Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Gm GoOoreVleRrRı
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 1 cevap var
OkumaGösterim: 899
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Gm GoOoreVleRrRı  (Okunma sayısı 899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
Gm GoOoreVleRrRı
« : 22 Mart 2007, 08:38:10 »


 
İstedikleri tüm itemleri alabildikleri,edit char yapabildikleri,bizden farklı bi client kullandıkları veya herkesin şifresini görebildikleri gibi bi çok şey okudum duydum...

1) İtem konusunda bizim göremediğimiz yasba nın 12. sayfalarından istediklerini çok çok cüzzi rakamlara alabilmeleri konusunda ne gibi düşünceleriniz var??

2) Çevrenizde hiç gerçekten böyle günlük hayatta ki arkadaşınızdan GM tanıdığı olan var mı?Varsa ekonomik durumu nedir??

3)GM nasıl olunur?NE gibi kriterleri vardır?Aranızda hiç bu tarz bi olaya kalkışan oldu mu??

4)Neden ama neden hiçbir GM mütevazi değil??


ALINTI


Level ve item konusu;


1)Şu meşhur 70 leveller!!! VEya 65 ler 67 ler !!! Sizler kaç yıldan beri hangi imkanlarla o levellere gelebiliyorsunuz??60 leveli anlarım 63 de anlarımda 70 level nedir ya!!!Hangi yaratıklarla kasıyorsunuz?

2)BU **** **** takıları veya silahları nasıl çıkarıyorsunuz??Boss kestiniz diyelim iyide onun içinden +8 raptor veya +8 shard çıkmıyo ki??Yİne diyelim premium üye olduğunuz item sattınız kıl tüy falan adam +8 mirage için 24gb fiyat biçerken +8 shard için heralde 50gb falan biçer!!!e sen o itemi HANGİ PARAYLA ALIYORSUN??bu oyun açıldığından beri premium msun?Madem öyleysen sen **** mısn o kadar para verdin bu oyuna?

3)+8 e basmak deyimi!!Low class itemlerde bile +8 çok zor olurken sen hangi parayla ve güvence ile +8 shell veya +8 raptor cart curt basıyorsun piyasada +1 leri bile çok az varken sen hangi olmayan +1leri toplayıp upgrler edip trinalara buslar harcayıp o itemi yapıyorsun??

4)neden oyunda 38-80 yazıyoda 80 level HİÇ YOK?? 70 level veya 71 level kaç milyar exp istiyo???
Macro,hack,dupe programlar konusu;


1)**** **** programlar gördüm sitelerde yok trade hack ile adamın şifresini almak yok speed hack ile görülmeyen yerlere girmek falan filan...BU tarz progamları yazabilen zihniyetin ko ile alaka derecesi nedir???Programcılık bilgileri ne seviyededir??
2)bu tarz programlar arasında bu güne kadar duyduğunuz en etkili ve en kararlı çalışan program hangisi?
3)Neden knightonline TÜM AÇIKLARINI kapatmayı sürekli ara ara patch çıkarıyo kodaki mühendisler kıllar tüyler bilmiyolar mı nerde ne kadar açık var???VE karışık sorular;;;

1)Knight'ın sonu var mı???
2)Knight online binası TÜRKİYEDE olsaydı ne yapardınız???
3)GM ler şirketten düzenli maaş alıyorlar mı alıyorlarsa oyun oynayarak bi meslek sahibi olunabiliyor demek midir bu??
4)Hİçdüşündünüz mü Knightonline ne kadar saçma bi isim?!!!?


Merhaba,
Evet GM' görevine kalkışanlardan ve bu yolda çalışmış 23 yaşında bir insan olarak yazıyorum. Bu yaziyi okumayı bitirdiğinizde lütfen arkadaşlar bana problemlerle ilgili pm atmayın çünkü k2 firması ile şu anda aramda hiçbir bağlantı kalmamıştır normal bir oyuncu olarak devam etmekteyim.

2005 - 2006,
Yaklaşık olarak 2 yıldır bu oyunu oynamaktayım.Beramus büyük bir serverdır hepimiz biliyoruz bu serverda Karus tarafında 2 ay boyunca krallık yaptım NeoTRS idi nickim bilen bilir. Bu 2 ay içerisinde bir GM ile kaynaştım daha doğrusu o sıralar sorunlar vardı ve bu sorunların çözümünde test amaçlı benden yardım alıyordu aynı zamanda bir Türk olduğumu bildiği için Türkçe yazıları kendisine tercüme ediyordum bu onunda çok hoşuna gitmişti çünkü adam yabancı ve herkes Türkçe pm ve yazı gönderiyordu adama. Zamanla iyice kaynaştık msn'ler verildi vs. 4. Ayda bu kişi normal GM görevinden head-gm yani baş gm dediğimiz pozisyona atandı 1 ayda öyle devam etti 1 ay sonunda bana şöyle bir teklif sundu artık gereken herşeyi öğrendin biliyorsun beramus'ta calismak istermisin ? Benim için çok büyük bir mutluluk olmuştu tabiki kabul ettim ve başladım göreve hepinizin çok yakından tanıdığı bir gm ismi burda yazmayacağım çünkü banlamış olduğum insanlar olabilir veya sevmeyenler tartışmalara girmeyelim.ilk etapta ban yetkim yoktu sadece mute ve cz de boss event yetkim vardı bunları yapıyorduk sürekli beramusta olanlar hatırlarlar. Bir süre böyle devam etti

Gelelim GM'ler nasıl çalışırlar:
1.) 2 tür GM var birincisi k2 firmasında ofiste ücretli ve saatli çalışan GM'ler.
ikincisi remote-GM ler yani uzaktan yöneten insanlar. Uzaktan yöneten GM'lerin pek fazla yetkisi yoktur sadece ban-mute-event yapabilirler karakterlerin şifresini veya bilgilerini değiştiremezler itemlerini göremezler. Türk GM'ler uzaktan yöneten gmlerdir. Bunun dışında 2 adet Türk customer support yani müşteri hizmetlerinde ofiste çalışıyor forumda da isimleri geçiyor şu sıra topic açmışlar offical k2 forumunda csrep1 olarak geçer isimleri.

GM'ler edit char yaparmı ve neler yaparlar:
2.) Uzaktan çalışan yani ofis dışındaki GM'ler bunu yapamazlar.Ofiste çalışan GM'ler de kendisi yapamaz k2 firmasında departmanlar vardır ve hepsi ofiste ayrı odalarda çalışmaktadır şu şekilde

- Müşteri Hizmetleri
- Teknik departman ( Özel odaları var ve serverlarda databaselere ve karakter işlemlerine sadece bu departman ulaşabilir girebilir kendilerine ait odaya sadece teknik departman ve firma sahipleri girebilir başkasının girmesi kesinlikle yasak)
- Game Master departmanı

şeklinde 3 adet departmana ayrılmaktadır şimdi edit char konusu bunu yapabilmek için teknik bölüme giriş veya teknik bölümden ofiste çalışan bir gm nin tanıdığı olması gerekiyor yani gm kendi başına bunu yapamaz teknik departmandaki arkadaşına bunu yaptırabilir. Bunun içinde firma içinde çalışan yüksek sevyeli baş-gm olması gerek şahsın.

GM'ler istedikleri itemleri alabilirler mi?
evet alabilir maradonda veya tüm köylerde gm'lere ait özel npc bulunmaktadır tüm itemler hazır +9 olarak konulmustur fiyatlarıda 1 coins tir ordan alabilirler. Bu itemleri alabilmemizde sorun görmüyorum çünkü GM'ler trade yapıp item veremezler veya merchant açamazlar yani itemleri sadece biz kullanıyoruz.

GM'ler banladıkları her hesabın o anda ne yaptığı ile ilgili olarak .ksc ekran görüntüsü alırlar ve head-gm'ye yani şefine bunu rapor ederler. Oyundaki buglarda bozukluklarda vs GM'ler onarım yapamazlar hani bazılarınız oyunda hep sorarlar GM neden benim itemlerimi sildin veya GM kapıyı aç veya gm oyunda şurda bug var GM sizin itemlerinizi silemez veya oyunla ilgili teknik işlemleri yapamaz bunların hepsi yukarda bahsettiğim teknik departmana ait işlemlerdir GM'lerde bu gibi sorunları rapor ederler bu raporları teknik departman inceler ve işlem yapar.

Sonuç nedir ben şu anda ne aşamadayım neden bıraktım:
2 ay boyunca bu görevde çalıştım karşılıksız tabi ofis dışı çalışanlara ücret ödenmiyor.Açıkçası Gm görevinden daha çok uzaktan çalışan Türk' gmlere tercüme görevi düşüyor çünkü her gün yaklaşık 20 tane Türk müşteri oyunun sitesinden müşteri hizmetlerine Türkçe yazı yazıyor ve adamlar anlamıyor siz tercüme ediyorsunuz. Zaten oyundaki PM'leri cevaplamak yaklaşık 3 saat sürüyor. Bir yandan tercüme yapıyorsunuz öte yandan msn adresinizdeki diğer yabancı gm'ler size bir Türk shouttan sunu yazdi ulan gm senin ana.... bunu bana tercüme edermisin şeklinde sürekli mesaj tercüme ediyorsunuz. Bu arada tüm GM'ler msn üzerinden konuşmaktalar adresleri ise herzaman @ seklinde biter diğer msn adresleri fake tir. Hiç bir gm bu güne kadar ismi@ msn adresine bir müşteriyi veya bir arkadaşını eklemez yasaktır kontrol ediliyor sadece firma çalışanları eklenir ve firma içi iletişim için kullanılır ve adresleri asla dışardan birine verilmez oyundaki nickleri ile msn açmazlar! @ seklindedir. o nedenle benim arkadaşım gm idi işte msni şuydu beni ekledi vs gibi şeylere kanmayınız.

Şu anda toplam 9 GM var bunların 2 si Türk.
Ve 9 gm'nin 6 sı bayan k2 nin patronunun kızlara karşı biraz ilgisi varda editlenmiş bir kaç kızın charları var 70 lvl şaka bir yanada (Tabi her şakanın içinde bir gerçek vardır 3 tane yabancı kız var 70 lvl editlenmiş bunların biri beramusta shichi demeyin degil cunku. Kiz milleti işte her yerde ayrıcalıkları var) GM'ler mütevazi midir ? evet öyledir ancak bir Türk GM'ye sorduğunuz soruları cevaplayacak vakti yoktur çünkü yukarda söylediğim üzere adamın tercüme yapmaktan vakti kalmıyor oyuna ayıracak. Ve sorduğunuz soruların hepsi müşteri hizmetlerini ilgilendiren konular çünkü bir GM dediğim gibi yetkileri bellidir sadece ban-mute-event bu 3 yetkisi dışında başka hiçbir şey yapamaz item silemez veremez banlanmış bir hesabı geri açamaz bunları müşteri hizmetleri gerçekleştirir.

Bir Türk olarak eğer GM görevi yapmaktaysan seni ayak altı çaycı gibi kullanıyorlar 1. zaten bir Türk olduğun için diğer gm'ler saygı duymuyor 2. firmada seni çağırış şekilleri lan gel buraya şuna bir bak gibisinden eziliyorsunuz yetmiyormuş gibi bukadar pm içinde ( Resim offical forumda'da ekli )tercüme görevi insanı bir yere kadar sıkıyor en sonunda bakıyorsunuzki gerçek hayata bile ayıracak vaktiniz kalmıyor üstüne birde oyunda herkes Gm'ye sövüyor ve Türkçe küfürler ediliyor şimdi bunu bir yabancı gm anlamaz ama biz okuduğumuzda zorumuza gidiyor hepsini banlsan adam kalmaz oyunda bu nedenle çekildim ve rahat ettim ilk başlarda birşey sanardım oysaki bir belaymış burnumdan gelmişti.

GM olmak için Ana diliniz gibi ingilizceniz olması gerek ofiste çalışan bir gm veya tanıdığınız olması gerekiyor ve firmanın size zamanla güvenmesi gerekiyor.

Saygılarımla,
God.. Bir zamanlar Beramus ...


Birde ben defalarca rapor ettiğim bir konu
GM'lerin görevlerini Türkçe olarak ana sayfada bir yere yazın ve insanların ne yapması gerektiğinide yazın dedim ancak bu asla işleme konulmadı insanların bilgiye ihtiyacı var düşünün oyuna yeni başlayan birisi veya bu konularda hiç bilgisi olmayan bir adam ne yapacağını bilmiyor garibim bir yerden gm ismi duymuş pm atıyor habire ve boşuna yoruluyor bu gibi konularda sitelerinde açıklama yapmaları gerekiyor.


Konuyu açan arkadaşım şu sorunada yanıt vermek istedim;
3) Neden knightonline TÜM AÇIKLARINI kapatmayı sürekli ara ara patch çıkarıyo kodaki mühendisler kıllar tüyler bilmiyolar mı nerde ne kadar açık var???

Firmanın patronu çok fazla paragöz arkadaşlar, malasef öyle herşeyden para çıkarmanın yönünü çok iyi biliyor örneğin koxp programını isteseler 2dk da engellerler ve yöntemini çok iyi biliyorlar nasıl? Koxp dışardan servera komut göndermekte koxp ye ait bir server üzerinden ke serverlarına komut gönderiyor 5 li ok bir yaratığa o şekilde isabet etmektedir remote-komut dışardan komutları kapatabiliyorlar ama patronları buna izin vermiyor sebebi ise oyun çok popüler ve adam banlamak için neden lazım! Bu durumda şimdi firmanın işine geliyor koxp varken banlayacak neden var banlanan premium hesabı olan bir vatandaş nasıl olsa bu oyuna devam edecek ve bize daha çok ödeme yapacak düşüncesinden koxp ye bilerek engel olunmamakta. Nasıl çok adi ve iğrenç bir düşünce dimi ama malesef gerçek buna benzer adamın aklında milyonlarca fikir var uyguluyor sürekli. Bir gerçek daha söyliyeyim Cumartesi günleri genelde premium event yaparlar işte bir sonraki gold alan kişiye 1 gold ta bizden hediye şeklinde sadece 2 gün içinde bu eventi yaptıklarında firma 2500$ net kaldırıyor. Haftalık ise 10 milyara yakın para kaldırmakta k2 net ve gerçek bu rakkamlar fakat elemanlarına az ödüyor aynı asgari ücret gibi maaş veriyor çoğu ofiste çalışan eleman bundan şikayetçi ve işi bırakan çok oluyor bu sebepten zaten bu ara içerde durumlar çok karışık çok fazla bug var ve son dupe olayı çok fazla sarstı elemanları cz de towerlar çalışmıyor son dupe olayı ve tower bug olayı ise firmada teknik departmanda çalışan rikku isimli en bilgili elemanlarının işten ayrılması ile ilgili onaramıyorlar çünkü o adam oyunun direği gibiydi maaş problemi yüzünden ayrılmış o nedenle dikkat ettiyseniz eskisi gibi hemen patch çıkaramadılar.Uğraşıyorlar.
UPGRADE İLE İLGİLİ:::

**** peki K2network upgrade oranlarını düşürüyor mu veya trinanın etkisini %20 den aşağıya çekiyor mu??? Helal ****Zeus k2 upgrade oranlarını isterse değiştirir ancak bu yollardan herhangi bir ticaret amaçlı para kazanmaları mümkün değil mümkün ancak çok küçük rakkamlar olduğu için uğraşılmıyor. Upgrade sistemi bir algoritmaya sahiptir matematiksel işlemlerle çalışır ve upgrade yaptığın anda ufak bir kayıt alır 1 saat bu kaydı tutar çalışma şeklinde ise öncelikle o anda oyunda iken 1 saat içinde herhangi bir item yakmış isen yaktığın itemin değerini kontrol eder örneğin +8 shard yapmak istediğinde öncelikle 1 saat içerisinde upgrade ile neler yaktığına bakar eğer hiçbir şey upgrade etmemişsen 1 saat içinde ve yakmamışsan ağzınla kuş tutsan 20 tane trina bassan yine yakacaktır. Ayrıca bu bir saat içinde +8 shard yapmadan önce herhangi bir itemi başarılı bir şekilde upgrade edersen yine +8 shard basarken yanacaktır. Bu durumda 1 saat bekleyip oyundan çıkmalısın eğer değerli bir itemi +8 yapmak istiyorsan aynı itemin +7 sini ve 1 adet trinayı yakman gerekiyor şu şekilde +8 shard basalim beraber;

Malzemeler:
3 adet +7 FP Rogue giysisi olacak
1 adet +7 dark vane veya +7 shard (dark vane öneririm)
1 adet +7 shard
2 adet trina
10 adet bus

Öncelikle başarmak için Gold premium üyeliğin olması gerekiyor !.
24 saat içinde hiçbir update yapmamış olman gerekiyor
ilk önce 3 adet +7 fp yi bus ile basıyorsun 3 üde yanacak !
ardından +7 dark vane veya +7 shardi trina ve bus ile basiyorsun yanacak
son olarak +7 shard ve trina bus basiyorsun %95 upgrade basarili olacaktir ancak %5 eşşek şansı olanlarda olmayabilir.

Konu ile ilgili zamanında video kaydettik tabi +9 ancak aynı yöntem uygulanmaktadır herzaman. **** ye özel verdim bu yöntemi buyur
http://****.de/files/6450862/shard_9.wmv.html

Bazı arkadaşlar PM atmışlar bana forumda, yeni beramus kralı çok berabat herkesle dalga geçiyor şeklinde evet ne yazıkki bende gördüm ancak herşeyin bir tadı vardır arkadaşlar ben 2 ay krallık yaptım beramusta biliyorum insanlar çok sevdiler bende sevdim özlüyorum ancak krallık dönemide aynı Gm dönemi gibi oluyor insanlar pm atıyor çekemeyenler orda burda küfür yağdırıyor oyunu oynayacak vaktiniz olmuyor para dağıtmaktan tabi art niyetli bazı krallar paraları cebe indiriyor olabilir bunları görüyorum acıyorum o paralar sizin gate ve potion alırken biriken paralardır yani sizlerin parası ben bir günde 2 milyar dağıtığımı hatırlıyorum 2'şer milyondan onlarca insana. Neo ile neden oynamiyorsun diyenler olmuş bıktım mage ile oynamaktan Rogue var 67 lvl şu anda onunla oynuyorum.

Herşey bir yana güzel günler geçirdik beramus halkı ile eventlar yaptık hep beraber %50 ex kastık paralar dağıttık güzeldi fakat yoruldum ve artık normal bir oyuncu olarak devam ediyorum bir anlık hevestir krallık notice yazmak veya beyaz pelerini giymek ama öyle bir an geliyorki bilgisayarı kıracak gibi oluyorsunuz çünkü 5dk önce para verdiğiniz insan size shouttan ana avrad sebebsiz yere küfür ediyor. Ben bera da Tormentor'un kral olmasını isterdim kaliteli bir adam neyse 1 ay sürüyor eskisi gider yenisi gelir


Skiller (Okçu)
Skiller (Okçu)Archery: Türkçe anlamı ile okçu. Karakterimizi açarken Tuarek-Rogue açıyoruz.Archery ok kullandıgı için daha çok uzaktan atış yapar. Çok güçlü bowları ve crossbowları vardır. 3 tane oku bir anda atabilir. Yani elinizde ve üstünüzde kaliteli itemler oldugu sürece çok güçlüsünüz. Şimdi Archery Yapmak için skillerimizi açtırdıgımızda Archery/Explore veriyoruz. Ağırlıklı olarak archery veriyoruz tabiki.

Assassin: Türkçe anlamı ile sukastçi gibi birşey. Oyundada sukastten başka bişiy yapmıyo zaten. Üstün vuruş güçleri ve sağlam armorları ile assassin çok güçlü bir ırk olarak karşımıza çıkmakta. Assassinin skillerinden bahsedicek olursak şöle bir kaçını yaziyim. 20 Saniyelik Kendine 800 Defans Basma Gücü, Bir Seferde vuruş gücünün %600 kadar daha fazla vurabilme ve görünmez olarak 80 saniye koşabilme. Tabiki bunları yüksek levellerde yapabiliyor. Düşük levelde yapabilecekleriniz. %200/400 vurabilme 200/400 defans 20 saniye görünmezlik koşmadan. Skilleri Assassin/explore olrak veriyoruz.

Statlar: İki grup içinde statlar HP=94 DEX= Verebildiğiniz Kadar
Statlar
Ability Puanı: 3 ability puanı karakter her level atladığında verilir.
Karakterler skillerine göre ability seçerler. Her Ability farklı özellikler için kullanılır

Ability Özellik
Strength Savaşçılar ve okçular için fiziksel vuruşunu belirler. Aynı zamanda hangi silahları kullanacakları konusunda da etkilidir.
Health Karakterin HP sini belirler ve aynı zamanda savaşçı ve okçular için MP de belirler.
Dexterity Okçuların vuruşuna etki yapar ve isabet oranını belirler.
Intelligence Priest ve büyücüler için Mp yi belirler.
Magic Power Büyücü skillerinin vereceği zararı yada etkisini belirler.

Knight Online'da Upgrade
Knight Online'da Upgrade

Upgrade nedir? ne değildir ?

cursed+1>+2 %50
cursed+2>+3 %25
cursed+3>+4 %10
cursed+4>+5 %5
+5 ten sonra cursedle upgrade etmene izin vermior.

normal+1>+2 %100
normal+2>+3 %99 (evet bi iki kere yaktım eşşek şansı olması gerekio)
normal+3>+4 %75
normal+4>+5 %50
normal+5>+6 %25
normal+6>+7 %5
normal+7>+8 %3
normal+8>+9 %1
normal+9>+10 %1
blessed+1>+2 %100
blessed+2>+3 %100
blessed+3>+4 %99(eşşek şansı gerektirio yine )
blessed+4>+5 %90
blessed+5>+6 %75
blessed+6>+7 %25
blessed+7>+8 %5
blessed+8>+9 %1
blessed+9>+10 %1
SCROLL ÇEŞİTLERİ
Cursed upgrade scroll(CUS): upgradable olan bir iteminizi upgrade etmenizi sağlar. upgrade şansı düşüktür.
Normal upgrade scroll(NUS): upgradable olan bir iteminizi upgrade etmenizi sağlar.upgrade şansı CUS dan daha yüksektir.
Blessed upgrade scroll(BUS): upgradable olan bir iteminizi upgrade etmenizi sağlar. upgrade şansı NUS tan daha yüksektir.
Normal enchant scroll(dex,mp,str,int,hp)(NAS): upgradable olan bir armorunuza stat puanları ekler.%20 başarı şansı vardır.
Blessed enchant scroll(dex,mp,str,int,hp)(BAS):upgradable olan bir armorunuza stat puanları ekler.%95 başarı şansı vardır.
Normal reduce scroll(NRS):upgradable olan bir iteminizin gereksinimlerini(ÖRN:gereken str,dex,hp vs.) azaltır.%20 başarı şansı vardır.elemental scrolla beraber kullanılamaz.yani bir iteme elemental damage bastıysanız reduce basamazsınız.aynı şekilde reduce basılan bir iteme de elemental basılamaz Blessed reduce scroll(BRS):upgradable olan bir iteminizin gereksinimlerini(ÖRN:gereken str,dex,hp vs.) azaltır.%95 başarı şansı vardır.elemental scrolla beraber kullanılamaz.yani bir iteme elemental damage bastıysanız reduce basamazsınız.aynı şekilde reduce basılan bir iteme de elemental basılamaz Normal immune scroll(NIS):upgradable olan bir armorunuza resistance bonusu ekler.başarı şansı %20 dir.
Blessed immune scroll(BIS):upgradable olan bir armorunuza resistance bonusu ekler.başarı şansı %95 dir.


Blessed Scroll düşürebileceğiniz Yaratıklar:
Beast (cz-oldukça sık düşer)
Apos-Deru (Cz, küçük ihtimal eslant,3 saat czde dönülen aposta yaklaşık 3-4 adet)
Troll-Golem (Cz- küçük ihtimal eslant)
Harpy, Raven Harpy, Crimson Wing (Cz, eslant, bulma şansı azdan çoğa dogru)
Lard Orc (Magelerin sevgilisi, eslant, el morad)
+kaçta basarsam ne kadar alırım her upgrade de ne kadar artar

elemental bonuslar
+1)8-10 +2)16-20 +3)24-30 +4)32-40 +5)40-50 +6)48-60 +7)56-70 +8)64-80 +9)72-90 +10)80-100

stat bonuslar(dex,mp vs.)
+1) 2stat +2) 2s +3) 4s +4) 6s +5) 8s +6) 10s +7) 12s + 15s +9) 19s +10) 25s

blessed scrolları nerden bulurum?
abyss 20. katındaki scroll satıcısından,moradondan(illa birisi satıyodur) veya cz de atross ritoe ve blood don keserek bulabilirsiniz.
**ayrıca blessed upgrade scrolla trina piece kullanırsanız %20 başarı şansı artar.
**blessed enchant,reduce,immune,elemental scrolların + kaçta olursa olsun %95 başarı şansı vardır.normal enchant ,reduce,immune,elemental larınde %20.enchant bonusu + kaçta basarsanız basın farketmez her upgrade edişinizde enchant bonusda artar.ÖRN:+1 de str bonus basıp +6 ya getirdiğinizde +10 str bonus olur(bkz. stat bonuslar)veya bunu önce +6 ya getirip orda str bonus basarsanız yine +10 str bonus alırsınız
**magelerde staffın elementini deiştirmek için uygun olan dispel scrollu kullanın burda başarı şansı %100 bu yüzdende 500k para alır dispell yaparken.
**uniqe bir silahın ,kalkanın upgrade kilidini açmak için blessed elemental scroll gerekir burdada başarı şansı %100 dür ve 500k para alır. uniqe upgrade ederken sadece blessed upgrade scroll kabul eder ve her upgrade de 250k da para alır.

TAVSİYE:eğer upgrade yapacağınız itemın NPC ye satarkenki fiyatı 10k dan az ise çok kolay bulunabilecek bir item olduğundan +3e kadar cursedle gidin +7 ye kadarda normalle gidin(evet ahanda size papermageler için wizard staff upgrade i).eğer 10k-50k arası ise +2 ye kadar cursedle gidin +6 ya kadar da normal.50k-100k arası ise +5 e kadar normal daha sonra blessed le gidin.100k-200k arası ise +4 e kadar normal daha sonra blessed le gidin.eğer uniqe olmayıpda çok değerli bir item ise(shard,mirage,raptor vs.) +3 e kadar normal ondan sonra blessed upgradele gidin hatta biraz fazla paranoyak olun ve +5 ten sonra da trina kullanın.uniqe upgrade ederkende +4ten sonra trina kullanın.elemental damage ı olan her+8 item parlar ayrıca uniqler de + kaç olursa olsun parlar.
Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim

  Halit6o

 • Yeni Üye
 • *
 • Avatar Yok

 • İleti: 7
 • Rep: +0/-1
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
Gm GoOoreVleRrRı
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2008, 16:28:53 »
Saolasın kardeşş Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.