Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Gelinlikle ilgili Bilgiler
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 6 cevap var
OkumaGösterim: 6677
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Gelinlikle ilgili Bilgiler  (Okunma sayısı 6677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
Gelinlikle ilgili Bilgiler
« : 04 Mart 2007, 19:23:11 »


 
Yünden Gelinlik

Yün iplikten gelinlik ördüler

Bugüne kadar gelinlik kumaşı olarak farklı ürünlerle karşılaşılmış, ama deyim yerindeyse bunlar birbirlerine akraba ürünler olmuştur. Bunun dışında renklerde farklılıklar gözlenmiş, model olarak da farklı stiller de gündeme gelmiştir.

Bugün bunların dışına taşan bir örnekten bahsetmek istiyoruz, yünle örülen bir gelinlikten. Adana?da bir yün bayisi tarafından, iş konusuyla ilgili bir projeyi gerçekleştirmiş ve bu bayi yünden bir gelinlik örmüştür. Tahminlerin aksine bu yün gelinlik maliyet açısından da son derece uygun olup, kısıtlı imkanlara sahip aileler için ideal bir çözüm oluşturmaktadır.

italyan modası ve gelinlikler

İtalyan modasının gelinlikler üzerindeki etkileri;
Sayıları hiç de az olmayan bir modacılar grubuna göre, gelinliklerde beyaz dışındaki renklere daha fazla yer verildiği iddia edilmektedir. Bu arada, gelinlikteki akımlarla ilgili olarak yurt dışına bakıldığında, İtalyanların bunun tam tersine farklı renklerde gelinlik kreasyonlarıyla karşılaşıyoruz. İtalyanlarda üç renk hakimiyetini ilan etmiş durumda ki, bunlar da, pembe, leylak ve gök mavisi renkleridir.
Klasik gelinlik rengi beyazın dışına çıkılmasına rağmen, bu üç rengin tercih edildiği gelinliklerin daha tatlı, zarif, masum ve romantik bir görünüşe sahip oldukları söylenebilir. Mutlak olan bir husus bu hoş görünüşte, pahalı ve kaliteli kumaş kullanmalarının, kalın tüllerin, işlemeli dantellerin payları inkar edilemez.
Sonuçta anlaşıldığı kadarıyla önümüzdeki süreçte, dekor çiçekler, fırfırlar, yapraklar ve beyazın dışındaki pastel renkler, gelinliklerde, kendilerinden bol bol bahsettirecekler.

gelinlik konusunda olasılıklar


Gelinlik siparişlerinin tesliminde, her şeyin yolunda gideceği, hata olmayacağı kesin bir ihtimal olarak belirlendiğinden, diken firma gelinliği düğünden bir gün önce teslimi yeğler.
Bu oldukça risklidir, çünkü dikimde yapılmış bir hatayı düzeltmek için yeterli zaman kalmayabilir. Dolayısıyla, gelinliğin daha erken teslim alınmasında her zaman yarar vardır.
Dikkat etmeniz gereken başka noktalara da temas edersek; bazen iyi olmayan işçilik hatalarını kamufle etmek için abartılı şekilde süsleme yoluna gidildiği olur. Çoğu gelin adayı, düğünlerden birinde gördüğü gelinlik modelinin aynısını kendisi için ister. Bu konuda temkinli hareket etmek gerekir, çünkü aynı model gelinlik ne kadar güzel olursa olsun, her giyene yakışacak, her giyenin üzerinde güzel duracak diye bir kural yoktur. Gelinlik sadece size değil, aynı zamanda damadın kıyafetiyle, damadın fiziğiyle, hatta düğünün yapıldığı mekanla da bir uyum sergileyebilmelidir Çok detay bir konu olmasına rağmen, gene de deodorantı gelinliğin giyilmesinden önce, parfümün ise giyilmesinden sonra sıkılmasının uygun olacağı unutulmamalıdır. Takılar parfümden zarar göreceği için, takıların parfüm ve kokunun sıkılmasından sonra takılması doğru olur. Düğün hayli uzun süren bir etkinliktir dolayısıyla gelinliğin zarif olması kadar rahat olması, hareket etmenize imkan sağlaması da önemlidir. Aksesuarlarının iki hareket sonrası düşmemesi, dökülmemesi gerkeir. Kol altı payı dahi sizi rahat ettirecek şekilde olmalıdır Gelinlik renginde yeni akımın kırık beyaz veya kemik renklerinin olduğunu hatırlatalım Aksesuar konusunu da son ana bırakmamakta yarar vardır. Düğün gecesi tatsız bir sürprizle karşılaşmamak için, provalar sırasında, gelinlikle hareket etmenizi, yürümenizi öneririz Provaya, dikişten anlayan dikkatli biriyle gitmenizde yarar vardır, o da sizle birlikte gelinliği ve dikişini, oturmasını kontrol etsin, provayı düğünde giyeceğiniz ayakkabı ve iç çamaşırlarıyla yaptırın. Gelinliği saklayacaksanız, önce kuru temizlemeye verin, sonra ters-yüz edin. Hava almayan saklama kılıfları, gelinliğin saklanması için uygun değildir, bu yüzden kumaş kılıfları tercih edin.

Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
gelinliklerdeki değişiklikler
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2007, 19:23:51 »
Gelinliklerdeki değişikliklere bir göz atılırsa
Detaya girmeden önce tek cümle ile ifade etmek istersek, gelinliklerdeki değişikliğin
karakteristiği, geleneksel kalıplardan uzaklaşılması, olur
Örneklersek, Renklerde geleneksel renkler beyaz ve benzeri renkler iken, şampanya rengi, pembe, açık maviler ağırlık kazanmaya başladı. Sezona damgasını vuracak rengin ??kırık beyaz?? olacağı kesinlik kazandı.
Stilistler klasik çizgilerden uzaklaştılar ve modellerinde modern görünüşe ağırlık vermeye başladılar. Bilinen kabarık etek modellerinin yerine daha kısa, daha asimetrik boylarda gelinlikler görülmeğe başlandı. Danteller, işlemeler göze çarpar oldu. Tamamlayıcı aksesuar olarak her zaman tercih edilmiş olunan çiçeklerde de farklılıklar oluştu, bugüne kadarkinin aksinebol yeşil yapraklı taze çiçekler gündeme geldi.
Saçlara ise büyük çiçekler kondurulmağa başlandı, hatta bu çiçeklerin duvakların yerini aldığı stillerde devreye girdi.
İşlemelerde uçuk pembe, lila ve pastel tonlar dikkat çekiyor.
İpek taftalar, organzeler, krinkıllar ve Fransız dantelleri tüm gelinlikleri süslüyor.
Özellikle üst bedenler işlemeli ama etek kısımları sade.
Kuyruk da sezonun ayrıntılarından.
Özellikle toplama kuyruklar çok tutuluyor.
Fransız dantel üzerine yapılan nakışlar çok konuşulacak.
İkili takımlar da çok moda. Düğünden sonra kullanılabilecek bu modeller bir taşla iki kuş vurmayı sevenler tarafından tercih ediliyor.
Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
gelinliğin geçmişine bakarsak
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2007, 19:24:58 »
gelinliğin geçmişine bakarsak
Hepimizin bildiği gibi gelinlikte öncelikle tercih edilen renk beyaz?dır. Bunun da nedeni beyaz rengin, masumiyetin, saflığın bir semolü olduğu düşünülmesindendir.
Tarihe baktığımızda, gelinlikte beyaz rengin başlangıçtan beri ön planda olmadığını görüyoruz. Örneğin eski Roma?da gelinliklerin rengi denince akla gelen sarı idi. Gelinliğe ek bir aksesuar olarak da, gelinler bir sarı renkte peçe takarlardı.
Peçenin bir diğer fonksiyonu ise, evli ve bekar kadınların ayırt edilmesini sağlamaktı.
Ortaçağdaki tutmlara bakıldığında, gelinlikte önemsenenin, gelinliğin renginden ziyade, gelinliğin dikildiği kumaş, olduğunu görürüz. Renk ikinci, kumaşın kaliteli ve gösterişli olması birinci planda yer alırdı.
Evlenme törenlerinde herkes en iyi kıyafetini giymeye çalışırdı.
16. yüzyıla gelindiğinde, yavaş yavaş beyaz gelinlik adeti yaygınlaşmaya başladı. Bu çağlarda, bir ayrıcalığında sembolü olarak, kraliyet düğünlerinde, gelinler gümüş rengi gelinlikleri taşımayı bir alışkanlık haline getirmişti.
Biraz da, özellikle İngiliz ve Fransız yazarların beyaz rengin masumiyet ve saflık sembulü olduğunu durmaksızın işlemeleri sonucu, ilk olarak kraliçe Viktorya gümüş rengi alışkanlığına karşı çıkmış ve beyazı tercih etmişti.
O zaman da evliliğin olmazsa olmazı bekaret olduğu ve beyaz renkle de bekaret bağdaştırıldığı için, beyaz gelinlik adeti tamamen yerleşti.
Gelinlikle ilgili inançlar, sadece renkle sınırlı değildir. Örneğin
Gelinliği, gelinin kendisinin dikmesi
Damadın gelini düğünden önce gelinlikle görmesi
Gelinin gelinliği düğünden önce giymesi ?nin
Uğursuzluk getirdiğine inanılır.

gelinlik - iç çamaşırı ilgisi

 
Evlilik hazırlıkları insan hayatındaki telaşların en tatlılarından birisidir. Hakkında kimi zaman olumsuz düşünülse de hergün binlerce insan evlenmekten geri kalmıyor.
Hal böyle olunca da evlilik törenleri ile ilgili herşey çok önem kazanıyor. Özellikle kadınlar için son derece önemli olan gelinlik ve aksesuarlarının seçimi evlilik hazırlıklarının da büyük bir bölümünü kaplıyor. Bu özel hazırlıklar içinde dış görünüm kadar -belki de daha fazla- iç görünüm de çok önemli.
Evliliğin olabildiğince romantik ve ateşli başlaması için gelin adaylarının bir çoğu hazırlıklarını yaparken iç çamaşırlarına özel bir önem verir. Kendinizi iyi ve güvenli hissetmek, problemsiz bir tören yaşayabilmek için tören gecesi giyeceginiz iç çamaşirlari çok önemlidir. Üstelik bu özel gecede büyüleyici görünmeyi her gelin adayı arzular.
Evlenirken nasıl bir iç çamasiri giyeceğinize karar verebilmek için öncelikle gelinliğinizin modelini seçmiş olmalısınız. Seçtiğiniz gelinlik eğer sırtsız ve askısız straplez türü ise kullanacağımız iç çamaşırı modeli farklı, kapalı bir model ise kullanacağımız iç çamaşırı modeli farklı olacaktır.
İç çamaşırı mutlaka gelinliğin dikilmesi ya da satın alınmasından önce alınmalı ve gelinlik provaları mutlaka törende kullanacağınız iç çamaşırı ile yapılmalıdır. Aksi takdirde farklı bir çamaşır ile prova edilen gelinlik, tören günü asıl çamaşırınızı giydiğinizde farklı durabilir.
Bu özel gecede kullanacağınız iç çamaşırları daha özenle seçilmiş olmalıdır. Basit beyaz bir sütyen ve külot ortamın ve sizin bütün büyünüzü bir anda bozabilir.
Omuzları açık bir gelinlik için teddie tipi askısız jartiyerli bir body kullanmanız en uygunu olur. Tabi her zaman sütyen, külot ve jartiyerden oluşan "klasik üçlüyü" de tercih edebilirsiniz.
Ne yazık ki hala pek çok kadın jartiyerle hayatında ilk kez evlilik günü tanışır. Bu da aslında pek tercih edilen bir şey değildir. En iyisi jartiyeri yaşamınıza normal bir giysi olarak sokmanızdır. Evlilik günü geldiğinde çok daha fazla kendinize güvenir ve herşeyi yapabilecek gibi hissedersiniz.
Ayrca düğün için aldığınız iç çamaşırları, gelinliğiniz gibi bir gün kullanıldıktan sonra gardroptaki yerini almak zorunda da değil. Beyaz çorap günlük giysilerinizle pek kullanışlı olmaz ama bu çamaşırlarınızı ten rengi çoraplarla rahatlıkla giyebilirsiniz
Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
gelinlikte moda
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2007, 19:25:56 »
Her sezon tüm kıyafet koleksiyonlarında olduğu gibi gelinliklerde de yeni tasarımlara imza atılıyor. Farklı kesimlere ve kumaş özelliklerine sahip gelinlikler birer birer boy gösteriyor. Hatta kimi koleksiyonlarda iş iyice abartılıp oldukça canlı renklerde ve desenlerde sıra dışı gelinlikler tasarlanmakta. Tüm bunlara rağmen gerçek olan şu ki; gelinlik tasarımları modadan fazla etkilenmeyen ve geleneklerin günümüz şartları ile yorumlanmasından doğmalıdır. Bir kadının hayatta giyebileceği en önemli elbisedir gelinlik. Onun yeni hayatının temiz başlangıcını temsil eder. Kimi zaman metrelerce tül ile yapılır, kimi zaman ise bin bir emek ile işlenmiş ipek kumaşlarla? Ama hep romantik bir duruşu olmalıdır gelinliklerin. Uzun bir süredir beyaz ile devam eden gelinlik yolculuğu 2006 sezonunda kremlere ve ekrulara da yer vermiştir. Kırık beyaz olarak da adlandırılan ekru tonları 2006 sezonunda sık kullanılan gelinlik renkleri arasında yerini alıyor. Kabarık etekli ve volânların kullanıldığı modeller minyon tipli, zayıf ve hareketli gelinler için romantik bir seçim olabilir. Küçük çiçekli aksesuarlar ve el buketi ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. İnci sevenlerdenseniz klasik gelinlikler tam size göre. Yaka özelliği bulunan, bedene oturmuş, çan kesimli eteklere sahip, tafta, saten, ipek krep gelinlikler bu gruba dahil edilir. Ya da inciler ile işlenmiş ipek tafta bir gelinlik ve yine çeşitli boylarda incilerin kullanıldığı zarif bir taç ile masum bir görüntüye sahip olabilirsiniz. İşlemelerin yoğun kullanıldığı gelinliklerde yalın hatlı tasarımlar tercih edilmelidir. Aynı sadelik saç aksesuarlarında, ayakkabıda ve takılarda da devam etmelidir. Bu sene elbiselerde olduğu gibi gelinliklerde de fırfırlara çokça yer verildi. Ağır olmayan, kır düğünü konseptine uyabilecek olan ipek şifon ya da yumuşak tüllerden tasarlanmış bel kısmına kadar oturan, belden aşağısı fırfırlı ve katlı gelinlikler dikkatle seçilmiş kalın kumaş kemerler ile kullanılabilir. Damatlardan uzun olan gelinler bu tarz gelinlikler ile beyaz babet ayakkabıyı rahatlıkla tercih edebilir. Bu özelliklere sahip gelinlerin topuz yerine ensede şekillendirilen saç ve duvak modellerini tercih etmeleri gerekir. Uzun görünmek isteyen gelinler ise düz kesimlerde ve tok kumaşlardan tasarlanmış abartısız gelinlikleri seçmelidirler. Tafta-saten karışımı olan orijinal ziberlin kumaşlar, ipek brokarlar bu tarz sade ve asil tasarımlar için biçilmiş kaftandır. Oldukça kaliteli duran kumaş düz bir tasarım ve kaliteli dikim ile asil-vakurlu gelin olmak isteyenlere hitap eder. Düğün gece yapılıyor ise uzun kristâl duvaklar ile kullanılacak taşlı taçlar konsepti tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Düğününüz gündüz yapılacak ise mat kumaşlar, dantel brodeler, uçuşan tüller, organzeler gelinlik kumaşı için ideal seçimlerdir. Kristal tül duvak yerine daha mat bir duvak ve büyük beyaz çiçekler ile tamamlanabilir.
Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
gelinlik-din ilişkisi
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2007, 19:27:21 »
Her kesime hitap eden site olarak, burada gelinlik-din ilişkisine de değinmek istiyor ve hilal 17 adlı siteden yapılan alıntıyı aşağıda takdim ediyoruz.
Gelinlik giymek caiz midir?
Nikah merasiminde gelinlik giyilebilir mi?
Gelinlik Tesettüre aykırı düşer mi?
Tesettüre uygun gelinliği yabancı erkeklerin giymesinde bir mahzur varmıdır?
Herkesin bildiği gibi gelinlik; manto, elbise gibi içeride ve dışarıdagiyilen alışılmış kıyafetlerden değildir. Belli ibr zamanda giyilmek üzere özel olarak hazırlanmış bir kıyafettir. Maksat gelini daha cazip halegetirmektir.Gelinin vücut hatlarını örtmeyecek kadar şeffaf, başı, kolları ve diğeryerlerini kapatmayacak ölçüde dikilmiş gelinliklerin tesettüre uymak isteyen hanımlarca giyilmeyeceği ve tesettür yerine geçmeyeceği açıktır. Kadın ve erkeklerin karışık olarak bulundukları nikah salonlarında ve düğün merasimlerinde bu tarz gelinliklerin dinen giyilmeyeceği bellidir. Ancak böyle gelinliklerin sırf hanımlar arasında yapılan merasimlerde, erkeklerin bulunmaması şartıyla giyilmesi caiz olabilir. Buna rağmen bu meselede hassas olan kimselerin böylesine tesettür ölçüsünden uzakgelinlikleri giymedikleri şüphesizdir.Tesettüre dikkat eden mümin hanımların bu davranış ve titizlikleri tesettüre uygun gelinliklerin üretimini sağladı.Bugün artık bütünüyle tesettürü temineden ve giyildiğinde hiçbir yeri açık olmayan gelinlikler bulunmakta ve tatbik edilmektedir. Gelinlik giymekte arzulu olanlar ancak böylesine tesettürü yerine getiren gelinlikler giymek şartıyla merasimlerde ve törenlerde bulunurlar...
Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
gelinlik kumaşları
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2007, 19:29:12 »
GELİNLİK DİKİMİNDE KULLANILAN KUMAŞLAR
FAY:
Yollu, dokulu bir kumaştır. Gelinliklerin ön yüzünde kullanılan bu kumaş, düz kesimli gelinliklerde klasiklere nazaran daha fazla tercih edilir.
FRANSIZ DANTELİ:
Gelinlikten daha ziyade duvakta kullanılır. Tüm gelinlik modellerinde uygulanabilir.
GÜPÜR:
(Kordone dantel) Özellikle yaka, kol ve göğüs bölümlerinde kullanılabilir. Sonbahar ve kış gelinliklerinde tercih edilmektedir.
KORDONE DANTEL:
Gelinliğin genelinde kullanılabilen bu nazik kumaş yaz gelinlikleri için tercih edilir.
SATEN:
En çok tercih edilen gelinlik kumaşıdır. İpeksi dokusu sayesinde özellikle yaz gelinliklerinde sıkça kullanılır. Her türlü kesime uygun bu kumaş gelinliklerde sıkça kullanılır.
ŞANTUK:
İpek dokulu, parlak ve seyrek yapıda bir kumaştır. Gelinliğin hem üst hem de etek kısımlarında tercih edilebilir. İpeksi yapısı nedeniyle her türlü gelinlik modeline uygundur.
ŞİFON:
Şeffaf ve ince yapısıyla yaz gelinliklerinde kullanılır. Uçuşan bu romantik kumaş her tip gelinlik için uygundur.
ORGANZA:
Şeffaf ve ince yapısı nedeniyle yaz gelinlikleri için ideal bir kumaştır. Gelinliği bütün bedende kullanmak için ideal bir kumaş türüdür. Klasik ve sıra dışı gelinlik modellerinde rahatlıkla kullanılabilir.
TAFTA:
Gelinliklerde ve nişanlıklarda yapısı nedeniyle en çok tercih edilen kumaştır. Hem pastel, hem parlak renklere sahip bir kumaştır. Gelinliğin üst ve etek kısmında kullanılabilir. Daha çok kabarık gelinliklerde uygulanır.
TÜL ÜZERİNDE BRODE:
(Nakışlı Fransız Danteli) Tül üzerine işlenmiş motifli ince ağ yapılı bir kumaştır. Gelinliğin yaka, göğüs ve kol bölümlerinde kullanılır. Her mevsim gelinlikleri için uygundur. ZİBERLİN: İpek bir kumaş olup üzerinde dokuları vardır. Fayın daha incesi ve ipek olanıdır. Kuplu gelinliklerde kullanılır.
Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
gelinlik seçimi
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2007, 19:30:44 »
Gelinlik seçiminin, Gelinin fiziki özelliklerine göre yapılması sırasında dikkat edilmesi gerekenlerin bir bölümü aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

Toplu gelinlerin narin giyinmesi modelini, rengini ve aksesuarı ona göre seçmesi iyi olur. Toplu gelinlerin bembeyaz bir gelinlik giymesi yanlış olur. Bunun yerine kırık beyaz, krem rengi, vücudu ortadan ikiye bölen modellerde yakalar, dikkat çeken bir eşarp modeli olduğunda, dikkatler kilodan uzaklaşmaktadır. Göbek sorunu olan gelinler, çan etek biçiminde bir gelinlik tercih ederlerse uygun olur. Çok zayıf görünmek de hoş olmaz. Bu sebeple ince ve uzun hanımlar, kabarık etekli modelleri tercih edebilirler. Kısa boylu hanımların V yakalı veya V kesimli gelinlik giymesi, boyun daha uzun algılanmasını sağlar. Uzun boylu gelinler, ayakkabılarını gösterecek modeller seçebilirler.


GELİNLİKGenelleştirirsek, her genç kızın hayalinde sevdiği biri ile evlenmek ve evlenirken de gelinlik
giydiği bir düğün yatar. Elbette ki, bu da gene her genç kızın en tabii hakkıdır.
Buna karşın, birkaç saatlik tören için böylesine ısrarcı olmak neden diye düşünenler de vardır.
Bu tipleri konumuz dışında tutarak, konumuza dönelim.

Gelin hanımla bütünleşebilmesi, onu güzelleştirebilmesi için gelinlik seçiminin çok titizlikle yapılması gerekir. Bu seçimin, Gelinin fiziki özelliklerine göre yapılırken dikkat edilmesi
Gerekir.
Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
682 Gösterim
Son İleti 07 Nisan 2008, 19:23:54
Gönderen: sevdaligul
1 Yanıt
5050 Gösterim
Son İleti 05 Ekim 2011, 13:31:29
Gönderen: tatlı bel@
0 Yanıt
228 Gösterim
Son İleti 04 Kasım 2013, 00:43:37
Gönderen: dj_ibo_g_h
0 Yanıt
91 Gösterim
Son İleti 27 Kasım 2016, 23:37:08
Gönderen: alpacino0092
0 Yanıt
56 Gösterim
Son İleti 10 Ekim 2017, 14:40:53
Gönderen: alpacino0092

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.