GüLe SeVDaLi BiR GeNçLiK

SPOR SAHASI => Spor Külüplerimiz ve Basketbol => Diger Spor Dalları => Konuyu başlatan: sevdaligul - 02 Mayıs 2011, 19:15:49

Başlık: Tenis Keyfi
Gönderen: sevdaligul - 02 Mayıs 2011, 19:15:49
(http://images.beyazgazete.com/haber/resim/antik-roma-yolunda-tenis-keyfi.jpg)

Antik Roma Yolunda Tenis Keyfi

Mersin‘in Tarsus ilçesinde Tenis Kulübü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Tarsus CUP 2011" Tenis Turnuvası devam ediyor. Antik Roma yolunda yapılan sembolik müsabaka yoğun ilgi görürken tarihe yolculuk yapıldı.

Antik Roma Yolunda protokol üyeleri, Amerikan, İrlanda, Almanya ve Fransızlı sporcuyla yaptıkları maçla tarihin derinliklerine daldılar.

Kulüp başkanı Ali Cerrahoğlu, turnuvanın Tarsus‘un dünya kenti olmasına önemli katkı sağlayacağını belirterek, "Dünyanın tanınmış tenisçilerini konuk ediyoruz. Bu tür turnuvalarla Tarsuslular dünya çapındaki tenisçilerin maçlarını izleme olanağı buluyorlar" dedi.

Cerrahoğlu, 10 bin dolar ödüllü Uluslararası Erkekler Tenis Turnuvasının 8 Mayıs 2011 tarihinde sona ereceğini 24 ülkede 86 tenisçinin katıldığını söyledi.

Bugün Tarsus‘un tarihi bir olay ev sahipliği yaptığını söyleyen Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, herkesin Tarsus‘un tanıtımı için katkı sağlaması gerektiğini söyledi. Kocamaz, "Burada 2300 yıl önce Romalılar geçmiş, Kleopatra ile Antonius geçmiş, dolayısıyla bugün tenis oynayacak arkadaşlarımız tarihe de bir yolculuk yapmış olacaklar. Tarsus‘ta tarihi ve tenisi buluşturan Tenis Kulübüne teşekkür ediyorum. Yapılan tüm etkinlikler Tarsus‘un tanıtımına yönelik etkinliklerdir. Bu kentte yaşayan bu

kentte bir şekilde sebeplenen suyunu içen, havasını teneffüs eden, burada ekmeğini kazanan herkesin Tarsus‘a bir şekilde borcunu ödemesi lazım, katkı sağlaması lazım. Bu nedenle tenis kulübü böyle bir etkinlikle bu kervana katıldı. Kendilerine teşekkür ederim. İyi bir yarış olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Mersin Milletvekili Vahap Seçer da Tarsus‘un güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını emeği geçenlere teşekkür etti.

Tarsus Kaymakam Orhan Şefik Güldibi ise, "Binlerce yıl önce, Kleopatra ile Antonius‘u buluşturan bu güzel yolda, tenis spor ile buluşmak güzel bir olay. Bu etkinliğe emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Sembolik maçlardan sonra ünlü tenisçiler John Valenti, Andrew Dzulynsky, Daniel Glancy, Alexander Hilcbrinct ve John Thivolle ile protokol üyeleri Antik Roma yolunda hatıra fotoğrafı çektirdiler.