Ayrıntılı Konu Bilgileri
Sayfa BaşlığıKonu: Oyun Kuralları
Mesaj SayısıMesaj Sayısı: 0 cevap var
OkumaGösterim: 1165
Google Özel Arama

Gönderen Konu: Oyun Kuralları  (Okunma sayısı 1165 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  OkUr

 • Sevilen Üye
 • **

 • İleti: 96
 • Nerden: Konya
 • Rep: +93/-0
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle
 • Çevrimdışı
Oyun Kuralları
« : 30 Haziran 2007, 20:51:33 »


 
§1 Oyuncular ve Hesaplar
Her oyuncu bir oyun alanında(serverda) sadece bir hesaba sahip olabilir ve oynayabilir.
§1.1 Şifre
Bir hesabın şifresine sahip olmak bu hesaba sahip olmakla eş değerdedir. Hesabınızın şifresini ikinci kişiye vermeniz hesabınızı başka bir kişiye teslim etmeniz anlamına gelir ve bu durumdan dolayı hesabınıza verilen zarar Travian Games tarafından karşılanmaz. Hem şifreyi devreden hem bu şifreyi devralan kişiler §1'i dikkate almak zorundadır. Hesap devredilmek isteniyorsa sahip olunan hesabın kayıtlardaki Email adresi ve hesabı devralan kişinin Email adresi oyun içinden Multihunter' a özel mesaj yoluyla bildirilmelidir. Hesap devralındıktan hemen sonra şifre değiştirilmelidir.
§1.2 Temsilcilik
Her oyuncu kendi yokluğunda hesabıyla ilgilenmesi için iki temsilci görevlendirebilme hakkına sahiptir. Temsilci, temsilciliğini yaptığı hesabın tüm haklarına değil sınırlı temsilci haklarına sahiptir. Temsilci tarafından hesaba verilen zarar ve cezalardan Travian Games sorumlu değildir. Bu sebepten dolayı temsilci seçiminde çok dikkatli olunmalıdır. Temsilciler ile yapılacak hammadde alışverişi ile ilgili sınırlamalar §2.1.1' de açıklanmıştır.
§1.3 Ortak Bilgisayar Kullanımı
Aynı bilgisayar veya ortak ip üzerinden oynayan oyuncular diğer hesapları oyuncu profilinde bulunan ortak bilgisayar kullanımı bölümüne kaydetmek zorundadır. Aksi takdirde bildirilmeyen hesaplar multi(Çok hesap sahibi) olarak değerlendirilirler. Ortak bilgisayar kullanan hesaplar arası hammadde alışverişi ile ilgili sınırlamalar §2.1.1' de açıklanmıştır.
§2 Hammadde Sevkiyatı ve Pushing
Bütün hesaplar kendi çıkarları için oynamak zorunda olup diğer hesapların çıkarları için oynamaları yasaktır.
§2.1 Hammadde Sevkiyatı ve Yasal Yardımlar
Bir hesaptan diğerine sürekli ve tek yönlü hammadde sevkiyatı(Pushing) yasaktır. Küçük nüfusa sahip hesaplar kendisinden daha fazla nüfusa sahip olan hesaplara günlük saatlik üretimleri kadar hammadde gönderebilirler. Büyük nüfuslu hesaplarsa kendisinden çok daha küçük hesaplara günlük üç saatlik üretimleri kadar yardım edebilirler(Saatlik üretim bir saatte üretilen hammaddelerin toplamıdır).Hammadde yardımı ayrıca birlik ihtiyaçlarını karşılamak, birliğe üye olabilmek için masraf ödemesi, elçilik binası geliştirilmesi, askeri yardım vb. içinde yapılabilir. Temsilcilerarası ve Ortak bilgisayar kullanılması durumunda §2.1.1 dikkate alınmak zorunda olup, §2.1 geçersizdir.
§2.1.1 Temsilcilik ve Ortak Bilgisayar Kullanımı esnasında Hammadde Sevkiyatı
Temsilciliği yapılan, temsilcisi olunan ve ortak bilgisayar kullanan hesaplar birbirleriyle sadece bire bir hammadde sevkiyatı yapabilirler ve bu durumlarda §2.1' de belirtilen kurallar tamamen geçersizdir.
§2.2 Dostçul Saldırılar
Diğer hesapların saldırılarına izin verilmesi veya bu hesaplara hammadde yardımına gözyumulması yasaktır.
§2.2.1 Yağmalama
Herhangi bir hesaba hammadde yardımı sağlamak için bilinçli olarak saldırılara gözyumulması yasaktır.
§2.2.2 Köy devretme
Son iki hafta içerisinde temsilciliğini yaptığınız veya ortak bilgisayar kullandığınız hesapları ele geçirmeniz mümkün değildir.
§3 Yardımcı Program Kullanımı
Oyun içerisinde Travian Games' in izin verdiği haklar dışında kazanç sağlayan veya oyun serverlarına zarar verebilecek yazılımların kullanılması yasaktır. Travian bir internet tarayıcısı üzerinde oynanmak zorundadır.
§4 Oyun hataları
Bug olarakta adlandırılan oyun hatalarını hemen oyundaki yetkililere bildiriniz. Bu tür hataların bulunması ve çıkar amaçlı kullanılması yasaktır ve bu durumdaki hesaplar cezalandırılırlar.
§5 Maddi Çıkar
Travian Games tamamen ücretsizdir ve maddi çıkar sağlamak yasaktır.Örneğin: Hesap satmak veya para karşılığı askeri yardım.
§6 Davranış kuralları
Bütün oyuncular diğer oyunculara saygılı olmak zorunda olup yazışmalarda nezaket kuralları içerisinde kalmak zorundadırlar.

a. Küfür, hakaret, tehdit, siyaset yapmak, fikir ve herhangi bir felsefi akımın taraftarlığını yapmak ve yaymaya çalışmak kesinlikle yasaktır. Hesap, köy ve birlik isimleride aynı şekilde bu kurallara uygun olmak zorundadır. Profillerde yapılan açıklamalar ve şüphe içerikli şekillerde aynı şekilde yasaktır.

b. Hesap isimler Multihunter, Admin veya yardım gibi Travian ekibi tarafından kullanılan isimlere benzerlik göstermemelidir. Bu kuralı ihlal ederek kendisini oyun ekibinden gösteren hesaplar silinir ve işlenen suçun ağırlığına göre yasal işlemlere başvurulur.

c. Travian ekibi tarafından izin verilmeyen marka veya kuruluşların reklamının yapılması yasaktır.

§7 Cezalandırmalar
Kurallara karşı gelen oyuncular Travian Games yetkilileri ve Multihunterlar tarafından cezalandırılır. Cezalandırmalar işlenen suçlara göre değişiklilik gösterir.
§7.1 Hasar Karşılama
Hesapların kilitli tutulduğu süre içerisinde oluşan hasarlar Travian Games tarafından karşılanmaz.
§7.2 Plus
a. Hesabın kilitli bulunduğu süre kaybıda kesinlikle karşılanmaz
b. Plus ödeme yapan üyelerin diğer hesap sahiplerine karşı hiç bir üstünlüğü yoktur ve özel bir müdaheleye tabi tutulmazlar. Ödeme yapan oyuncularında bütün kurallara uymaları zorunludur.
§7.3 Itiraz
Ceza alan oyuncular itirazların gerekçeleriyle birlikte Multihunterlara özel mesaj yoluyla veya admin@travian.com.tr ve info@travian.com.tr adreslerine mail göndererek yapabilirler. Verilen cezaların açık ortamlarda tartışmaya açılması veya bu ortamlarda itiraz edilmesi yasaktır.(Örneğin: Forum, IRC...)
§8 Kuraldışı Girişler
Sahibi olunmayan hesaplara giriş yapmaya çalışmak yasaktır. Bu tür girişimlerde bulunan hesaplar en ağır şekilde cezalandırılırlar. Travian ekibi hiç bir zaman şifrelerinizi sormaz. Bu sebepten dolayı şifrenizi kesinlikle ikinci bir kişiye bildirmemelisiniz.
§9 Tahrik, Kışkırtma ve Zorlama
Diğer oyuncuları oyun kurallarına aykır davranışlara zorlamak ve oyun kurallarına aykırı davranışta bulunmaları için tahrik etmek yasak olup bu tür davranış gösteren hesaplar cezalandırılırlar.
§10 Hesap Silinmesi
Kendi hesaplarını silmek isteyen oyuncular silme işlemi süresi boyuncada oyun kurallarına uymak zorundadırlar.
§11 Oyun Kurallarında Değişiklik
Oyun kurallarını değiştirme yetkisi Travian Ekibine ait olup gerekli görüldüğü takdirde her zaman oyun kurallarında değişiklikler yapabilirler.
§12 Özel Durumlar
Oyun kurallarınının açıklık kazandıramadığı özel durumlarda ise Travian Ekibi bu konuda bilgilendirilmeli ve özel olarak bu konuda bir açıklama yapılana kadar beklenmelidir. Bu tür durumların ortaya çıkması ve yeni bir kural değişikliğine ihtiyaç duyulması halinde oyun kurallarında gerekli değişiklikler en kısa sürede yapılacaktır

gercek sitesinden alıntı
Seven Sevdiği ile beraber dir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
1211 Gösterim
Son İleti 25 Mart 2007, 19:59:22
Gönderen: sevdaligul
0 Yanıt
1585 Gösterim
Son İleti 05 Nisan 2007, 07:00:40
Gönderen: sevdaligul
0 Yanıt
357 Gösterim
Son İleti 14 Aralık 2012, 04:27:02
Gönderen: LegendLord
0 Yanıt
597 Gösterim
Son İleti 17 Temmuz 2013, 15:48:45
Gönderen: sevdaligul
0 Yanıt
928 Gösterim
Son İleti 16 Kasım 2013, 02:56:47
Gönderen: cemvano

web hosting Domain Web
İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan sevdaligul.com forum sitemizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. sevdaligul.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler sevdaligul@gmail.com  adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde sevdaligul.com  yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.