Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: KADINLAR NE ISTER?
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 2 cevap var
OkumaGösterim: 2677
Google Özel Arama

Gönderen Konu: KADINLAR NE ISTER?  (Okunma sayısı 2677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  orkide

 • Özel Üye
 • *

 • İleti: 5263
 • Nerden: Almanya
 • Rep: +1521/-1
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
KADINLAR NE ISTER?
« : 18 Mart 2009, 20:15:24 »


 
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Evet, Ne ister Kadınlar?
Kadınlar ve erkekler varolduğundan beri soruluyordur herhalde bu soru. Bu sorunun tek ve kesin bir cevabı var mıdır peki? Sanmıyorum. Burada, bu sorunun cevap(lar)ını bulmak istiyorum. Çünkü bu sorunun, hayatla çok sıkı bağlantısı olan, çok temel bir soru olduğunu düşünüyorum. Bu sitenin, hem kadınların kendilerini anlamaları, hem erkeklerin kadınları anlamaları hem de iki cinsin birbirleriyle kurdukları ilişkinin dinamiklerini anlamalarını ve daha zengin hayatlar sürdürmelerini desteklemek gibi bir amacı var.

Kadınlar ne ister sorusunun ardından, başka sorular geliyor aklıma:

Erkekler arasındaki, kadınları anlamak mümkün değildir inancı, sadece bir erkek inancı mı?

Kadınlar ne istediklerini biliyorlar mı? Tıpkı kadınlar arasındaki bütün erkekler çocuktur, asla büyümezler inancı gibi. Onları büyütenler de kadınlar değil mi?

Kadınlar kendilerini anlayabiliyorlar mı? Gerçekten erkek cinsi anlaşılması daha kolay, daha basit bir mekanizmayla çalışır da kadın cinsinin mekanizması daha mı karmaşıktır? Bunların ikisi de insan türü olup da nasıl bu kadar farklı olabiliyorlar?

Fiziksel olarak baktığınızda kadın cinsinin mekanizması gerçekten de daha karmaşık, daha incelikli görünüyor. Kadının mucizevi doğurabilme yeteneği bile insanı şaşkınlığa düşürmeye yetiyor. Peki bu, kadının ruhunun da daha karmaşık olduğu anlamına gelir mi? Gerçekten kadın ruhu daha karmaşık bir doğaya mı sahiptir? Yoksa bu doğurabilmek için gerekli hormonlarla açıklanabilen bir şey midir? Tam olarak bilmiyorum. Burada kadın fizylojisinin, hormon ve sinir sisteminin birbirine nasıl bağlı olduğu gibi ayrıntılarına girmek de istemiyorum. Tam olarak bildiğim şey, etrafımdaki hemen hemen bütün kadınların anlaşılamamaktan, erkeklerden istedikleri, bekledikleri şeyleri alamamaktan yakındıkları. Bu bir gerçek. Özellikle yaşadığımız zamanda çok daha net görülebilen bir gerçek. Belki de eskiden kadınlar bunu bu kadar dillendirmiyordu, o yüzden bu kadar sık duymuyorduk bu yakınmaları. Bunun nedeni erkeklerin kadınları anlayamaması mıdır, ondan da emin değilim.

Ama bu noktada, kadınların kendilerini anlayıp anlamadıkları ya da daha önemlisi, doğru şeyleri isteyip istemedikleri konusunu biraz erteleyerek, önemli bulduğum bir başka konunun üstünde durmak istiyorum. Erkeklerin kadınları anlayamamasında kadınların payı nedir? Bir kere öncelikle bu erkekleri kadınlar yetiştirmiyorlar mı? Çocuk yetiştiren anneler acaba çocuklarını yetiştirirken daha farklı davransalar, bu anlaşılma meselesine katkıda bulunabilirler mi? Mesela oğullarımızı yetiştirirken neleri daha farklı yapabiliriz?

* Onları daha çocukken, biraz daha sorumlu, biraz daha özgür yetiştirmeye çalışsak. Bazı basit ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilecek yaşa geldikten sonra her ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmak, önlerine geçmek yerine yanlarında dursak ve bıraksak kendileri çaba gösterseler. Biraz daha büyüdüklerinde, süper kadın/anne psikolojisiyle bir yandan kendimizi paralayıp bir yandan bundan gizli bir tatmin duygusu çıkaracağımıza onlara başlangıç için en azından evdeki düzenin sürdürülmesiyle ilgili küçük bazı sorumlulular versek ve onların bireysel gelişimine katkıda bulunma duygusuyla mutlu olmanın tadına baksak.
* Biraz daha büyüdüklerinde seçim yapmayı, karar vermeyi öğrenebilecekleri durumlar yaratsak onlar için. Her seçimin bir vazgeçme olduğunu, her karar verişin bazı sonuçları olacağını, hayatımızı bu seçimlerin ve kararların şekillendireceğini göstermeye çalışsak. Daha çok konuşsak onlarla. Kendimizi daha çok anlatsak. Anneleriyle ilgili sorularına daha samimi cevaplar versek. Kendi karar verme mekanizmamızın nasıl çalıştığını, duygusallığı, nesnelliği, verdiğimiz yanlış kararları, bu süreçlerde neleri yanlış yaptığımızı anlatmaya çalışsak. Eğer mümkünse babalarıyla sıkı ve bilinçli işbirliği yapsak bu süreçleri onlara öğretebilmek için.
* Sonra onlarla daha doğal bir ilişki kursak; zayıflıklarımızı saklamaya çalışmasak, genç birer adam olmaya başladıklarında ilerde bir kadının sevgilisi, kocası olacaklarını hesaba katarak, bir kadının nelere ihtiyacı olduğunu anlamalarına yardımcı olacak olay ve yaşantıları bilinçli olarak paylaşsak onlarla. Eğer bir erkekle olan duygusal ilişkimiz yüzünden üzülmüşsek, ne kadar üzüldüğümüzü görmelerine izin versek, hatta onun bir kadını böyle üzmesini asla istemediğimizi söylesek.
* Sonra onlara olan sevgimizi elbette onlara hissettirsek ama onları kendimize bağımlı kılmasak. Kendimize çocuklarımızın bir gün büyüyüp bireysel hayatlarına devam edeceklerini bilerek, başka varlık alanları da yaratsak.

Tabii, erkek çocuklarını bu şekilde yetiştirebilecek kız çocukları yetiştirmek gerekmez mi önce. O zaman kızlarımızı yetiştirirken neleri farklı yapabiliriz?

* Öncelikle kızlarımıza hayatta ihtiyaç duyabilecekleri tüm becerileri kazandırmaya çalışsak. Ama bunu, kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için yapsak. Sırtlarını daha iyi dayayabilecekleri bir erkek bulabilmeleri için değil. Evet, kızlarımıza, kendi ayakları üzerinde durabilmeyi öğretsek.

* Bir erkeğe verebilecekleri ve bir erkekten alabilecekleri en değerli, en güzel şeyin gerçek sevgi olduğunu öğretsek.

* Kızlarımızın kendi kendilerine bakabilme yeteneğini kazanmalarının ne kadar önemli ve olması gereken bir şey olduğunu önce kendimiz iyice anlasak, sonra da onlara anlatsak.

* Genç birer kızken yaptığımız hataları anlatsak onlara hikaye anlatır gibi. Hikaye anlatmanın gücünü kullanarak hayata hazırlasak onları. Belki aynı hataları yapmaktan kurtulurlar.

* Erkeklerden bekleyen varlıklar olmamamız gerektiğini, erkeklerle ilişkimizin bağımlılık değil, seçilmiş, karşılıklı bağlılık olduğunda güzel olacağını anlatsak.

Kız ya da erkek, çocuklarımıza önce kendilerini tanımalarının, ne istediklerini keşfetmek için çalışmanın hayatta çok önemli olduğunu öğretsek.

Bütün bunları yapsak, bir sonraki kuşağın erkekleri kadınları, hatta kadınları da erkekleri daha iyi anlamaz mı? Ne dersiniz?

Şimdi dönelim kadınların kendilerini anlayıp anlamadıklarına ve doğru şeyleri isteyip istemediklerine.

Gerçekten ne istiyoruz biz? Erkeklerden ne bekliyoruz, onlarla mutlu olmak için? Bizi anlamalarını mı? Peki bizi nasıl anlayacaklar? Biz kendimizi anlayabiliyor ve anlatabiliyor muyuz? Ne istiyoruz sorusunun ilk akla gelen cevapları muhtemelen şunlar mıdır?

Bizi anlasınlar... Bize söyletmeden bizim için önemli olan şeyleri kendileri farketsinler...

Bizi her şeyden, herkesten daha çok sevsinler...

Bize özel olduğumuzu hissettirsinler...

Bizimle birlikteyken sadece bizimle ilgilensinler ama bu kendiliğinden olsun. Yani başka kimseyi gözleri görmesin. İsteyerek sadık olsunlar. Sevdikleri kadına bağlı olmaktan gurur ve zevk duysunlar...

Bizi düşünsünler. İnce fikirli olsunlar. Değer versinler. İlişkiyi sarıp sarmalasınlar, kuşatıcı, koruyucu olsunlar...

Yaşlandığımız zaman anılara sahip çıksınlar. Birlikte yaşadığımız güzellikleri unutmasınlar. Gidip bizden daha genç kadınlarla ilgilenmesinler. Bize güvenlik sunsunlar...

Peki bütün bunlar gerçekten makul istekler midir?

Birbilerine aşık olan insanlar çoğunlukla aşık olunanın kendilerini kurtarmasını beklerler. Oysa aşık olunan da kurtarılmak istiyordur. Öteki gelsin ve hayatımızı değiştirsin. Bizi alıp uçursun, cennete götürsün. İki taraf da birbirinden aynı şeyi bekleyince ve beklenen şey makul bir şey olmayınca sonuç da hayal kırıklığı oluyor. Oysa insanlar diğerinden kurtarılmayı beklemese, hayatının gidişinden kendisinin sorumlu olduğunu bilse, ancak bu gidişte biriyle yanyana yürüyebileceğini, ona sevgi ve güç verip ondan sevgi ve güç alabileceğini bilse, ilişkiler daha sağlam olmaz mı? Kimse kimseyi zorla yanında tutmaya kalkmasa, sadece isteyerek birarada kalmanın güzel ve değerli olduğunu anlasa, ilişkiler daha değerli olmaz mı?
Hayattan gerçekten ne istiyoruz? Var mısınız her biriniz bu soruyu tüm samimiyetinizle cevaplamaya? Evet. Benim istediğim bu işte. Burayı, ne istediğimizi anlatacağımız platform olarak kullanmak. Her yaştaki kadınlar için...çünkü kadınların farklı yaş dilimlerinde farklı şeyler istediklerini biliyorum.
« Son Düzenleme: 18 Mart 2009, 20:22:57 Gönderen: orkide »
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

            AÇIK KALPLE KONUŞAN DÜŞMAN, İÇİNDEN PAZARLIKLI DOSTTAN DAHA iyidir.

  didarxx

 • Yeni Üye
 • *
 • Avatar Yok

 • İleti: 1
 • Nerden: istanbul
 • Rep: +0/-0
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
KADINLAR NE ISTER?
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2010, 13:19:23 »
 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  emegine saglık arkadaşım çok doğru

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
KADINLAR NE ISTER?
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2011, 13:39:33 »
kadınların bence istegi bitmezzz  ne görürlerse ne okurlarsa ne  yaparlarsa isterler  istek çok
Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
2 Yanıt
1364 Gösterim
Son İleti 03 Şubat 2009, 17:07:15
Gönderen: hkx
2 Yanıt
853 Gösterim
Son İleti 03 Ocak 2010, 11:15:50
Gönderen: sevdaligul
0 Yanıt
327 Gösterim
Son İleti 27 Mart 2013, 13:02:50
Gönderen: dj_ibo_g_h
0 Yanıt
170 Gösterim
Son İleti 11 Temmuz 2015, 00:11:47
Gönderen: b.a.f.
0 Yanıt
42 Gösterim
Son İleti 09 Eylül 2018, 18:29:17
Gönderen: alpacino0092

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.