GüLe SeVDaLi BiR GeNçLiK

TV KEYFİ VE GÜNCEL OLAYLAR => Haber ve Yaşam Merkezi => Güncel Haberler ve Olaylar => Konuyu başlatan: YigitCan - 20 Mart 2007, 20:43:53

Başlık: 17 ile 17 yeni üniversite geliyor
Gönderen: YigitCan - 20 Mart 2007, 20:43:53
(http://www.bugun.com.tr/staticfiles/images/newsimages/HaberResmi/235f6f9c-b627-4827-b2c5-3ff1ad31502e.jpg)

Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu'nun dünkü toplantısında 17 ilde 17 yeni üniversite kurulmasına ilişkin çalışmanın ele alındığını belirterek, çalışmaların tamamlanmasının ardından bu konudaki kanun tasarısının TBMM'ye sevk edileceğini bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan ve yaklaşık 7 saat süren Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Bakan Çiçek, Milli Eğitim Bakanı'nın 17 ilde 17 yeni üniversite kurulmasına ilişkin yürütülen çalışmaya ilişkin Kurul'a bilgi verdiğini söyledi.
Bakanlığın, kendi yönünden yürüttüğü çalışmaları tamamlayarak Başbakanlığa gönderdiğini anlatan Bakan Çiçek, şöyle devam etti: ''Karaman, Ağrı, Sinop, Siirt, Nevşehir, Karabük, Kilis, Çankırı, Artvin, Bilecik, Bitlis, Kırklareli, Osmaniye, Bingöl, Muş, Mardin ve Batman'da üniversite kurulmasıyla ilgili çalışmaların geldiği noktayı Bakanlar Kurulu değerlendirmiştir. Başbakanlık da kendi yönünden işlemleri tamamladıktan sonra tasarıyı TBMM'ye sevk etmiş olacağız. Böylece 17 ilimiz daha üniversiteye kavuşacaktır.'' İç ve dış gelişmelerin de Kurul'da değerlendirildiğini anlatan Bakan Çiçek, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile Başmüzakereci ve Devlet Bakanı Ali Babacan'ın çalışmaları hakkında bilgi aktardığını söyledi.