etmez." anlamına gelen bir ayet de mevcut. Bu ayet tam olaraka böyle olmayabilir; ama vermek istediği mesaj bu.

Gelelim konuya...

Sevgili iğneci, acaba bu yazının yazarı veya muhalefette yer alan çok kıymetli pek sevgili yüce insanlar ne kadar Atatürkçü? Atatürk insanların kişisel görüşlerine ya da inançlarına müdahele etmiş mi? Başörtüsüne karşı çıkmış mı? Atatürk her şeyi bu ülkenin yararına yapmış. Sırf ülkemizin menfaati için kendi kurdurduğu partiyi bile partinin ülkeye zarar vereceğini gördüğü anda yine kendisi kapattırmış; ama günümüzdeki Atatürkçüler (!) bu ülkeye hizmet etmek isteyen ya da bu ülkeye faydalı olmak isteyen kişi, grup ya da partileri hemen alaşağı etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunu Adnan Menderes örenğinde de görmek mümkün, Turgut Özal örneğinde de görmek mümkün, Necmettin Erbakan örneğinde de görmek mümkün, Recep Tayyip Erdoğan örneğinde de görmek mümkün.

Her kesimden insanlar bu ülkenin yönetiminde bulundular; ama nedense biraz daha ılımlı olan ya da sağ kesimden olan liderleri derhal yönetimden uzaklaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu durumu "kuyruk acısı" diye nitelendirmiştim de bir konuda, iğnecinin zoruna gitmişti. Kuyruk acısı iğneci bu, kuyruk acısı...

Yukarıda sorulan soruları şöyle değerlendirelim. Faiz haram mı? Evet. Devlet serbest bırakmış mı? Evet. İsteyen faiz yiyor, istemeyen yemiyor. Kız çocuğuna mirasta yarım pay isteyen verir, istemeyen vermez. Hırsızlık ve zina olaylarındaki cezalar çok ağır olduğu için kaldırılmış olabilir doğru olmasa da. Başörtüsü olayında da aynı durum söz konusu. Sen serbest bırak, isteyen örter, istemeyen örtmez. Zaten günümüzdeki sıkıntılar o belli bir kesimin "örtme" diye karşı çıkmasından ve baskı yapmasından kaynaklanıyor. Oysaki kendi haline bırakılsa kimse bir sorun çıkarmaz. Ama herkesi kendileri gibi yaygaracı sandıkları için içleri bir türlü rahat etmiyor.

Bir de şu başörtüsüne bez parçası deme artık istersen iğneci, bu saygısızlıktan artık vazgeç. Bu yazının yazarı burada böyle söylüyor; ama sen de daha önce bir konuda bir-iki kez aynı ifadeyi kullanmıştın. hayat güzel'in de dediği gibi, yazılacak o kadar çok şey var ki, sonu yok...

  iğneci

 • Sevdalı Üye
 • *****

 • İleti: 1803
 • Nerden: Gezgin
 • Rep: +312/-2
 • Cinsiyet: Bay
  • MSN Messenger - atlantik42@hotmail.de
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
KÜCÜK VE DAR KAFALAR
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2008, 13:41:06 »

Önce  bir  yanlisligi  düzelttim. Yazi  boyutu yanlis  rakama  basilarak  büyük yazilmis.

Hayat güzel  dini  ben  sokmadim.  Senin  o  yazinda  dua  ve  din  var  zaten  ben  herseyi  dua  ve  dine  baglanilmasinin  gereksiz  oldugunu  söyledim.  Keske  o  yazinda ki yerde  yorumunu  yazsaydin.


Emeğe, çalışmaya, alın terine, o gençlerin onur savaşına ancak bu kadar saygısızlık olur. Dualarla maç kazanılsa Suudi Arabistan her yıl dünya şampiyonu olurdu sevgili  arkadaslar. Ben  bunu  vurgukamak  istiyorum.


Ikinci  alintinda ki kuran  emri  olan  yasaklar  hakkinda  neden  Anayasa  mahkemesinin  önüne  dikilinmiyor da  türbandi  esitlikti  diye bas  bas  bagiriliyor? Buna  yorumun  yok.

Hayir  velev ki simgede  direnecegiz illaki.

Ben de  kalp kirmayi  istemem. Sevgiyi  kazanmak  zor  kaybetmek ise  anlik  mesele...‘TOMURCUK DERDINDE OLMAYAN AGAC ODUNDUR’

AMPULLE KARARAN TEK ÜLKEYiZ. KAHROLUYORUM.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

  ђ๏Ŧєєz

 • Özel Üye
 • *
 • Avatar Yok

 • İleti: 6692
 • Nerden: eksi25 - Erzurum
 • Rep: +586/-0
 • Cinsiyet: Bay
  • MSN Messenger - hofeez@sevdaligul.com
  • Profili Görüntüle E-Posta
 • Çevrimdışı
KÜCÜK VE DAR KAFALAR
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2008, 13:54:20 »
İğneci Ne kadar basit düşünüyorsun. Suudi Arabistan'ı ne diye örnek vermişsin burada? Arabistan dinin ya da maneviyatın en ileri boyutta yaşandığı bir ülke mi ki öyle bir şey söylüyorsun? Kaldı ki burada hiçkimse futbolcularımızın canla başla mücadele ettiğini inkâr etmedi. Sırf duayla olmaz zaten bu işler iğneci, o kadarını biz de biliyoruz. Sırf duayla olsaydı ben şimdiye her istediğimin sahibi olmuştum.

"Ikinci  alintinda ki kuran  emri  olan  yasaklar  hakkinda  neden  Anayasa  mahkemesinin  önüne  dikilinmiyor da  türbandi  esitlikti  diye bas  bas  bagiriliyor? Buna  yorumun  yok."

Bu sözüne ben kendi adıma bir yorum yazayım iğneci.

Faiz, zina, hırsızlık gibi konuların dinimizce yapılmaması emredilmiş veya tavsiye edilmiştir. İsteyen yapar, istemeyen yapmaz. Başörtüsü de aynı şekilde emredilmiştir. İsteyen örter, istemeyen örtmez. Ama kimse zorla faiz yemeye, zina veya hırsızlık yapmaya zorlanamayacağı gibi başörtüsünü açmaya da zorlanamaz. Karşı çıktığımız nokta burası iğneci, anlayabiliyor musun?

Bir de senden bir ricam var: Neden başörtüsünün simge olduğunu düşündüğünü açıklar mısın? Neyin simgesi başörtüsü?

  hira

 • Güzel Üye
 • ****

 • İleti: 320
 • Nerden: izmir
 • Rep: +13/-8
 • Cinsiyet: Bayan
 • HuZuR İsLaMdA
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
KÜCÜK VE DAR KAFALAR
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2008, 13:57:35 »
bak iğneci kardeşim
adamın biri allaha inanmazmış. allah var ise neden bu dünyada fakirler var. mazlumlar acı çeken insanlar var dermiş. bu adam bir gün berbere gitmiş. berberede aynı şeleri sölemiş. berberde susmuş. bişe dememiş. sonra adamı uğurlarken sokaktan geçen üstü başı pis pasaklı saçı sakalı uzamış melun halde bi adam görmüşler. berber o adamı göstererek bak kardeşim demiş şu adamı görüyonmu. bu adam sence neden böle. oysa ben berberim. gelsin ben onu misler gibi yaparım. işte yüce yaratanda böyle. o kendisine sığınanları kalpten isteyenleri huzuruna kabul buyrup dualarına icabet etiyo. arabistanda bi milli takım yoksa, yada varsa ve bu takım yeterince çalışmıyosa neden futbolda basarı sağlasın. ben öss için çalışmadıysam sadece yatıp kalkıp dua ettiysem allah neden bu duamı kabul etsin. bizim millerimiz çok çalıştılar ve başarıyı hakettiler. ee bizlerde dua edince allahta kabul buyurdu. yoksa sana 119 dak. dan sonra yediğimiz gol ve hemen akabinde attığımız gol mantıklı geliyomu. imkansız değilmiydi o golü atmamız. bazı futbolcularımız maç bitti diye üzülüp yere bile oturmuşlar. ama rabbim ben varım dedi ve güç verdi. yoksa o golü semih çooooook çalıştığı için atmadı. çok çalıştıkları için atacak olsalardı bu son saniyeye kalmazdı dimi ama.

ayrıca suudi arabistan ne alaka ordaki insanlar allahın gözde kulumu sence??? onlarda senn benim gibi insanlar. ben o bağlantıyı kuramadım.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

  hayat güzel

 • Sevdalı Üye
 • *****

 • İleti: 2263
 • Nerden: İZMİR
 • Rep: +70/-4
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
KÜCÜK VE DAR KAFALAR
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2008, 14:17:46 »
 ben orayada yazdım yorumumu demek istediğim demişsinki dini ve duayı burayada katılmış ne gereği var ordaki maksat 70 milyonujn gönüllerinin bir olması bu kötü birşey değil nasıl baktığına bağlı bende sana diyorumki ozaman başörtüyüde her mesele katıyolar ne olcak  KÜÇÜK VE DAR KAFALAR NASIL BİR CÜMLE sözde herkes eşit haklar sahip değilmi bunu konu çok uzar birbirimizi kırmayalım dediğin gibi sevgiyi kazanmak zor kaybetmek anlık
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2008, 14:19:38 Gönderen: hayat güzel »

  iğneci

 • Sevdalı Üye
 • *****

 • İleti: 1803
 • Nerden: Gezgin
 • Rep: +312/-2
 • Cinsiyet: Bay
  • MSN Messenger - atlantik42@hotmail.de
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
KÜCÜK VE DAR KAFALAR
« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2008, 15:01:11 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
İğneci Ne kadar basit düşünüyorsun. Suudi Arabistan'ı ne diye örnek vermişsin burada? Arabistan dinin ya da maneviyatın en ileri boyutta yaşandığı bir ülke mi ki öyle bir şey söylüyorsun? Kaldı ki burada hiçkimse futbolcularımızın canla başla mücadele ettiğini inkâr etmedi. Sırf duayla olmaz zaten bu işler iğneci, o kadarını biz de biliyoruz. Sırf duayla olsaydı ben şimdiye her istediğimin sahibi olmuştum.

"Ikinci  alintinda ki kuran  emri  olan  yasaklar  hakkinda  neden  Anayasa  mahkemesinin  önüne  dikilinmiyor da  türbandi  esitlikti  diye bas  bas  bagiriliyor? Buna  yorumun  yok."

Bu sözüne ben kendi adıma bir yorum yazayım iğneci.

Faiz, zina, hırsızlık gibi konuların dinimizce yapılmaması emredilmiş veya tavsiye edilmiştir. İsteyen yapar, istemeyen yapmaz. Başörtüsü de aynı şekilde emredilmiştir. İsteyen örter, istemeyen örtmez. Ama kimse zorla faiz yemeye, zina veya hırsızlık yapmaya zorlanamayacağı gibi başörtüsünü açmaya da zorlanamaz. Karşı çıktığımız nokta burası iğneci, anlayabiliyor musun?

Bir de senden bir ricam var: Neden başörtüsünün simge olduğunu düşündüğünü açıklar mısın? Neyin simgesi başörtüsü?


Islam ülkesi  olarak dillerinden  duayi  eksiketmezler  ya. Arabistan olacagina  tümünü  dahil  etsen de  olur.

Tabii  Ataürk'ü sevmedigini  söyleyen de  Kanada  vatandasligini secmis  düsündürücü.   Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

O bahsi  gecen  yazida  emekten  calismadan  bahsedilmis  olsaydi. (Sadece  dua  ön  plana  cikarilmis) bende  duayi  islemezdim  yazimda.  Yani   Takimimizin  her  bir  oyuncusu canlariyla  baslariyla  fedakarca  cirpinarak  ve  dualarimizin da  yardimiyla kazanildi  bu  mac  denseydi  boynumuz  kildan  ince  olurdu.

Iyiki  bari son yorumunda  bunu  anlamissin Hofeez.(Dualarla  olacak  olsaydi  diye  kendini  örnek  vermissin)

Ya  niye  direk  cevabin yok. Kur'an da  yazilan  seninde  izah  ettigin  benim de  bildigim  o  hükümlerden  basörtüsü  icin  parmaklar  kalkiyor,  cigliklar  atiliyor da  digerleri  icin  yan  ciziliyor?

Basörtüsünün  simge  oldugunu  olmadigini  rte ye  sor  o  iyi  bilir... Velev ki  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
‘TOMURCUK DERDINDE OLMAYAN AGAC ODUNDUR’

AMPULLE KARARAN TEK ÜLKEYiZ. KAHROLUYORUM.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

  iğneci

 • Sevdalı Üye
 • *****

 • İleti: 1803
 • Nerden: Gezgin
 • Rep: +312/-2
 • Cinsiyet: Bay
  • MSN Messenger - atlantik42@hotmail.de
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
KÜCÜK VE DAR KAFALAR
« Yanıtla #9 : 22 Haziran 2008, 15:17:00 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
bak iğneci kardeşim
adamın biri allaha inanmazmış. allah var ise neden bu dünyada fakirler var. mazlumlar acı çeken insanlar var dermiş. bu adam bir gün berbere gitmiş. berberede aynı şeleri sölemiş. berberde susmuş. bişe dememiş. sonra adamı uğurlarken sokaktan geçen üstü başı pis pasaklı saçı sakalı uzamış melun halde bi adam görmüşler. berber o adamı göstererek bak kardeşim demiş şu adamı görüyonmu. bu adam sence neden böle. oysa ben berberim. gelsin ben onu misler gibi yaparım. işte yüce yaratanda böyle. o kendisine sığınanları kalpten isteyenleri huzuruna kabul buyrup dualarına icabet etiyo. arabistanda bi milli takım yoksa, yada varsa ve bu takım yeterince çalışmıyosa neden futbolda basarı sağlasın. ben öss için çalışmadıysam sadece yatıp kalkıp dua ettiysem allah neden bu duamı kabul etsin. bizim millerimiz çok çalıştılar ve başarıyı hakettiler. ee bizlerde dua edince allahta kabul buyurdu. yoksa sana 119 dak. dan sonra yediğimiz gol ve hemen akabinde attığımız gol mantıklı geliyomu. imkansız değilmiydi o golü atmamız. bazı futbolcularımız maç bitti diye üzülüp yere bile oturmuşlar. ama rabbim ben varım dedi ve güç verdi. yoksa o golü semih çooooook çalıştığı için atmadı. çok çalıştıkları için atacak olsalardı bu son saniyeye kalmazdı dimi ama.

ayrıca suudi arabistan ne alaka ordaki insanlar allahın gözde kulumu sence??? onlarda senn benim gibi insanlar. ben o bağlantıyı kuramadım.Yarabbi  sükür;  su  kendilerini   hep  duaya  baglayan  kullarina  düsünce  ihsan  ettin. Bir parca  düsünerek  herseyi  düaya  baglamanin  yanlisligini   fark  ettiler. Calisip  didinmenin de  gerekli  oldugu  düsüncesin de  bir  parca  birlesebildik.
  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 
‘TOMURCUK DERDINDE OLMAYAN AGAC ODUNDUR’

AMPULLE KARARAN TEK ÜLKEYiZ. KAHROLUYORUM.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
302 Gösterim
Son İleti 26 Mart 2013, 00:47:58
Gönderen: dj_ibo_g_h
0 Yanıt
180 Gösterim
Son İleti 20 Eylül 2013, 16:32:04
Gönderen: Hayat22
0 Yanıt
242 Gösterim
Son İleti 20 Eylül 2013, 16:40:45
Gönderen: Hayat22
0 Yanıt
127 Gösterim
Son İleti 24 Eylül 2013, 14:34:00
Gönderen: Hayat22
0 Yanıt
216 Gösterim
Son İleti 24 Eylül 2013, 14:53:19
Gönderen: Hayat22

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.