Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Hamas'tan İslam Ümmetine çağrı
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 0 cevap var
OkumaGösterim: 510
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Hamas'tan İslam Ümmetine çağrı  (Okunma sayısı 510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  Alpnur

 • Güzel Üye
 • ****

 • İleti: 427
 • Nerden: İstanbul
 • Rep: +21/-9
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle Su Bilgi
 • Çevrimdışı
Hamas'tan İslam Ümmetine çağrı
« : 16 Ocak 2008, 16:59:22 »


 
Hamas'tan İslam Ümmetine çağrı

   Filistin İslami direniş Hareketi Hamas, siyonist işgal güçlerinin Gazze'deki katliamı üzerine bir basın toplantısı düzenleyerek...

Filistin İslami direniş Hareketi Hamas liderliği siyonist işgal güçlerinin Gazze'deki katliamı üzerine bir basın toplantısı düzenleyerek tüm dünya müslümanlarını sessizliğe son vermeye çağırdı..

Hamas'ın bu tarihi açıklamasının metnini sunuyoruz:

Bismillahirrahmanirrahim

"Müminlerden öyle erler vardır ki onlar Allah'a verdikleri sözde durdular, onlardan kimi adaklarını yerine getirdi (şehid oldu) kimileri de beklemektedir..."

İsrail'in düşleri, Filistin direnişi ve halkının nöbette olması sayesinde asla gerçekleşmeyecek.

Ey Filistin halkı, ey Araplar ve İslam ümmeti!

Halkımızın kanı Filistin toprağına şelale gibi akıyor, uzun yıllar öncesinden ta bugüne dek! Bugün o zor günlerden biri yine, bugün 17'den fazla şehidimizin bedenleri toprağa düştü ve ruhları göğe yükseldi. Çoğu ağır olmak üzere onlarca yaralı var.

Bu katliam Gazze şeridindeki Zeytun mahallesinde gerçekleştirildi siyonistler tarafından. İçlerinde Dr. Mahmud Zahar'in oğlunun da olduğu bu mücahidler, büyük liderlerden ve güçlü askerlerden oluşan o şehidler kafilesine, o mutlu kişiler arasına katıldılar.

Bu cinayetler Annapolis'te bir araya gelen ABD, siyonistler ve Ramallah hükümetinin yardımıyla, büyük terörist Amerika'nın yeşil ışık yakmasıyla gerçekleşti. ABD ve siyonistlerin amacı bu katliamlar ile Filistin halkını korkutmak ve direniş yolundan vaz geçmelerini sağlamak.

Ey Filistin'in mücahid halkı ve İslam ümmeti!

Süregelen bu katliamlar uzlaşmacıların yüzüne atılmış bir tokattır, siyonistler bunlarla konuşurken diğer taraftan da halkımıza bomba yağdırıyorlar. Siyonistler ve Abbas halkımızı katletmede sıraya girdiler, bu katliam tam da Abbas'ın direnişin füzelerini "abes" olarak nitelendirdiği günlere rastladı.

Bizler Hamas hareketi olarak şunları vurguluyoruz:

BİR: Bizler şehidlerimizin Alayı-illiyyine yükselmelerinden dolayı sevinçliyiz, övünçlüyüz, bununla birlikte ailelerine sabır diliyoruz.

İKİ: Yarını (16 Ocak Çarşamba gününü), siyonist işgalcilerin insanlıkdışı saldırılarını ve iğrenç katliamlarını protesto amacıyla ve şehitlerimizin anıları için bütün vatan topraklarında yas ilan ediyoruz.

ÜÇ: Bu katliamın ABD başkanının işgal devletine gerçekleştirdiği ziyaretin hemen ardından gerçekleşmesini, işgalcilerin Filistin halkına ve özellikle de Gazze bölgesine yönelik savaşını genişletme planı açısından doğal karşılıyoruz. Söz konusu ziyaret de bu savaşı genişletme planını kamufle etmenin bir oyunuydu.

DÖRT: HAMAS hareketi işgale karşı direnişi Filistin halkının meşru hakkı olarak görmektedir ve bu konudaki prensibinde sabittir. İşgal güçlerinin cinayetleri ve katliamları halkımızı bu konudaki kararlılığından vazgeçiremeyecektir. Bütün saldırganlıklara rağmen bu konudaki ilkelililiğimizden taviz vermeyeceğiz.

BEŞ: Tüm Filistin direniş organlarını bu saldırılar ve vahşete karşı, direniş safında birleşmeye, işgalcilere karşı güçlerini birleştirmeye ve onlara gerçekleştirdikleri katliamlar karşısında en acı verici cevabı vermeye çağırıyoruz.

Tüm Arap ve İslâm toplumlarını da bu insanlıkdışı saldırılar ve katliamlar karşısında tepkilerini dile getirmeye çağırıyoruz.

ALTI: Ramallah'ın Mukataa merkezindeki yönetimi de işgalci düşmanla masa başı pazarlıklarını artık sona erdirmeye çağırıyoruz. Masabaşındaki boş görüşmeler yılların heba olmasına yol açtı. Bütün bunları gördükten sonra artık kendilerini halkımızın yanında yer alıp direniş seçeneğini seçmeye davet ediyoruz.

YEDİ: Tüm Arap ve İslâm ülkelerindeki yönetimleri ve toplumları siyonist düşmanın bu tutumuna karşı tavır almaya, Filistin halkının haklı direnişine destek vermeye, onun üzerindeki insanlıkdışı kuşatmanın sona erdirilmesi için aktif olarak devreye girmeye ve sessizliklerini artık sona erdirmeye çağırıyoruz.

SORU VE CEVAPLAR:

SORU: İsrail'in bugünkü saldırısından hemen sonra Sderot yahudi yerleşim merkezine füze saldırıları oldu. Tahmin ediyorum bu saldrırılar Kassam Füzeleri'nin bir süre susmasından sonra gönderildi. Bu direnişte yeni bir döneme girileceğinin işareti olabilir mi?

Gazze'deki hükümet saldırıyı kınadı ve Ramallah'taki hükümeti de tutumundan dolayı sorumlu tuttu. Bundaki kasıt neydi?

HAMAS SÖZCÜSÜ SAMİ EBU ZUHRİ: Filistin İslâmî Direniş Hareketi, işgale karşı direnişi Filistin halkının maslahatını da göz önünde bulundurarak planlamaktadır. İşgal devletinin saldırnının şiddetini böylesine artırıp bu noktaya kadar getirmesinden sonra aynı şekilde karşılık verilmesi ve direnişin trendinin yükseltilmesi de tabiidir. Dolayısıyla biz bu konuda Kassam Birlikleri'nin kararını destekliyor ve tekit ediyoruz.

İşgal devleti de cinayetlerini öyle keyfine göre sürdüremeyeceğini ve yaptıklarının bir karşılığının olacağını bilmektedir.

Ramallah'taki hükümetin tutumuna gelince: Evet, Ramallah hükümeti bu katliamı kınayıcı bir açıklama yaptı. Ama biz diyoruz ki bu açıklamalar içi boş ve sonuç getirmeyen açıklamalardır. Neden? Çünkü burada Filistin şehitleri işgalcilerin ateş yağmuruna tutulurken Ramallah hükümetinin yetkilileri dün gece Livni ile gizli görüşmede idiler. Ayrıca özerk yönetimin başkanı bundan daha iki gün önce direnişin abesle uğraşmak olduğunu, füzelerinin de tamamen abes olduğunu söylemişti.

İşte bundan dolayı diyoruz ki eğer özerk yönetim başkanı bir yandan işgalcilerle sarmaş dolaş olur, diğer yandan Filistin halkının direnişini boş işle uğraşmak şeklinde niteler ve bu direnişe tepki gösterirse işgale, onun gerçekleştirdiği saldırılara, katliamlara perde çekmiş olur. Ondan dolayı da olan bitenlerden sorumludur. Dolayısıyla işgalcilerin katliamlarını kınayan açıklamaları da tamamen göstermelik, içi boş, sonuç getirmeyen açıklamalardır ve hiçbir değer taşımamaktadır.

Direnişin her yönden kıskaca alınması için yoğun bir çaba harcanıyor. Bu amaçla kuşatma ve kıskaca alma politikalarının daha da şiddetlendirilmesi içinh uğraşılıyor. Kuşatma ve düşmanca politikanın şiddetlendirilmesiyle sadece direnişin değil tüm Filistin halkının her yönden kıskaca alınmasına çalışılıyor.

Ancak HAMAS olarak şunu özellikle vurgulamak istiyoruz ki Filistin direnişini ve halkını dize getirmeyi amaçlayan bu oyun ve işbirliği başarılı olamayacaktır. Bu işbirliği Allah'ın izniyle HAMAS'ın kararlılığını, dayanışmasını ve güç birliğini karşısında görecektir. Filistin halkının önünde gitmektedir, arkasından değil. Mücadelede de, kararlılıkta da, fedakarlıkta da. Bundan dolayı diyoruz ki HAMAS halkın önünde gitmekte, hem ona öncülük etmekte hem de onu himaye etmek için gereken tüm fedakarlığı göstermektedir. Buna binaen diyoruz ki ne kadar fedakarlık gerektirse de biz mücadeleyi Allah'ın izniyle sürdüreceğiz.

SORU: İsrail bir süre önce yaptığı açıklamada Gazze'deki katliamı Gazze'de yaşanan rutin olaylardan biri olarak niteledi. Sizin bu açıklamaya karşı cevabınız nedir?

Bugün Gazze'de 17 insanımız şehit edildi. Bu rutin bir olay mıdır? Eğer öyleyse işgal devleti neden bugüne kadar halkımızı çökertemedi? Biz şunu kesin olarak söylüyoruz ki işgal devleti, HAMAS'ın kararlılığını karşısında bulacaktır. Buradan

Arap dünyasına da seslenmek istiyoruz:

Nerede Arap dünyasının tavrı? Nerede Arap yöneticiler? Bütün bu cinayetler karşısında Arap halkımız nerede duruyor? Bu olaylar karşıszında Bush'a açık ve net bir mesaj verilmesi gerekir. Halkımıza karşı savaşı genişletmesi konusunda siyonist düşmana açık destek verdiğini söyleyen Bush'a bir mesaj verilmesi gerekir.

Biz Arap Birliği'nin toplantıya çağırıyoruz. Filistin halkına karşı işlenen bu cinayetler önünde sorumluluğunu yşüklenmesi ve görevini yerine getirmesi için toplanıp bir şeyler yapmak zorundadır.

SORU: HAMAS'ın bu saldırılar karşısında askerî strateji ne olacak? Somut bir stratejisi var mı yoksa gündelik füze asldırılarıyla mı devam edecek? Bir de Bush bugün Suudi Arabistan'da yarın Mısır'da olacak. özellikle Mısır'ın diyaloğun yeniden başlatılmasına da öncülük yaptığını göz önünde bulundurarak bu iki ülkeye buradan bir mesajınız var mı?

HAMAS SÖZCÜSÜ: İşgal devletinin tüm saldırılarına HAMAS her zaman sert karşılık verecektir. Filistin halkının fedakârlığı ve başında da Kassam mücahitlerinin gerçekleştirdiği fedakârlıklar tabii ki hepimize acı veriyor. Ancak biz inanıyoruz ki bu fedakarlıklar boşa gitmiyor.

Bu kutsal vatan ve Kudüs için HAMAS sahip olduğu her şeyi feda edebilir. Bu kutsal vatan için her zaman daha fazlasını vermeye hazırız ve inanıyoruz ki bu uğurda verilenler bir şeyle kıyaslanamaz.

Bush'un bölge seyahatine gelince: Arap yöneticilerine Bush'a çok açık ve kesin bir cevap vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Bush, bugün gerçekleştirilen katliamın sorumlusudur.

SORU: Yasir Abdurabbih, Zeytun mahallesi katliamından yaklaşık bir saat önce yaptığı açıklamada HAMAS'ın hakimiyetine geçmesinden sonra Gazze'nin adeta bir kabristana ve çöplüğe döndüğü iddiasında bulundu. Sizin bu iddiaya cevabınız nedir?

HAMAS SÖZCÜSÜ: Bu çok basitçe seviyesizce bir iddiadır. Evet, Gazze bir kabristana dönüştürülmüştür ama bunun sebebi işgaldir. Gazze eğer bir çöplük ise, şunu başta belirtelim ki vatan hiçbir zaman çöplük olmaz. Ama bir çöp yığını varsa bunun sebebi işte bu aşağısız açıklamaları yapan, sonra gidip işgal güçlerine ve Amerika'ya uşak olarak çalışanlardır. Dolayısıyla onların ağızlarından bu tür aşağılık açıklamaları duymayı artık yadırgamıyoruz. Ama bu açıklamalar onların seviyelerini daha da düşürmektedir...

Haber vakti
''Ferhat'ın yenilgisini seyretmekten vazgeçin ve suya yol açın...''

 Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
968 Gösterim
Son İleti 12 Haziran 2007, 21:03:56
Gönderen: sevdaligul
0 Yanıt
685 Gösterim
Son İleti 26 Temmuz 2008, 09:55:08
Gönderen: MAT_ROCK23
1 Yanıt
540 Gösterim
Son İleti 14 Şubat 2012, 18:43:04
Gönderen: ozguraksoy9134
0 Yanıt
175 Gösterim
Son İleti 07 Kasım 2013, 13:40:23
Gönderen: ibadem
0 Yanıt
83 Gösterim
Son İleti 24 Nisan 2017, 17:15:00
Gönderen: jrsah

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.