Reklamlar

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - ahmetkarablogger

Sayfa: [1] 2 3
1
Hayata Dair Olaylar / KARADAĞ UÇAK BİLETİ
« : 28 Eylül 2022, 15:51:40 »
Güzel bir Balkan ülkesi olan Karadağ, Adriyatik denizinin kıyısında yer almaktadır. Muhteşem manzarası ve konumuyla farklı bir yer olan Karadağ, özellikle yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştur. Birbirinden farklı ve renkli şehirleri ile dikkatleri üzerine toplayan Karadağ’a Türkiye’den uçak, tren, otobüs, araba, gemi ile ulaşım sağlanmaktadır. Karadağ’a uçak ile gitmek oldukça avantajlıdır.
Karadağ’da iki tane havalimanı bulunmaktadır. Biri başkent Podgorica’da diğeri ise Tivat’ta yer almaktadır.
Podgorica havaalanı şehir merkezine 11 km uzaklıktadır.
Tivat havaalanı şehir merkezine 9 km uzaklıktadır.
Türk Hava Yollarında direkt uçuş bulunmaktadır. Diğer hava yollarıyla Karadağ’a aktarmalı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Karadağ’a uçak biletlerinin fiyatı genellikle pahalıdır. Eğer erken davranıp uçak biletini erken alırsanız uygun fiyata Karadağ’a uçmuş olursunuz.
Karadağ’a direkt uçuş 1 saat 45 dakika, aktarmalı uçuşlar ise 5 saati bulmaktadır.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

2
Hayata Dair Olaylar / HEMŞİRE FORMASI
« : 21 Eylül 2022, 16:40:49 »
Hemşire forması, sağlık sektöründe görev yapan kadın ve erkeklerin meslek kıyafetleridir. Hemşire forması gün boyu yoğun stres altında çalışan sağlık çalışanları için oldukça önemlidir.

Hemşire Forması Nasıl Seçilir?

Hemşire forması, kadın ve erkek hemşirelerin gün boyu kendilerini rahat ve konforlu hissetmeleri için oldukça önemlidir. Sağlık çalışanlarının çalıştıkları stresli ve yoğun ortam düşünüldüğünde hemşire forması rahatlığı oldukça önemli.
 Hemşire forması dikiminde sağlık çalışanlarının ihtiyaçları dikkate alınmıştır.
Hemşire Forması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
Cerrahi forma üretiminde sağlık çalışanlarının rahatlığı düşünülür. Hemşire forması satın alırken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Bu noktaları aşağıda belirttik.

Hemşire formasında kumaş kalitesi

Hemşire forması satın alınırken en önemli konu kumaş kalitesidir. Kumaş kalitesi konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Likralı ve alpaka kumaşlardan üretilen hemşire formaları sağlık çalışanları için üstün rahatlık ve esneklik sağlar.
Hemşire Formasının Kullanılacağı Ortam
Hemşire forması satın alınırken formanın hangi alanda kullanılacağı önemlidir. Örneğin, klasik modeller hastanelerin servis bölümlerinde cerrahi formalar ise ameliyathane bölümlerinde kullanılır.
Hemşire Formasında Renk Seçimi
Renk seçiminde hastanenin çalışıldığı alanlar oldukça önemlidir. Hemşire formasında; ameliyathane bölümleri için yeşil, servis birimleri için beyaz, siyah yada diğer renkler tercih edilir.
Hemşire Forması Nasıl Olmalı?
Hemşire forması sağlık çalışanlarının gün boyu üstünde taşıdığı bir cerrahi giysidir. Bu giysiler bazı özelliklere sahip olmalıdır. Bu özellikler;
Esnek Olmalı
Dayanıklı Olmalı
Terletmeyen ve esnek kumaş
Şık bir tarza sahip olmalı.

Hemşire Formalarında Giyim Tarzı

Hemşire forması kişinin giyim tarzı da oldukça önemlidir.  Kısa ve uzun kollu modelleri ile kişim giyim tarzına göre hemşire forması bulabilmektedir.

Hemşire Forması Fiyatları

Hemşire formasının fiyatı, formaların modeline, rengine, kumaşına göre farklılık göstermektedir.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

3
Kaynaşma Alanı / MECİDİYEKÖY İPHONE SERVİS VE DESTEK
« : 21 Eylül 2022, 16:27:38 »
iPhone ve iPadler günlük hayatımızda önemli bir yer edinmektedir. iPhone telefonlarının gün içinde sıkça kullanılması bozulmaya neden oluyor. Peki iPhone telefonlar bozulursa ne yapmalıyız?

İstanbul’un merkezi diyebileceğimiz Mecidiyeköy’de bulunan EFOR servis  iPhone servis ve mac servis konularında çok iyi bir hizmete sahip. Ayrıca  İndependent Repair Provider (Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcı) olması nedeniyle teknik serviste kullandığı tüm parçalar APPLE tarafından gönderiliyor. Böylece cihazınızda kullanılan parçaların orjinal olduğundan emin oluyorsunuz. Eğer sizinde iPhone ve mac ile ilgili bir sorununuz var ise hemen iletişime geçebilirsiniz.

Mecidiyeköy iPhone servis veya Mecidiyeköy iPhone tamir diye internette arama yaptığınızda birçok iPhone Yetkili servis çıkar. Yetkili servislerin dışında bir de  İndependent Repair Provider (Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcı) Efor Teknik karşınıza çıkar. 
İhtiyaç duyduğunuzda Mecidiyeköy Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Efor Teknik ile iletişime geçebilirsiniz.4
Hayata Dair Olaylar / İstanbul Yedek Parça Teknik Servis
« : 16 Eylül 2022, 13:45:08 »
İstanbul yedek parça teknik servis olarak küçük ev aletlerinin bakım ve onarım sürecini uzman ekibimizle gerçekleştiriyoruz.

Küçük ev aletleri, hayatımızı kolaylaştıran mutfak eşyalarıdır. Kullanışlı ve pratik olan küçük ev aletlerinin kullanımı oldukça basittir. Yoğun şekilde kullanılan küçük ev aletlerinde zamanla sorunlar meydana gelebilir. Küçük ev aletlerinde meydana gelen sorunları yedek parça teknik servisten alacağınız yedek parçalarla çözebilirsiniz.
Yedek parça servisimizden yararlanmak için şubemize uğrayabilir veya web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Uygun fiyatlı orjinal yedek parçalara aracılığımızla ulaşabilirsiniz.
İstanbul yedek parça teknik servis olarak; süpürge, tencere ve tavalar, mutfak robotları, ütüler, çay ve kahve makineleri ve daha fazla küçük ev eşyalarında meydana gelen sorunlar için yedek parça temini sağlıyoruz.
İhtiyacınız olduğunda güvenilir bir teknik servis bulmak zor olabiliyor. Özellikle küçük ev eşyalarınızda güvenilir teknik servis bulamazsınız, sorunlar büyüyebilir.
Arı Servis olarak günümüze kadar edindiğimiz tecrübelerle kendimizi hep ileriye taşımaya karar verdik.
Yedek parça hizmetimizde müşterilerimize yüksek düzeyde hizmet sağlıyoruz.

Yedek Parça Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Alınan parçanın sahip olduğu özelliklerin ürüne uyumlu olması gerekir. Yedek parça satın alırken yedek parçanın ürününüze uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Satın aldığınız yedek parçanın orijinal olması önemlidir. Orjinal olmayan yedek parçaları kullanmamak gerekir. Arı servis şubemizden veya online satış mağazamızdan satın alacağınız yedek parçalar %100 orjinaldir.
Yedek parçanın ürününüze uyumlu olup olmadığını öğrenmek için Whatsapp iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli ekibimiz her türlü sorularınıza ve sorunlarınıza itinayla cevap verecektir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap5
Hayata Dair Olaylar / Tefal Yedek Parça Teknik Servis
« : 16 Eylül 2022, 13:25:56 »
Tefal yedek parça teknik servis, küçük ev aletlerinin bakım ve onarım sürecini uzman ekibi ile gerçekleştirmektedir.

Küçük ev aletleri, hayatımızı kolaylaştıran mutfak eşyalarıdır. Kullanışlı ve pratik olan küçük ev aletlerinin kullanımı oldukça basittir. Yoğun şekilde kullanılan küçük ev aletlerinde zamanla sorunlar meydana gelebilir. Küçük ev aletlerinde meydana gelen sorunları Tefal yedek parça teknik servisten alacağınız yedek parçalarla çözebilirsiniz.

Tefal yedek parça teknik servisten yararlanmak için Arı Servis’in şubemize uğrayabilir veya web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Uygun fiyatlı orjinal Tefal yedek parçalara Arı Servis aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Tefal yedek parça teknik servis; süpürge, tencere ve tavalar, mutfak robotları, ütüler, çay ve kahve makineleri ve daha fazla küçük ev eşyalarında meydana gelen sorunlar için yedek parça temini sağlıyor

İhtiyacınız olduğunda güvenilir bir teknik servis bulmak zor olabiliyor. Özellikle küçük ev eşyalarınızda güvenilir teknik servis bulamazsınız, sorunlar büyüyebilir.
Arı Servis, günümüze kadar edindiği tecrübelerle kendisini hep ileriye taşır.


Yedek Parça Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Alınan parçanın sahip olduğu özelliklerin ürüne uyumlu olması gerekir. Tefal yedek parça satın alırken yedek parçanın ürününüze uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Satın aldığınız Tefal yedek parçanın orjinal olması önemlidir. Orjinal olmayan yedek parçaları kullanmamak gerekir. Arı servis şubemizden veya online satış mağazamızdan satın alacağınız Tefal ve diğer tüm yedek parçalar %100 orjinaldir.

Yedek parçanın ürününüze uyumlu olup olmadığını öğrenmek için Whatsapp iletişim numarasından iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli ve uzman ekibi, her türlü sorularınıza ve sorunlarınıza itinayla cevap verecektir.

6
Hayata Dair Olaylar / Kadın Scrubs Formalar
« : 16 Eylül 2022, 13:18:16 »
Kadın scrubs formalar, hastane ve sağlık kurumlarında sağlık personellerinin yoğun iş temposuna uygun olarak üretilen giysilerdir.
Terikoton ve likralı kumaşlardan üretilen kadın scrubs formalar oldukça dayanıklı ve kullanışlıdır. Kumaş yapısı gereği terletmeyen ve leke tutmayan Scrubs formalar esnek ve rahat bir yapıya sahiptir. Kadın scrubs formalar 6 cep özelliği ile sağlık çalışanlarının yoğun iş temposunda ihtiyaç duyduğu kullanışlılığı sağlar.

Terikoton kumaştan üretilen kadın scrubs formalar, ince bir yapıya sahiptir ve her mevsim kullanılabilir. İnce bir yapıya sahip olan terikoton kumaş, terletme yapmaz ve kolay deforme olmaz. Dayanıklı bir yapıya sahip olan cerrahi takımlarımızı, yıkama koşullarına uygun yıkarsanız uzun süre kullanabilirsiniz.
Likralı kumaştan üretilen kadın scrubs formalar ise oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Leke tutmayan ve ütü gerektirmeyen likralı scrubs formalar dayanıklı bir yapıya sahiptir. Gün boyu hareket özgürlüğü sağlayan scrubs formalar, terletmeyen bir yapıdadır.

Kadın scrubs formaları başta sağlık çalışanları olmak üzere, veteriner hekimler, eczaneler, eczane çalışanları gibi sektörde hijyeni sağlamak isteyen çalışanlar tercih eder.
Scrubs formalar tek renkli kumaşlardan üretildiği gibi desenli kumaşlardan da üretilmektedir. Farklı renklerde ve desenlerde üretilen scrubs formalar, takım olarak satıldığı gibi alt üst ayrı olarak da satılmaktadır.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

7
Kaynaşma Alanı / iPhone Şarj Bitme Sorunu
« : 16 Eylül 2022, 12:41:08 »
Her telefonun bataryasında olduğu gibi İphone bataryalarının da bir ömrü vardır. İphone şarjının erken bitmesinin bir diğer nedeni ise İphone bataryasının şişme sorunudur. Orijinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması, telefonun uzun süre şarjda bırakılması gibi nedenler İphone şarjının erken bitmesine sebep olur.

Telefon şarjınızın erken bitme sorununu telefonunuzun ayarlar kısmından yapacağınız birkaç işlemle giderebilirsiniz. İphone ayarları şarjınızı korumanız için size önerilerde bulunuyor. Bu öneriler;
Ayarlar uygulamasını açın
Pil uygulamasını açın
Pil sağlığı bölümüne tıklayın ve önerilere göz atın
Burada pil sağlığınızın iyileştirilmesi için öneriler bulunmaktadır. Ayarlar bölümünden pil sağlığı sorununuzu çözmediyse aşağıda yer alan önerileri dikkate alabilirsiniz.
İphone ekran parlaklığını kısabilirsiniz
Tüm uygulamalarınızı güncelleyin
Ekrandaki widget uygulamasını azaltabilirsiniz
İphone’u yeniden başlatabilirsiniz
İphone düşük güç modunu açabilirsiniz
İphone konum servisini sadece uygulama kullanırken açabilirsiniz.


Bu yöntemleri denediğiniz halde şarj erken bitme sorunu devam ediyorsa yetkili servis veya Apple bağımsız onarım sağlayıcı (Apple İndependent Repair Provider) servis hizmetinden yararlanabilirsiniz.

8
Hayata Dair Olaylar / KARADAĞ PARA BİRİMİ
« : 16 Eylül 2022, 12:30:11 »
Dünya genelinde çoğu ülkelerin para birimi farklıdır. Bu ülkelerin en çok merak edilen ismi Montenegro’dur. Küçük bir Balkan Ülkesi olan Montenegro’nun yaşam şartları çoğu Avrupa ülkelerine göre daha ucuzdur. Bu yüzden sıkça turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Ekonomisi oldukça iyi olan Karadağ’ın para birimi Euro’dur.

2010 yılına kadar Karadağ Alman Markı kullanmaktaydı. 2010 yılından sonra Karadağ’ın para birimi Euro olmuştur. Daha eski yıllarda ise Montenegro’nun kendine ait bir para birimi yoktur.

Karadağ Para Birimi Kaç TL’dir?

Karadağ Türkiye’den 90 güne varan seyahatlerde vize istememektedir. Bu yüzden Türkler tarafından yoğun bir şekilde ziyaret edilen Karadağ’ın para birimi Euro’dur.
9
Diger Spor Dalları / YAMAÇ PARAŞÜTÜ EĞİTİMİ
« : 16 Eylül 2022, 12:19:41 »
Yamaç paraşütü adrenalin dolu bir hava sporudur. Yamaç paraşütü eğitimi alarak gökyüzünde profesyonel bir şekilde süzülebilirsiniz.
Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler ilk başta yamaç paraşütü eğitimi veren kurumları araştırmaktadır. Profesyonel ve öğrencilerine ilgili yamaç paraşütü eğitimi veren kurumları bulmak oldukça önemlidir. Yamaç paraşütü eğitimi için gerekli şartları sağlayanlar, eğitime hemen başlamaktadır. Peki yamaç paraşütü eğitim içeriği hangi eğitimlerden oluşmaktadır?

Başlangıç Yamaç Paraşütü Eğitimi
P2 yamaç paraşütü eğitimini kapsayan başlangıç yamaç paraşütü eğitimi sonunda yamaç paraşütü severler temel seviye pilotluk sertifikası alırlar. P2 yamaç paraşütü eğitimi teorik bir eğitimdir. Bu eğitimi alanlar yamaç paraşütü ile uçma yetisine sahip olurlar.

P3 Yamaç Paraşütü Eğitimi
P2 yamaç paraşütü eğitimini başarıyla tamamlayanlar P3 yamaç paraşütü eğitimine katılabilirler. Eğitimde uçuş becerilerini öğrenen öğrencilere eğitim sonunda yazılı sınav uygulanır. Bu sınavda %75 başarı elde eden adaylar P3 sertifikasına sahip olurlar.

P4 Yamaç Paraşütü Eğitimi
P4 yamaç paraşütü eğitiminde kişiler, teorik ve uygulamalı dersler görmektedir. Eğitim sonunda adaylar yazılı sınavlardan geçerlerse P4 eğitim sertifikası alırlar. Adayların termik uçuş ile havada kalmayı öğrenmeleri hedeflenmektedir. Termik uçuşun öğrenilmesi açısından oldukça önemli olan P4 yamaç paraşütü eğitiminde uçuşlar GPS ile takip edilmektedir. Bunun nedeni adayların uçuş sürelerini tamamlama zorunluluğudur.

P5 Yamaç Paraşütü Eğitimi
P5 yamaç paraşütü eğitimi sonunda adaylar deneyimli pilot sertifikasına sahip olurlar. Adaylara P5 eğitiminde her hava koşullarında uçmalarını sağlayacak teorik eğitim verilir. Adaylar yeterli deneyimi kazandıktan sonra P5 eğitimi ile zorlu koşullarla tanıştırılır. Kursu tamamlamak için yazılı sınavdan başarıyla geçmek gerekiyor. Kursu başarıyla tamamlayan adaylar, pilot unvanını kazanmaktadır.


Yamaç Paraşütü SIV Eğitimi
SIV Eğitiminde adaylara acil durum eğitimi verilir. Bu eğitimde adayların uçuş esnasında karşılaşabilecekleri durumlarda nasıl hareket etmesi gerektiği öğretilmektedir. Bu nedenle SIV eğitimi, yamaç paraşütü pilotlarının alması gereken önemli bir eğitimdir.Yamaç Paraşütü Termik Eğitimi
Termik hava akımları için kullanılan bir terimdir. Paraşüt uçuşlarının uzun süre gerçekleştirilmesi için hava akımlarından yararlanılmaktadır. Bu sebepten dolayı yamaç paraşütü eğitimi için oldukça önemlidir.


10
Hayata Dair Olaylar / Instagram Reklam Stratejileri
« : 14 Eylül 2022, 15:53:27 »
Sosyal medya platformları dünyada oldukça fazla şekilde kullanılmaktadır. Bu platformlar arasında en sık kullanılan uygulama Instagram’dır. Durum böyle olunca markamız için Dünya’da milyarlarca kullanıcısı olan Instagram’da reklam vermek oldukça avantajlıdır. Instagram’da markamız için vereceğimiz reklamlar, eğer doğru stratejiler ile verilirse kısa sürede hedef kitleye ulaşır.
Peki Instagram reklam stratejileri Nelerdir? Gelin hep birlikte bakalım.

Hedef Kitlenize Uygun Reklam
Hedef kitleye uygun içerikleri, kampanyalarımızı kitlemize tanıtmak için kullanırız. Hedef kitleye göre yayınlayacağımız reklamlar ile hedef kitlemizi eyleme geçirebiliriz. Kısa sürede Instagram reklam stratejilerine uygun yayınlayacağımız reklamlar ile satışlarımızı arttırabiliriz.

Dikkat Çekici İçerik
Instagram Reklam Stratejileri arasında yer alan içerik, oldukça önemlidir. Dikkat çekici içerikler ile yayınladığımız reklamlar hedef kitle tarafından fark edilir. Bu sayede reklamlar satışa dönüşebilir. Reklamların dikkat çekici olması ve yüksek sonuç elde edebilmesi için, dikkat çekici görseller kullanmalıyız. Unutmayın, Instagram görsellik üzerine oluşturulmuş bir platformdur.

Reklam Amacı Belirleme
Instagram reklam stratejilerinden en önemli olanı reklam amacıdır. Reklam amacını belirleyerek, kısa sürede reklam performansını arttırabilirsiniz. Reklam amacının; satış, kampanya, web site yönlendirme mi olacağına karar vermeniz gerekir.


Instagram Reklam Modellerinden Yararlanın
Reklam kampanyanızın performansını ve geri dönüş oranını arttırmak için Instagram’ın tüm reklam modellerinden yararlanabiliriz. Story reklamları, akış reklamları, keşfet reklamları gibi reklam modellerini kullanarak hedef kitlenin dikkatini çekebilirsiniz.

Reklam Kampanyalarınızı Test Edin
Instagram reklam stratejisiyle oluşturduğumuz reklam kampanyalarının performansının test edilmesi oldukça önemlidir. Bu sayede reklamların etkili olup olmadığını, hedef kitleye ulaşıp ulaşmadığını anlayabilirsiniz.

Sayfa: [1] 2 3
web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.