Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Günümüz Olaylarına İşaret Eden Hadisler
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 0 cevap var
OkumaGösterim: 545
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Günümüz Olaylarına İşaret Eden Hadisler  (Okunma sayısı 545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  Muhammet42

 • Süper Modaratör
 • *
 • Avatar Yok

 • İleti: 17
 • Rep: +0/-0
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle E-Posta
 • Çevrimdışı
Günümüz Olaylarına İşaret Eden Hadisler
« : 12 Nisan 2015, 13:15:08 »


 
Bismihi Teâla. Selamun aleyküm.

14 asır evvelinden ihbar-ı gaybi olarak bildirilen Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap günümüzde gerçekleşiyor.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

1- Bazı siyah sancaklıları gördüğünüzde (sancağı suistimal edenler, NUSRA vs.) hemen yere kapanın ve ellerinizi ayaklarınızı hareket ettirmeyin (onların yaldızlı sözlerine kanıp sakın "saf"larına katılmayın). Sonra (aklı) zayıf (ahmaklardan oluşan) bir topluluk daha ortaya çıkar. Kalpleri demir kadar sert ve katıdır (merhametsizdirler). Onlar devle ashabıdır (IŞİD). Ne sözlerini tutarlar ne de misaklarına bağlıdırlar. İnsanları hakka çağırırlar da kendileri hakka uymazlar. Künye kullanırlar (Ebu filanca, gibi) Kendilerini şehirlere nispet ederler. (Bağdadi, Masri vb.) Saçları kadın saçı gibi uzundur. Bunlar aralarında ihtilaf edecekler de Allah zaferi dilediğine verecek. (Kitab'ul-Fiten, Hafız Ebu Abdillah Nu'aym, sh. 209, Hadis, 573)

2- "Ciğerleri yiyen(Hind)lerin oğlu olan Süfyani kuru bir vadiden çıkar. Kelp kabilesinden abus çehreli, sert kalpli adamlardan bir ordu düzenler ve bunlar her tarafa zulmederler. O; medrese (hüseyniye, türbe) ve mescidleri yıkar, rüku ve secdeye giden herkesi cezalandırır. Zulüm, fesad ve fısk çıkarır. Alim ve zahidleri katleder, pek çok şehri de işgal eder. Kan akıtmayı helal kılarak, Âl-i Muhammed'e (Ehl-i Beyt ve Peygamber torunu Seyyidlere) düşman kesilir. Temiz insanlara ihaneti tecviz eder." (İmam Suyuti)

Ancak hadisler bu Süfyanilere karşı çıkacak İslami Direniş gruplarını da müjdeliyor:

3- "Yaşı küçük sakalı hafif ve sarışın bir genç çıkar, Mehdi’nin bayrağını taşır ve karşısına dağlar bile çıksa onları ezerek İlya’ya (Kudüs’e) kadar ulaşır." (İmam-ı Suyûtî)

4- İmam Muhammed Bakır (r.a) buyurdular ki: "Şam’da büyük bir fitne çıkar. Haresta denilen bölge sarsıldıkça sarsılır ve 100 bin kişi orada hayatını kaybeder. Sonra batıdan gelen şimşekler gibi çakan SARI BAYRAKLILAR (Lübnan Hizbullah'ı) Şam’a girer ve daha sonra Süfyani zuhur eder. Süfyani zuhur ettikten sonra Mehdi'nin zuhurunu bekleyin." (Şeyh Tusi, Gaybet)

İran'dan çıkacak olan ve ortadoğudaki süfyani teröristlerin köklerini kazıyacak ordu Kudüs'e kadar ilerleyecek ve Mehdi'ye hizmet edecek:

5- "Beni Abbas’a ait (Irak) siyah bayraklar (IŞİD, ve diğer sahte siyah bayraklılar) çıkar. Sonra Horasan'dan (İran) yine siyah bayraklı (Gerçek Siyah Bayraklılar) bir başka ordu çıkar. Onların “SARIKLARI SİYAH” elbiseleri beyaz olur (Seyyidler Ordusu) ve başlarında Şuayp Bin Salih Temimi bulunur. Süfyaninin ordusunu yenerek Beytül Makdis'de (Kudüs) Mehdinin saltanatını hazırlar. Şam’dan üç yüz kişi de ona yardım eder. Bu ordunun çıkışı ile Mehdiye saltanatın teslimi arasında 72 ay (6 yıl) vardır." (Naiym bin Hammad, el-Fiten ve’l-melâhim kitabı)

Üstad Said Nursi (r.a) de şöyle buyuruyor:

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

(salavat) duâsı umum ümmet, umum namazında, günde beş def’a tekrar ettikleri bu duâ bilmüşahede kabûl olmuştur ki; Âli Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm, Âli İbrahim Aleyhisselâm gibi öyle bir vaziyet almış ki; umum mübârek silsilelerin başında, umum aktar ve a’sarın mecma’larında o nurânî zâtlar kumandanlık ediyorlar. Ve öyle bir kesrettedirler ki; o kumandanların mecmu’u, muazzam bir ordu teşkil ediyorlar.

Eğer maddî şekle girse ve bir tesanüd ile bir fırka vaziyetini alsalar, İslâmiyet dinini milliyet-i mukaddese hükmünde rabıta-i ittifak ve intibah yapsalar, hiçbir milletin ordusu onlara karşı dayanamaz! İşte o pek kesretli o muktedir ordu, Âl-i Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm’dır ve Hazret-i Mehdi’nin en has ordusudur.

Evet bugün tarih-i âlemde hiçbir nesil, şecere ile ve senedlerle ve an’ane ile birbirine muttasıl ve en yüksek şeref ve âlî haseb ve asil neseb ile mümtaz hiçbir nesil yoktur ki, Âl-i Beyt’ten gelen seyyidler nesli kadar kuvvetli ve ehemmiyetli bulunsun. Eski zamandan beri bütün ehl-i hakîkatın fırkaları başında onlar ve ehl-i kemâlin namdar reisleri yine onlardır. Şimdi de, kemmiyeten milyonları geçen bir nesl-i mübârektir. Mütenebbih ve kalbleri îmanlı ve muhabbet-i Nebevî ile dolu ve cihandeğer şeref-i intisabiyle serfirazdırlar. Böyle bir cemâat-ı azîme içindeki mukaddes kuvveti tehyic edecek ve uyandıracak hâdisat-ı azîme vücuda geliyor. Elbette o kuvvet-i azîmedeki bir hamiyet-i âliye feveran edecek ve Hazret-i Mehdi başına geçip, tarîk-ı hak ve hakîkata sevkedecek. Böyle olmak ve böyle olmasını; bu kıştan sonra baharın gelmesi gibi, âdetullahtan ve rahmet-i İlâhîyeden bekleriz ve beklemekte haklıyız.

Selametle.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
868 Gösterim
Son İleti 12 Ağustos 2007, 20:23:13
Gönderen: ђ๏Ŧєєz
2 Yanıt
902 Gösterim
Son İleti 30 Mart 2009, 20:22:58
Gönderen: hkx
3 Yanıt
1150 Gösterim
Son İleti 09 Ekim 2016, 00:51:50
Gönderen: zeynepiya
0 Yanıt
367 Gösterim
Son İleti 22 Ocak 2013, 01:33:48
Gönderen: Omvita
0 Yanıt
236 Gösterim
Son İleti 18 Haziran 2015, 16:30:38
Gönderen: dean534

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.