İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - naturelstore

Sayfa: 1 [2]
11
Haber ve Yaşam Merkezi / Bebeklerde Hepatit B Aşısı ve Önemi
« : 09 Ağustos 2016, 23:28:44 »
[[SIZE="5"]B]Bebeklerde Hepatit B aşısı[/B][/SIZE]

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap, parçalanarak hastalık yapma kabiliyeti ortadan kaldırılan ve etkisiz hale getirilen virüsün bazı altbirimleri alınarak hazırlanmaktadır. Bugün tüm dünyada yaygın olarak kullanılmakta olan Hepatit aşılarının hastalık yapma ihtimali kesinlikle yoktur. günümüzde geliştirilen modern aşılar sayesinde bu hastalığa karşı yüksek oranda bir korunma söz konusudur.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Hepatit - B hastalığı , doğum olayı esnasında perinatal olarak bebeğe bulaşabilmektedir. Asemptomatik yani herhangi bir hastalık belirtisi göstermeyen, ancak,buna karşılık Hepatit-B hastalığını bulaştırabilen HBsAg taşıyıcılarından doğan bebeklerin %30-50 kadarı, birinci yaşlarını doldurduklarında hastalık etkeni ile bulaşmış oldukları tesbit edilmiştir. Bunun için tüm anneler doğum öncesi Hepatit-B yönünden araştırılmalı ve durumuna göre doğacak bebeğe yönelik tedbirler planlanmalıdır.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap, bugün tüm bebeklere ilk bir yıl içinde uygulanmaya koyulmuştur. Birçok araştırma belirli nüfus gruplarının, Hepatit-B gelişmesi bakımından daha büyük risk taşıdıklarını ortaya çıkarmıştır. Hepatit-B aşılamasının henüz virüsle temas etmediği tesbit edilen ve risk grubu olarak tanımlanan sağlık ve yardımcı sağlık personeli, heodiyaliz uygulanan hastalar , sık kan transfüzyonu yapılanlar ,kronik taşıyıcı olarak adlandırılan kişilerin eş ve aile fertleri ile eş cinseller ve fuhuş sektöründe iş tigal edenlere mutlak suretle uygulanması önerilmektedir.

Pnömokok Aşısı ; Pnömokok aşısı ,zattüre hastalığına yol açan başlıca mikropların etkisiz hale getirilmesi ile hazırlanan karma bir aşıdır. Aşı , zatürre ve beyin iltihabı nedeni olan pnömokok adlı mikrobun 23 değişik tipine karşı koruyucu olacak şekilde hazırlanmıştır. Mikrobun bu türleri %95 sıklıkla görülen leri arasından belirlenmiştir. Pnömokok aşısı, 18 aylıktan büyük bebekler ile tüm çocuk ve erişkinlere önerilmekte ise de dalağı alınmış yada bağışıklık sistemi baskılanmış kişilere ise uygulanması zorunlu sayılmaktadır. Pnömokok aşısı, tek toz şeklinde uygulanır ve daha sonra her 5 yılda bir hatırlatmak için repel dozu yapılabilir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ; Grip virüsünün belirlenmiş binlerce tipi olmakla beraber , bunların hepsi her sene salgın yapmaz. Dünya sağlık teşkilatı her yıl salgın yapması beklenen grip virüsü türlerini tesbit etmekte ve her yıl onlara karşı hazırlanan özel grip aşısını önermektedir. Bu şekilde grip aşısı ,her yıl yenilenmekte ve aşı o yıl salgın yapması beklenen grip tiplerini içermektedir.

6 ay 3 ayaş arası çocuklarda ; İlk kez yapılıyorsa : bir ay ara ile 2 yarım doz uygulanır. Daha önce grip aşısı ile aşılanmış çocuklarda 1 yarım doz yapılır.

3- 9 yaş arası çocuklarda ; İlk kez yapılıyorsa : Bir ay ara ile 2 tam doz uygulanır. Daha önce grip aşısı ile aşılanmış çocuklarda : 1 tam doz yapılır. 10 yaş üstü erişkin ve çocuklara her yıl tek toz uygulanmaktadır.

Aşı Takvimi ; Dünya üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda çocuklara uygulanacak her aşı için belirli bir dönemde bağışıklık kazandırmayı hedefleyen bir aşı takvimi geliştirilmiştir.

Elde edilen deneyimler sonucunda aşağıdaki aşı takviminin uygulanması kabul görmektedir.

0-1 Ay  Çocuklarda  BCG ( Verem,Tüberküloz),Hepatit-B 1.Doz.

3-4 Ay    Çocuklarda  Karma ve (Difteri-Boğmaca-Tetanoz) ve Çocuk Felci (polio)/1.doz.Hepatit-B 2.Doz.

6 Ay Çocuklarda Karma ve Çocuk Felci / 3.Doz

9 Ay Çocuklarda Kızamık

15.Ay Çocuklarda Hepatit-B Rapel

18 Ay Çocuklarda (1,5 yaş) Karma ve Çocuk Felci / Rapel (Tekrar)

4-6 Yaş  Çocuklarda Difteri - Tetanoz,Çocuk Felci / Rapel, Hepatit-B Rapel

Kaynak : Annenin Rehberi Kitabı Uzm.Dr.Hayati Bice

12
Bebeklere Verilecek Ek Besinler Nelerdir?

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bebeklere verilecek ek besinler ; 4 Ayını doldurmuş bebeğe günde 2-3 kez ek besin olarak anlatıldığı gibi hazırlanmış inek sütü veya evde hazırlanmış ve gerekirse bir miktar tatlandırılmış yoğurt verilebilir. Ayrıca taze meyveden hazırlanmış meyva suları küçük miktarlarda başlanarak kaşıkla verilebilir.Meyva suyu hazırlamakta elma, şeftali, muz, portakal ve havuç kullanılabilir. Bir defada verilecek meyva suyu miktarı 100 mililitre ( = bir çay bardağı ) 'yi geçmemelidir.

Portakal ve Mandalina gibi meyveler sıkılarak suları kolayca alınabilir. Elma, Armut ve şeftali gibi kabuklu ve nisbeten sert meyveler kabukları soyularak önce ezilerek püre haline getirilir ve bu püre tülbentten geçirilerek suları elde edilebilir. Annesütü.info olarak bizim sizlere tavsiyemiz ; Ek gıda olarak eğer bebeklerinize doğal besin istiyorsanız Optinaturel Firmasının Naturpy Bebek Tarhanası ürünü 'nü sizlere tavsiye ediyoruz.  Naturpy Bebek Tarhanası Sağlıklı Beslenmek Bebeğinizin Hakkıdır. Naturpy Bebek Tarhanası üretiminde doğal köy ortamında yetişmiş besinler kullanılır. Özel kapalı alanlarda hijyenik koşullarda üretilerek, güneş görmeyen kapalı ranza sisteminde gölgede kurutma yapılır. Naturpy Bebek Tarhanası nelerden oluşur : Tam Buğday Unu, Domates, Taze Kırmızı Biber, Havuç, Yoğurt, Soğan, Sarımsak, Yeşil Mercimek, Kırmızı Mercimek bulunur. Ekstra tatlandırıcı yada katkı maddesi içermez. İçerisinde tuz yoktur. Bebekleriniz için en güvenli gıdalardan biridir. Bebeklere verilecek ek besinler arasında aşağıda belirttiğimiz ek besinleri verebilirsiniz.

Evde Yoğurt Yapımı ; Kaynatıldıkdan sonra 30 dereceye kadar ılıtılan 100 militre süt içine 1 çay kaşığı yoğurt mayası eklenir. Yoğurdun mayalandığı kap bir örtü ile sarılarak 3-5 saat bekletilir ve açılır. Bebek tatsız geldiği için yoğurdu yemek istemez ise içerisine biraz toz şeker ilave edebilirsiniz. ( aşırıya kaçmayın )

Unlu mamalar ve muhallebiler ; Ülkemizde bebek beslenmesinde en çok kullanılan ek - gıda türü muhallebidir. Eczanelerde çeşitli isim olarak " bebek maması " olarak da geçmektedir. Bu maddelerin içeriği genelde karbonhidratlardan oluşmaktadır. Bebeğin temel gelişimi için gerekli olan proteinlerden yoksundur. Nişasta gibi unlu madeler ile beslenen çocukların tombul bir görünüm kazanmaları da aileleri yanıltmaktadır. Tek yönlü olarak beslenmenin bir sonucu olarak bu bebeklerin vücudunda yağ dokusu artmış , buna karşılık kas , kemik ve sinir beyin dokularının iyi gelişmediği gözlemlenmektedir. Kısacası her tombul olan çocuk sağlıklı maşallah tosunum yediği yaradı gibi ifadeler aslında yanlıştır.

6. Aydan itibaren bebeklere verilecek gıdalar arasında ; Değişik sebze çorbaları , meyve püreleri , yumurta sarısı (alerjisi olup olmadığını test ettirmelisiniz ) , Tarhana olarak sıralanabilir.

Sebze Çorbası ; Mevsim sebzelerinden birkaçı ( patates, domates, havuç ) yıkanıp soyuldukdan sonra rendeden geçirilerek bebeğin alabileceği bir kıvama getirilip ince bulgur , mercimek veya prinç ile karıştırılarak bir miktar iyice çekilmiş kıyma ve bir kaşık sıvı yağ ile kaynatılarak pişirilir. Bebeğin ağzını yakmayacak kadar ılık kıvama getirildik den sonra kaşık ile bebeğe verilebilir.

Yumurta içinde bulunan bol miktarda protein nedeni ile 6 aylık oldukdan sonra bebeğe başlanması faydalı olacaktır. Alerji yapabilme olasılığı yüksek olduğu için yumurtanın akı 1 yaşından önce verilmez. sarısıda suda iyice haşlanıp akından ayırt edildekden sonra az miktarda balşanarak haftada 1 kez verilebilir.

6. Ayını doldurmuş bebeklerde Anne sütü yetersiz kalabilir ;  6.ayını doldurmuş bir bebeğin protein ihtiyacını karşılamaya anne sütü tek başına yeterli gelmez. Özellikle protein yönünden zengin gıdalar ile beslemek gerekir. Bunun içinde iki kez çekilmiş kıymadan yapılan ızgara köfte , beyaz peynir , tam süt ve yoğurt gibi hayvansal kaynaklı besinler yanında kuru baklagillerin , ülkemizde mahsus bir besin maddesi olan tarhananın ve sebze meyve pürelerinin bebeğin alabilecek şekilde pişirilip hijyenik bir ortamda ılık olarak verilmesi bebeğin sağlığı açısından önemlidir.

6. Aydan itibaren bebeğe sabah kahvaltısı verilir. Kahvaltıda bir bardak sulandırılmamış inek sütü içine küçük bir dilim beyaz peynir , bir yumurta sarısı , tat vermek için bir tatlı kaşığı pekmez veya bal bir dilim ekmek içi yada iki biskivi ufalanarak konulur. Bebek büyüdükçe daha yoğun olarak hazırlanabilecek bu besin değeri yüksek karışım bir öğün olarak bebeğe kaşıkla verilebilir.

9 Aylık olan bebeğin artık dişleri çıkmaya başlayacağından yarı katı besinleri de alabilecek duruma gelir. Bu dönemden itibaren eline kaşık verilen bebeğin çorba ve muhallebisini kendi kendine yemesi alıştırılabilir.  1 yaşını tamamladığında evde pişen herşeyi yiyebilecek hale gelmesi istenilen bir durumdur. Bu dönemde proteince zengin et, süt ve süt ürünlerini yeterli miktarlarda alınmasına özen gösterilmelidir.

Bebeğe verilmesi yanlış olan beslenme şekilleri ;
Son yıllarda Bebeklere faydasından çok zararı bulunan Çiklet, hazır meyva suları , Çikolata, şekerleme , gazoz, kola , lokum gibi maddeler içerdikleri şeker nedeni ile çocuğun iştahını kapatır ve gelişim çağında verilmesi uygun değildir. Hazır meyva suları yerine taze doğal sıktığınız meyva suları verilmelidir. Lütfen bunlara dikkat edelim.

Kaynak ; Annenin Rehberi Bebeğim Büyüyor Serisi Uzm.Dr.Hayati Bice 8.Baskı ( kitabını alarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz .)
Kaynak Websitesi ; Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Satın Alabileceğiniz Web Siteleri ;
Web ; Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  / Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bol sağlıklı günler dilerim.

13
Chiadox Nedir? Nasıl  5 günde 3 kilo verebilirsiniz?


Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Merhaba arkadaşlar bende ilk başta sizler gibi Ayhan Ercan'ın Chiadox Ürünü acaba zayıflatırmı yoksa diğer internette bilinen saçma sapan kürler vs gibi sahtemi diye çok düşündüm. Tanıdığım bir aktarcı 'nın yanına gittim ve kendisine sorduğumda abi böyle böyle zayıflamam lazım cidden bu ürün zayıflatıyor mu? diye sorduğum da tabiki Ayhan Ercan Aktarcılar Birliği Başkanı dedi bana kendi imzalı ürünü sahte olmaz dedi zayıflamak garanti dedi bende bu lafına istinaden ürünü satın aldım 99. TL heryerde aynı fiyat zaten aldım 5 gün kullandım inanır mısınız? ben hayatta aç duramazdım ilk gün nasıl dayandım bilemiyorum ama içerisindeki demekki meyve sebzeler 60-70 çeşit malzeme var saymakla bitmez gojiberry'e kadar hepsi içerisinde mevcut ee ne oldu peki? kullandıkda bakalım hemen  1-2 gün biraz zor geçti 3-4 de biraz hafifledim süzüldüm gözle görülür şekilde 2-3 kilo vermiştim. İlk tartıya çıktığımda 85 kg 'dum sonra 83.5 ve sonra 82 kg ve 81.5 kg 'A kadar düştüm kısacası bu ürün işe yarıyor. Sonra İnternetten Spor aletleri ile ilgili bir site buldum siteden ürün satın aldım ve şu anda spor ile takviye ediyorum. 81 lere kadar düştüm arkadaşlar şu anda 23 'ncü gündeyim ( chaidox u sadece 5 gün kullandım 1 ay sonra bidaha kullanıcağım ) şu an spor yapıp formumu korumaya çalışıyorum. AYrıca kas ' da yaptım hani Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap))
Kısacası Zayıflamak zor birşey değil ! Spordan önce Naturpy Firmasından aldığım Goji Berry den 1 kaşık her antreman dan önce yiyorum. Kötü kolestrollü yağı yaktığı söyleniyor. Şu an kilomu koruyorum. Sizlere de tavsiye ederim. Goji Berry çok güzel bir meyve tadı çok güzel harika bir tadı var ve besleyici tok tutuyor. Ben genelde sabahları antremanda yiyorum bol su içiyorum birde akşamları yatmadan önce şekerimi dengelesin diye yoğurt içine atıyorum birazda yine naturpy firmasından aldığım taze kayısıdan 2-3 dilim doğrayıp yiyorum ve gece beni tok tutuyor gidip de dolaba saldırmıyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap))

Arkadaşlar Zayıflamak için Mutlaka spor şart ben her gün 20-30 dk spor yapıyorum kardiyo ağırlıklı spor kaslarım toplanmaya başladı vücut bile yaptım yanı ortalama 3-4 aya tahminimce %100 fit bir vücuda sahip olacağım gibi geliyor öncelikle üstümdeki fazla 10 kg 'da atmam lazım daha rahat spor yapabilmem için 1 ay dolsun 2nci kez chiadox kullanıp fazla kilomdan kurtulmayı düşünüyorum.

Herkes'in  çalışma sitili farklı şimdi Ayhan ercan ürünlerinde 5 gün detox uygulandıkdan sonra akşamları chiadox yemeye devam edin diyorlar ben bunun yerine 5 gün kullanıp sonra kesip formumu koruyup protein ağırlıklı beslenip 1 ay sonra tekrar kullanmayı daha uygun buluyorum hızlı kilo vermek bana göre sağlıklı değil bu yüzden şahsen benim yöntemim daha iyi ve daha sağlıklı protein ile vücudumu besliyorum.

Peki neler mi yapıyorum?

Sabah Enerji için ; 1 adet yumurta , 1 dilim peynir , 1 dilim tam tahıl buğday ekmeği , 1 adet domates , 1 adet kırmızı acı biber , 1 adet salatalık , 6-7 tane siyah zeyin 2-3 tane yeşil zeytin ve 1 yemek kaşığı %100 saf zeytinyağı ( naturpy firmasında var yine orjinal ) zeytinyağı araştırırsanız arkadaşlar yağ yakan bir antioksidan türü vücudun yağa da ihtiyacı var zeytinyağı çok faydalı.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Spordan önce enerji açısından ; mutfak robotuna 5-6 adet çilek 1 adet muz 1 kaşık labne peynir ( eritme peynir yada lor peynir karbonhidrat verir ) , 1 adet elma , yarım havuc bunu robottan cekiyorum üstüne taze günlük süt ilave edip karıştırıyorum ve mükemmel bir içecek oluyor kola vs yerine kesinlikle bunu için tatlı ihtiyacınızı karşıklayacaktır ve sizi besleyecektir tok tutacaktır içerisine dileyen yulaf ezmesi de atabilir daha tok tutar.3-4 tane goji berry de atabilirsiniz şeker tadı verir.

Goji Berry

Kas yapmak için tavuk göğsü ve kanat yiyorum akşamları salata ve balık da olabilir bulgur pilavı ve mercimek de mutlaka ara ara yenmeli .

Ekmek ne kadar azaltırsanız okadar iyi 2 dilimi kesinlikle geçmeyin kilo yapar akşam saat 7den sonra yemek yemeyin depo yapar:)

Şimdilik diyeceklerim bunlar

Satın Alabileceğiniz Web Siteleri ;
Web ; Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  / Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Yukarıdaki Sitelerden almak istemeyen
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
hepsiburada dan da alabilir.
hepsi aynı firmanın. tek farkı hepsiburadada kargo kendiniz ödersiniz adamların kendi sitesinden alırsanız bedava kargo + kapıda ödeme şansı var.

Bol sağlıklı günler dilerim.

14
Haber ve Yaşam Merkezi / Atom Çayını hiç denediniz mi?
« : 07 Ağustos 2016, 12:39:02 »
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Optinaturel İlaç Gıd.Med.San.Tic.Ltd.Şti.
+90 555 427 7 427 +90 312 3161763
Örnek Mahallesi Adalı Halil Cad. No:2/B Telsizler / Altındağ - Ankara
İletişim : Info@Optinaturel.Com.Tr
Web : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Naturpy Atom Çayı ile doğanın eşsiz lezzetleri ve iyilikleri bir arada. Doğadan toplanan bitkileri sizler için hazırladık, özel teknikle öğütüp presleyerek küp haline getirdik ve içime hazır nefis bitki dolu küpler yaptık.

Naturpy Atom çayı içerisinde;  Zencefil, Zerdeçal, Tarçın, Havlıcan, Karanfil, Yeni Bahar, Karabiber ve Hibiskus Bitkileri sayesinde vücudunuzun direncini arttırmakiçin vazgeçilmez bir bitki çayıdır.

 İçerisinde bitki dolu küpleri günün her saatinde bir büyük fincan kaynamış suya 3-4 adet atarak anında katıştırıp içebilirsiniz.
 Naturpy Atom Çayı ile bitkilerin iyilikleri taze ve doğal olarak her yudumda sizlerle. Türkiye'nin ilk anında içime hazır bitki çayı. At karıştır ve iç. Tasarım olarak süzen poşet, ipli üçgen poşet vb. formatta olmadığı için bitkilerin tat, lezzet ve aromalarına başka karışım olmaz. Bitkileri doğal hali ile lezzetli ve keyifli tüketebilirsiniz.

Optinaturel Gıd.Med.San.Tic.Ltd.Şti. olarak " Naturpy " Markası olarak Naturpystore ve Naturelstore isimli 2 resmi websitemiz üzerinden Alternatif Tıp Ürünleri , Alternatif Tıp Kremleri , Bitkisel Yağlar, Bitkisel Kremler, Gıda Takviyeleri , Diyet & Zayıflama Ürünleri ve En başta Anne - Bebek Ürünleri olmak üzere geniş yelpazemiz ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz. Ürünlerimiz Helal Sertifikalıdır. Naturpy Ürünleri Katkı maddesi içermez tamamen natüreldir.


Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Anne Bebek Ürünleri arasında anne sütünü arttırıcı özelliği olan Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ürünümüz ve Emziren Anne Kış Çayı ürünümüz şu an Türkiyede ilk ve tek katkı maddesi içermeyen anneler için özel bir formülasyon olan naturpy milk tea ve emziren anne kış çayı ürünümüz bir marka olmuştur. Türkiyenin en büyük anne ve bebek dergilerinde yerini almış , Eczane Grupları, Aktar satış mağazaları , Joker bebe, Süpermarketler gibi satış mağazalarında ürünlerimiz yerini almıştır.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ; En başta Ayhan Ercan'ın Chiadox Ürünleri başta olmak üzere ; Goji Berry Çayı , Goji Berry Kurt üzümü, Kinoa , Yulaf ürünleri, Aspir Kapsülü gibi ürünler websitemiz de bulabilirsiniz.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap olarak ; Nova kozmetik ürünleri , Bioder Kozmetik Ürünleri , Bioxcin ürünleri ,Dermosoft ürünleri ,Mecitefendi ürünleri ve Dermokil ürünleri başta olmak üzere geniş yelpazemiz ile Cilt Maskeleri , Cilt Kremleri , Sivilce giderici kremler, Anti-aging yaşlanmayı geciktirici kremler , Bitkisel Şampuanları bulabilirsiniz.

Süpermarket Ürünleri ; Bitkisel Yağlar , Bitki Çayları , Baharatlar, Tuzlar bulabilirsiniz.

Ek Gıda Takviyeleri & Bitkisel Kapsüller ; Alternatif tıpda kullanabileceğiniz ürünler bitkisel kapsüller, alternatif tıp kremleri olarak özellikle Aksuvital , Shiffa Home , Mecitefendi nin ürünlerini bulabilirsiniz.

Naturpy ürünleri arasında Naturpy Atom Çayı ürünümüz de vücudunuzun bağışıklığını güçlendirebileceğiniz naturpy atom çayı ve naturpy nane limon çayı sayesinde vücudunuzun direnci artacak içeriğindeki zencefil zerdeçal ile boğazınızdaki enfeksiyonları gidericek ve daha zihinde hissediceksiniz kendinizi websitemizden aktariye grubu ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Mide sorununuz mu var? , Yada Gripmisiniz? , Anne sütünüz gelmiyormu? annesiniz ve bebeğinizi yeterince emziremiyormusunuz? , Vitamin eksikliğiniz mi var? fazla kilolarınız mı var? tüm sorunlarınızın cevabı websitemizde sizleri bekliyor websitemizdeki kategorilerdeki ürünleri inceleyerek ilgili detaylara erişebilir ve alternatif tıp olarak sizlere sunduğumuz ürün yelpazemiz ile kendi kendinize şifa bulabilirsiniz.

Saygılarımızla
Optinaturel Gıd.Med.San.Tic.Ltd.Şti.

Web ; Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  / Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

15
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Chiadox Nedir? Zayıflamak Mümkün mü?

Ayhan Ercan Tabder Başkanı 'nın kendi ürünü olan Chiadox ürünü diyet ve zayıflama kategorisinde şu an türkiyede en popüler ürünlerden birisidir. 92 TL ' ye bu ürünü internet üzerinden kapıda ödeme yada kredi kartı ile satın alabiliyorsunuz.


Ayhan Ercan Kimdir? Sorusuna cevap verecek olursak ; 4 Kasım 1970 yılında İstanbul'da doğmuştur. Çocukluk döneminde okul tatillerini babası Recep Bey'in Eminönü'nde ki aktar dükkânın da yani tıbbi bitkilerin kaynağında şifalı bitkileri, şifalı otları, baharatları öğrenerek geçirmiştir. Babasının vefatından sonra işletmeyi kendi üzerine alarak baba mesleğini devam ettirmiş, bitkiler ve etkileri üzerinde çeşitli araştırmalar yapmıştır.

Kısacası aktarlık mesleği aile mesleği olduğundan dolayı doğduğu günden bu yana bitkiler ile iç içe olan Ayhan Ercan TABDER'in (Tüm Aktar Baharatçı Tibbi ve Aromatik Bitki Yetiştiricileri Derneği ) fikir babası olduğu gibi seçilmiş Genel Başkanıdır. Aktar ve Baharatçıların günümüz şartlarına ayak uydurmasını sağlayıp meslekte kalite çıtasını yükseltmek adına birçok çalışmaya imza atmış, ülkemizde ilk kez aktar ve baharatçıların devletimiz tarafından tanınmasını ve derneğimizin temsil hakkına sahip olmasını sağlamıştır. TABDER Başkanı olarak mesleki konularda çıkarılan kanun çalışmalarının yürütüldüğü komisyonlarda görev almaktadır.

Ayhan Ercan'ın Uzun Araştırmalar sonucu Kilo vermeye yardımcı Chiadox Ürününü satışlara sunmuştur. Bu formül aç kalmadan zayıflamanızı amaçlıyor. İçeriğinde ; Sebze, meyve, kuruyemiş,arı ürünleri,tıbbi ve aromatik bitkilerden oluşan toplamda 43 çeşit besin maddesi içeren bu chiadox detoks kakao formülü bileşiminden bahsedersek ; Domates,Ispanak,Dereotu,Lahana,Karabuğday,Kenevir Tohumu,Goji Berry,Ananas,Kakao çekirdeği, Spirulina, Ganoderma mantarı,Yeşil Çay,Toz Arısütü, Polen gibi tamamı doğal besinler bulunuyor. Chiadox içerken bir yandan toksinlerden arınırken bir yandan da kilo verme sürecinizi hızlandırmış olacaksınız.

Chiadox Sebzeli , Chaidox Vanilyalı , Chiadox Portakallı ,Chiadox Vegan ( vejeteryan ), Chiadox Kakao 'lu aromatik çeşitleri web sitemizde bulabilir sipariş edebilirsiniz.

Ayhan Ercan Ürünleri şu anda en popüler Zayıflama & Diyet Ürünleri arasındadır. Goji Berry, Chia Tohumu , 9ay Çayı bu ürünler popülerdir. ŞimdilerdeKinoa ürünü de Chiadox 'dan sonra popüler olmaya başlamıştır.

Chiadox nasıl Kullanılır?
Chiadox Kullanmak için 1 bardak taze sıkılmış meyve suyu tercihen elma ( elma içerisindeki antioksidanın ayrı bir faydası olacağından tavsiye ediyoruz) Eğer taze meyve suyu bulamazsanız Cappy'in Elma Suyu %100 saf meyve suyu yazanından şekersiz doğal olanından tavsiye ederim 1 bardağa koyun 2 ölçek chaidox formülünden ilave ettikten sonra 20 dk karıştırarak içerisindeki Chia tohumlarının şişmesini sağlayın 20 dakika sonra tekrar karıştırarak için 5 gün boyunca Chiadox ürününü bu şekilde sabah öğlen ve akşam olmak üzere 3 öğün kullanıyorsunuz. Onun haricinde birşey 5 gün yemiyorsunuz. 5 gün sonra normal sabah kahvaltı ve öğlen yemeğine devam ediyorsunuz sadece akşamları chiadox kullanıyorsunuz. Kullanım esnasında Çay ve Soda , Ayran içmek serbesttir. ( şekersiz olmak kaydı ile ) şu ana kadar Ayhan Ercan Chiadox ürünlerinden herhangi bir şikayet gelmemiştir.


Detox yaparken muhakkak 2 litre su tüketilmesi önerilir. 5 günlük detox sona erdiğinde isteğe bağlı olarak günde 1 ya da 2 kez katı yiyecekler yerine öğün yerine Smothie içeceği kullanılabilir. Bu günlerde Smothie hazırlarken ayran süt maden suyu gibi alternatiflerin kullanılmasında herhangi bir mahsur yoktur. Sadece sıvı gıda (smothie) ile uygulanan 5 günlük detox kişiye bağlı olarak en fazla senede 4 kez uygulanabilir.Ayhan Ercan'ın Bayisi olarak " Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap " ve " Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap" isimli websitelerinden Kapıda ödeme yada Kredi kartı seçenekleri ile bu ürünü satın alabilirsiniz.Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Alıntıdır !

16
Haber ve Yaşam Merkezi / atom çayı nedir? grip'e iyi gelir mi?
« : 06 Ağustos 2016, 10:42:47 »
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap[/IMG]
Atom Çayı Nedir? Soğuk Kış Aylarında ve Gribal Enfeksiyonlara Karşı Faydaları Nelerdir?


Atom Çayı Nedir?

Atom Çayı bir bitki çayıdır. Atom yani " sağlıklı, dirençli,daha pozitif " anlamlarından yola çıkarak atom çayı ismini almıştır. Bitki çayları biliyorsunuz ki pek tatlı lezzetli olmuyor bu yüzden dolayı çoğu kişi tarafından pek tercih edilmez fakat " naturpy atom çayı" ürünü bugüne kadar ki tüm içtiğiniz bitki çaylarını size köşeye attırıyor. Bu çay içerisindeki bitkiler nefis lezzeti ile sofralarınıza geliyor. Kışın bana göre 2016 yılındaki trend bitki çayı "naturpy atom çayı" 'dır.

Kendimden örnek vermek gerekirse ; Bugüne kadar hayatta hiçbir bitki çayını sevmezdim taki naturpy atom çayı ile karşılaşana kadar içeriğindeki bitkilerin kokusu , çayın kıpkırmızı rengi ve baharatları ile mükemmel bir üçlü olmuştu benim için. Özellikle Kronik Faranjit rahatsızlığım olduğundan dolayı sürekli boğazım intahaplanır burnum tıkanır ve sürekli grip olurdum. Bu atom çayını içmeye başladıktan sonra içerisindeki zencefili zerdeçal'ı hibiskus nar çiçeği bitkisinin vermiş olduğu antioksidan faydaları sayesinde çok şükür bu kronik rahatsızlığın bir bakıma önüne geçmiş oldum. Bu çayı içtiğimde boğazım yumuşuyor ve boğazımdaki mikroplar ( zerdeçal 'ın etkisi muhtemelen ) öldüğünü ve daha rahat nefes alabildiğimi fark ettim. Atom çayı illa ki kışın içeceğiniz bir içecek değil burada insanlar hep yanlış biliyor yaz kış hiç farketmez sağlığınız için günde 1 adet " naturpy atom çayı " nı sizlere öneririm.

Naturpy Atom Çayı fiyat olarak da gerçekten çok cuzi bir rakamlara alabilirsiniz üretici firmanın resmi web sitesi olan " Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap " ve " Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap" isimli websitelerinden 8 ile 10 tl aralığında alabilirsiniz hatta 6 lı kampanya 49 tl gibi bir fiyata kampanyaları mevcut.

Naturpy Atom Çayı içerisinde neler var ?

Naturpy Atom çayı içerisinde;  Zencefil, Zerdeçal, Tarçın, Havlıcan, Karanfil, Yeni Bahar, Karabiber ve Hibiskus Bitkileri sayesinde vücudunuzun direncini arttırmak için vazgeçilmez bir bitki çayıdır.

Hatta Naturpy Firmasının Sahibi Sayın Koray Çelikler ' in videosunda da anlattığı gibi Naturpy Atom Çayı Tam bir Sağlık Çayıdır. Afiyet olsun.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bu videodan daha detaylı işin uzmanından dinleyebilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Alıntıdır !

17
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Karaciğere iyi gelen bitki çayları nelerdir


Karaciğer Çağımızın malesef en büyük rahatsızlıklarından biridir. Kendim de başta olmak üzere karaciğer yağlanması , enzimlerin yüksekliği , halsizlik gibi şikayetler malesef çoğu insanda mevcuttur. Bunun başlıca sebepleri arasında Hepatit-B ,C bulunmaktadır. Eğer karaciğer enzimleriniz yüksek ise öncelikle bir kan testi yaptırmalısınız eğer kan sonuçlarını temiz çıkarsa ve enzimler yüksek ise hepatit şüphesi olabilir bunun için biopsi yapabilirler ki banada yaptılar ve temiz çıkmıştı doktor diyet verip geçiştirmişti:)

Kanı temizleyen , vitamin ve mineralleri işleyen , kırmızı kan hücrelerini yenileyen tüm bu fonksiyonları depolayan bir organdır. Karaciğerinizde eğer bir sorun var ise cildinizde kaşıntılar,yorgunluk,nefesinizde koku hissi gibi vakalarda karaciğerinizde sorun olabilir. bu toksin ve zararlı birikimlerin vücuttan atılması karaciğerin temizlenmesi için devedikeni ve karahindiba çay kullanılabilir.
Bu çayların herhangi bilinen bir yan etkisi yoktur ama siz yinede kullanmadan önce bir uzman hekime danışıp onayını aldıkdan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.
Yine bu ürünleri yukarıda ürün satın al link'ine tıklayarak websitemiz üzerinden " Shiffa home devedikeni kapsülü " ve " Karahindiba Çayı " satın alabilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Alıntıdır !

Sayfa: 1 [2]
web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.