Reklamlar

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - MAT_ROCK23

Sayfa: [1] 2 3 ... 96
1
Şarkı Sözleri / Funda Arar - Senden Öğrendim
« : 24 Haziran 2009, 22:27:41 »
Gittin, kanadı kırık kuştum

Sustum, sözlerine küstüm

Hani kırılırsın siyaha

Nöbet nöbet geceler boyunca,

Dün güne dize gelince,

Yürek acılara doyunca,

O tez dönüsün gec olunca,

Kendime tahammülü öğrendim..

Kördüm, bilendim, seni unutmayı öğrendim..

Sen yoktun ben yalnız kalmayı öğrendim,

Acıya duvar gibi durmayı ögrendim,

Kaybolmuş bir dilin sözcükleri gibi,

Köksüz, bağsız durmayı öğrendim..

Vazgectiysen hep sağnak yağışlarımdan,

Vazgectiysen bitmek bilmez kışlarımdan,

Korkma kimseye ödenecek borcum yok,

Yok saymayı ben senden öğrendim..2
Siyer / Gel Ey Gül-İ Rana...
« : 19 Mart 2009, 21:06:59 »
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Kerem kıl,tesellim ol,düş içime cemreler gibi...Bir gelişle gel,bir gülüşle gel,güle düş de gel,hayalde gel,düşte gel...
Ayı ikiye bölen kutlu ellerinle gel,şirki kara yere karan tatlı dillerinle gel,saadet muştusunda bahtlı kullarınla gel...Ve ıtır,ıtır tomur tomur güllerinle gel...
Gel Efendim,Gül Kokulum...
Yetiştir suyu çorağa,tutuştur gülü yaprağa...Gül dikilsin yeniden toprağa....
Senin bir damla kokuna,bütün aşklarımı fedaya hazırım!..Ve bir kırıntısına nazarının,bütün yüreğimi kanatmaya...

Bir gülü koklamak gibi seni anmak...
Gel Ey!..Avucumda hep dikenler...Kanıyor...Kanıyor....İskender Pala....
]

3
Din ile İlgili Karışık / Şeytan'dan Gelen Mektup
« : 19 Mart 2009, 21:03:08 »
Seni dün günlük islerini yaparken gördüm. Namaz kilmadan, dua etmeden bir günü daha geçirdin. Hatta yemek yerken ve yatarken bile dua etmek için vakit ayirmadin. Çok nankörsün! Seninle gurur duyuyorum. Benimle oldugun için çok mutlu oldugumu söyleyemem.Hatirliyormusun? Senelerdir beraberiz ama seni hala sevmiyorum. Dogruyu söylemek gerekirse: Senden Allah'tan nefret ettigim için nefret ediyorum.
Allah beni cennetten attigi için bende seni kullaniyorum. Seni de Allah'in bana yaptiklarini ödetene kadar kullanacagim, ondan sonra sende defolup gidebilirsin.
Biliyormusun aptal. Allah seni seviyor, ama sen hayatin boyunca benim yanimdaydin. Bunun içinde seni ödüllendirecegim. Hayatinin berbat olmasini
saglayacagim. Biz ikimiz beraber kaldikça bu Allah'i çok üzecek.Zaman senin hayatini kimin yönlendirdigini O'na gösterecek. Ve bu senin sayende olacak.
Geçirdigimiz güzel günleri hatirla, insanlari nasil hor görüyorduk,
onlara küfür ediyorduk, çilgin partilere gidiyorduk, hirsizlik
yapiyorduk, nasil iki yüzlü davraniyorduk, sigara kullaniyorduk, cami'ye gitmiyorduk, dedikodu yapiyorduk.....
Bunlarin hepsini kaybetmek istemezsin degil mi?
Hadi gel aptal! Sonsuza dek beraber yanalim! Senin için çok seyler
düsünüyorum.
Bu mektupu sana ne kadar deger verdigimi söylemek ve hayatinin büyük bir parçasini kullanmama izin verdigine tesekkür etmek için yaziyorum.
Aptal, bazen sana çok gülüyorum. Öyle salakliklar yapiyorsunki, benim bile migdemi bulandiriyorsun. Sen böyle devam et. Yeni nesile yalanciligi, aldatmayi, kumari ve cami yerine diskolara gitmeyi ögret.

Sen bunlari onlarin yaninda yap ki onlarda seni örnek alsinlar. Bir zaman sonra onlarda aynisini yapacaklardir. Çocuklar böyle iste.
Neyse, simdi gitmeliyim ama birkaç saniye sonra tekrar seni görmeye gelecegim. Azicik aklin olsaydi tövbe etmek için biryerlere giderdin ve yasayacak oldugun bir kaç seneyi de Allah'la beraber geçirirdin.
Bir kimseyi uyarmak karakterimde yoktur aslinda, ama seni taniyorum. Sen zaten benim yanimdan ayrilmazsin. Senin yasinda olan bir insanin hala günah islemeye devam etmesi saçmalik olsada. Sakin beni yalnis anlama, senden hala nefret ediyorum, ve bu böyle devam edecek. Beni gerçekten seviyorsan tabiki bu yaziyi kimseyle paylasmazdin. Ölüm bizi bulusturana kadar.....

SEYTAN


4
Oyun Basit Herkez Hoşuna
Gitmeyen Huyunu Yazcak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

İlk Ben Başlıyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
huyum kurusun cok duygusalım:)

5
 
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapCHP'li Kemal Kılıçdaroğlu, rakibi Kadir Topbaş'ı canlı yayında tartışmaya davet ederek, "Kadir Topbaş delikanlıysa televizyonda tartışalım" dedi
Halk Otobüsü temsilcilerinin düzenlediği toplantıya katılan Kemal Kılıçdaroğlu toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplarken, Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki en ciddi rakibi Kadir Topbaş'a yüklendi. Kadir Topbaş'ın dün yaptığı açıklamalara değinen Kılıçdaroğlu, "Dün sayın Kadir Topbaş projelerini açıkladığını ve bizim hayallerimizin onun projelerine ulaşamayacağını iddia ediyor.

Sayın Kadir Topbaş'ın bastığı kitaplardan bir tanesi şu, 156. sayfasında sayın Topbaş'ın rekorlarından bazılarını görüyoruz, 21.yy Türkiye'sinde utanç verici bir tablo. Burada yoksul insanlara ekmek verilerek makarna verilerek teşhir ediliyor bu insanlar. Sayın Kadir Topbaş acaba bu teşhirden mutlu mu? kendi projlerini çaldığımızı söylüyo, Sayın Kadir Topbaş’a bizim projelerimizden bir kitapçığı göndereceğim, onlardan hangi projeleri çaldığımızı söylerse çok mutlu olurum.

Biz yoksulları böyle teşhir etmeyeceğiz, yoksul ailede kadının banka hesabına 600 TL para yatıracağız. Acaba bu Kadir Topbaş'ın hangi proje kitapçığında yer alıyordu açıklamasını istiyorum. Sayın Kadir Topbaş proje yapmaktan aciz bir kişidir, proje üretmekten aciz bir kişidir. Proje üretsin ve Sayın Kadir Topbaş delikanlıysa televizyona çıkalım o da bende projelerimizi anlatalım, İstanbullu karar versin buna" şeklinde cevap verdi.

Bir gazetecinin Kadir Topbaş'ın Kılıçdaroğlu'nu kastederek İstanbul'u yönetecek kapasite ve kilosu olmadığı yönünde açıklamalarının sorulması üzerine ilk tepkiyi CHP İl Başkanı Gürsel Tekin, "Cevap bile verilmez" şeklinde verirken, Kılıçdaroğlu ise "Sayın Kadir Topbaş'ın kilosunu bilmiyorum, ama Tanrı'nın yarattığı beyin ikimizde de aynı gram. Eğer Kadir Topbaş kendisine güveniyorsa halkın önünde tartılalım, kilomuz nedir düşüncemiz nedir. Eğer bu işler kiloyla olsaydı Kadir Topbaş belki haklıydı, o zaman bir kaç fırın daha ekmek yiyip kilosunu artırması lazım, perhize sakın girmemesi lazım, çünkü kiloyla aklın olacağını sadece Kadir Topbaş iddia ediyor. Bu da herhalde tıpta yeni bir olay" diye konuştu. Kılıçdaroğlu açıklamalarının ardından cebindeki su faturasını çıkararak faturalarda haksız kazanç elde edildiğini iddia etti.


İHA


6
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Evet arkadaşlar gerçekleşmesini istediğiniz ne dileğiniz varsa de hadi buyrun...

Belki üyelerden biri PERİ'dir görür de yapar... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Belli mi olur :gln: Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kellere saç,

Hastasına maç,

Züğürde para,

Sıvacıya mala,

Işsize iş,

Dişsize diş,

Olmayana çocuk,

Üşüyene gocuk,Yemeğe tuz,

Nazar deymişe hoca,

Evde kalmışa koca,

Dırdırcıya akıl,

Onu çekene sabır dilerim.


 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapKALBİNİZDE GÖNLÜNÜZDE NE DİLEĞİNİZ VARSA ALNINIZA ALIN YAZISI OLARAK YAZILMASI DİLEĞİYLE .!. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


7
bi yerde gördüm..çok hoş şeyler çıkıyor ..örnek vermek gerekirse.....herkesin bildiği birkaç tane örnek vereyim....
-oturan boğa
-vızıldayan sinek
-alçak uçan karga
-fısıldayan inek
-tüysüz şef
-batıdan esen deli rüzgar
-gece uluyan kurt
-yabani kısrak
 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

tabi biribirimiz rencide edecek isimlerden kaçınalım lütfen...

--------------------------------------------------------------------------------


8
Forum Oyunları / üsTTeKi üYeDen ~F~A~R~K~I~N~I~Z~ Ne ??:)
« : 18 Şubat 2009, 18:37:13 »
haDi ßakaLim ßaslik gayet açik herkes üstteki üyeden farkini yazsin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

9
Bush yönetimi, 5 yıllık görev süresinde yabancı ülke liderlerinden gelen hediyeleri açıkladı. Arap liderlerin başta Rice olmak üzere ABD'li yetkilileri mücevhere boğduğu ortaya çıktı.


ABD’de George W. Bush ve kabinesi görevlerini terk etmeye hazırlanırken, Beyaz Saray yabancı devlet adamlarından hükümet üyelerine gelen hediyelerin listesini açıkladı.

Listeye göre Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, yabancı devlet adamlarından en yüksek pahada hediye alan siyasetçi oldu. Rice’ın sadece Ürdün ve Suudi Arabistan krallarından aldığı hediyelerin tutarı 316 bin dolar.

ABD Prorokol Birimi tarafından hafta başında açıklanan listeye göre, geçtiğimiz Ocak ayında Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Rice’a 147 bin dolar değerinde zümrüt ve elmaslardan yapılmış kolye, bilezik, yüzük ve küpe seti hediye etti. Suudi Kral, Rice’a yakut ve elmaslardan yapılma 165 bin dolarlık bir mücevher seti de armağan etmiş.

Ürdün Kralı Abdullah ve eşi Kraliçe Rania da Rice’a 4 bin 630 dolar değerinde bir takı seti hediye etmiş.

Bush’un aldığı hediyelerin değeri ise 100 bin doları geçiyor.

KURUYEMİŞ KASESİ BİLE LİSTEDE VAR

Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın, first lady Laura Bush’a da 85 bin dolar değerinde safir ve elmastan oluşan bir mücevher seti ve 10 bin dolar değerinde Arap motifleri içeren bir sanat eseri de verdiği bildirildi.

Hediyeleri kabul etmeleri yasak olan devlet adamları, bu armağanları görev sürelerinin bitiminde Beyaz Saray’a teslim edecek.

Protokol birimi tarafından hazırlanan, listede en ufak değerdeki aramağanlar bile yer alıyor. Bunların arasında Tibet ruhani lideri Dalay Lama’nın George W. Bush’a verdiği 6 dolar değerindeki kuru meyve ve ceviz karışımı bile yer alyor.

Başkan Bush’a verilen hediyeler arasında İsveç Başbakanı Fredrick Reinfeldt’den elektrikli testere, Ürdün’den çelik kama, Ruslardan makineli tüfek de var.

Singapur Başbakanı’ndan, karın ve kalça yağlarını eritmek için 450 dolar değerinde fitnes aletleri, eski Japon başbakanı Shintaro Abe’nin karısından Laura Bush’a üzerinde first köpeklerin resmi ve Amerikan bayrağı işlenmiş iki yastık, ayrıca 700 dolar değerinde üzerinde el boyamasıyla hayvan resimleri bulunan porselen kutu, bir adet de oyuncak Scotty yine Bush’a gelen hediyeler arasında.


NTV


10
Lütfen dikkatle okuyunuz...
Özi Katliamı:

Bu olay 1787 yılında oluyor ve Özi Osmanlının kuzey sınırındaki kilit noktadır.
***

Mareşal Potemkim'in kumanda ettiği rus ordusu, Özi'yi karadan ve denizden şiddetle muhasara etti. Ruslar, gece gündüz Özi'ye gülle ve humbara yağdırdığı için kalede elle tutulur bir yer kalmamıştı,kalenin altı üstüne gelmişti. Aşırı soğuk ve kardan dolayı bir türlü yardım alamayan Özi, her şeye rağmen altı aydır ayaktaydı.

Ruslar bu muhteşem savunma karşısında çaresiz kalmışlardı.Muhasara sırasında 50 bin askerini kaybeden Potemkin, kale alınırsa üç gün boyunca yağmaya ve katliama izin vereceğini söyleyerek askerlerini motive etmeye çalıştı. Ocak ayının başlarında şiddetini arttıran kıştan dolayı surlar donmuştu.Bu gelişme üzerine Ruslar, kalenin diğer yerlerine nazaran daha az tahkimli olan nehir surlarına yöneldi.

Kaledeki asker kararlıydı. Son kurşun atılana dek son nefeslerini verinceye kadar dayanacaklardı. Öyle de oldu. Ruslar ancak son askerinde toprağa düşmesiyle kaleye girebildi ve kale düştü, sonra 25.000 sivil şehit edildi.

Bu haberi alan padişah 1.Abdülhamit ciğerleri parçalayan bir ah çekti ve felç oldu. Bu zulmün vahşetine kalbi dayanmayarak felç oldu birkaç gün içerisinde vefat etti.Çünkü beyin damarları çatlamıştı.
Beyin damarları çatlamıştı çünkü sürekli galip gelen bir ordunun mağlup olması ve halkın bu şekilde zulme uğramasıydı...
***
Ben bu satırları okurken duygulandım ve sizlerle paylaştım. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bu ve benzeri örnekler çoğaltılabilir. Atalarımızın, ecdadımızın değerlerini bilelim, koruyalım, Her TÜRK gencinin bu ve benzeri olayları bilmesi gerekir.


Sayfa: [1] 2 3 ... 96
web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.