Reklamlar

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - tekdez

Sayfa: [1] 2 3 4
1
Tekdez Kurumsal olarak Türkiye genelinde profesyonel temizlik ve dezenfekte hizmetleri sağlamaktayız. Hizmetlerimiz içerisinde su sebili temizliği ve ozonlama, su deposu temizliği ve dezenfektesi, su tesisatı temizliği, boyler temizliği, su analizi ve haşere ilaçlama bulunmaktadır.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Su sebillerinin düzenli olarak temizlenip dezenfekte edildiği bilinmektedir. Su sebilleri düzenli olarak temizlenip dezenfekte edilmediğin ürettiği biyolojik bakteriler vasıtasıyla insan sağlığını ciddi boyutta risk altında bırakabilmektedir.
Su sebillerinde üreme gerçekleştiren bakterilerin en başında koliform, ekoli ve enterekok gelmektedir. Bu bakteriler tüketicide ishal, yüksek ateşlenme, bağırsak enfeksiyonları, baş dönmesi, baş ağrısı, idrar yolu enfeksiyonları gibi sağlık problemlerini tetiklemektedir.
Su sebili temizliği her 3 ayda bir ve devamında periyodik olarak yaptırılmalıdır. Sus ebili ozon temizliği sayesinde sebilde üreme gerçekleştiren mantar, spor, patojen, koliform, ekoli ve enterekok gibi zararlılar izole edilir.
Su depoları da aynı sebillerde olduğu gibi periyodik olarak temizlenmelidir. Su deposu temizliği belirli genelgelere göre ilerletilmektedir. Bu genelge Sağlık Bakanlığının 2007-67 numaralı genelgesidir. C Halkımızın dikkat etmesi gereken maddeleri kontrol ettiğimizde, su depolarının periyodik olarak en geç 6 ay da bir temizlenip dezenfekte edilmesi bilgisine ulaşabiliriz.
Su depolarında üreme gerçekleştiren biyolojik sınıflar aynı sebillerde ki gibidir. Bunlar sporlar, patojenler, mantarlar, koliform, ekoli ve enterekok dur. Tüketici veya kullanıcıda yarattığı sağlık tahribatı da aynıdır. Depodaki suyu içmemek asla bir korunma yolu değildir.
Kişisel temizlik de, meyve sebze yıkadığımızda bile bu bakterilerin tahrip edici etkisine maruz kalmamız kuvvetle muhtemel durumdur.
Her şart ve koşul altında su sebillerinin 3 ayda bir, su depolarının ise en geç 6 ay da bir temizlenip dezenfekte edilmesi gerçeğini bilmekteyiz.
Tekdez Kurumsal olarak Türkiye genelinde su deposu temizliği ve su sebili temizliği hizmetlerini profesyonel metotlarla sağlamaktayız. Kuruluşumuz başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere, İSO denetim süreçlerinde de denetlenmekte ve akreditasyon sınıfında hizmet sağlamaktadır.
İlgili hizmet ile talepleriniz için, Tekdez Kurumsal müşteri temsilciniz ile iletişime geçebilirsiniz.

2
Genel Kültür / Buzdolabı temizliği
« : 16 Temmuz 2021, 11:08:35 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Buzdolapları; gıdalarımızın sağlıklı olarak saklanması ve muhafaza edilmesini sağlayan makinelerdir. Buzdolapları uzun süre temizlenmediğinde yada çeşitli dış etkenler dolayısıyla kirlenebilmektedir.
Bu dış etkenlerin bazılarını şöyle özetleyebiliriz. Dolap içerisine gıda dökülmesi, elektrik kesintisi sonrası buzdolabındaki gıdaların çürüyerek bozulması, buzdolabının periyodik olarak temizlenmemesi ve benzeri durumları örnek olarak verebiliriz.
Olası bir elektrik kesintisi sonrası, buzdolabı içerisindeki etlerin çürüyerek akması dolap içerisinde dayanılamaz bir kokuya sebep olabilir. Bu kokunun asıl kaynağı botulinum bakterisidir.
Botulunip çok dikkat edilmesi gereken, besin zehirlenmelerine sebebiyet veren bir bakteridir. Buzdolabı çürüyen et kokusunun giderilmesinde sirke, çamaşır suyu ve benzeri ürünler asla kullanılmamalıdır.
Buzdolabı temizliği ve buzdolabı kötü koku giderme işlemlerinde hidrojen peroksit ve nötralize edilmiş ozon gazı kullanılır. Ozon gazını üreten nötralizatör cihazlarının minumun 5000 Mg kapasitede ozon üretmesi gerekmektedir.
Nötralizatörler dolap içerisindeki havada kötü kokuya sebebiyet veren bakteri ve mikroorganizmaları emerek ozona çevirir. Yani hastalık yapıcı mikroorganizmaları nötürleştirir.
Buzdolabında ozon sanitasyonuna geçilmeden önce mutlaka hidrojen dezenfeksiyonu yapılmalıdır. Hidrojen dezenfeksiyonuyla da, dolap içerisine yapışmış ve üreme gerçekleştiren bakteriler yok edilir.
Buzdolabınızda kötü koku oluştuğunu tespit ettiğiniz an öncelikle dolaptaki gıdaları dışarı çıkarmalısınız. Sonrasında bir ön temizlik işlemi yaparak profesyonel destek almanızda fayda bulunur.
Tekdez; Türkiye genelinde buzdolabı kötü koku giderme, buzdolabı temizliği ve buzdolabı ozon temizliği hizmetlerini profesyonel metotlarla vermektedir.
Tekdez; Sağlık Bakanlığı biyosidal uygulama izin belgelerine sahip, yetkili kuruluştur.
Buzdolabı temizliği ve ozonlama hizmetlerimiz için konusunda uzman, müşteri temsilcinizden destek talep edeilirsiniz.3
Geyik ve Sohbet Yeri / Su deposuna fare nasıl girer?
« : 09 Mart 2021, 12:46:30 »
Detay Linki--))   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Su depoları, günlük hayatta hemen her alanda kullanımı sağlanan ve önemli bir ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği alanlardır.
Sulardan çamur gelmesi, sarımsı renk gibi durumlar su deposunda bakteri oluşumundan kaynaklı yaşanan problemlerdir. Bakteri oluşumu depoların uzun süre temizlenmemesi sonucu meydana gelmektedir.
Bakteri oluşumunun yanı sıra zamanla beton depolarda aşınmalar  ve delinmeler meydana gelebilmektedir. Su deposuna fare nasıl girer? sorusunun cevaplarından biri olan bu problem depolarda fare leşleri ile karşılaşılmasına neden olmaktadır.
Su depolarına fare yada diğer haşerelerin girmesi ve depoda ölerek mevcut suyu kirletmesinin sebeplerinden biride, depo kapaklarının olmayışı yada depo havalandırma kapaklarının tam konumlandırılamamış olması sebebiyle haşerelerin girebileceği aralıkların oluşmasıdır.
Fare ve benzeri haşerelerin girdiği maalesef ki görülememekte ve suyun tüketimi yada kullanımı sonucunda çok ciddi sağlık problemlerine yol açılabilmektedir.
SU DEPOSUNA FARE VE BENZERİ HAŞERE GURUPLARININ GİRMESİNİ NASIL ÖNLERİZ?
1:Su deposu havalandırma kapakları mutlaka her depoda bulunmalıdır,
2:Kapak aralıklarının olmamasına dikkat edilmelidir,
3:Su deposu kapağına yakın boru ve tesisat hattı çekilmemelidir,
4:Su deposu havalandırma kapaklarının arkasına mutlaka sineklik veya benzeri tül sistemleri konumlandırılmalıdır,
5:Su deposunun üst kısımlarında oluşabilecek göçük ve yarıklar düzenli kontrol edilmelidir,
6:Su deposu temizliği standart ve periyodik olarak 6 ayda bir yaptırılmalıdır.
Tekdez; su deposu temizlik ve dezenfeksiyon işlemini tüm yetki ve kaliteli belgeleri eksiksiz olarak, alanında uzman ekipler ile sağlamaktadır. Kaliteli ve güvenilir hizmet için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Firmamız tarafından temizlik hizmeti sonrası Ulv sanitasyon sağlanmaktadır. ULV sanitasyonun amacı gözle görülmeyen patojen, mantar, mikroorganizma üremesini engellemek ve sağlımızı risk altında bırakabilecek bu bakteri ve mikropların ortadan kaldırılmasıdır.
Standart su deposu temizliği hizmeti %100 depo içi ve hava dezenfeksiyonu sağlayamaz. Sadece ULV ozon sisleme metodu ile hem müdahale edilemeyen alanlar, hem de depo içerisinde havada bulunan patojen ve bakteriler yok edilmektedir.
Fare giren bir deponun temizlik sonrası ULV sanitasyonu ile meydana gelmiş bakteri ve projenler yok edilerek sağlıklı teslimat garantilenmektedir.
Su deposuna fare ve haşere girmese bile taşıma hattından gelen kirlilik ve deponun zamanla kendiliğinden ürettiği bakteri, mikroplardan korunmak için düzenli olarak su deposu temizliği yaptırılmalıdır.

Youtube içerik video linki--)) Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

4
Detaylı Bilgi Linki===   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Su depolarının temizlik ve dezenfektesi düzenli ve periyodik olarak yaptırılmadığı takdir de depo içerisini kaplayacak olan bakteriler insan sağlığını olumsuz yönde etkilemekte aynı zamanda depoya zarar vermektedir.
Deponun çeşidine göre; delinme, paslanma, yosunlanma gibi problemlere neden olan bu durum deponun temizlik dışında izolasyon ihtiyacını doğurmaktadır. Kimi zaman depolar tamamen işlevini kaybetmekte ve kullanılamaz hale gelmektedir.
Bu tür durumlara maruz kalmamak için Su deposu hangi zaman aralığında temizlenmelidir sorusunun cevabı doğru olarak bilinmelidir.
Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılmasını zorunlu kılınmıştır.
Bu durum depo temizliğinin önemini açıkça ortaya koymaktadır. İnsan sağlığının önemi ve ciddiyeti özellikle baskılanmaktadır.
Hem maddi hem manevi zararlara neden olan bu durum ile karşı karşıya kalmamak için tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak profesyonel hizmet sunmakta olan Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.
Firmamız tarafından verilecek olan hizmet kaliteli ve güvenilir nitelikte, eksiksiz belgeler ile ve eğitimli ekipler ile sağlanmaktadır.
Depo temizliğinin düzenli yaptırılması gerekliliğinin yanı sıra hizmet alınacak firma da oldukça önem teşkil etmektedir. Depo içerisinde meydana gelecek tüm problemler herhangi bir kuruluş ya da kişi tarafından sağlanan temizlik ile de aynı şekilde nüksedecektir.
Özelikle tüm belgeler sorgulanarak alınacak bir hizmet olması deponun verimli olarak işlevini yerine getirmesine dolayısıyla suyun sağlıklı kullanımına garanti niteliğinde olacaktır.
Sorgulanması ve talep edilmesi gereken belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.
Su deposu hangi zaman aralığında temizlenmelidir sorusunun yanı sıra hizmet alınacak olan firmanın yetki ve kalite belgelerinin sorgulanması da oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.
Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi; Sağlık Bakanlığı denetlemelerinden geçmiş, Sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile sağlıklı hizmet verileceğinin ve temizlik sonrası verilecek olan iş tamamlandı formunun kanuni hükmünün olacağının garantisi niteliğinde olmaktadır.
İş sağlığı ve güvenliği sertifikası; iş güvenliği uzmanlarının sınavından geçmiş, eğitimli ekipler ile güvenilir hizmet sunulduğunun kanıtı niteliğinde olmaktadır. Verilecek olan hizmetin iş sağlığını tehlikeye atmayacak düzeyde güvenilir olarak ilerleyeceğinin göstergesi olarak da belirtmek doğru olacaktır.
TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi; uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim uzman ekiplerden tarafından hizmet verileceğinin kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Bu belge, verilecek olan hizmetin depoya herhangi bir zarar verilmeyecek şekilde tesisat kurulumu yapılacağının ve deponun verimli ve sağlıklı kullanıma sunulacağının kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Sağlıklı kullanım için ve su deposu hangi zaman aralığında temizlenmelidir gibi soruların doğru cevabı için doğru adres Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.
Sağlıklı su kullanımı için lütfen iletişime geçiniz.

5

Su depoları hemen her alanda kullanımı sağlanan ve günlük hayatta önemli bir ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği alanlardır.
Su depolarının önemli bir ihtiyacı muhafaza ediyor olması sağlıklı kullanımı için temizlik ve dezenfektesini zorunlu kılmaktadır.
Su deposu temizliği düzenli sağlanmadığı takdir de depo içerisinde bakteri üremesi gerçekleşmekte sağlıksız su kullanımına neden olunmaktadır.
Su deposunda üreyen bakteriler nelerdir ?  sorusunun cevabı olarak koliform, ekoli, enterekok bakterilerini belirtmek doğru olacaktır.
Bakteri üremiş depolar da çözüm ve sağlıklı kullanım için Sağlık Bakanlığı yetkili Kuruluş Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.
Su depolarının temizliğinde düzenli ve periyodik takip ile en geç 6 ayda bir sağlanması gerekmekte ve bu temizlik hizmetinin yetkili kuruluşlar tarafından yaptırılması da önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.
Aksi takdir de kirli depo içerisinde üreyecek olan koliform, ekoli, enterekok bakterileri depodan arındırılamayarak sağlıksal problemlere engel olunması mümkün olmayacaktır.
Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.
Ayrıca deponun delinme, paslanma, çatlama, yosunlanma gibi problemleri de yetkisiz kurum kuruluş ya da kişiler tarafından tetiklenerek uygulanacak yöntem ve metotlar temizlik yetersizliği ile sonuçlanacaktır.
Temizlik yetersizliği; depo içerisinde meydana gelecek olan problemlerin ancak farklı yöntemler ile çözülebileceği bir durum yaratmaktır. Bu işlemler daha maliyetli ve daha uzun süreli olmakta kimi zaman depoya verilen zararın çözümü olmamaktadır.
Bu durum depo kaybına kadar gitmekte ve maddi manevi zarar ile sonuçlanmaktadır.
Depo içerisinde üreyen bakteriler nelerdir sorusu ve sorununa maruz kalmamak için hizmet periyotları ve hizmet alınacak firmaya özellikle dikkat edilmelidir.
Bu nedenle firmanın belgeleri özellikle sorgulanmalı ve talep edilmelidir. Belgelerin işlevleri verilecek olan hizmetin kalite ve güvenilirliğinin kanıtı niteliğinde olacaktır.
Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi; Sağlık Bakanlığı denetlemelerinden geçmiş Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile hizmet vermekte olan yetkili kuruluş olduğunun göstergesi niteliğindedir.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap; GSM ruhsatı, İSG sözleşmesi, İSG sertifikası, hekim Sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel yüksekte çalışabilir raporu, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, Marka Tescili, Ozonlama CE Sertifikası eksiksiz olarak tüm yetki ve kalite belgelerine sahip su deposu temizlik firmaları İstanbul ve Türkiye geneli kapsamında kaliteli ve güvenilir hizmet sağlamaktadır.
Sağlıklı su kullanımı için verimli depo olması gerekmekte, verimli depo Tekdez su deposu temizlik hizmeti ile tarafınıza güvenle sunulmaktadır.
Depo içerisindeki sağlıklı su döngüsü için özenli temizlik hizmeti sağlanmalıdır. Su deposunda üreyen bakteriler nelerdir sorusunun cevabı olan koliform, ekoli, enterekok bakterileri insan sağlığını ölümcül nitelikte tehlikeye atacak şekilde depo içerisinde hızla üreyecektir.
Bu bakteri çeşitleri; kırım Kongo kanamalı ateş, ishal, kusma, bulantı, tifo, kolera, yüksek ateş, bağırsak enfeksiyonu gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebep olmaktadır.
Bu rahatsızlıkların ciddiyeti Dünya Sağlık Örgütü raporunda kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Durumun ciddiyeti hafife alınmayacak derece de iken ihmal insan hayatına mal olacaktır.
Deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı su kullanımı için Tekdez, sağlığınızı önemsemekte ve tüm hassasiyetiyle destek olmaktadır.
Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.
Link=== SU DEPOSU TEMİZLİĞİLinklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


6
Genel Kültür / Su sebillerindeki tehlike!
« : 23 Şubat 2021, 16:47:53 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap aylık, ve 3 aylık periyotlarla düzenli olarak yaptırılmalıdır. Su sebillerinde üreyen bakterilerin başında koliform gelir. Koliform bakterisi tüketicide bağısak iltihabı, ishal, kusma, yüksek ateş gibi sağlık problemlemlerine yol açar. Su sebillerinde koliform bakterisi nasıl ürer? Su sebilleri yoğun kullanımlarda yada az kullanımlarda kısaca her ihtiyaç sonunda kirlenir ve bakteri oluşturur. Su sebillerindeki bakteriyi yok etmenin ve sağlıklı kullanmanın tek yolu temizlik ve dezenfeksiyondur. Su sebil temizliğinde 2000 mg lık ozon jeneratörleri kullanılır. Bunun dışında hiç bir dezenfektan ürün su sebili temizliğinde kullanılmaz. İnternet üzerinde sirke yada çamaşır suyu benzeri kimyasal ürünlerin su sebili dezenfeksinu hizmetinde kullanılması fayda yerine zarar getirebilir. Sağlığın para dahail hiç birşeyle karşılığı yoktur. Bu sebeple su sebili temizliği ve dezenfeksiyonu asla ihmal edilmemelidir.Su sebili temizliği talepleriniz için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
Su sebili temizliği Youtube  videosuna Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

7
Genel Kültür / Su sebilleri koku yapıyor
« : 11 Şubat 2021, 12:39:12 »
Su sebilleri hemen her alanda kullanımı sağlanan suyun kullanımını kolaylaştıran pratik aletlerdir ve bu aletlerin düzenli temizliği yapılmadan kullanımı insan sağlığını tehlikeye atacak durumlara sebep olabilmektedir.
Düzenli temizliği sağlanmayan sebillerde meydana gelecek olan sorunlardan biri koku problemi olacaktır. Böylelikle su sebili koku yapıyor problemi sıkça karşılaşılan ve çözüm aranan konu haline gelmektedir.
Tekdez, su sebili koku problemleri için Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile hizmet vermekte olan kaliteli ve güvenilir hizmetin adresidir.
Koku meydana gelmiş bir sebil de koliform bakterisi de üremiş olacaktır. sebillerin en büyük problemi yosunlanma ile birlikte meydana gelen bakteri üremesidir.  Tat ve renk farklılıkları da koku problemi ile oluşacak problemler olacaktır.
Su sebili temizliğine dikkat edilmemesi zamanla bakterilerin insan vücuduna nüfus etmesine ve çeşitli rahatsızlıklara neden olacaktır.
Bunların belirtileri koliform bakterisinin neden olduğu yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi rahatsızlıkların meydana gelmesi ile kendini göstermeye başlayacaktır.
Bu tür durumlara maruz kalınmaması için sebillerin kurulum alanlarına, temizlik sürelerine, hizmet alınacak firmaya özellikle dikkat edilmelidir.
Sebillerin kurulum alanlarında dikkat edilmesi gereken önemli husus; sıcaklık yayan elektrikli ev aletlerinden uzak alanlara kurulması gerektiğidir. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi sıcaklık yayan aletler sebil içerisindeki yosun oluşumunu hızlandırıcı etken olacaktır.
Sebillerin en ge 3 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. Ancak bu durum büyük iş yerlerinde ya da sık kullanımlar da değişkenlik gösterebilmektedir.
Su sebili koku yapıyor problemine çözüm ancak sebilin ihtiyacı olan temizlik süresi belirlenerek ilerlenmesi ile mümkün olmaktadır.  En geç 3 aylık süre zarfından daha kısa süreli işlemler gerekebilmektedir.
60 ile 90 gün aralığında üreme süresi verilen koliform bakterisi sık kullanımlardan kaynaklı oluşan kirlilik nedeniyle daha kısa sürelere inebilmektedir.
Hizmet alınan firmanın takibinde ilerlemesi gereken bu durum ihmal edilmemesi gereken önemli bir konudur.
Su sebili temizlik hizmetinden önce hizmet verecek firmanın; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili belgelerini sorgulamayı ihmal etmeyiniz.
Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri tarafından profesyonel hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Türkiye geneli hizmet vermekte olan firmamız siz değerli müşterilerimize sunduğu kaliteli hizmetin haklı gururunu taşımaktadır.
Tekdez, su sebili temizliği hakkında detaylı bilgi için müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi sonrası talebinizle randevu planlanmakta ve randevu gününde ekipler tarafınıza yönlendirilmektedir.
Su sebilinin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmekte ve hizmet yerinde sağlanmaktadır. İşlemlerde sebilin dış yüzeyi de 25 mikrometre ULV sanitasyonu ile dezenfekte edilmektedir. Sebilin tüm iç hazneleri ve el değen tüm alanların sanitasyonu sonrası sebil sağlıklı kullanıma teslim edilmektedir.
Su sebili koku yapıyor problemleri için firmamız ile iletişime geçebilir ve profesyonel destek talep edebilirsiniz. 
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap için lütfen Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ile iletişime geçiniz.

8
Genel Kültür / Su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu
« : 10 Şubat 2021, 12:32:33 »
Kirli su kullanımının insan vücuduna verdiği zararları, kullanımı sağlanan deponun kirli olma oranıyla ölçmek doğru olacaktır. Kirli depo içerisinde zamanla yosunlanma, paslanma gibi problemler meydana gelecektir.
Bu durum depo içerisinde koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin de ürediğinin göstergesi niteliğinde olmakta insan sağlığını tehdit eden bu durum depo içerisinde hızla yayılım göstermektedir.
Bu bakteriler yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı, kırım Kongo kanamalı ateş, tifo, kolera gibi ciddi boyutta rahatsızlıkların sebebi olarak bilinmektedir.
Deponun kirli olması suyun kirli kullanımı anlamını taşımakta ve bu oranda bakterili suyun insan vücuduna teması da hastalıkların başlangıcı niteliğinde olmaktadır. 
Olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için su deposu temizliği ve dezenfekte işleminin yetkili kuruluşlar tarafından düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.
Su deposu temizliği Biz; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel hizmet vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.
Hizmet verecek personellerimizin; yüksekte çalışabilir sertifikaları, mesleki eğitim sertifikaları, hijyen sertifikaları, iş güvenliği sertifikaları, portör muayene raporları tam ve eksiksizdir.
Firmamız ile iletişime geçerek su deposu temizliği hakkında detaylı bilgi alabilir ve profesyonel ekibimizden destek talep edebilirsiniz.
Firmanın kaliteli ve güvenilir olduğunun göstergesi niteliğinde ve mutlaka sorgulanması gereken belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.
Su deposu temizliği yetki belgesi ve yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri hizmet alımından önce mutlaka sorgulanması ve talep edilmesi gereken belgelerdir.
Aksi takdir de deponun temizlik ve dezenfeksiyonu doğru yöntem ve metotlar ile temizliği sağlanmadan bakterilere maruz kalınmasına sebebiyet verilecektir.
Su deposu temizliği Biz, su deposu temizliği hizmetini yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olarak vermeye devam etmektedir.
Kaliteli hizmet, detaylı bilgi ve profesyonel takip işlemleri için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.
Kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam eden firmamız siz değerli müşterilerimizin sağlıklı su kullanımında sektörünün öncü firması olarak hizmet sunmaktadır.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Biz ile iletişime geçerek detaylı bilgi sonrası randevu talep edebilirsiniz. Randevu gününde eğitimli ve uzman ekipler tarafından Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile su deposu temizliği hizmeti sağlanarak sağlıklı kullanıma teslim edilecektir.
Temizlik öncesi ve sonrası depo resimleri tarafınıza aktarılarak kaliteli hizmet açıkça paylaşılmaktadır.
Temizlik sonrası, günlük hayatın yoğunluğundan kaynaklı unutulabilecek olan su deposu temizleme hizmet tarihi CRM’ de özel takibe alınmaktadır.
Su deposu temizliği hizmeti öncesi ve sonrası titizlilik ve duyarlılıkla takip edilmekte, zamanı gelen temizlik hizmeti aksatılmadan tarafınıza bilgi aktarılmaktadır.
Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

9
Kaynaşma Alanı / Tekdez Dezenfeksiyon
« : 09 Şubat 2021, 15:37:24 »

Tekdez, T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI, İL SAĞLIK VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yetkilendirilmiş, izin belgelerine sahip kuruluştur.
Firmamız tarafından; su deposu temizliği, su sebili ozon temizliği, boyler temizliği, PVC membran kaplama, sürme izolasyon, epoksi izolasyon, havuz temizliği, ortam dezenfeksiyonu, buzdolabı temizliği, su tesisatı temizliği, böcek ilaçlama hizmetleri sağlanmaktadır.
Bu işlemler yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak profesyonel olarak sağlanmaktadır.
Su depolarının temizliği hizmetini veren firmaların sahip olması gereken belirli kalite ve yetki belgeleri bulunmaktadır. Bu belgeler mutlaka sorgulanmalı alınan hizmetin kalite ve güvenilirliğinden emin olunmalıdır.

Bu sayede hiçbir belge ve sertifikaya sahip olmadan bu hizmeti vermeye çalışan kuruluşlar tarafından hizmet alımı yapılmayacak ve sağlıklı kullanım söz konusu olabilecektir.

Hijyen belgesi, mesleki yeterlilik belgesi, yüksekte ve kapalı alanda çalışabilir belgesi, İSG belgesi, portör muayene raporu personellere ait eksiksiz talep edilmesi gereken belgelerdir.

Firmaya ait belgelerden; İSG sözleşmesi ve İSG hekim sözleşmesi; firma personellerinin iş güvenliği eğitimi aldıkları ve kontrol altında hizmet verdiklerine ait belgelerdir.  İSO 9001 belgesi; firmanın kalite standartlarını gösteren belgesidir.

Marka tescil belgesi; firmanın köklü ve kurumsal olduğunun kanıtı niteliğinde belgedir. Ayrıca kullanılacak dezenfektan MSDS belgeleri; kullanmaya uygun kimyasallar ile temizliğin yapılıp yapılmadığını gösteren belgelerdir ve mutlaka sorgulanması gereken belgeler arasındadır.

Tutulması gereken KKD zimmet formu; personellerin olası bir kazaya maruz kalmaması için teslim aldıkları malzemeleri gösteren belgelerdir.

Tekdez, tüm belgeleri eksiksiz olarak yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir. 
Detaylı bilgi ve talepleriniz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Firmamız; eğitimli ve uzman ekipleri ile profesyonel hizmet sunmaktadır. Hizmet sonrası belgelendirme yapma yetkisi bulunan Tekdez, hizmet alan kurum kuruluşun herhangi bir denetlemesinde sorunsuz denetim sağlamaktadır.
Hem sağlıklı kullanım hem kaliteli hizmet hem de yasal yönden geçerli hizmet sayesinde kusursuz ve sorunsuz hizmetin adresi Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ve  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap talepleriniz için lütfen iletişim sağlayınız.

10
Genel Kültür / Su sebilleri neden koku yapar?
« : 04 Şubat 2021, 12:29:47 »
Su sebillerinin yosunlanma süreleri; su sebilinin kullanımına, bakteri oluşumuna, temizlik sürelerine ve kullanılan suyun kalitesine bağlı değişiklikler gösterebilir.
Örneğin çok yoğun kullanımlarda veya kullanımı çok az olan sebillerde, uzun süreli temizliği ve sanitasyonu yapılmamış su sebillerinde, arıtma benzeri kaynak çıkışlı su kullanımlarında sebiller olağan dönemlerden daha çabuk kirlenir, yosunlanır ve bakteri üretir. Yosunlanmış su sebilinde %100 üzerinde koliform bakterisi üremiş demektir.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ve ozon sanitasyonu 45 – 90 gün aralığında yaptırılmalı sonrasında periyodik olarak devam ettirilmelidir.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Sayfa: [1] 2 3 4
web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.