Reklamlar

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - ahmetkarablogger

Sayfa: [1] 2 3 ... 5
1
Kaynaşma Alanı / KİMLER BEYAZ ÖNLÜK GİYER
« : 29 Kasım 2022, 13:22:02 »
Çalışma ortamında saflığı ve hijyeni temsil eden beyaz önlükler oldukça rahat bir yapıya sahiptir. Rahat ve pratik olan beyaz önlükler alpaka kumaştan üretilmektedir. Alpaka kumaş, yapısı gereği yumuşaktır ve terlemeyi önler. Bu özelliklere sahip beyaz önlükler günümüzde sıkça tercih edilmektedir.
Beyaz önlükler; üç cepli, düğmeli veya çıtçıtlı modellerde ve hakim yaka, klasik yaka şeklinde üretilmektedir.
Beyaz önlükleri sağlık çalışanlar başta olmak üzere, öğretmenler, eczane çalışanları, kimyagerler, laboratuvarda çalışanlar, temizlik işinde çalışanlar ve bazı iş kolunda çalışan personeller tercih etmektedir.

Sağlık çalışanları ilk başlarda kan ve diğer lekeleri saklamak için siyah önlük giyiyordu. Bu lekeler çeşitli hastalıklara neden olduğu tespit edilince önlüğe bulaşan lekeleri hemen yıkamak için beyaz önlüğü tercih ettiler.
Beyaz önlük insanlar üzerinde hijyeni ve saflığı temsil ettiği için günümüzde hala kullanılmaktadır.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

2
Çöp Kutusu / INSTAGRAM NOT BIRAKMA ÖZELLİĞİ
« : 28 Kasım 2022, 13:39:58 »
Instagram’a yeni gelen özellik ile DM bölümüne not bırakabilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için öncelikle Instagram güncellemesi yapmanız gerekiyor. Güncelleme yaptıktan sonra;

Instagram’ı açıp DM bölümüne tıklayın.
Seçeneğe dokunun ve dilediğiniz şeyi yazın. Yazacağınız şeyler 60 karakterle sınırlıdır.
Takipçilerinizi veya yakın arkadaşlarınızı seçerek notlarınızı paylaşın.
Yazdığınız notu paylaşın.
Paylaştığınız notlar 24 saat içinde kaybolmaktadır.
İnsanlar 24 saat içinde notunuza yanıt verebilir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

3

Adrenalin ve heyecan içeren yamaç paraşütü  ile havada süzülürken dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu önemli noktalara dikkat edersek yamaç paraşütünü daha güvenli hale getirebiliriz. Yamaç paraşütü güvenliği nasıl sağlanır, hep birlikte bakalım.

Genel ÖnlemlerYamaç paraşütü eğitimlerini doğru eğitim yerlerinden almak.
Yamaç paraşütü öncesi ekipman kontrollerini yapmak.
Gerekli ekipmanları takmak ve yedek paraşütü kontrol etmek.
Yamaç paraşütü için gerekli uçuş ekipmanların düzenli aralıklarla bakımını ve kontrollerini yapmak.
Yamaç paraşütü yapan diğer pilot ve gruplarla seviyeli iletişim kurmak.

Uçuş Öncesi Güvenlik Önlemleri

Hava durumunun kontrol edilmesi.
Uçuş öncesi alkol veya diğer keyif verici maddeler tüketmemek.
Uçuşa uygun kıyafetler tercih etmek.
Uçuş ekipmanlarını kontrol edip giymek (kask, gözlük, telsiz, vs).

Uçuş Esnasında Güvenlik Önlemleri

Hava trafik kurallarına uymak.
Hava durumunu sürekli takip etmek.
Pilotlara uyum sağlamak.


İniş Esnasında Güvenlik Önlemleri
İniş prosedürünü uygulamak.
Pilotun yönlendirmelerini dinlemek.
İniş gerçekleştiği an paraşütü toplamak.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


4
Çöp Kutusu / MONTENEGRO VİZE İSTİYOR MU
« : 24 Kasım 2022, 14:35:51 »
Yatırımcıların yeni gözdesi olan Montenegro, Balkanların en küçük ülkesidir. Ülkenin kuzeyinde Bosna-Hersek, doğusunda Kosova, batısında Hırvatistan ve Adriyatik Denizi yer almaktadır.
Montenegro diğer adıyla Karadağ, Birleşmiş Milletler ve NATO üyesidir. Avrupa Birliği’ne üye olması kesin gözüyle bakılan Montenegro, ekonomik koşullar ve yaşam kalitesi ile oldukça uygun bir ülkedir.

Montenegro (Karadağ) Vize Bilgileri

Montenegro vizeli mi diye araştırmaların günümüzde arttığını söyleyebiliriz.
Montenegro Türkiye’den vize istememektedir. Montenegro, Türkiye vatandaşlarından 90 günü aşmayan seyahatlerde vize talep etmemektedir.
Türkiye’de bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar ise Montenegro için vize almak zorundadır.

Montenegro ( Karadağ) Pasaport İstiyor mu?

Montenegro, Türkiye vatandaşlarından pasaport istemektedir. Dikkat edilmesi gereken tek nokta seyahat esnasında pasaport süresinin en az 6 ay olmasıdır.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


5
Kaynaşma Alanı / AMELİYAT ÖNLÜĞÜ NASIL GİYİLİR
« : 24 Kasım 2022, 10:55:24 »
Ameliyathanelerde steril bir ortam sağlamak amacıyla giyilen ameliyat önlükleri (boks önlükleri) doktor, hemşire ve ameliyat personelleri tarafından tercih edilmektedir.
Tüm vücudu kaplayan ameliyat önlüklerinin diz hizasına veya diz altına kadar uzanan modelleri bulunmaktadır.
Boks önlüğü olarak da bilinen ameliyat önlükleri ameliyat esnasında bakteri ve virüs oluşumunu engelleyerek koruma sağlar.
Yeşil, mavi ve daha farklı renklerde üretilen ameliyat önlükleri uzun kollu ve arkadan bağlamalıdır. Kol kısmı lastikli olan ameliyat önlükleri sıvı geçirmez ve rahat bir yapıya sahiptir.

Ameliyat önlüğünün giyimi son derece kolaydır. Ameliyat önlüğü kollardan giydirilerek vücudu saracak şekilde arkadan bağlanır.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

6
Kaynaşma Alanı / EN İYİ SCRUBS MARKASI
« : 21 Kasım 2022, 17:12:00 »
En iyi scrubs markalarından biri olan Mons, oldukça kaliteli ve rahat takımlara sahiptir. Kadın ve erkek scrubs takımlar ile scrubs formalardan beklenilen tüm beklentileri karşılamaktadır.

Takım olarak satın alacağınız gibi alt üst ayrı olarak da satın alabilirsiniz. Tüm beden ölçülerine uyum sağlayan scrubs formalar kumaş özelliği ile dört mevsim kullanılabilmektedir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Hafif kumaş yapısı ile rahat ve kullanışlıdır.
Scrubs formaların en önemli özelliklerinden biri de yoğun çalışma temposuna rağmen terletmemesi. Hava alan yapıya sahip kumaşlardan üretilen Mons scrubs formalar, uzun süre kullanıma uygundur.

Erkek ve kadınlara özel üretilen Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap, likralı ve terikoton kumaşlardan üretilmektedir. v yakalı modeli ve toplamda altı adet cebi ile şıklığı ve rahatlığı bir arada sunuyor. Üç adet üst formada üç adet alt formada yer alan toplamda altı cep yoğun iş temposunda oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Scrubs formaları uzun süre kullanmak istiyorsanız yıkama talimatlarına uyarak çamaşır makinesinde 40 derecede yıkamalısınız.

7
Kaynaşma Alanı / EN İYİ MEDİKAL FORMA
« : 21 Kasım 2022, 17:02:51 »
Özel kumaşlardan üretilen Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap son derece rahat ve kullanışlıdır. Dört mevsim giyilebilen medikal formalar kumaş yapısı gereği hafiftir. Hava alan yapıya sahip likralı ve terikoton kumaşlardan üretilen medikal formalar esnektir ve terleme yapmaz.

Medikal formaları takım olarak satın alacağınız gibi alt üst ayrı olarak da satın alabilirsiniz. Kadın ve erkek için özel olarak üretilen medikal forma kumaşları üst kalitedir. Çeşitli renklerde ve desenlerde üretilen medikal formaların renkleri ve desenleri son derece canlıdır. Uzun süre yıkamaya rağmen canlılığını ve kalitesini korumaktadır.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap yaka kısmı V şeklindedir. Üst formada 3, alt formada 3 olmak üzere toplamda 6 cep bulunmaktadır. Yarasa kol modelinde olan medikal formalar, yoğun ve stresli çalışma temposunda rahatlık ve esneklik sağlar.

Yüksek tempolu çalışma hayatında rahatlık ve hijyen sağlayan medikal formalar hava alan kumaş özelliği ile terletme yapmaz.

Uzun süre kullanıma uygun olan medikal formalar ile gün boyu şıklığı, rahatlığı ve esnekliği bir arada hissedin.

8
Duyurular / EN İYİ CERRAHİ FORMA
« : 21 Kasım 2022, 16:41:31 »
En iyi cerrahi forma dört mevsim giyilebilen ve yoğun çalışma temposuna rağmen terletmeyen cerrahi formalardır.

Cerrahi formalar kumaş yapısı gereği oldukça esnek ve rahattır. Hava alan kumaş özelliği ile terletmeyen cerrahi formalar uzun çalışma saatlerinde rahatlık ve hijyen sağlar.

Terikoton ve likralı kumaşlardan üretilen cerrahi formalar oldukça esnek ve rahattır.  Cerrahi formalar V yakalı ve toplamda altı cebe sahiptir. Cep boyutunun büyük olması çalışma saatlerinde yüksek oranda kolaylık sağlamaktadır.

Gün boyu kullanıma rağmen kırışmayan ve ütü gerektirmeyen cerrahi formalar zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Tüm beden ölçülerine uyum sağlayan cerrahi formalar esnek kumaş yapısıyla stresli ve yoğun çalışma temposunda rahatlık ve esneklik sağlar.

Çeşitli renk ve desenlerde üretilen cerrahi formalar uzun süre kullanılabilmektedir. Uzun süre kullanıma rağmen canlılığını kaybetmeyen cerrahi formaları yeni gibi kullanabilirsiniz.

Takım olarak satılan cerrahi formaları dilerseniz alt üst ayrı olarak satın alabilirsiniz.

Çeşitli desenlerden ve çeşitli renklerden üretilen cerrahi formaların kaliteli kumaş özelliği ile şıklığı ve rahatlığı hissedebilirsiniz.

9
Bulaşık makineleri oldukça tasarruflu ve hızlıdır. Günümüz teknolojisi ile üretilen bulaşık makineleri son derece kullanışlı ve pratiktir. Kurumuş lekeleri ve zor lekeleri çıkaran bulaşık makineleri yüksek kurutma özellikleri ile tabak ve bardalarda lekeler kalmaz.
Peki bulaşık makinesinde olması gereken özellikler nelerdir?

Enerji verimliliği
Yıkama problemleri
Kurutma gücü
Temizlik teknolojileri
Garanti ve müşteri hizmetleri
Ses seviyesi
   
Yukarıda yer alan özelliklere sahip olan bulaşık makineleri ile hem zaman hem de su tasarrufu yapabilirsiniz.
Bulaşık makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta enerji verimliliğidir. A enerjisine sahip bulaşık makineleri en verimli enerjiye sahiptir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


10
Çöp Kutusu / SİLİT DÜDÜKLÜ TENCERE YEDEK PARÇALARI
« : 18 Kasım 2022, 15:45:39 »
Kaliteli malzemelerden üretilen Silit düdüklü tencereler son derece kullanışlıdır. Günümüzde çoğu evde bulunan Silit düdüklü tencereleri satın alacağınız yedek parça ve aksesuarlarla uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz.

Silit düdüklü tencere aksesuarları son derece kaliteli ve %100 orijinaldir.
Silit düdüklü tencere lastikleri kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Silit düdüklü tencere lastiği 18 cm ve Silit düdüklü tencere lastiği 22 cm olarak satışa sunulmaktadır.
Silit düdüklü tencere tutma sapları oldukça pratiktir. Kullanımı kolay olan Silit tutma sapları son derece dayanıklıdır. Çoğu Silit düdüklü tencerelere uyumlu olan tutma sapları ısıya karşı dayanıklıdır.

Arı Servis

Tefal yetkili servisi olan Arı Servis, küçük ev aletleri aksesuarları ve yedek parçaları alanında hizmet vermektedir. %100 orijinal olan ürünleri ile hizmet veren Arı Servis. Uzman personelleri ve tecrübesi ile bu sektörde lider konuma gelmek için durmadan çalışmaktadır.

Ürünlerin cihazlarınıza uygunluğunu sorgulamak için Whatsapp iletişim hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.