GüLe SeVDaLi BiR GeNçLiK

EĞLENCE, MUHABBET VE KOMİKLER => Fıkralar Bölümü => Karışık Fıkralar => Konuyu başlatan: iğneci - 16 Şubat 2008, 01:05:42

Başlık: IKI ERKEK KARDES
Gönderen: iğneci - 16 Şubat 2008, 01:05:42

İki Erkek Kardeş                       
 (http://www.bildercache.de/thumbnail/20080216-000140-388.jpg) (http://"http://www.bildercache.de/anzeige/20080216-000140-388.jpg")
 


Erkek kardeşlerin ikisi de babalarından kalma çiftlikte çalışırlardı. Kardeşlerden biri evliydi ve çocuğu vardı. Diğeri ise bekârdı. Her günün sonunda iki erkek kardeş ürünlerini ve kârlarını eşit olarak bölüşürlerdi.

Günün birinde bekâr kardeş kendi kendine: 'Ürünümüzü ve Kârımızı eşit olarak bölüşmemiz hiç de hakça değil.' dedi, 'Ben yalnızım ve pek de fazla gereksinimim yok.' Böylelikle, her gece evinden çıkıp, bir çuval tahılı gizlice erkek kardeşinin evindeki tahıl deposuna götürmeye başladı. Bu arada evli olan kardeş, kendi kendine: 'Ürünümüzü ve kârımızı eşit olarak bölüşmemiz hiç de hakça değil, üstelik ben evliyim, bir eşim ve çocuklarım var ve yaşlandığım zaman onlar bana bakabilirler. Oysa kardeşimin kimsesi yok, yaşlandığı zaman hiç kimsesi yok bakacak' diyordu. Böylece evli olan kardeş her gece evinden çıkıp, bir çuval tahılı gizlice erkek kardeşinin tahıl deposuna götürmeye başladı.

İki erkek yıllarca ne olup bittiğini bir türlü anlayamadılar, çünkü her ikisinin de deposundaki tahılın miktarı değişmiyordu. Bir gece iki kardeş gizlice birbirlerinin deposuna tahıl taşırken çarpışıverdiler. O anda olan biteni anladılar. Çuvallarını yere bırakıp birbirlerini kucakladılar.

Hayattaki en yüce mutluluk, sevildiğimize inanamaktır. 
Başlık: IKI ERKEK KARDES
Gönderen: Avicenna - 16 Şubat 2008, 15:05:01
Ibret verici hikayen icin tesekkür ederim. Konu fikra yerine acilmis ama olsun. Anlattigin hikaye Halil ile Ibrahim kardeslerin Hikayesi ile hemen hemen ayni. Yani Halil Ibrahim Sofrasi veya Halil Ibrahim Bereketi degimlerinin hikayesi.

Paylastigin icin tesekkürler.
Başlık: IKI ERKEK KARDES
Gönderen: @@@kalpsiz@@@ - 20 Mayıs 2009, 19:22:02
süpersin iğneci ,,hayatta böyle insanların böyle temiz kalplilerin olduğunu bilmek insanı rahatlatıyor
Başlık: IKI ERKEK KARDES
Gönderen: iğneci - 07 Haziran 2009, 23:52:42
AVICENNA VE KALPSIZ ARKADASLARIM begendiginize sevindim.  .ico2
Düstüm yollara aramaya bulabilirmiyim, kaldimi bu yazidaki kardesler gibileri  diye. Bulan olursa haber versin. ;D