Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: İşte YAŞ kararları ve yeni komuta kademesi
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 0 cevap var
OkumaGösterim: 2082
Google Özel Arama

Gönderen Konu: İşte YAŞ kararları ve yeni komuta kademesi  (Okunma sayısı 2082 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  hayat güzel

 • Sevdalı Üye
 • *****

 • İleti: 2263
 • Nerden: İZMİR
 • Rep: +70/-4
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
İşte YAŞ kararları ve yeni komuta kademesi
« : 04 Ağustos 2008, 18:16:30 »


 
İşte YAŞ kararları ve yeni komuta kademesi     
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın 30 Ağustos 2008 itibariyle yaş haddinden emekli olması nedeniyle Genelkurmay Başkanlığı'na Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ getirildi.


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın 30 Ağustos 2008 itibariyle yaş haddinden emekliye ayrılacak olması nedeniyle Genelkurmay Başkanlığı'na Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ getirildi. Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye Cumhuriyeti'nin 26. Genelkurmay Başkanı olacak. Orgeneral Başbuğ, 4 yıl olan Genelkurmay Başkanlığı görevini yaş haddi nedeniyle 2 yıl yürütecek.

Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Şura çalışmaları dışında yapılan atamalarla Orgeneral Başbuğ'dan boşalacak Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sebahattin Işık Koşaner atandı.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Koşaner'in yerine ise Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Orgeneral Avni Atila Işık getirildi.

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun da emekliye ayrılan 1. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Koçman'ın yerine atandı. 2. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız da Genelkurmay 2. Başkanı oldu. Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Necdet Özel ise Iğsız'ın yerine 2. Ordu Komutanlığı'na getirildi.

Orgeneralliğe yükselen 4. Kolordu Komutanı Korgeneral Aslan Güner Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı'na atanırken Ege Ordusu Komutanı da Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu oldu.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ise görevlerini birer yıl daha sürdürecek.

Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları ile diğer general ve amiral atama işlemleri, Yüksek Askeri Şura faaliyetleri dışında özel kanunlarla belirlenen esas ve usullere göre yapılıyor.

30 Ağustos 2008 tarihinden geçerli olmak üzere 32 general ve amiral bir üst rütbeye, 46 albay ise general ve amiralliğe yükseldi.

YENİ KOMUTA KADEMESİNİN ÖZGEÇMİŞLERİ


Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ

Orgeneral Başbuğ, 1962 yılında Kara Harp Okulu'ndan, 1963 yılında Piyade Okulu'ndan mezun oldu. 1971 yılına kadar Kara Kuvvetlerine bağlı çeşitli birliklerde takım ve bölük komutanlığı yapan Orgeneral Başbuğ, 1973 yılında Kara Harp Akademisi'nden mezun oldu.

Kurmay Subay olarak Genelkurmay Plan Harekat Daire Başkanlığında Karargah Subaylığı, Kara Harp Akademisi Öğretim Üyeliği, Belçika/Brüksel'de NATO Uluslararası Askeri Karargahında Cari İstihbarat Plan Subaylığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Plan ve Prensipler Başkanlığı Savunma Araştırma Şube Müdürlüğü ve 51'inci Piyade Tümeni 247'nci Piyade Alay Komutanlığı görevlerini yürüttü.

İngiltere Kraliyet Harp Akademisi ve NATO Savunma Kolejini de bitiren Orgeneral İlker Başbuğ, 1989 yılında tuğgeneralliğe terfi ederek bu rütbede, Belçika/Mons'da Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Karargahı'nda (SHAPE) Lojistik ve Enformasyon Daire Başkanlığı, 1'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı görevlerinde bulundu ve 1993 yılında tümgeneralliğe terfi etti.

Tümgeneral rütbesi ile 1993-1995 yılları arasında Jandarma Asayiş Komutan Yardımcılığı ve daha sonra da Belçika/Mons'da Milli Askeri Temsil Heyeti (NMR) Başkanlığı görevlerini yürüttü. 1997 yılında korgeneralliğe terfi ederek, sırasıyla 2'nci Kolordu Komutanlığı ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreter Başyardımcılığı görevlerinde bulundu. 2002 yılında orgeneralliğe terfi eden İlker Başbuğ, 2002-2003 yıllarında Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı, 2003-2005 yılları arasında Genelkurmay 2'nci Başkanlığı, 2005-2006 yıllarında 1'inci Ordu Komutanlığı görevlerini müteakip 2006 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığına atandı. Orgeneral Başbuğ, 30 Ağustos 2008 itibariyle Genelkurmay Başkanı olacak.

TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, TSK Üstün Hizmet Madalyası, Pakistan İmtiyaz Nişanı ve TSK Şeref Madalyası sahibi olan Orgeneral Başbuğ, Sevil Başbuğ ile evli ve iki çocuk babası.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Sebahattin Işık Koşaner

Orgeneral Işık Koşaner, 1945 yılında İzmir'de doğdu. 1965 yılında Kara Harp Okulu'ndan, 1966 yılında Piyade Okulu'ndan mezun olan Orgeneral Koşaner, 1976 yılına kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı çeşitli birliklerde takım ve bölük komutanlığı, Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda öğretmenlik ve Harekat Eğitim Subaylığı yaptı.

1978 yılında Kara Harp Akademisi'nden mezun olan Orgeneral Koşaner, kurmay subay olarak Genelkurmay Özel Harp Daire Başkanlığı emrinde çalıştı.

İtalya'nın Napoli kentinde Güney Avrupa Müttefik Kuvvetleri Komutanlığı (AFSOUTH) İstihbarat Dairesi'nde karargah subaylığı yapan Orgeneral Koşaner, 3. Ordu Komutanlığı Lojistik Başkanlığı Plan Koordinasyon Şube Müdürlüğü, Genelkurmay Strateji Kuvvet Plan Dairesi'nde Kuvvet Plan ve Program Şube ile Strateji Şube Müdürlüğü, 8. Piyade Tümen 131. Piyade Alay Komutanlığı, Genelkurmay Özel Harp Dairesi Kurmay Başkanlığı ve Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Orgeneral Koşaner, 1992 yılında tuğgeneralliğe terfi ederek bu rütbe ile Kara Kuvvetleri Lojistik Plan Daire Başkanlığı ve 1. Komando Tugay Komutanlığı görevi yaptı.

1996 yılında tümgeneralliğe terfi eden Orgeneral Koşaner, bu rütbe ile Kara Harp Okulu Komutanlığı görevini yürüttü. Orgeneral Koşaner, 2000 yılında korgeneralliğe terfi ederek Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı görevlerinde bulunduktan sonra geçen yıl orgeneralliğe terfi ederek Ege Ordu Komutanlığı'na atandı. Orgeneral Koşaner, 2005 itibariyle de Genelkurmay 2. Başkanlığı görevine getirildi.

30 Ağustos 2006'da Jandarma Genel Komutanı olan Orgeneral Koşaner, 30 Ağustos 2008 itibariyle de Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atandı.

Nurdan Koşaner ile evli olan Orgeneral Koşaner, iki çocuk babası. Orgeneral Koşaner, İngilizce biliyor.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Avni Atila Işık

Orgeneral Işık, 1946 yılında Afyonkarahisar'da doğdu. 1966 yılında Kara Harp Okulundan, 1967 yılında İstihkam Okulundan mezun oldu.

1975 yılına kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı çeşitli birliklerde takım komutanlığı yapan Orgeneral Işık, 1977 yılında Kara Harp Akademisinden mezun oldu, ardından kurmay subay olarak Kara Kuvvetleri İstihkam Daire Başkanlığında proje subaylığı, Kara Harp Akademisi öğretim üyeliği, ABD Eğitim Komutanlığında irtibat subaylığı, Kara Kuvvetleri Eğitim Komutanlığında şube müdürlüğü, Londra Askeri Ataşeliği, 12. Piyade Tümen 7. Piyade Alay Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Genel Plan ve Prensipler Başkanlığında Şube Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

1993 yılında Tuğgeneralliğe terfi eden Işık, bu rütbede Genelkurmay Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik İşleri Daire Başkanlığı ve 66. Zırhlı Tugay Komutanlığı görevlerinde bulundu. 1997 yılında tümgeneralliğe terfi eden Işık, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Plan Prensipler Başkanlığı, Genelkurmay Genel Sekreterliği, İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı görevlerini yürüttü.

2001 yılında korgeneralliğe terfi eden Orgeneral Işık, 7. Kolordu Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı görevlerinde bulundu.

Orgeneral Işık, 2006 yılında orgeneralliğe terfi ederek Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevine getirildi. Orgeneral Işık, 30 Ağustos 2008 itibariyle de Jandarma Genel Komutanı oldu.

Hayriye Jale Işık ile evli olan Orgeneral Işık'ın 2 çocuğu bulunuyor. Işık, İngilizce biliyor.

1. Ordu Komutanı Orgeneral Ergin Saygun

Orgeneral Ergin Saygun, 1946 yılında İstanbul'da doğdu. Kara Harp Okulu'ndan 1966 yılında mezun olan Orgeneral Saygun, 1967 yılında topçu okulunu bitirdi.

Orgeneral Saygun, 1976 yılına kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı çeşitli birliklerde batarya subaylığı, kara kuvvetleri uçuş birliklerinde uçuş öğretmenliği ve Güney Kore'de irtibat subaylığı yaptı.

Orgeneral Saygun, 1978 yılında Kara Harp Akademisi'nden mezun oldu. Ardından kurmay subay olarak Genelkurmay Strateji ve Plan Dairesi'nde proje subaylığı, Kara Harp Akademisi öğretim üyeliği, Belçika'nın Başkenti Brüksel'de Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanlığı'nda kara plan subaylığı, Genelkurmay Başkanı Özel Kalem Müdürlüğü, 6. Piyade Tümeni'nde mekanize piyade tabur komutanlığı, 3. Kolordu ve 1. Ordu Harekat Eğitim Şube Müdürlüğü, Kara Kuvvetleri Genel Sekreterliği ve Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alay Komutanlığı görevlerini yürüttü.

Orgeneral Saygun, 1993 yılında tuğgeneralliğe terfi etti. Belçika'nın Mons kentinde Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Karargahı'nda (SHAPE) Lojistik ve İntikaller Daire Başkanlığı ile 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı görevlerinde bulundu.

Tümgeneralliğe 1997 yılında terfi eden Orgeneral Saygun, Genelkurmay Strateji Daire Başkanlığı ile 4. Kolordu Komutan Yardımcısı ve 1. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı görevlerini yürüttü.

Orgeneral Saygun, 2001 yılında Korgeneralliğe terfi etti. Korgeneral rütbesi ile 3. Kolordu Komutanlığı ve Brüksel'de Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanlığı görevlerinde bulundu. Orgeneral Saygun, 2005'te orgeneralliğe terfisinin ardından Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı'na getirildi.

Orgeneral Saygun, 2006 yılında Genelkurmay 2. Başkanlığı'na, 30 Ağustos 2008 itibariyle de 1. Ordu Komutanlığı'na atandı.

Nermin Saygun ile evli olan Orgeneral Saygun, iki çocuk babası.

TSK Üstün Hizmet Madalyası sahibi Orgeneral Saygun, İngilizce biliyor.

2. Ordu Komutanı Orgeneral Necdet Özel

Orgeneral Özel, 1950 yılında Ankara'da doğdu. 1969 yılında Kara Harp Okulundan, 1970 yılında Piyade Okulundan mezun oldu.

1978 yılına kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı çeşitli birliklerde takım ve bölük komutanlığı yapan Orgeneral Özel, 1980 yılında Kara Harp Akademisinden mezun oldu, ardından kurmay subay olarak Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Plan ve Harekat Subaylığı, Kara Kuvvetleri Genel Sekreterliği İşlem ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinde Proje Subaylığı, Kara Kuvvetleri Genel Sekreterliği, Kara Harp Okulu Kurmay Başkanlığı ve 9. Piyade Tümen 17. Piyade Alay Komutanlığı görevlerini yürüttü.

1995 yılında tuğgeneralliğe terfi eden Orgeneral Özel, 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Eğitim Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı İç Güvenlik Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Orgeneral Özel, 1999 yılında tümgeneralliğe terfi etti ve 39. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı ve Kara Harp Akademisi Komutanlığı görevlerini yürüttü.

2003 yılında korgeneralliğe terfi eden Özel, 7. Kolordu Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

30 Ağustos 2007 tarihinden geçerli olarak orgeneralliğe terfi eden Orgeneral Özel, Ege Ordusu Komutanlığı görevine atandı. Orgeneral Özel, bu yıl 2. Ordu Komutanlığı'na getirildi.

Evli ve bir çocuk babası olan Özel, İngilizce biliyor.

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız

Iğsız, 1946 yılında İstanbul'da doğdu. Iğsız, 1966 yılında Kara Harp Okulu'ndan, 1967 yılında ise İstihkam Okulu'ndan mezun oldu.

1974 yılına kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı çeşitli birliklerde takım komutanlığı yapan Iğsız, 1976 yılında Kara Harp Akademisi'nden mezun oldu. Iğsız, ardından kurmay subay olarak Kara Harp Akademisi Öğretim Üyeliği, Belçika/Brüksel'de Uluslararası Askeri Karargah Plan prensipler Dairesi'nde plan subaylığı, Genelkurmay Personel Dairesi'nde general-amiral şube proje subaylığı ve şube müdürlüğü ile Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanlığı görevlerini yürüttü.

1993 yılında tuğgeneralliğe terfi eden ve bu rütbede Kara Kuvvetleri Tayin Daire Başkanlığı ve 16. Zırhlı Tugay Komutanlığı görevlerinde bulunan Iğsız, 1997 yılında tümgeneralliğe terfi etti. Iğsız, tümgeneral rütbesiyle Jandarma Asayiş Komutan Yardımcılığı, Kara Kuvvetleri Personel Başkanlığı ve Belçika-Mons'da Milli Askeri Temsil Heyeti Başkanlığı görevlerini yürüttü.

2001 yılında korgeneralliğe terfi eden Iğsız, bu rütbede Genelkurmay Personel Başkanlığı, 5. Kolordu Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı görevlerinde bulundu.

2006'da orgeneralliğe terfi ederek 2. Ordu Komutanlığı görevine getirilen Hasan Iğsız, 30 Ağustos 2008 itibariyle Genelkurmay 2. Başkanı oldu.

Orgeneral Iğsız, Ayşe Iğsız ile evli ve iki çocuğu bulunuyor. Iğsız, İngilizce biliyor.

Ege Ordu Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu

Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu 1948'de Konya'da doğdu. 1969'da Kara Harp Okulundan, 1970'te İstihkam Okulundan mezun oldu.

1977 yılına kadar Kara Kuvvetlerine bağlı çeşitli birliklerde Takım ve Bölük Komutanlığı yapan Korgeneral Kıvrıkoğlu, 1979 yılında Kara Harp Akademisinden mezun oldu. Korgeneral Kıvrıkoğlu, ardından Kurmay Subay olarak; 3'üncü Ordu Komutanlığında Karargah Subaylığı, 8'inci Kolordu Elazığ, Malatya, Bingöl, Tunceli İl Sıkıyönetim Komutan Yardımcılığı emrinde Karargah Subaylığı, NATO Güneydoğu Müttefik Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Daire İstihbarat Şube Karargah Subaylığı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Özel İstihbarat Başkanlığı Dış İstihbarat Şube Müdürlüğü, 66'ncı Zırhlı Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanlığı, Belçika/Mons'da Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Karargahında (SHAPE) Harekat Başkanlığı Tatbikat ve Değerlendirme Şube İrtibat Kısım Amirliği ve Silah Kontrol Şube Müdürlüğü ile 4'üncü Kolordu 229'uncu Motorlu Piyade Alay Muharebe Grup Komutanlığı görevlerini yürüttü.

1996'da Tuğgeneralliğe terfi eden Kıvrıkoğlu, Tuğgeneral rütbesi ile 3'üncü Ordu Komutanlığı Harekat Kurmay Yarbaşkanlığı ve 8'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı görevlerinde bulundu ve 2000 yılında Tümgeneralliğe terfi etti.

Tümgeneral rütbesi ile 3'üncü Mekanize Piyade Taktik Tümen Komutanlığı ve Belçika Mons'da Milli Askeri Temsil Heyeti (NMR) Başkanlığı görevlerini yürüten Kıvrıkoğlu, 2004 yılında Korgeneralliğe terfi etti.

Korgeneral rütbesi ile 9'uncu Kolordu Komutanlığı ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı görevlerinde bulunan Kıvrıkoğlu, 30 Ağustos 2008 tarihinden geçerli Orgeneralliğe terfi etti ve Ege Ordusu Komutanlığı görevine atandı.

Asiye Hale Kıvrıkoğlu ile evli olan ve iki çocuğu bulunan Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu İngilizce biliyor.

Bir üst rütbeye yükselen general ve amiraller ile general ve amiralliğe yükselen albaylar şunlar:

-KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI-

Orgeneralliğe yükselen korgeneraller
1 Korgeneral Aslan Güner
2 Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu

Korgeneralliğe yükseltilen tümgeneraller
Tümgeneral Raif Akbaş
Tümgeneral Mehmet Emin Alpman
Tümgeneral Mehmet Eröz
Tümgeneral Tevfik Özkılıç
Tümgeneral Yurdaer Olcan

Tümgeneralliğe yükseltilen tuğgeneraller
Tuğgeneral Ferit Güler
Tuğgeneral Mehmet Daysal
Tuğgeneral Metin İyidil
Tuğgeneral A. Tamer Büyükkantarcıoğlu
Tuğgeneral Atilla Gürdere
Tuğgeneral Erdal Öztürk
Tuğgeneral Alpaslan Erdoğan
Tuğgeneral Bekir Memiş
Tuğgeneral Ömer Paç
Tuğgeneral Hasan Fehmi Canan
Tuğgeneral Veysi Sunal

Tuğgeneralliğe yükseltilen albaylar
iyade Kurmay Albay Lokman Ekinci
Piyade Kurmay Albay Ömer Faruk Küçük
Topçu Kurmay Albay Abdulbaki Kavun
Topçu Kurmay Albay Ali Rıza Kuğu
Piyade Kurmay Albay Ferhat Özgen
Topçu Kurmay Albay Orhan Çınar
Kara Pilot Kurmay Albay Gökhan Gökay
Tank Kurmay Albay Sadık Piyade
Piyade Kurmay Albay Muhittin Yenikeçeci
Topçu Kurmay Albay Gürsel Öztürk
Topçu Kurmay Albay Cengiz Demirci
Piyade Kurmay Albay Taci Kurul
Topçu Kurmay Albay Ali Sivri
Piyade Kurmay Albay Veli Yıldırım
Topçu Kurmay Albay Ethem Büyükışık
Kara Pilot Kurmay Albay Salih Sevil
Topçu Kurmay Albay İsmail Gümüştekin
Topçu Kurmay Albay Osman Erbaş
Piyade Kurmay Albay Burhanettin Aktı
Muhabere Kurmay Albay Müjdat Uzun
Topçu Kurmay Albay Halit Günbatar
Piyade Albay Muzaffer Dirik
Mühendis Albay Nevzat Kılınç
Öğretmen Albay Ali Gündoğan
DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Koramiralliğe yükseltilen tümamiral
Tümamiral Kadir Sağdıç

Tümamiralliğe yükseltilen tuğamiraller
Tuğamiral Fikret Güneş
Tuğamiral Ramazan Cem Gürdeniz
Tuğamiral Serdar Dülger

Tuğamiralliğe yükseltilen albaylar
Deniz Kurmay Albay Serdar Okan Kırçiçek
Deniz Kurmay Albay Cem Aziz Çakmak
Deniz Kurmay Albay Levent Erkek
Deniz Kurmay Albay Mehmet Fatih İlğar
Deniz Kurmay Albay Adnan Özbal
Deniz Piyade Kurmay Albay Mustafa Ekmel Özdengil
Deniz Albay Turgay Erdağ
HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Korgeneralliğe yükseltilen tümgeneraller
Tümgeneral Abidin Ünal
Tümgeneral Mehmet Veysi Ağar

Tümgeneralliğe yükseltilen tuğgeneraller
Tuğgeneral Mehmet Şanver
Tuğgeneral Nedim Güngör Kurubaş
Tuğgeneral Atilla Gülan
Tuğgeneral Sinan Şanlı
Tuğgeneral Hasan Küçükakyüz

Tuğgeneralliğe yükseltilen albaylar

Hava Pilot Kurmay Albay Ahmet Levent Taştan
Hava Pilot Kurmay Albay Haluk Selvi
Hava Pilot Kurmay Albay Kubilay Selçuk
Hava Pilot Kurmay Albay Mehmet Özlü
Hava Pilot Kurmay Albay Erdoğan Arslantaş
Hava Pilot Kurmay Albay Cevat Yazgılı
Hava Pilot Kurmay Albay Mustafa Avcı
Hava Piyade Kurmay Albay Sami Fındıkoğlu
JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI

Korgeneralliğe Yükseltilen Tümgeneral
Tümgeneral Osman Eker

Tümgeneralliğe yükseltilen tuğgeneraller

Tuğgeneral Mehmet Çörten
Tuğgeneral Mustafa Kemal Alataş

Tuğgeneralliğe yükseltilen albaylar

Jandarma Kurmay Albay Ünal Karaosmanoğlu
Jandarma Kurmay Albay Zeki Es
Jandarma Kurmay Albay İbrahim Aydın
Jandarma Albay Bulut Ömer Mimiroğlu
GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ KOMUTANLIĞI

Tuğgeneralliğe yükseltilen albaylar

Profesör Tabip Albay Mustafa Başbozkurt
Profesör Tabip Albay Dilaver Erşanlı

Tuğgeneralliğe yükseltilen albay
Profesör Deniz Tabip Albay Mehmet Ali Özgüven
GÖREV SÜRELERİ UZATILAN GENERAL VE AMİRALLER

Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Korgeneral Hasan Memişoğlu
Korgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler
Korgeneral Selahattin Uğurlu
Tümgeneral Adem Huduti
Tümgeneral Mehmet Taş
Tümgeneral Uğur Uzal
Tümgeneral Tuncay Çakan
Tümgeneral Necmettin Baykul
Tuğgeneral Sezai Bostancı
Tuğgeneral Hüseyin Şentürk
Tuğgeneral Aydın Semerci
Tuğgeneral Fikret Salih Tolungüç
Tuğgeneral Muharrem Yavaş
Tuğgeneral Bahadır Uçkan
Tuğgeneral Uğur Tarık Özkut
Tuğgeneral Birol Erdem
Tuğgeneral Mehmet Tevfik Bedük
Tuğgeneral Ahmet Kemal Emren
Tuğgeneral Ünal Akbulut
Tuğgeneral İzzet Ocak
Tuğgeneral Atakan Altıparmak
Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu
Tuğgeneral Şahin Tarlan
Tuğgeneral Orhan Köprü.

-Deniz Kuvvetleri Komutanlığı-
Koramiral Şevki Erdal Bucak
Tümamiral Recep Bülent Bostanoğlu
Tuğamiral Deniz Dağlılar
Tuğamiral Doğan Bozkurt
Tuğamiral Hasan Uşaklıoğlu
Tuğamiral Ahmet Serdar Akınsel.

-Hava Kuvvetleri Komutanlığı
Korgeneral Bilgin Balanlı
Tümgeneral Osman Yıldırım
Tümgeneral Akın Öztürk
Tümgeneral Şirin Ünal
Tuğgeneral Ahmet Bertan Nogaylaroğlu
Tuğgeneral Muzaffer Ok
Tuğgeneral Mehmet Yılmaz Erdoğan
Tuğgeneral Osman Kapani Aktaş.

-Jandarma Genel Komutanlığı-
Tümgeneral Mehmet Tayfun Yıldız
Tuğgeneral Mustafa İhsan Batı
Tuğgeneral Osman Baykurt
Tuğgeneral Faik Canbolat
Tuğgeneral Selahattin Yıldırım

-Gülhane Askeri Tıp Akademisi Komutanlığı-
Tuğgeneral Harun Tatar
Tuğgeneral Ersoy Işık
Tuğamiral Cemil Turgut Tufan

 


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
1174 Gösterim
Son İleti 03 Şubat 2011, 21:54:10
Gönderen: sevdaligul
1 Yanıt
1300 Gösterim
Son İleti 13 Nisan 2007, 21:00:15
Gönderen: YigitCan
0 Yanıt
710 Gösterim
Son İleti 22 Mart 2008, 00:04:55
Gönderen: ђ๏Ŧєєz
0 Yanıt
495 Gösterim
Son İleti 26 Haziran 2013, 10:29:38
Gönderen: sevdaligul
0 Yanıt
55 Gösterim
Son İleti 29 Haziran 2017, 13:56:56
Gönderen: BazKriz

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.