Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Cennete Yalnızca Müminler Gireceklerdir
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 1 cevap var
OkumaGösterim: 968
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Cennete Yalnızca Müminler Gireceklerdir  (Okunma sayısı 968 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
Cennete Yalnızca Müminler Gireceklerdir
« : 03 Şubat 2008, 10:51:20 »


 
İşte bütün bu hükümler, Allah'ın koyduğu hükümler ve çizdiği sınırlardır. Kim Allah'a ve Peygamberine itâat ederse Allah onu altlarından ırmaklar akan cennetlere koyar. Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır. İşte büyük kurtuluş budur. (NİSA/13)

Muhacir ve Ensar'dan İslâm'a ilk önce girenlerin başta gelenleri ve iyi amellerle onların ardınca gidenler var ya, işte Allah onlardan razı oldu, onlar da Allah'dan razı oldular ve onlara, altlarında ırmaklar akan cennetler hazırladı ki, içlerinde ebedi kalacaklar. İşte büyük ve muhteşem kurtuluş budur. (TEVBE/100)

İman edip salih ameller işleyenler, işte öyleleri de cennet ehlidirler ve orada ebedî kalıcıdırlar. (BAKARA/82)

Allahtan korkanlar, elbette cennetlerde ve pınarların başındadırlar. (HİCR/45)

Allah mümin erkeklere ve mümin kadınlara, altlarından ırmaklar akan cennetler vaad buyurdu. Orada ebedi kalacaklardır. Hem de Adn cennetlerinde hoş meskenler vaad etmiştir. Allah'ın rızası ise hepsinden büyüktür. İşte asıl büyük kurtuluş da budur. (TEVBE/72)

Allah, müminlerden, canlarını ve mallarını, kendilerine cennet vermek üzere satın almıştır: Allah yolunda çarpışacaklar da öldürecekler ve öldürülecekler. Bu, Tevrat'ta da, İncil'de de Kur'ân'da da Allah'ın kendi üzerine yüklendiği bir ahittir. Allah'dan ziyade ahdine riayet edecek kim vardır? O halde yaptığınız alış-veriş ahdinden dolayı size müjdeler olsun! Ve işte o büyük kurtuluş budur. (TEVBE/111)

Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim

  sevdaligul

 • Administrator
 • *

 • İleti: 13121
 • Nerden: Konya
 • Rep: +6511/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • GüLe SeVDaLı Bir GeNç
  • MSN Messenger - sevdaligul@gmail.com
  • Profili Görüntüle GüLe SeVDaLı BiR GeNçLiK
 • Çevrimdışı
Cennete Yalnızca Müminler Gireceklerdir
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2008, 19:35:48 »
CENNETE YALNIZCA MÜMİNLER GİRECEKLERDİR
 
    Cennet de, muttakiler için, uzakta değildir, (o gün)  yakınlaştırılmıştır. Bu, size vadolunandır; (gönülden  Allah'a) yönelip-dönen (Allah'ın sınırlarını) koruyan, görmediği halde Rahman'a karşı 'içi titreyerek korku duyan' ve 'içten Allah'a yönelmiş' bir kalb ile gelen içindir. "Ona 'esenlik ve barış (selam)la' girin. Bu, ebedilik günüdür. (Kaf Suresi, 31-34)
 
    CENNETTE SONSUZ BİR YAŞAM VARDIR
   
    Allah onlar için, süresiz kalacakları, altından ırmaklar akan cennetler  hazırladı. İşte büyük 'kurtuluş ve mutluluk' budur. (Tevbe Suresi, 89)
 
    ALLAH'IN RIZASI VE HOŞNUTLUĞU VARDIR
 
    Allah, mü'min erkeklere ve mü'min kadınlara içinde ebedi kalmak üzere, altından ırmaklar akan cennetler ve Adn cennetlerinde güzel meskenler vadetmiştir. Allah'tan olan hoşnutluk ise en büyüktür. İşte büyük kurtuluş ve mutluluk budur. (Tevbe Suresi, 72)
 
    GENİŞLİĞİ YER İLE GÖĞÜN GENİŞLİĞİ KADARDIR
 
    Rabbinizden olan mağfiret ve eni göklerle yer kadar olan cennete (kavuşmak için) yarışın; o, muttakiler için hazırlanmıştır. (Al-i İmran Suresi,133)
 
    MUTLULUK VE HUZUR DOLU BİR YAŞAM VARDIR
 
    Onları, kendisinden gerçekten hoşnut kalacakları bir yere sokacaktır. Şüphesiz Allah, bilendir, halimdir. (Hac Suresi, 59)
 
    CENNETE GİRENLER KURTULUŞA ERMİŞLERDİR
 
    Her nefis ölümü tadıcıdır. Kıyamet günü elbette ecirleriniz eksiksizce ödenecektir. Kim ateşten uzaklaştırılır ve cennete sokulursa, artık o gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey değildir. (Al-i İmran Suresi,185)
 
    YÜKSEK KÖŞKLERDE VE GÜZEL KONAKLARDA OTURURLAR
Ancak Rablerinden korkup-sakınanlar ise; onlara yüksek köşkler vardır, onların üstünde de yüksek köşkler bina edilmiştir. Onların altında ırmaklar akmaktadır. (Bu,) Allah'ın va'didir. Allah, va'dinden dönmez." (Zümer Suresi, 20)
 
    EN GÜZEL GİYSİLER VE TAKILAR VARDIR
 
    Adn cennetleri (onlarındır); oraya girerler,  orada altından bileziklerle ve incilerle süslenirler.   Ve orada onların elbiseleri ipek(ten)dir. (Fatır Suresi, 33)
 
    CENNETTEKİ YİYECEK VE İÇECEKLER
 
    (Meyvelerin) Gölgeleri onlara pek yakın ve devşirilmeleri kolaylaştırıldıkça kolaylaştırılmış. Çevrelerinde gümüşten billur kablar, kupalar dolaştırılır. Gümüşten billur kaplar ki, onları belli bir ölçüyle tesbit etmişlerdir. Orada onlara  bir kadeh içirilir ki, karışımı zencefildir. (İnsan Suresi,14-17)
 
    CENNETTE İNSANIN NEFSİNİN DİLEDİĞİ HERŞEY VARDIR
 
    "Onların etrafında altın tepsiler ve testilerle dolaşılır; orada nefislerin arzu ettiği ve gözlerin lezzet (zevk) aldığı her şey var. Ve siz orada süresiz kalacaksınız." (Zuhruf Suresi, 71)
Aklımdaki sensin
Fikrimdeki Sen
Sen tekderdimsin
Gülüm Benim


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
751 Gösterim
Son İleti 15 Mayıs 2007, 22:36:54
Gönderen: çoban
18 Yanıt
3311 Gösterim
Son İleti 28 Ağustos 2007, 20:42:10
Gönderen: PERİ
2 Yanıt
972 Gösterim
Son İleti 02 Mart 2008, 23:24:43
Gönderen: hayat güzel
0 Yanıt
679 Gösterim
Son İleti 01 Eylül 2008, 05:28:16
Gönderen: sevdaligul
1 Yanıt
1010 Gösterim
Son İleti 26 Nisan 2010, 20:26:25
Gönderen: orkide

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.