Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 0 cevap var
OkumaGösterim: 34
Google Özel Arama

Gönderen Konu: ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi  (Okunma sayısı 34 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

    Pusulas

  • Yeni Üye
  • *
  • Avatar Yok

  • İleti: 1
  • Rep: +0/-0
    • Profili Görüntüle
  • Çevrimdışı
ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
« : 09 Ekim 2017, 16:07:17 »


 
ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

Her geçen gün sorunları artan bir yeryüzünde yaşadığımız gerçeği tüm dünyada kabul görmektedir. Doğal kaynakların sonsuz olmadığının öğrenilmesi gibi, işletmelerin faaliyetlerinin çevreye olan etkileri de yerel veya bölgesel olarak kalmayıp, küresel boyutta kendini göstermektedir. Bu etkilerin azaltılması için kanuni uygulamalar ve kılavuzların yanında, işletmelerin faaliyetlerinde çevreye duyarlı hareket etme çabalarına destek olmak ve yol göstermek açısından önemi inkar edilemeyecek bir olgu olan yönetim sistemleri devreye girmektedir.
Günümüzde tüketicilerin istek ve beklentilerinin en üst seviyede karşılanmasının yanı sıra, başta kendisi olmak üzere, içinde yaşadığı çevreye ve dünyaya değer verilmesi ve saygı gösterilmesini beklediği ve alış veriş yapacağı işletmeleri seçerken bunu sorguladığı da bilinen bir gerçektir.
Bu noktada, kurum yada kuruluşların çevre ile etkileşimlerini kontrol altına alabilmelerini ve kontrol altında tutabilmelerini, ve çevresel etkilerini başarılı bir şekilde sürdürüp sürekli iyileştirmelerini sağlayacak olan çevre yönetim sisteminin önemi oldukça büyüktür. AyrıcaLinklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap çevre yönetim sistemi konusu, Avrupa Birliği ile entegrasyonda da en önemli konulardan olup, Çevre ve Orman Bakanlığının da yaptığı denetlemelerde çevre standardının isteklerine paralel konuları içermektedir.

İşletmelerin çevre için oluşturdukları veya oluşturabilecekleri zararların, sistemli ve kontrollü bir şekilde minimize edilmesi ve mümkün ise tamamen ortadan kaldırılabilmesi için geliştirilen yönetim istemine Çevre Yönetim Sistemi adı verilir. Çevre Yönetim Sisteminin uluslararası ismi olan Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap, doğal kaynak kullanımının azaltılması, toprağa, suya, havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesini amaçlayan, risk analizleri değerlendirilerek oluşturulan ve sürdürülen bir yönetim modelidir.
ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesinin genel amacı ve düzeyi, atıkların azaltılması ve çevreye duyarlı yaklaşım ile ilgili uluslararası bir yönetim sistemi standardıdır.

Hedef Kalite Danışmanlık olarak;

•   ISO 14001:2004 veya ISO 14001:2015 sistemini kurmak,
•   Çevre Yönetim Sistemi konusunda eğitimler vermek,
•   Tüm dokümantasyon sürecini hazırlamak,
•   Sisteminin hazırlanmasını sağlamak,
•   Çevre Yönetim Sistemi uygulamalarını yapmak,
•   İşletmeye en uygun Belgelendirme kuruluşlarının seçimi yaptırmak,
•   İşletmenin onay verdiği ve uygun Belgelendirme Kuruluşu ile irtibata geçerek denetim yaptırılmasını sağlamak,
•   Denetimlerde yaşanılacak problemlerin ve uygunsuzlukların giderilmesini sağlamak,
•   Bu uygunsuzluklar üzerinde işletmeye tekrar yaşanmamasını önlemek amaçlı eğitimler vermek,
•   ISO 14001:2004, ISO 14001:2015 Belgesinin firmaya temini sağlamak.

Bu gibi konularda ISO 14001:2004 veya Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Standartlarını, Çevre Yönetim Sistemini uygulamak isteyen bütün işletmeler için yukarıdaki hizmetlerde destek olmaktayız.

Makale: Onur Erbay | Hedefkalite.com


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
43 Gösterim
Son İleti 26 Ekim 2016, 19:09:16
Gönderen: ahmetcamli
0 Yanıt
39 Gösterim
Son İleti 22 Aralık 2016, 05:25:52
Gönderen: b.a.f.
0 Yanıt
31 Gösterim
Son İleti 17 Kasım 2017, 15:37:05
Gönderen: emlak
0 Yanıt
43 Gösterim
Son İleti 17 Kasım 2017, 16:12:56
Gönderen: emlak
0 Yanıt
24 Gösterim
Son İleti 20 Kasım 2017, 09:17:44
Gönderen: emlak

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.