Reklamlar

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - ahmetkarablogger

Sayfa: [1] 2 3 ... 7
1
Çöp Kutusu / MACBOOK ANAKART SORUNU
« : 27 Ocak 2023, 13:21:41 »
MacBook anakart sorunu, en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Anakart, dijital sistemde bulunması gereken donanımları birbirine bağlar. Donanımlar arasında veri akışı sağlayarak donanımlara güç verir. Ayrı olarak her bir parçanın verimli çalışmasını sağlar. Kısaca anakart bilgisayarın beynidir. Anakartta meydana gelen herhangi bir sorun, bilgisayarın yavaşlamasına ve donmasına sebep olur. Peki anakart neden arızalanır, gelin hep birlikte bakalım.

Mac anakartlarının arızalanma sebepleri arasında; aşırı ısınma, sıvı teması, darbe, yüksek voltaj yer almaktadır.
Mac bilgisayarları çok sık kullanımdan dolayı ısınır ve bu ısınma sonu anakart yanar.
Mac bilgisayarlar herhangi bir darbeye maruz kaldıysa anakart hasar görebilir.
Mac bilgisayarlarınız sıvı ile temas ettiyse anakart kısa devre yapar.
Mac bilgisayarları çok sık şarja takmak veya yanlış adaptör kullanmak Mac anakart sorunlarına neden olabilir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


2
Bir web sitesinin kalitesi; tasarıma ve açılış hızına bağlıdır. Kolay ve sade bir tasarıma sahip olan web sitesi kullanıcılar tarafından kolay kullanılır. Çünkü kullanıcılar karmaşık yapıdaki web sitelerinde vakit geçirmekten hoşlanmazlar. Sade ve basit arayüze sahip siteler kullanıcıları kendine çeker.
Bir web sitesi; iyi tasarlanmış, zengin içeriklere sahip ve basit arayüzlü olmalıdır. Bu özelliklere sahip bir web sitesi ile marka bilinirliğini arttırabilirsiniz. Gelin hep birlikte web sitesinin kalitesini etkileyen unsurlara bir göz atalım.

Sade ve basit bir tasarım
SEO uyumlu içerik
Açılış Hızı
Mobil Uyumluluk

Kısaca söylemek gerekirse, bir web sitenin kalitesi sitenin açılış hızına ve basit arayüzüne bağlıdır.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap3
Çöp Kutusu / İPHONE KAMERASINDA SİYAH EKRAN SORUNU
« : 25 Ocak 2023, 14:20:20 »
iPhone, tasarımsal ve özellik olarak son derece dikkatleri üzerine çeken bir telefon markası. Çeşitli özellikleri ile hayatımızı son derece kolaylaştıran iPhone telefonlarda bazen sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bu sorunların başında ise iPhone kamerasında siyah ekran sorunu geliyor. Peki iPhone telefonlarınızda siyah ekran ile karşılaşırsanız ne yapmalısınız? Gelin hep birlikte bakalım.
iPhone kamerasında siyah ekran sorunu ile karşılaşıyorsanız ilk yapmanız gereken kamerayı kapatıp yeniden başlatmak. Kamera uygulamasını kapatın ve 5 dakika bekleyin. 5 dakika bekledikten sonra kamera uygulamasını yeniden açın.
iPhone kamerasında siyah ekran sorunu devam ediyorsa iPhone’nu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Telefonunuzu kapatın ve kısa bir süre bekleyin. Bir süre bekledikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın.
Siyah ekran sorunu çözülmediyse güncellemenin en son sürüm olduğundan emin olun. Eğer kameranız çeşitli uygulamalarda çalışıp normal olarak kamera uygulamasında açılmıyorsa güncellemeyi kontrol etmelisiniz.
Siyah ekran sorununun bir diğer çözümü ise VoiceOver özelliğini kapatmak. Bu özelliği kapatmak için; Ayarlar-Genel-Erişebilirlik-VoiceOver aşamalarını takip ederek kapat özelliğini açın. Bir süre bekledikten sonra kamera uygulamasını açın.Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


4
Şarjlı süpürgeler kablosuz olması sebebiyle temizlikte kolaylık sağlıyor. Hem pratik olması hem hızlı olması şarjlı süpürge satın alımını oldukça arttırıyor. Kablosuz olan şarjlı elektrikli süpürgeler ile dilediğiniz her yeri çok zaman harcamadan temizleyebilirsiniz.
Şarjlı elektrik süpürgeleri kendi içinde elektrikli dikey süpürgeler, elektrikli çubuk süpürgeler ve el tipi elektrikli süpürgeler olmak üzere 3’e ayrılmaktadır.

Elektrikli Dikey Süpürgeler

Hem tasarım olarak hem de özellik olarak elektrikli dikey süpürgeler son derece kullanışlı ve pratiktir. Kaliteli fırçası ve led farları ile dikey elektrikli süpürgeler ile ulaşılması zor noktalara bile kolayca ulaşabilirsiniz.


Elektrikli Çubuk Süpürgeler

Tüm zeminlerde gönül rahatlığıyla kullanılan elektrikli çubuk süpürgeler yüksek oranda temizlik sağlar. Elektrikli süpürgelerin çubuğunu çıkararak da kullanabilirsiniz.

El Tipi Elektrikli Süpürgeler

Hafif bir yapıda olan el tipi elektrikli süpürgeler ile evdeki zor noktaları profesyonelce temizleyebilirsiniz.

Şarjlı elektrikli süpürge satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bu noktalar; pil ömrü, şarj süresi ve toz kapasitesine dikkat etmelisiniz.


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

5
Adrenalin ve heyecan tutkunlarının sevdiği sporlardan olan yamaç paraşütü, 2022 yılında da oldukça ilgi gördü. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 2022 yılında da katılımın fazla olduğu yamaç paraşütüne ilgi bir hayli fazlaydı.
Türkiye’nin birçok yerinde yapılan yamaç paraşütü gerekli güvenlik önlemleri sağlandığı taktirde oldukça güvenli bir hava sporudur. Hem heyecanlı hem güvenli olması sebebiyle sevilen ve tercih edilen yamaç paraşütüyle 2022 yılında en çok nerede uçuş yapılmış gelin hep birlikte bakalım.

Yamaç paraşütüyle en çok uçulan yerlere Uçmakdere ve Babadağ’dır. Tekirdağ’da yer alan Uçmakdere’de yerli ve yabancı turistlerin katılımıyla yaklaşık 20 bine yakın yamaç paraşütü uçuşu gerçekleşti.
Muğla Fethiye’de yer alan Babadağ’da ise 2022 yılında 198 bin 724 kişi yamaç paraşütü ile hem doğanın hem manzaranın keyfini çıkardı.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

6
Çöp Kutusu / HEMŞİRELER NEDEN SABO TERLİK GİYER
« : 20 Ocak 2023, 13:09:01 »
Yoğun ve stresli bir çalışma ortamında yoğun mesai harcayan hemşireler gün içinde rahatlık ve konfor aramaktadır. Bu rahatlığı kullandıkları medikal giysilerde arayan hemşireler ayak sağlığına da önem vermektedir. Bu nedenle hem daha rahat edebilmek için hem de ayak sağlığı için sabo terliği tercih etmektedirler. Peki sabo terliklerinin özellikleri neler? Gelin birlikte bakalım.

Sabo Terlik Özellikleri

Sabo terliği sadece hemşireler giymez. Tüm sağlık çalışanları tarafından tercih edilmektedir.
Sabo terliklerin en önemli özelliği giyilmesinin ve çıkarılmasının kolay olmasıdır. Böylece acil durumlarda hız ve zaman kazandırır.
Sabo terliklerde bulunan delikler, ayakların nefes almasını sağlayarak koku ve bakteri oluşmasını engeller.
Sabo terlikler koku yapmaz, mantar ve bakteri oluşumunu engeller.
Rahat tabanı sayesinde varis oluşmasını engeller.
Sabo terlikler, uzun süre ayakta kalınsa bile ayağı asla yormaz.
Sabo terliklerin üst kısmı leke tutmaz. Böylece sık temizliğe ihtiyaç duymaz, hijyenik kalır.

Bu özelliklere sahip sabo terlikler sağlık çalışanları için son derece önemlidir. Tüm gün yoğum koşuşturma içinde çalışan sağlık çalışanları sabo terlikler sayesinde rahat hareket edebilmektedir. Üstelik sabo terliklerin hava alan yapısı ve hijyenik olması sağlık alanı dışında da birçok alanda kullanılmasını sağlamaktadır.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

7
Çöp Kutusu / iPhone 13 ve iPhone 14
« : 19 Ocak 2023, 15:13:17 »
Teknoloji devlerinden biri olan Apple çıkardığı ürünlerle her zaman adından söz ettiriyor. Özellikle iPhone telefonlarında yaptığı yenilikler ile adını sıkça duyduğumuz Apple, son çıkardığı telefon modeli olan iPhone 14 serisi ile tüm dikkatleri üzerinde topladı.
Geçtiğimiz aylarda satışa sunulan iPhone 14 serisi herkes tarafından merak ediliyordu. Çıktığı günden beri sıkça konuşulan iPhone 14 seri gündemi bir hayli meşgul etti. Durum böyle olunca insanlar iPhone 14’ü diğer iPhone modelleriyle karşılaştırmaya başladı. En çok iPhone 13 serisi ile karşılaştırılan iPhone 14 serisine gelin birlikte bakalım.
iPhone 13 serisinde; iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Mini yer alırken iPhone 14 serisinde iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Plus yer almaktadır.

iPhone 13 serisi ile iPhone 14 serisini karşılaştırdığımızda ilk etapta işlemci olarak farklılık görüyoruz. İşlemci farklılığı ile başta hız, performans olmak üzere çeşitli farklılıklarla karşılaşabiliriz. Bunun dışında tasarımsal olarak incelediğimizde; Apple iPhone 13 serisinde oval tasarımını bırakarak köşeli bir tasarıma geçiş yaptı. iPhone 14 serisinde de köşeli tasarımını devam ettiren Apple iki seri arasında çok değişikliğe gitmemiş gibi görünüyor. Kamera özelliklerini incelediğimizde de yüksek çözünürlükte ve kalitede iPhone kamerasıyla karşılaşıyoruz. iPhone 13 ve iPhone 14 ile çekilen fotoğraflar ve videolar oldukça net ve canlı.

iPhone 13 Serisi ile iPhone 14 serisiyle ilgili hazırlanan tabloyu incelebilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


8
Çöp Kutusu / Apple Magic Mouse Bağlantı Sorunu
« : 12 Ocak 2023, 12:53:05 »
Apple Magic Mouse, hem işlevsel olarak hem tasarımsal olarak oldukça dikkatleri üzerine çekmektedir.
Oldukça hızlı olan Magic Mouse bazen Mac bilgisayarlara bağlanma sorunu yaşayabiliyor. Bağlanma sorunuyla karşılaştığınızda yapmanız gerekenleri sizler için hazırladık.

Eğer Magic Mouse bağlanma sorunu yaşıyorsa Bluetooth bağlantısını kontrol etmelisiniz. Bluetooth bağlantısı açık olduğu halde bağlantı sorunu yaşıyorsanız Magic Mouse’u yeniden başlatabilirsiniz.
Magic Mouse aygıtınızı tekrar başlatmak için Mouse altında yer alan düğmeyi yukarı kaydırın. Bir iki saniye bekledikten sonra yeniden başlatmak için düğmeyi aşağıya kaydırın ve Bluetooth’a bağlanın ve kullanmayı deneyin.
Bağlantı sorunu devam ediyorsa USB Kablosunu kullanmayı deneyebilirsiniz. USB kablosunun bir ucunu Magic Mouse, bir ucunu Mac bilgisayara bağlayarak kullanmayı deneyebilirsiniz.
Sorun devam ediyorsa kablosuz parazit olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bağlantı sorunun nedeni diğer cihazlarla parazit oluşturması olabilir.Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

 

9
Çöp Kutusu / 2023 DİJİTAL PAZARLAMA TRENDLERİ
« : 11 Ocak 2023, 14:13:09 »
Dijitalleşen dünyada pazarlama trendleri de her yıl farklılık göstermektedir. Öyle ki 2022 yılında popüler olan dijital pazarlama modeli 2023 yılında etkisini kaybedebilir.
Markalar çağın ihtiyaçlarına uygun pazarlama modelleri geliştirmelidir. Özellikle Y ve Z kuşağını yakalamak isteyen markalar 2023 pazarlama trendleri araştırmaya şimdiden başladı.
Gelin hep birlikte 2023 Dijital Pazarlama Trendlerine bir göz atalım.

NFT Reklamları
Özellikle X ve Y kuşağının yoğun ilgi gösterdiği NFT dünyasının, önümüzdeki süreçte patlama yapacağı düşünülüyor.

Metaverse Reklamları
2023 yılında Metaverse reklamları ile markalar ürünlerini tanıtabilecek. Bu sayede işletmeler yeni müşteri kitlesine ulaşması kolaylaşacak.

Yapay Zeka Reklamları
2023 yılında yapay zekanın reklamlar üzerinde oldukça popüler olacağı düşünülüyor. Bu sayede müşterilerin tepkileri anlık olarak ölçülebilir.

Sosyal Ticaret
Günümüzde sosyal medyanın sık bir şekilde kullanılmaktadır. Sosyal medya kullanıcı sayısının çokluğu nedeniyle sosyal medyada çevrimiçi mağazalar alışveriş kolaylığı sağladığı için sıkça tercih edilmektedir.
2023 yılında sosyal ticaret alışveriş hacminin büyük bir paya sahip olması bekleniyor.Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
10
Çöp Kutusu / MUTFAK MAKİNESİ NEDİR NE İŞE YARAR
« : 10 Ocak 2023, 13:54:58 »
Mutfak makineleri, günümüzde kullanımı yaygınlaşan bir mutfak aletidir. Özellikle pandemi döneminde insanların evlerde başta ekmek olmak üzere çoğu yiyeceği evde hazırlaması ile popülerliğini arttırmıştır. Peki nedir mutfak makinesi ve ne işe yarar?
Mutfak makineleri ile hazırlaması zaman alan yemekleri kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Çeşitli aparatları ile hamur yoğurabilir, çiğ köfte gibi birçok yemeği kolay ve hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.
Aslına bakacak olursak mutfak makineleri malzeme karıştırmayı ve çırpmayı sağlayan mutfak aletidir.
Mutfak makineleri ile;
Sebze doğrama
Hamur yoğurma
Makarna yapma
Lezzetli soslar hazırlama
Çırpma ve karıştırma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Mutfak Makineleri Özellikleri

Mutfak makineleri çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında;
Ayarlanabilir hız ayarları
Geniş hazne
Paslanmaz gövde
Aparatlar
Koruyucu kapak özellikleri gelmektedir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Sayfa: [1] 2 3 ... 7
web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.